Jakou zamernou osnovu na optiku na loveckou kulovnici?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Zralok
Příspěvky: 33
Registrován: 10 dub 2006 17:00

Jakou záměrnou osnovu na optiku na loveckou kulovnici?

Příspěvek od Zralok » 08 čer 2006 14:32

Mám Meoptu Artemis 6x42 a zvažuji do budoucna že bych si pořídil variabl asi Meostar R1 3-12x56 nebo 3-10x50 bez osvětlení. Jsem ale zvyklý na klasické hrubé T a to Meostar nemá. Kterou osnovu byste mi doporučili radši z těch co v Meostaru jsou tedy Z-plex nebo 4? Nemám se bát že ten kříž v noci neuvidím? Ten hrubý kříž T vidím i při nočním lovu černé i bez osvětlení tak mi připadá zbytečný osvětlený záměrný bod. Nebo mám šetřit a opravdu radši koupit s osvětlením?Už i Meostar bez osvětlení bude pro mne veliký výdaj.


Olaf

Jako záměrnou osnovu

Příspěvek od Olaf » 08 čer 2006 17:26

Žralok napsal:
Mám Meoptu Artemis 6x42 a zvažuji do budoucna že bych si pořídil variabl asi Meostar R1 3-12x56 nebo 3-10x50 bez osvětlení. Jsem ale zvyklý na klasické hrubé T a to Meostar nemá. Kterou osnovu byste mi doporučili radši z těch co v Meostaru jsou tedy Z-plex nebo 4? Nemám se bát že ten kříž v noci neuvidím? Ten hrubý kříž T vidím i při nočním lovu černé i bez osvětlení tak mi připadá zbytečný osvětlený záměrný bod. Nebo mám šetřit a opravdu radši koupit s osvětlením?Už i Meostar bez osvětlení bude pro mne veliký výdaj.
Hodně dlouho jsem používal Zeiss 4x32 s tou T osnovou. Je pravda, že tenkrát nebyly ty možnosti, co jsou dnes. Taky je pravdou, že ceny kvalitních puškohledů se pohybují dnes na hranici 20000,-Kč. Od toho Zeisse 4x32 jsem se dnes dostal až k puškohledům Meopta /mám 2/ s RD a již bych puškohled bez RD dnes nekoupil. Na optice se nevyplácí šetřit. Pokud budeš mít kvalitní a přesnou kulovnici ale špatnou optiku, je to horší, jak naopak. Takže mé doporučení, raději přišetřit a jít do toho Meostaru s RD. Kolikrát máš prasata ve stínu, kde jsi s tím puškohledem bez RD mimo. Pokud přece jen nebudeš chtít puškohled s RD, mám takový dojem, že toho Meostara 3-12x56 i 3-12x50 dělá Meopta i s tou T
záměrnou osnovou.
Zralok
Příspěvky: 33
Registrován: 10 dub 2006 17:00

Příspěvek od Zralok » 09 čer 2006 08:43

No zjistil jsem že máš pravdu a bez RD dělá meopta i s T. Já se totiž včera koukal na stránky prodejce a tam měl v nabídce jen Z-Plex a 4. Přímo na stránkách Meopty je ale i T. Tak se omlouvám. Ale když už jsem to načal tak mne ty nitkové bez osvětlení zajímají zda má smysl je kupovat.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 09 čer 2006 08:56

Špatný rozhodně nejsou ale když se na našem trhu objevily puškohledy s RD
již bych dnes do puškohledu bez RD nešel. Budou na poli v zimě prasata na sněhu, ve stínu a v černém rozrytém pásu. Pokud budeš mít puškohled bez RD sice siluetu prasete v tom rozrýpaném fleku uvidíš ale už si nebudeš tak jistý, kam přesně míříš. Tedy jednoznačně pokud můžeš překousnout cenový rozdíl /bez RD a s RD/ jdi jednoznačně do toho s RD. Jinak toho budeš stejně v budoucnu litovat.
Zralok
Příspěvky: 33
Registrován: 10 dub 2006 17:00

Příspěvek od Zralok » 09 čer 2006 22:50

Škoda že nikdo z mých známých Meostar ať už s RD nebo bez nemá. Ono nejlepší by bylo se přes to v noci kouknout a porovnat.
remoš

jakou záměrnou osnovu na loveckou kulovnici

Příspěvek od remoš » 10 čer 2006 10:40

Chlapi jste stále u Meopty - pravda je to kvalita. Pár známejch šlo do žhavé novinky na trhu a při poloviční ceně po vystřílení 100 ran jim to drží super nástřely skoro díra na díru.
A jedná se o puškohledy ruské provenience zn. KALINKA. Najdi si je na netu je tam fakt výběr ....
Olaf

