Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Tim
Příspěvky: 15
Registrován: 05 led 2011 14:45

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Tim » 05 led 2011 15:32

Anims, ještě něco bych Ti poradil. Kvalitní řetěz na spoutání kola motorky a kvalitní fotoaparát s dosahem externího blesku 8 metrů :-) Ne?


Uživatelský avatar
Soptik21
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2010 10:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Soptik21 » 05 led 2011 15:33

2Tim: 45mg Wadie mi nevystřelila, takže bych taky rád zkusil něco jiného :-) Umarex už prý pepřové náboje nevyrábí (jen prý 120mg)...

btw:Nemyslím si, že by pojišťovna vítala pojišťování motorky přivázané u stromu :-D
Atak Zoraki 914
anims
Příspěvky: 12
Registrován: 05 led 2011 13:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od anims » 05 led 2011 15:40

Andre: Tak samozrejme vyuziti by to melo i kdybych vybehl ven a musel se nejak proti nim branit. No zatim jsem nic nepodnikl, nekoupil tak proto se ptam tady jake mate napady :-) Cili vystrel do vzduchu napr. tim poplasnakem je zakazano a ilegalni(pro vystraseni)? No abych rekl pravdu uz mam i airsoftku ktera vypada hodne realne ovsem jakmile bych byl donucen strilet spise by to bylo ke smichu nez k odstraseni :-)
Tim: Prave ze to je skutr v hodnote 15tis. Na kterou se ta pojistka proti kradezi nevyplati. Garaz tady bohuzel na to nikde najit nemuzu. Jelikoz malo kdo ti pronajme jenom kousek garaze za par stovek ikdyz se smlouvou o pronajmu. Sehnat jdou pouze pronajmy cele garaze za 1tis/mes. coz se v tomdle pripade vubec nevyplati. Pripadny navrat a poniceni mi nevadi uz obouchana je :-) je to pracant nikoliv lakyrka :-) Opravdu me nic jineho lepsiho nenapadlo. Krom prodeje a nasledneho nakupu el. skutra ktery by mohl byt parkovany ve sklepe. Ovsem opet by to stalo 4x nasobek(nynejsi ceny). A klepat se ze mi ho vynesou z toho sklepa se mi taky moc nechce. Jak jsem psal jsou tam castejsimi navstevniky.

Osobne ze zivota mam zkusenosti takove ze kamaradovi ktery bydlel v totalne tmave ctvrti vybili primo byt on se obratem otocil a zasel za pripadnymi vyniky primo s ostrou zbrani(legalni :-) ) rekl jim neco na rozum a od te doby mel klid. Proto nepocitam ze by to po pripadnem vystraseni zkouseli znova ovsem vsechno je mozne :-)

Edit: Vzdalenost to je takova ze bydlim v 1patre a motorka bude jakovy ve dvorku pod okny.. autem primo k motorce se dostat nepujde ale pujde tam dojit.. budu ji mit zamcenou retezem k zel. kleci takze budou muset zamek odvarit nebo precvaknout aniz by spustili alarm a potom ji normalne odnest.. a jakmile se ji dotknou zacne rvat a tehdy jsem mel namysli ze bych vyskocil stou zbrani a donutil je ji nechat..

Samozrejme s motorkou za 80tis bych si todle rodeo vubec nedovolil :-)

Tak hodte nejake rozumnejsi napady no :-) Diky
Tim
Příspěvky: 15
Registrován: 05 led 2011 14:45

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Tim » 05 led 2011 16:13

Anims: Myslím, že ten fotoaparát podceňuješ. Kdyby věděli, že máš z okna pořízené kvalitní fotky, jak přepilovávají řetěz, nevěřím, že by krádež dokončili. Kdybys ještě zapnul "videorežim", měl by jsi skvělou dokumentaci pro policii. To má svou váhu.

Tak si kup Atak Zoraki 914 (třeba i v úpravě auto - ale v tomto režimu nestřílej pepřákama). Je levný a docela spolehlivý. Jestli máš fyzičku, rychlost, umíš se naučit pár pohybů, přiber si k tomu kalený teleskop. Když Ti ho ale vytrhnou z ruky, máš problém. Kvůli motorce za 15 tisíc bych proti několika soupeřům s teleskopem nešel. Nestojí mi to za to. Hezky bych si je nahrál :-) Škoda za 15 tisíc je už totiž trestný čin.

Alarm může být připojen na rtuťový spínač. Taky můžeš udělat skrytý spínač, který znemožní startování.

Kdysi, když jsem potřeboval Jawu pionýra parkovat přes noc na pofiderním místě, odnesl jsem si "fajfku" od zapalovací svíčky.

