LOV 21 - fandove a znalci, podelte se zkusenostmi pls.

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od xlibor » 09 led 2011 15:24

Zdravim,

taky uz nejaky ten patek mam LOVku a strileni z ni je fakt parada. Chtel bych ji vybavit kolimatorem, tak, jak uz tady nekdo ve vlakne psal.
Uvazuji o tomhle:
http://cgi.ebay.co.uk/JH400-Tactical-Re ... 5ade532d54

chci spise kvalitni kolimator, abych ho prip. pak mohl pouzit i na malorazku

pak jsem nasel tohle:
http://www.detex.cz/ammo-servis-kolimator/
a zda se mi, ze je to uplne to same jak na tom predeslem linku na ebay

A druha vec, je upevneni rybiny na LOVku, uvazuji od dvou AL krouzcich upevnenych na hlavni na kterou prisroubuju 22mm rybinu. Nebo ma nekdo lepsi napad?


Kdyz ji milujes, neni co resit.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od Kavy » 09 led 2011 16:31

Kolimátor z Ebay a Detex je nejspíš úplně ten samý.Jen cena se ne-pochopitelně liší.
Obrazce jsou jemné a ostré.Při korekci je nutno povolit červík ,kolimátor imbusem "nastřelit" a červík opět utáhnout.Tím se předchozí "nastřelení" o kousek změní.Je nutné s tím dopředu počítat.
Dojmy jsem již popsal zde:
http://forum.gunshop.cz/lov-21-fandove- ... 2-165.html

Na LOV jsem ho upevnil takto,nevyžaduje to na pistoli žádných úprav:
http://forum.gunshop.cz/lov-21-fandove- ... 2-150.html

Moje zkušenost je taková,že při klasickém jednorukém držení pistole se obraz v kolimátoru třese.
U pevných mířidel třes ruky není tolik vidět,ale v kolimátoru je sebemenší chvění mnohokrát zvýrazněné.
To mě natolik otrávilo,že jsem na LOV přidělal pažbu,aby se pistole dala držet jako puška.Na 10m překrývá červený bod v kolimátoru plochu asi 4cm na terči.Takže na větší vzdálenosti na terčovku nepoužitelné.

Kolimátor má výhodu jen v minimálním namáhání oka.S pevnýma mířidlama správně mířit vyžaduje cvik a umění.
Zkrze kolimátor se jen kouká na terč,na kterém se zobrazil obrazec kolimátoru.Výhoda.
martin2
Příspěvky: 58
Registrován: 02 čer 2010 08:28

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od martin2 » 11 led 2011 22:58

Zdar.
Tak mi dnes přišla tahle zbraň.
Dotaz - i při zašroubovaném hledí mi jdou zásahy na 7m tak 5cm nad záměrný bod. Diabolo 4,5 JSB Exact. Je to normální?
Mám přihnout hledí?
Dík M.
CZ200 Green (tuned), QB78/79 4,5mm (tuned), S.P.A 700W, QB79 5,5mm, LOV 21 (CO2), Crossman W357 (CO2), Umarex Long Lever (CO2), Umarex Colt SAA (CO2)
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od xlibor » 12 led 2011 08:19

martin2 píše:Zdar.
Tak mi dnes přišla tahle zbraň.
Dotaz - i při zašroubovaném hledí mi jdou zásahy na 7m tak 5cm nad záměrný bod. Diabolo 4,5 JSB Exact. Je to normální?
Mám přihnout hledí?
Dík M.
Je treba to hledi trochu zvednout a nebo zkusit strilet na vetsi vzdalenost ( zkus 10 - 15 m)

Kavy: dik za odpoved
Kdyz ji milujes, neni co resit.
Uživatelský avatar
Annifry
Příspěvky: 288
Registrován: 09 říj 2010 19:18
Bydliště: Przeň

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od Annifry » 12 led 2011 08:37

Nebo používat těžší střelivo. Třeba Heavy
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od BlackAdder » 12 led 2011 09:00

nevím, jestli těžší střelivo pomůže, střílel jsem doma na 8 metrů a výškové rozdíly s různým střelivem byly tak do 1 cm. každopádně mi přijde divné, že mířidla nejdou naštelovat na 7 metrů, to není tak malá vzdálenost.
nicméně pokud střílí na terč, tak je vhodné mířit tak, jak se má - na dolní okraj černého pole, tím by se mělo kompenzovat těch 5 cm nad záměrný bod
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od xlibor » 12 led 2011 13:23

