Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
anims
Příspěvky: 12
Registrován: 05 led 2011 13:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od anims » 06 led 2011 09:25

No chlapci do toho bych musel byt fanda jako vy abych za to vybulil treba 9tku :-) Pokud ta Zoraki je jedina rozumna volba za ty penize tak se neda nic delat :-)

Jenom me napadla jeste jedna vec(asi otazka na pietra). Jak je to s legalnosti drzeni? Tzn. napadla situace ze nedej boze napr. z toho sklepa neutecou ja je tam chytim. A dejme tomu bych mel u sebe tu plynovku a bud bych ji vytahnul nebo ne to je asi uz jedno. Ale donutil bych je tam zustat a zavolal bych policii. Jak by se k tomu policie stavela ze jsem je tam donutil zustat nasilim(bez pouziti samozrejme) bud tou plynovkou nebo paralyzerem apod..
Jestli neni lepsi je vystrasit a nechat utect nez se potom tahat s policii v takove situaci. :-) A pote po uteku zavolat policii schovat zbran a nahlasit co ukradli.

diky
Jinak mozna to nevypada ale ja jsem fakt povaha stretum se vyhybajici se :-) Ale svuj majetek branim rad no :-)


Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 06 led 2011 09:42

Pokud nekoho chytnu a prinutim ho zustat na miste, dopoustim se trestneho cinu omezovani osobni svobody na zaklade ustanoveni § 171 odst. (1), predpisu c. 40/2009Sb. trestniho zakoniku, ktery stanovi, ze:
(1) Kdo jinému bez oprávnění brání užívat osobní svobody, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
v pripade cikanu by jsi v tom byl mozna i vic, protoze v odst. (3) pism. b) tehoz paragrafu tehoz zakona je stanoveno, ze:
(3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,
b) spáchá-li takový čin na jiném pro jeho skutečnou nebo domnělou rasu, příslušnost k etnické skupině, národnost, politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že je skutečně nebo domněle bez vyznání,
a ono by stacilo, kdyby ti treba 2 cikani u soudu vypovedeli, ze jsi je zadrzel evidentne proto, ze jsou cikani a rasisticky jsi jim nadaval...


Samozrejme pokud jednas v nutne obrane, jsi beztrestny!!!, protoze:
(1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný trestním zákonem, není trestným činem.
Jenze opet narazime na to, ze Ty budes v tom sklepe treba sam a cikani tam budou dva nebo tri. Oni si pak vzajemne dosvedci, ze v baraku byli na navsteve u kamose a ten je poslal pro neco do sklepa, kde Ty's je zacal ohrozovat zbrani, protoze jsi rasista...Naproti tomu Tobe nikdo nedosvedci nic... Takze to je opet tenky led.

Pokud se ale ptas opravdu na to, jestli mas nebo nemas pravo zlodeje zadrzet do prijezdu policie, kdyz jsi proti nemu vystoupil v nutne obrane, pak ano - mas na to pravo. V praxi ale muzes dojet na to, ze pachatelu bude vic a vzajemne si dosvedci neco, co neni pravda. Jako ten chudak hlidac na skladce, ktery zastrelil jednoho z asi 6clenne skupinky pachatelu, co ho ohrozovali. Nakonec on skoncil ve vazbe a cikani byli na policii vyslechnuti a poslani domu.

Zase ale vim o pripadu pana Frantiska Matejky, znameho blogera a byvaleho myslim mistopredsedy Strany svobodnych obcanu, ktery se zbrani v ruce zadrzel pachatele, ktery porezal na ulici nejakou neznamou zenu. Matejka ho hrozbou zbrani prinutil zustat na miste, policie pro nej prijela a Matejka pak u soudu jeste pomohl k jeho usvedceni a poslani za mrize. Rozhodne pak Matejka nebyl popotahovan za to zadrzeni - jednal v nutne obrane jine osoby.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Tim
Příspěvky: 15
Registrován: 05 led 2011 14:45

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Tim » 06 led 2011 09:43

Myslím, že například ve Velké Británii je velmi problematické vlastnit ostrou zbraň. V Polsku jsou momentálně zase kuše i expanzní plynovky na zbrojní průkaz. Taky tam prodávají tamním lidem volně něco, do čeho si nemohou koupit střelný prach, protože ten mají zase na průkaz. V některých zemích jsou zase problémy s vlastnictvím vystřelovacího nože už i střední velikosti...