Kdybyste věděli někdo o prověřených pepřácích do Zoraki 914 dejte vědět. Díky.
anims
Příspěvky: 12
Registrován: 05 led 2011 13:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od anims » 05 led 2011 16:32

Tim: No ne ze bych ten fotak podcenoval ale nejaky kvalitni zase stoji dalsi penize.. a nechat ho nekde viset jen tak se mi taky nechce :-) A mechat to zajit tak daleko aby to musela vysetrovat police je taky zbytecnost :-) je to moc komplikovane to bych radeji poridil kameru z dealextremu pro nocni videni.. nebo tam dal jenom ten blesk :-) Ono i svetlo na fotobunku + falesna kamera udela svoje.. ovsem to uz bych se musel dohodnout se sousedama..
Jinak tu o startovani moc nejde :-) Oni to chnapnou hodi do dodavky a zmizi..Kazdopadne dik za napady :-)
Tim
Příspěvky: 15
Registrován: 05 led 2011 14:45

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Tim » 05 led 2011 16:50

Já nebydlím v "problémové" čtvrti tak holt asi úplně přesně Ti neporadím. Člověk by si řekl, že takové levné motorky většinou kradou výrostci, aby se "projeli" a když ji o ulici dál nenastartují, tak ji pohodí do příkopu. Jako "součástky" se jim to přece na tak malém trhu jako je naše republika musí prodávat blbě, ne? A jako celek nevím, jak by s tím dokázali projít "technickou kontrolou."

Foťák využiješ i jinak, třeba Tě to chytne jako koníček (jak jsi to myslel s tím "nechat foťák viset?). Nemá cenu riskovat život vlastní kvůli motorce a nemá smysl riskovat, že bys byl nucen oddělat ve vypjaté situaci zloděje třeba kuší kvůli pár tisícům. Nikdy nevíš, kam situace může vygradovat. Nestojí to za to.
anims
Příspěvky: 12
Registrován: 05 led 2011 13:06

Re: Plynové pistole

Příspěvek od anims » 05 led 2011 17:38

Pochybuju ze tady nekdo z prispivajicich nosi tu plynovku proto aby nekoho zabil nebo se nechali zabit. Proto chci plynovku i klidne jenom stema slepyma abych nikoho neoddelal. Ale preci jim nebudu z toho okna mavat nebo na ne hazet balonky s vodou :-D Nebo kdyz mi budou vybirat auto, smatrat ve sklepe apod..
Kdyz tady kradou poklice z aut za par stovek(i pridelane paskama), kompoty ze sklepu.. tak urcite neohrnou nos nad skutrem stojici venku.. oni tezko poznaj kolik to stoji :-) Dneska se krade vsechno :-)
Ja taky nebydlim nekde v zapadakove jako chanov.. ale bohuzel je tu nejaka parta lidi.. videl bych to tak do 20 roku co proste delaji najezdy na tydle okoloni mesta a vykradaj co se da. Je to vetsinou takova vlna ze vykradou vsechny mesta v okoli.

Ale to je jedno me slo o to aby jste mi rekli jestli ten vystrel do vzduchu slepym nabojem je na to aby me prisli sbalit policajti a hodili do vezeni. Kdyz branim svuj majetek je to taky obrana ne? Ikdyz ne na zivote a hodnoti se to urcite jinak. To je to same jako kdybych na toho skutra namontoval elektro sok a jim to ublizilo. A popr. teda jakou tu plynovku koupit a kde. Zatim se tu bavime jenom my dva pritom tu je urcite vice poverenejsich osob kteri by dokazali poradit :-)
Tim
Příspěvky: 15
Registrován: 05 led 2011 14:45

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Tim » 05 led 2011 18:07

Určitě se tu objeví někdo kdo Ti poradí. Já nemám zbroják, takže nevím stoprocentně, ale myslím, že dle zákona i obrana majetku je obrana oprávněná. Dále myslím, že když majitel zbrojního průkazu vystřelí třeba jen z plynovky do vzduchu a varovně, měl by nahlásit použití zbraně, aby nebyl popotahován - nedodrží-li to, poruší zákon a může být potrestán. Jestliže ale majitel zbraně skupiny D, mezi které plynovka patří, nemá zbrojní průkaz, myslím, že na základě tohoto zákona nemůže být potrestán za to, že vystřelil z plynovky varovně do vzduchu. Jasně, mohli by z toho udělat třeba porušení nočního klidu,... ale nemůže dostat přísný trest jako majitel zbrojáku.

Dále při nutné obraně, myslím, že i čin, který by byl jinak trestný, a který bys třeba udělal, by nemusel být trestný, kdyby se stalo něco těžkého - bude rozhodovat soud o tom, jestli Tvoje obrana byla přiměřená hrozícímu nebezpečí nebo ne.