Příspěvek od Olaf » 10 čer 2006 10:43

Dnes jsou puškohledy s osvětlenou záměrnou osnovou značně rozšířené. Jestli jsi členem nějakého MS, divil bych se , že by některý Tvůj kolega takový puškohled neměl. Ale pokud jsi zkoušel tento puškohled bez RD viditelnost je stejná jen s tím rozdílem, že tam máš ten RD s možností myslím jedenácti úprav intenzity osvětlení/nebo sedmi/. To znamená, že při té jedničce ti ten bod jen tak trochu žhaví, což je supr, zvlášť když máš to prase na černém pozadí a přesně nevíš kde máš posazený ten kříž. Dokud jsem neměl puškohled s RD, nechal jsem několikrát prasata odejít bez výstřelu, protože jsem si nebyl jistý, kam mířím. Ty hovoříš pořád o tom Meostáru. Samozřejmě je to momentální špička Meopty ale také je nejdražší.Já mám tuším 2100 3-12x50 s RD a je super. Koupil jsem ho za 15390,- na internetu. Kdyby jsi měl zájem, pošlu Ti tu adresu. Byla tam nějaká sleva.
Zralok
Příspěvky: 33
Registrován: 10 dub 2006 17:00

Příspěvek od Zralok » 12 čer 2006 07:36

No já trochu znám jednoho prodejce který mi v roce 97 když jsem kupoval můj stávající 6x42 dal velikou slevu tak bych se zkusil poptat u něj. Ale tu adresu mi klidně pošli. A co se týká mého MS sdružení tak by ses divil. I mladší ročníky si nakoupili staré kulovnice či kulobroky už s optikou a dva co si koupili novou zbraň tak na optice šetřili a koupili jen 4x32. Co se týče ráží tak je to většinou 7(8)xXX(R). Já s ráží 270Win jsem jediný a optiky převažujou ty staré Zeisse 4x nebo 6x co jsi psal že jsi měl taky a dva mají toho Zeisse v Meoptě dodělané na silnější. Pak je tam pár nějakých no name optik. Já s otcem máme Meoptu 6x42A a hospodář má Meoptu 7x50.
Olaf

Příspěvek od Olaf » 12 čer 2006 20:44

Tak jsem kontroloval ceny těch puškohledů a zjistil jsem,že jsou zase o něco dražší. Kupoval jsem loni u Finexu Meoptu 2100 3-12x50 RD, tehdy byl v akci za 15390,-Kč. V akci je dodnes, ovšem již za 16245,-Kč, ale pořád z toho co jsem našel je nejlevnější. Ještě musíš uvážit, zda nutně potřebuješ variábl. Dle mého pro využití v myslivosti není nezbytně nutný. Stejně ho mám nastavený téměř pořád na 7x zvětšení. Remoš Ti doporučeje Kalinky,takže ty nějaké najdeš na www.vltava2000.cz, další Meopty si prohlídni např.na www.supra.cz, www.shop.vmcustom.cz /nevím jak je to s dodací lhůtou/ a samozřejmě ten Finex na www.finexhobby.cz
Zralok
Příspěvky: 33
Registrován: 10 dub 2006 17:00

Re: jakou záměrnou osnovu na loveckou kulovnici

Příspěvek od Zralok » 14 čer 2006 11:02

remoš píše:Chlapi jste stále u Meopty - pravda je to kvalita. Pár známejch šlo do žhavé novinky na trhu a při poloviční ceně po vystřílení 100 ran jim to drží super nástřely skoro díra na díru.
A jedná se o puškohledy ruské provenience zn. KALINKA. Najdi si je na netu je tam fakt výběr ....
A co v zimě a v dešti neteče do toho voda nezamrzá to zevnitř, nerosí se to a jakou maji viditelnost ve tmě nebo v šeru? Na jakých zbraních to mají? Nemohli by tu Ti tvoji známí popsat co nejvíce poznatků z praxe?
Olaf

Příspěvek od Olaf » 14 čer 2006 19:25

No dle mého názoru jsou voděodolné, tedy alespoň to uvádí prodejce www.profioptika.cz Všechno nasvědčuje tomu, že by nemělo jít o nějaký šmejd.
Odpovědět