Mala odstrelovacka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 30 pro 2010 20:14

Motovi to dnes stoupalo a mě to zase klesalo / zásahy / :)

Jinak na zahřátí prstů jsou super polštářky s chemickou náplní / vejdou se do kapsy /. Po aktivaci se zahřejí na cca až 50st. Používám to na nahřátí prstů pro zimni lezení a určitě si to vezmu i na 8.1. 2011 do HK.

Jinak sebestředný sportovec přeje všem zaníceným i vlažným MaOistům vše nejlepší do nového roku.


Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Sidewinder » 30 pro 2010 21:22

:lol: Tak teplotne stabilni prach si asi nezvolime, leda snad vyzkouset naboje s oznacenim "biathlon", ale takove jsem videl zatim jen od Lapuy, a tu do laufu davat nechci, jelikoz strilim jinou znacku.

Strelba co 30 sekund take nehrozi - a dobre tomu tak, byla by to nuda!

Tak uvidime, jak se s tim kdo popere. Dobrej tip je mozna to "vystrelit co nejdrive po nabiti do komory" a pritom drzet krabicku stale nekde pod bundou.. Kazdopadne se uz tesim na ten prechod od teorie k praxi..
Shiva
Příspěvky: 984
Registrován: 19 říj 2005 20:07
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Shiva » 30 pro 2010 22:06

No v teto debate je celkem jedno kdo co uznava nebo neuznava za nudu. Ale asi jsi nepochopil co jsem napsal.
1. Pokud kupujes munici (jakoukoli) tak teplotne stabilni prach si proste nevyberes.
2. Biathlon naboje nemusi mit teplotne stabilni prach protoze co jsem videl tak maj zasobnik na flinte a naboje maji tudiz stejnou teplotu. Pri biathlonovem zavode je cas na strelbu presne vymezen a strelci strili v pravidelnem rytmu (coz je prave to co je dulezite) a strili nejakych myslim 5 ran na relativne velky terc. Takze nejvetsi chyba vznikla pri teto strelbe je zpusobena strelcem nikoli zahratim hlavne mezi 1. a 5. ranou.
3. Strelba z jednoranovych zbrani samozrejme umoznuje drzet si krabicku s naboji v nejake teplote (coz odpovida v podstate BR strelbe), ale jak jiz uvedeno drive, nepripada mi to jako nejake dobre reseni, (jiz drive zminene aspekty) nemluve o stresu kteremu se strelec dobrovolne vystavuje tim, ze je nucen vystrelit do rekneme 5 - 10 sec po tom co strcil naboj do komory.
Rad bych videl odstrelovace (treba i maleho :-) ) jak vyndava z komory studeny naboj a nabiji z krabicky pod kabatem naboj teply, protoze proste situace vhodna k vystrelu nenastala do 30 sec.
Osobne si myslim, ze je lepsi nechat proste naboje venku a jit to natrenovat (viz Sportovec) abych vedel jak se flinta chova pri rozdilne teplote laufu, jinak receno, kdyz vystrelim v casovem useku tolik a tolik naboju jak se to bude chovat. Coz by clovek mel vedet i za normalni teploty.

Biathlonove strelivo spis nez jiny prach bude mit jine mazivo, ale to nevim. Ale nevidim duvod ho v techto mrazech neotestovat. Protoze pokud mi bude strilet, tak s nim budu strilet v zime, pokud mi strilet nebude, tak proste lauf zase namokro vycistim a dam par ran svym vyzkousenym.
Good shooting
Nepište SZ, pište dotazy přímo na mail gunshop@sniper.cz
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od harpplayer » 31 pro 2010 16:54

Přátelé i vy ostatní z MaO, přeji Vám do příštího roku mnoho zdraví, pevnou ruku, bystré oko, jasnou mysl a poněkud více tolerance v diskuzi. Ze současného stavu MaO a způsobu diskuze v tomto odstavci je mi bohužel spíš smutno...... :(
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 31 pro 2010 18:27

O současném stavu Ma0 /H.K + Pha / vypovídá především startovní a výsledkové listiny, ty hovoří za vše. / forum je problémové v nepřehlednosti kdo je kdo .... /

Letošní, soutěžní rok hodnotím jako zlomový a to jak v progresivní úovni závodů co se týká výkonnosti, tak i zdokonalováním a vývojem jednotlivých položek.
Laťka výkonnosti je nasazená poměrně vysoko ale tak to ve sportu má být a této soutěži chceme zachovat statut - sportovní. Tzn., že bez tréninku to prostě nejde, materiálních investic také ne. Tím mám na mysli ani ne tak zbraň s optikou ale náboje a s tím spojený trénink.
Samozřejmě se najdou i tací střelci, kteří mají své výhrady ke stavbě soutěže. Ovšem to je normální v každém sportu a zavděčit se všem nejde, některým jedincům zejména.