Jelikož nemám zbroják, ber to jako dohady, byl bych také rád, kdyby mi někdo zkušený ujasnil, v čem se mýlím.
Tim
Příspěvky: 15
Registrován: 05 led 2011 14:45

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Tim » 05 led 2011 18:16

Internetové obchody jsou například Gunshop, colosus, wojoczek a jiné menší (jde najít se strejdou Googlem). Ty výše jmenované jsou časem a zákazníky prověřené a výběr mají dostatečný.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 05 led 2011 19:07

Time, Umarex pepřáky mají v nabídce tady http://www.jgstrade.com/strelivo/akusti ... ni=Vyrobce. Z diskusí jinde do Zoraki doporučují ládovat Umarexy.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 05 led 2011 19:25

Jestli se tedy mohu do toho vlozit...:

ustanoveni o nutne obrane - §29, predpisu 40/2009 Sb. trestniho zakoniku stanovi, ze:
(1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný trestním zákonem, není trestným činem.

(2) Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku.
Vzhledem k tomu, ze majetek je chranen trestnim zakonem, muzes ho v ramci nutne obrany branit!

Podle ustanoveni § 205 odst. (1) pism. a), predpisu 40/2009 Sb. trestniho zakoniku, se trestneho cinu kradeze dopusti ten, kdo:
(1) Kdo si přisvojí cizí věc tím, že se jí zmocní, a

a) způsobí tak na cizím majetku škodu nikoliv nepatrnou,
coz je Tvuj pripad, protoze ust. § 138 odst. (1), predpisu 40/2009 Sb. trestniho zakoniku stanovi, ze:
(1) Škodou nikoli nepatrnou se rozumí škoda dosahující částky nejméně 5 000 Kč, škodou nikoli malou se rozumí škoda dosahující částky nejméně 25 000 Kč, větší škodou se rozumí škoda dosahující částky nejméně 50 000 Kč, značnou škodou se rozumí škoda dosahující částky nejméně 500 000 Kč a škodou velkého rozsahu se rozumí škoda dosahující nejméně částky 5 000 000 Kč.
Pokud by pri kradezi toho skutru pachatel dokonce pouzil nasili, dopousti se trestneho cinu loupeze a to podle ust. § 173 odst. (1), predpisu 40/2009 Sb. trestniho zakoniku:
(1) Kdo proti jinému užije násilí nebo pohrůžky bezprostředního násilí v úmyslu zmocnit se cizí věci, bude potrestán odnětím svobody na dvě léta až deset let.
Takze, jak jsem rekl, vyse zminene paragrafy (a nejen ty) chrani Tvuj majetek a Ty mas pravo se branit s takovou razanci a takovym zpusobem, ktery neni zcela zjevne neprimereny. Jsou soudci, kteri to berou vice liberalne a jsou soudci, kteri to berou dost neliberalne. Zalezi pak ale na nich. Tedy nejen na nich, pokud chytnes liberalne smyslejiciho statniho zastupce, pak Te k soudu ani neposle :)

Palna zbran ale v ocich soudcu, kteri maji luxusni vily v neproblemovych ctvrtich z Tebe nedela hodneho hocha :) I kdyz nesmrtici palna zbran je porad asi tak 100x mene odpudiva jak ta potencialne smrtici.

Pokud si smim dovolit odhadnout chovani soudce, tak pokud je skoda vetsi nez nepatrna ale mensi nez mala, pak se pohybujes na tenkem lede... Musel bys fakt pockat, nez budou ohrozovat napadenim primo Tebe, pak by ses mohl branit s trochu vetsi jistotou ale porad pamatuj, ze oni budou mit treba vic "svedku" nez Ty, ze :)

EDIT: Jo a malem bych zapomnel, ustanoveni § 29 odst. (1) pism. m), zakona 119/2002 Sb. o zbranich stanovi, ze:
(1) Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E je povinen
m) neprodleně ohlásit útvaru policie použití zbraně z důvodu krajní nouze nebo nutné obrany
Coz plati pro drzitele zbrojniho prukazu skupin A az E. Nikde jsem tam nenasel stejnou povinnost pro majitele zbrani kategorie D :) Takze kdyz vypalite v obrane z plynovky, hlasit to nemusite.

Jedina Tvoje sance, jak s plynovkou branit tu motorku je byt pripraven a az na te masine spusti alarm vlitnout na ne, at se zdekujou. Zbran tahat az v pripade, ze se nezdekujou a naopak projevi znaky agrese :) Porad ale nemas jistotu, ze nebudes potrestan!