V podstatě je v tom chaos.
anims
Příspěvky: 12
Registrován: 05 led 2011 13:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od anims » 06 led 2011 09:52

Pietro: Diky moc. Ovsem ta situace ve sklepe je podle me jina jak napr. u toho skutru(tam do toho muzou kopat ze srandy at to piska ale nic na tom neznici). Oni se do toho sklepa nedostanou jinak nez tim ze ty dvere vypaci(minimalne do mojeho chlevku :-) od ostatnich muzou mit v extremnim pripade klice od sousedu). Cili pujde poznat nasilne vniknuti. Nemeni se tim neco?
Tim
Příspěvky: 15
Registrován: 05 led 2011 14:45

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Tim » 06 led 2011 09:54

Pietro Beretta: hehe, na plynovky by mohli montovat zároveň i foťák, mohl by vypadat jako kolimátor. Není to dobrý podnikatelský tip? :D Jestli se toho někdo chytnete, jeden mi pak pošlete, za nápad.

Pietro, co máš naládováno jako pepřák ve své Zoraki? Já mám Wadie 45mg NOV, ale četl jsem, že s tou náplní u Wadie jsou občas problémy, tak jsem chtěl dát radši nové Umarexy, ale už nikde nejsou. Co tam máš ty?
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 06 led 2011 13:08

Pokud se nepletu, tak v Anglii je zakázaný i pepřový sprej !!!! Ten totiž nosí jen policisté, protože nesmí nosit ostré zbraně :D :D :D
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 06 led 2011 17:03

A vojáci ostré, ale bez nábojů. :lol: :lol: :lol:

Ale prý to budou přehodnocovat po návštěvě rumunských "uprchlíků". :mrgreen:
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Tim
Příspěvky: 15
Registrován: 05 led 2011 14:45

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Tim » 06 led 2011 17:10

Možná by do hlavně zbraně mohli vložit kuličku ze žvýkačky a závěrem do ní prudce fouknout :lol:

Ne že by to šlo, ale :lol:
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 06 led 2011 17:17

Jinak jsem našla nejmenší a nejlehčí plynovku - Ekol Arda http://www.lovecke-zbrane.eu/zbrane/vol ... rda-8mm-1/. Provedením bych ji zařadila do kategorie tzv zákeřných zbraní (Kdysi jsem odebírala Ábíčko, a tam byl v jednom ročníku kreslený seriál o zbraních a tyhle malé byly označeny jako zákeřné zbraně :wink: ).
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Spetsnaz
Příspěvky: 49
Registrován: 08 čer 2010 19:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Spetsnaz » 06 led 2011 18:03

řekl bych že tahle plynovka je docela k ničemu , maximálně třeba pro sběratele a fanoušky... malá kapacita, velikost, případného útočníka asi ani nezastraší.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 06 led 2011 18:16

Wariat to jiz rekl za me - panove v Anglii je cely system uplne na hlavu. Nesmite nosit absolutne nic, co by mohlo vas ucinit silnejsimi pri utoku - takze ani nic, co by vam pomohlo v obrane. Nesmi se nosit noze, spreje, paralyzery, obusky uz vubec ne a pistole jsou jen predmetem vasnivych debat v anarchistickych krouzcich! Dokonce nesmite nosit ani hul, pokud na ni nemate predpis od doktora. Anglie je v tomhle totalni absurdistan, slavni jsou i tim, ze policie je neozbrojena. Jen urcita cast policie ma zbrane, ti maji auta oznacena... radova policie a Metropolitan police nemaji zbrane. Dokonce jsou schopni prijit ke stanku s hot dogama a kontrolovat, jestli nahodou ten parkar nema u sebe nozejk vetsi nez dlan - to je totiz nedovolene ozbrojovani :lol:

Neni divu, ze Anglie je jedna z nejnebezpecnejsich zemi Evropy.

