Nakupni povoleni

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od cvicubis » 03 led 2011 20:43

:shock: Tý jo, tady je to co člověk to názor. Zeptám se tedy jinak. Na konci března mě končí platnost současného ZP. Když tedy pudu teď na na policajty s tím že ho chci prodloužit (vydat novej - každej tomu říká jinak), od kdy ten novej bude platit? Jde mě o to že bych ten nákup mohl ještě ty dva měsice promejšlet a koupit tu zbraň ještě na ten starej.
Předpokládám že ten samej den co tam půjdu mě ten novej neudělají a tudíž nechají ten starej a na ten to budu moct koupit, byla by škoda kdyby propadla nákupka.


Matěj
Příspěvky: 307
Registrován: 27 úno 2008 20:51

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od Matěj » 04 led 2011 10:52

Žádost o vydání nového zbrojního průkazu předkládá držitel zbrojního průkazu příslušnému útvaru policie nejméně 2 měsíce a nejdříve 6 měsíců před uplynutím doby platnosti dosavadního zbrojního průkazu.

Vyhoví-li příslušný útvar policie žádosti o vydání nového zbrojního průkazu, vydá nový zbrojní průkaz výměnou za průkaz dosavadní s dobou platnosti navazující na dobu platnosti stávajícího platného zbrojního průkazu.( Doba platnosti zbrojního průkazu je 5 let. Zbrojní průkaz lze vydat podle posudku o zdravotní způsobilosti s dobou platnosti kratší než 5 let.)


Takže jsem to pochopil, že nový ZP bude platit ode dne ukončení platnosti starého.
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od cvicubis » 11 led 2011 21:07

Kolik musí bejt těch potvrzení od doktora? 1-2?
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od WohlmuthOta » 11 led 2011 21:11

1 potvrzení, k čemu dvě?
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od cvicubis » 13 led 2011 15:47

Chlapi jen tak pro upřesnění, není potřeba k obnově ZP výpis z rejtříku že né?
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od Joezbrna » 13 led 2011 15:56

selag píše:Nebude. Na nákupním povolení máš uvedeno číslo a sérii zbrojního průkazu. Tak že nákupko buď platí rok ode dne vydání, nebo po dobu platnosti ZP, poklud je tato kratší než jeden rok. Informace z dneška PČR Jihlava.
V zákoně se píše něco jiného. NP je úřední rozhodnutí vydáno osobě a platí 1 rok. Ta osoba tehdy měla a má platný ZP, že jí PČR změnila číslo ZP neznamená, že jde o jinou osobu.
Nicméně jsem si vědom skutečnosti, že státní úředník se na věci dívá jakousi jinou logikou než já :roll:
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 96
Registrován: 25 čer 2006 22:28
Bydliště: střed Moravy
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od Missak » 13 led 2011 16:18

cvicubis píše:Chlapi jen tak pro upřesnění, není potřeba k obnově ZP výpis z rejtříku že né?
výpis ne, ale jelikož jej "vydávají" 2 měsíce, nikde není psáno, že si některé věci neověřují sami.
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od cvicubis » 13 led 2011 17:22

Tak 3 kila za proudloužení. :?
o_tempora!
Příspěvky: 3
Registrován: 25 led 2012 20:44

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od o_tempora! » 16 úno 2012 16:07

Joezbrna píše:
selag píše:Nebude. Na nákupním povolení máš uvedeno číslo a sérii zbrojního průkazu. Tak že nákupko buď platí rok ode dne vydání, nebo po dobu platnosti ZP, poklud je tato kratší než jeden rok. Informace z dneška PČR Jihlava.
V zákoně se píše něco jiného. NP je úřední rozhodnutí vydáno osobě a platí 1 rok. Ta osoba tehdy měla a má platný ZP, že jí PČR změnila číslo ZP neznamená, že jde o jinou osobu.
Nicméně jsem si vědom skutečnosti, že státní úředník se na věci dívá jakousi jinou logikou než já :roll:
Moje rec. Ale s logikou na urednika nechod. Bohuzel stejne se na to koukaji u nas, prej se v NP nedaji opravit serie a cislo ZP na novy.

Nekde to asi jde a nekde ne. Zkus kdyztak dotaz na MVCR, jaky je oficialni duvod ukonceni platnosti NP.


I ten rok pro NP je pakarna, taky do toho zakona mohli klidne placnout 5 let.
armex
Příspěvky: 74
Registrován: 26 říj 2010 18:29
Bydliště: Praha 9

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od armex » 28 kvě 2012 12:13

Tak jsem teď vrátil z PČR které bylo přemístěno pro Prahu 9 a jiné na Pankrác???Už to chtělo fištrona,ale po vyplnění nákupky,kde jsem udal výraz krátká kulová zbraň,jsem se dozvěděl,že oni tento výraz nemají v systému a protože je to na jeden kousek z dědictví a já samozřejmě nevím o jakou zbraň se jedná:-) jsem nemohl vyplnit revolver-automatická pistole(to v systému mají)...To už se výraz krátká kulová zbraň nepoužívá? A smutná tečka nakonec-na vyřízení se čeká 14dní-zlaté původní oddělení(na počkání a ještě relativně v soukromí)....
Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 38
Registrován: 07 úno 2010 18:20

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od Ralph » 28 kvě 2012 21:28

taky jsem byl na ,,zlatym,, proseku pro prahu 9, mno po prevodu na Pankrac to je o 99% propad do horoucich pekel. Na vsechno se ceka 3 tejdny, jak u blbejch, plati se i tam kde nemusi, napr. pri neopravitelne vracene pusce a dodani noveho kusu pusky mne prinutili zaplatit nepochopitelne nove nakupni povoleni, driv na streleckej klub vse za 50,- ted uz ani nahodou ... A o laskavosti nekterejch slepic tam .... radeji bez komentare. Kolek jsem nikdy nekupoval, ted uz tam jedou jen na kolky, ani nevim kde je koupim ...
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od MarK » 06 čer 2012 22:38

armex píše:To už se výraz krátká kulová zbraň nepoužívá?
Což mi přijde dost pitomé, protože zákon druhy zbraní přesně vyjmenovává v příloze, tudíž by se teoreticky do NP měly psát pouze kombinace těchto výrazů, tedy např. krátká kulová samonabíjecí zbraň, dlouhá broková víceranová zbraň atd. No a výmluva je, že to není v systému? :roll:
Ralph píše:Kolek jsem nikdy nekupoval, ted uz tam jedou jen na kolky, ani nevim kde je koupim ...
Na poště. Ale jinak jsem na tom stejně, mé oddělení stěhovali za posledních šest let potřetí nebo počtvrté - naposledy jsem jezdil přes celou Prahu do Horních Měcholup, byť sám bydlím nedaleko Proseka :roll: No a teď Pankrác...
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
Uživatelský avatar
Matt007
Příspěvky: 60
Registrován: 26 črc 2012 18:04

Re: Nákupní povolení

Příspěvek od Matt007 » 28 kvě 2013 20:49

Zdravím pánové, chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti jak dlouho se čeká na nákupku v Hradci Králové?
díky.
Glock 17 9mmL
PM 9mmM
Odpovědět