zoraki 914

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
stealth
Příspěvky: 3
Registrován: 10 led 2011 17:15

zoraki 914

Příspěvek od stealth » 10 led 2011 17:28

Ahoj všem. Jsem zde naprosto nový. Tak mám takový dotaz. Pořídil jsem si plinovku zoraki model 914 a chtěl sem udelat rozborku abych jí mohl vyčistit. Ani za boha na to nemůžu přijít. Může prosím někdo poradit? Nechce se mi ji rozšroubovávat a provádět jiný zhovadilosti. Mám jí z druhý ruky a jako normální zbraň nejde rozebraz.


schmoud
Příspěvky: 52
Registrován: 07 lis 2010 11:07
Bydliště: Závod, Slovakia

Re: zoraki 914

Příspěvek od schmoud » 10 led 2011 17:34

a co ti na nej nejde rozobrat?
mne to tiez neislo, nasiel som si na youtube videa a tam som to nasiel... :)
ale je to jednoduche, nepoznam ale presne nazvoslovie sucastok cize skusim ti to po mojom :)
obtiahni kusok smerom dozadu cca 2-3mm, a co mas kolik (ked obtiahnes pistok tak ho musis odcvaknut aby ti vlozil naboj do hlavne) ten musis vytiahnut. Mne ide tazsie, cize musim pouzit srobovak a jemne ho vypacit. a potom celu vrchnu cast das dole ako keby si chcel obtiahnut ale jemne ju nadvihnes hore a mas to rozobrate. Pri skladani mi zase nejde kolik davat v pohode naspat, cize si prednu tycku na ktorej je pruzina chytim opatrne kombinackami. a mas to.
hovorim ja som vsetko nasiel na youtube :) velmi dobra pomocka :)
Slavia_634, Delta Optical Entry 6x32AO
Suzuki_Bandit_1200 :P
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: zoraki 914

Příspěvek od Pietro.Beretta » 10 led 2011 17:42

Priznam se, ze popis od pana kolegy nebyl moc pro mne osobne srozumitelny, tak to popisu take.

Je to jednoduche, posunes zaver asi tak o 2mm dozadu, pomuze, kdyz mas predtim natazeny kohout, protoze to pak nejde tak ztuha. Podrzis ten zaver v te poloze (2mm vzad) a vytahnes zaver zachytu ze zbrane. Pak klasicky v zadni uvrati zaver vyklopis a sundas. Kdyz to pak davas zpet, postup je obraceny. Vezmes vodici tycku, navleces vratnou pruzinu, vlozis pod hlaven, navleknes zaver, nasadis jej, posoupnes o 2mm zpet a natlacis tam zpatny zachyt zaveru...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
schmoud
Příspěvky: 52
Registrován: 07 lis 2010 11:07
Bydliště: Závod, Slovakia

Re: zoraki 914

Příspěvek od schmoud » 10 led 2011 17:45



podarilo sa mi najst videa
podla druheho som to rozobral a podla prveho skladal - resp. podla toho som dosiel na to s tymi kombinackami :) ale chlapi vo vlakne plynovych pistoli pisali ze by to tam malo ist aj bez kombinaciek, ze treba poriadne zatlacit... :)
dufam ze to pomoze.


edit: Pietro.Beretta a ved som vravel ze nefiem ci pochopi :D ale z videi to musi pochopit :)
edit2: cekni si vlakno http://forum.gunshop.cz/plynove-pistole-t11.html
edit3: hlavne to nekrm ako ja sprostymi nabojmi :D lebo budes to len rozoberat a cistit :P :D
Slavia_634, Delta Optical Entry 6x32AO
Suzuki_Bandit_1200 :P
Uživatelský avatar
stealth
Příspěvky: 3
Registrován: 10 led 2011 17:15

Re: zoraki 914

Příspěvek od stealth » 10 led 2011 18:04

Mockrát děkuji. Skoušel sem to jak popisujete a nechtěl jsem užít hrubého násilí. Přišlo mi logické že se rozborka dělá tímto spůsobem ale nešlo mi to. Tak to tedy jdu skusit. Dám vědět.
Uživatelský avatar
stealth
Příspěvky: 3
Registrován: 10 led 2011 17:15

Re: zoraki 914

Příspěvek od stealth » 10 led 2011 18:08

Super. Povedlo se
Odpovědět