BlackAdder píše:každopádně mi přijde divné, že mířidla nejdou naštelovat na 7 metrů
U LOVky to samozrejme jde, ja s ni strilim ve sklepe na 6m a mam to na tuto vzdalenost serizene uplne v pohode.
Dokonce ani po roce co jsem ji mel odlozenou jsem ji nemusel serizovat, hledi drzi stale stejny nastrel.
Kdyz ji milujes, neni co resit.
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od BlackAdder » 12 led 2011 13:32

no já s tím taky problém nemám, ale kolega evidentně ano, já mám hledí na těch 8 m zvednuté tak někde v půli.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od Joezbrna » 12 led 2011 14:29

Hledí může být přidřené. Takže šroubuješ šroub, ale hledí zůstává na místě - mě to takhle dělá. Zkus jej vyšroubovat a hledí pomoct šroubovákem nahoru. Hledí i moucha je takový krumpl, že přemýšlím, jestli se mi chce chytat pilník, nebo půjdu rovnou do TAU :x

Ad střelivo: přijde mi, že menší rozptyl má s lehčím střelivem. Ustálil jsem se na JSB Schak Pistol. Ale moje zkušenost z palných zbraní praví, že každý střelec musí vyzkoušet, co mu vyhovuje, a za co je ochoten platit; cizí zkušenosti vycházejí často ze zcela jiných možností a požadavků.
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od xlibor » 12 led 2011 14:49

Joezbrna píše: Ustálil jsem se na JSB Schak Pistol. Ale moje zkušenost z palných zbraní praví, že každý střelec musí vyzkoušet, co mu vyhovuje
Ja pouzivam JSB Exact 4,5mm a spokojenost, zkousel jsem i Diabolo Standart a to byla hruuuza :).
Kdyz ji milujes, neni co resit.
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 545
Registrován: 08 bře 2010 13:15

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od Joezbrna » 12 led 2011 16:12

Standardy, ehm, možná si jako začátečník moc vymejšlím, ale to byl okem viditelný hnůj :(
Já začal od Luxů. Schaky ale (krom toho, že už vypadají čistěji a pravidelněji) dávají opakovaně měřitelně lepší výsledky i s mýma volšovýma rukama (někde jsem popisoval, jak to testuju "za provozu").
Do lepších jsem zatím nešel. Aktuálně se peru se svou technikou, s miřidly, s nedostatkem času a absencí vhodné střelnice...
Lidská práva zasluhují nejvyšší ochranu!
http://www.a-human-right.com/
gandik
Příspěvky: 120
Registrován: 23 dub 2009 19:13
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od gandik » 29 led 2011 00:19

prosim o radu

nevite nekdo jestli se da [a pukud ano tak kde] sehnat originalni obal pro lovku ? , tim obalem myslim proste cele to plastove telo beze strev... podarilo se mi ho znicit ale streva mam vporadku..
xlibor
Příspěvky: 181
Registrován: 14 bře 2005 00:03
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od xlibor » 30 led 2011 16:38

Nevite nahodou, jestli se da LOVka plnit vzduchem, nekde jsem o tom cetl, ale bezne to asi neni. Mam moznost to plnit z potapecske lahve. Dik
Kdyz ji milujes, neni co resit.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od Kavy » 30 led 2011 18:51

gandik
Zalistuj zpátky.Někdo kupoval nové skořápky-tělo přímo z Lověny.

xlibor
Šlo,fórum je plné podobných úprav(QB 78....)
Ale jen přes redukční ventil,aby se do zbraně dostal tlak max tak 60-70 atm :!: Možná víc,ale to už bude risk.
Potom se jen vyhraje s pružinama na ventilu,jde to i bez toho a má to vliv jen na snížení spotřeby vzduchu.Na výkon žádný.
Více třeba zde:
http://forum.gunshop.cz/prestabva-co2-p ... lit=vzduch
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 12
Registrován: 30 led 2011 13:36

Re: LOV 21 - fandové a znalci, podělte se zkušenostmi pls.

Příspěvek od polorozpadlýpařez » 04 úno 2011 11:05

Zdravím místní fandy LOV 21.
Včera jsem Lovku také pořídil. Výhledově plánuji na ní zkusit namontovat kolimátor. Prohlédl jsem si fotku na http://forum.gunshop.cz/lov-21-fandove- ... 2-150.html a nějak mi to uchycení není jasné.
Mohl bys mi, Kavy, prosím, napsat, jak si tam měl ten kolimátor přidělaný? Celé hledí jsi měl sundané a ten kolimátor byl nasazen na plastovém těle pistole a zároveň držel i tu pružinu závěru? Nebo si tam měl našroubovanou nějakou rybinu? Díky
LOV 21 + kolimátor, Diana LP 8
Odpovědět