Nicméně všem příznivcům MaO přeji pro budoucí rok především zdraví, sportovního ducha a pevné nervy při soutěžích podložené cíleným tréninkem.
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mot » 31 pro 2010 20:09

Současný stav MaO je velmi dobrý a vůbec ne smutný (Pha , HK). Jen diskuze jsou, pravda, někdy trochu divoké ale ani to není vždycky nutně na škodu. Přeju vše nejlepší v novém roce všem střelcům,bez rozdílu, jakou disciplínu střílí.
Naposledy upravil(a) mot dne 03 led 2011 18:03, celkem upraveno 1 x.
prudas
Příspěvky: 24
Registrován: 19 zář 2010 15:05
Bydliště: benešov

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od prudas » 01 led 2011 18:11

čau pánové, zrovna jsem se vrátil ze silvestrovských oslav a čtu vzkaz od Sidewindera, že se 8.1.2011 bude střílet v HK. Nepojedete náhodou někdo na soutěž přes Benešova u Prahy?? že bych se svezl s vámi (přispěji na benzin či naftu). díky prudas :D
Uživatelský avatar
Michal B.
Příspěvky: 156
Registrován: 25 zář 2008 09:48
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Michal B. » 03 led 2011 16:13

prudas píše:čau pánové, zrovna jsem se vrátil ze silvestrovských oslav a čtu vzkaz od Sidewindera, že se 8.1.2011 bude střílet v HK. Nepojedete náhodou někdo na soutěž přes Benešova u Prahy?? že bych se svezl s vámi (přispěji na benzin či naftu). díky prudas :D


Dojeď k nám na Dobříš a vezmeme tě!
http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000102797286
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 03 led 2011 17:50

MichalB. : Kluci přihlašte se Sw. Ať víme kolik střelišť, terčů a pod.
prudas
Příspěvky: 24
Registrován: 19 zář 2010 15:05
Bydliště: benešov

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od prudas » 03 led 2011 21:08

čau pánové, tak na sobotní MaO akci jedu nakonec autem, pojedu přes Benešov - Kutnou Horu - Přelouč - Lázně Bohdaneč - atd.. Pokud někdo bydlí po trase a chtel by vzít, tak at mi dá vědět.
zatim čau pruďas
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mot » 03 led 2011 21:26

Pokud vím tak z okolí Benešova bohužel nikdo nejezdí
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mkouba » 07 led 2011 10:35

Tak ja se bohuzel zitrejsiho klani v HK nemohu zucastnit. A zrovna napotvoru to vypada, ze bude pocasi o mnoho priznivejsi nez v predchozich dnech.
Air Arms EV2 MK III
prudas
Příspěvky: 24
Registrován: 19 zář 2010 15:05
Bydliště: benešov

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od prudas » 07 led 2011 13:23

Dnešní příprava na MaO HK dokončena!!!!!!!!
Přílohy
Sniper.JPG
Uživatelský avatar
Michal B.
Příspěvky: 156
Registrován: 25 zář 2008 09:48
Bydliště: střední čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Michal B. » 07 led 2011 22:54

také dokončeno na CLA.
-pro zvědavce je to 456 RD
-- a pro ještě vetší je to 456 Aeron - custom ode mě pro mou ženu - "red dragon"...
Přílohy
DSCF1079.JPG
http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000102797286
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mot » 09 led 2011 13:47

V sobotu proběhl závod v HK. Až na počasí ,(mlha, déšť)jako vždy, dokonalé. Příští závod v Nových Lesích bude 19.3. Nikam se nezapočítává ale bude to důležitá, ostrá a poslední průprava na ligu.
Výsledky ze soboty jsou zde. http://www.strelectvi.info/mao_soutez/
Odpovědět