Edit 2:
Tim píše:Jelikož nemám zbroják, ber to jako dohady, byl bych také rád, kdyby mi někdo zkušený ujasnil, v čem se mýlím.
Neni to vubec o tom, jestli mas nebo nemas zbrojak. Je to o tom, ze kdyz jsi majitel zbrane, mel bys mit zakony nactene. Zbrojak neni zarukou absolutne niceho, znam majitele zbrojaku, ktery ani nevi, co to je dynamicky zaver. Na zakony jsem se pravda neptal, ty mozna zna. S tim zaverem me ale zaskocil ;-)

Toto bych doporucil i nasemu tazateli, nez se rozhodnes poridit si neco, co se zakonem o zbranich oznacuje jako zbran, mel by sis nacist veskera nutna pravni ustanoveni!
Naposledy upravil(a) Pietro.Beretta dne 05 led 2011 19:43, celkem upraveno 2 x.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Soptik21
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2010 10:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Soptik21 » 05 led 2011 19:34

monikash: Umarex tam má ale jen CS, to není "pepřák", ty tam jsou jen od Wadie ;-)
Atak Zoraki 914
Sanko2
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 2011 13:01

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sanko2 » 05 led 2011 19:41

anims >>> ja by som doporucoval ten spomynany Zoraki, a tiez nie je skaredy Walther P22 ale je to uz asi raz tak drahsie...aj ked som zastanca plynoviek a verim ze nejaky ten vyznam maju a nie je to zas az take zanedbatelne...tak si myslim ze k tvojmu ucelu je to take akesi smiesne...
ako tu uz odznelo...vytiahnes ju strelis poplasak a na druhy den ju mas donicenu...aj ked zalezi na tom kto ti to bude kradnu...decka sa tak skoro nevratia ale ciganov neodradi ani to...i ked je otazne co tych nasich milych spoluobcanov odradi :D
tak pouvazuj aj nad nejakym kamer. systemom niekedy aj atrapa celkom posluzi len to tam niekde vycap velkymi pismenami a kamerka s diodov nech je pekne vidiet a myslim ze aj funkcny system nestoji az tak vela...no kvoli skutru za 15 tis. neviem, neviem ... ja by som ho napchal aspon do pivnice, alebo na poschodie v baraku...je to predsa len bezpecnejsie...
a za ten vystrel ta isto nik nezabasne :D
Tim
Příspěvky: 15
Registrován: 05 led 2011 14:45

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Tim » 05 led 2011 20:05

monikash: díky za tip. Alespoň ten CS plyn a akustické tam mají v nábojkách od Umarexu. S Novinamidem od Umarexu to vypadá ale bledě: Nemaj, nikde nemaj... oni to snad opravdu přestali vyrábět. Kdyby někdo narazil na obchod, kde je ještě mají, ten dostane ode mne veřejnou pochvalu :-) Oni si to přestanou dodávat a já nemám nakoupíno.

Pietro Beretta: Díky za ujasnění. Ještě bych měl snad 2 dotazy, kdybys třeba věděl odpověď, bylo by super.

- kdyby ti zloději naložili motorku do dodávky, odjeli s ní kilometr a tam ji vyložili a já bych je tam dohnal. Trvá ten útok na majetek pořád? Když použiji plynovku v tento moment, místo abych zavolal policii, což mi připadá logičtější, stal bych se v tom momentu útočníkem nebo pořád bráním svůj majetek a jsem obráncem?

- kdysi jsem se ptal jednoho policisty, jestli je pravda, že když někomu nastříkám obranný spray do obličeje (berme to tak, že na mne zaútočil a použití spraye byl aktem nutné obrany) tak bych mu měl správně zavolat pomoc a vyčkat jejího příjezdu (aby ten momentálně oslepený člověk třeba nevkročil do silnice) a policista mi řekl, že ano, že je to pravda. Před nedávnem jsem se ptal někoho, kdo má zbrojní průkaz a on mi říkal, že to pravda není, že můžu před pospreyovaným útočníkem utíkat a nečekat, až se zmátoří. Nevíš, ke kterému názoru je pravda blíže?
Tim
Příspěvky: 15
Registrován: 05 led 2011 14:45

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Tim » 05 led 2011 20:18

Pietro Beretta: Než jsem to svoje kupoval, tak jsem si zákon zběžně přečetl, abych měl základní ánung, jaké právní rizika jsou s tím spoutána. Svoji plynovku jsem ale nekupoval na obranu proti lidem, spíše jsem chtěl mít možnost (po špatné zkušenosti) odehnat od sebe případné agresivní zvíře. Takže u mne to má poněkud jiné míněné využití.
Odpovědět