Tim: Naboje nosim Umarex 80mg CS, Wadie 45mg NV, Umarex 80mg CS, Wadie 45mg NV....atd. 14 patron.
Ta diskutabilnost naboju Wadie 45mg u me konkretne spocivala v tom, ze v pistoli Ekol P29 to proste neletalo ven. V Zoraki to funguje bez problemu...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
anims
Příspěvky: 12
Registrován: 05 led 2011 13:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od anims » 06 led 2011 18:56

Pitro pls jeste na ten dotaz nahore :-) Jestli se neco nemeni stim ze se do toho sklepa vloupali nasilne.. :-) dik

anglie je divna :-) ale jeste divnejsi jsou nemci ale ne ohledne ozbrojovani :-)
Thunderbolt
Příspěvky: 35
Registrován: 22 pro 2010 20:23

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Thunderbolt » 06 led 2011 19:02

Pietro.Beretta:

Chci se Tě prosím zeptat na detaily pistole Atak Zoraki 914ky, protože si ji časem stejně pořídím.

Zajímá mně především provedení osy vratné pružiny, zda-li je z kovu nebo jen ze slitiny,
a dále provedení záchytu závěru (páčka s oskou) - na stránkách výrobce je vidět, že ten záchyt
závěru se skládá ze dvou dílů: páčky a osky (oska na fotce vypadá na ocel) páčka už na slitinu

Dále se tady na webu člověk dočte, že ten Atak Zoraki měl dvojí provedení přepážky v hlavni:
starší provedení s vyšroubovatelným odvrtaným kolečkem a novější provedení s pevnou přepážkou,
uživatel staršího provedení přepážky si stěžoval na nedostatečný výmet plynu, a dále jen na skutečnou
kapacitu zásobníku 10ks nábojů - když plně naládoval zas. těmi udávanými 14 náboji, tak
docházelo k zásekům (podobný problém s kapacitou nábojů měl i ostrý Walther P22 z prvních serií výroby)

Dík
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 06 led 2011 22:17

Anims: Dost dobre jsem neporozumel te otazce. Pro Tebe se meni akorat to, ze jsi na tom lepe a oni hur. Pokud ses ptal, zda mas pravo je zadrzet, rekl jsem, ze ano. Pokud si myslis, ze se na tom meni neco tim, ze oni se dopustili vloupani (dle ust. § 121, predpisu c. 40/2009Sb. trestniho zakoniku), tak odpoved je ne! Nemeni se na tom nic, jen to, ze mas aspon dukazni material na sve strane.

Thunderbolt: Ta Zoraki ma nekolik verzi. Nejsem si dost jisty jestli jen 2 nebo 3, na to by nam dokazal odpovedet Kebab. Kazdopadne ty verze se lisi prepazkou v hlavni (jak jsi rikal) a ozubem na kohoutu. To, ze by se do Zoraki nedala nacpat deklarovana kapacita, slysim poprve! Ja osobne jsem (podle meho skromneho nazoru) chytil tu nejlepsi verzi. Mam pevnou prepazku v hlavni, ktera vlastne prepazkou ani neni. Mam totiz jen zvednutou nabojovou komoru asi o 1mm nad osu hlavne, takze kulovy naboj se nabit neda ale jinak zadna dalsi prepazka tam neni - za nasledek to ma to, ze hlaven pri pohledu zepredu je skutecne 9mm trubka bez viditelnych prepazek, ktere by prozradili plynovku (a k tomu se to dobre cisti). Nadale mam i ten ozub na kohoutu, bez ktereho si uz noseni neumim predstavit. Pokud koupis tuto verzi, budes podle me spokojen. Jinak k tem zasekum pri 14 nabojich v zasobniku...nezazil jsem ani jediny zasek a to ani s plnym zasobnikem...

A na zaver ty materialy: vodici tycka vratne pruziny je ocelova, packa zachytu zaveru vcetne osy je zinko-slitinova.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
anims
Příspěvky: 12
Registrován: 05 led 2011 13:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od anims » 06 led 2011 22:50

Ve zkratce. Jde mi o to jestli je mam pravo zadrzet se zbrani v ruce pokud se mi vloupali viditelne tam kde by nemeli a utocili na muj majetek.(z toho co jsi psal nahore to moc smysl nemelo) Nebo jak jsem psal i v tomdle pripade je radsi vylekat a nechat utect pokud bych uz musel tu zbran tasit. Ale uz mam predstavu dik za odpoved :-)
btw. jelikoz chci taky tu zoraki ma smysl psat do eshopu jakou verzi maji skladem?
Odpovědět