Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 02 led 2011 15:15

Spíš než jestli je ozbrojen ostrou útočkník bych asi více hodnotil situaci ostatních lidí v okolí... - pokud by na to byl čaš, že ano! Bylo pár příkladů kdy se člověk bránil před grázlem s nožem plynovkou, ale osoba kolemjdoucí uviděla pistoli,tak vytáhla svou a toho chudáka obránce prostě zastřelila, zlodějíček si utekl....


Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 02 led 2011 15:36

No jo jenze to by toho chudaka obrance ten kolemjdouci zastrelil i kdyby ten obrance se branil ostrou, na kterou tu nekteri nedaji dopustit. Tam bohuzel v tom neni rozdil.

Navic tedy ne uplne souhlasim se Sankem, podle meho je v nasich zemepisnych sirkach lepsi mit nesmrtici prostredek+nekompromisni pristup, nez mit smrtici prostredek a bat se branit i svuj zivot kvuli urovni nasich soudu...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Sanko2
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 2011 13:01

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sanko2 » 02 led 2011 15:52

Pietro.Beretta píše:....

Navic tedy ne uplne souhlasim se Sankem, podle meho je v nasich zemepisnych sirkach lepsi mit nesmrtici prostredek+nekompromisni pristup, nez mit smrtici prostredek a bat se branit i svuj zivot kvuli urovni nasich soudu...

takto nejak som to myslel aj ja...asi som to zas spatne popisal... :)


wariat.38 >>> a kolko bolo takychto pripadov??? alebo aspon o nejakom konkretnom vies??? dakujem
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 02 led 2011 16:22

Je to asi dva roky co jsem četl o dvou takových případech někde v Německu, důkazy o tom už nemám, takže mi věřit nemusíte. Nejsem zastánce sprejerů, sám mám revolver Alfu, jen jsem chtěl podotknout, že se to může stát. Přiznávám se, že po šesti letech, co sebou plynovku nosím, jsem ji ještě nikdy nemusel vytáhnout a jsem za to rád. Když už byli vyhrocené situace, vždy jsem to radši ukecal nebo utekl (tím nemyslím přepadení, ale ožralý chlapy jdoucí z hospody co se chtějí rvát) Radši mi říkejte srabe než pistolníku z divokého západu. :wink:
PS. Samozřejmě až bude důvod zbraň použít, tak ji použiji...
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Plynové pistole

Příspěvek od DrobasMirek » 02 led 2011 19:23

Pietro.Beretta: samozřejmě, on jí nejspíš i vytáhne a pokavaď jí vytáhne tak mu dám prachy a mobil, nebudu si hrát na hrdinu ani s plynovkou, sprejem ani s ostrou. Stejně si myslim, že je menší procento zlodějů a jim podobných, který na tebe vystřelej s úmyslem tě zabít když u tebe uviděj sprej než když vytáhneš reálně vypadající zbaň.. kdo bude dřív tasit a "pálit" vyhraje tak jako tak. Výhody plynovek, za kterýma si stojíte vám neberu, jenom prezentuju svoji volbu. Znovu připomínám, že primární použití v mým případě neni na člověka.

wariat.38: souhlas, v případě konfliktu radši útěk nebo domluva, ale přiznávám, že do mě se nikdo moc "nesere"..
Sanko2
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 2011 13:01

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sanko2 » 02 led 2011 19:27

wariat.38 ja netvrdim ze ti neverim len je to malo pravdepodobne a v takejto situacii je uplne jedno ci mas plynovku alebo ostru...
ja mam ptiez plynovku nejaky ten rocik, stale ju sice netaham zo sebou ale tiez som mal to stastie ze nikdy som nemusel tuto a ani ziadnu zbran pouzit...
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 02 led 2011 19:31

přesně tak, myslím, že zatím nežijeme v tak nebezpečném státě, abychom nosili kolty proklatě nízko ikdyž těch romů a podobných stále přibývá, že ano :) A k tomu postřelení kolemjdoucím, člověk hold by měl počítat s nejhoším, když vytahuje zbraň, ať už je to ostrá, plynovka nebo nůž... Samozřejmě to taky byl případ snad 1:99999999......
Sanko2
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 2011 13:01

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sanko2 » 02 led 2011 19:37

wariat.38 píše:přesně tak, myslím, že zatím nežijeme v tak nebezpečném státě, abychom nosili kolty proklatě nízko ikdyž těch romů a podobných stále přibývá, že ano :) A k tomu postřelení kolemjdoucím, člověk hold by měl počítat s nejhoším, když vytahuje zbraň, ať už je to ostrá, plynovka nebo nůž... Samozřejmě to taky byl případ snad 1:99999999......
plny suhlas :)
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 02 led 2011 19:38

Já bych spíš řekla, že náhodný divák nikdy nic nevidí neslyší a snaží se zdekovat. A pokud by to byl polda v civilu, tak stejně napřed řekne: "Stůj nebo střelím." A vystřelí do vzduchu a pak do tebe (obránce). :mrgreen:
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 02 led 2011 19:48

Asi tak, nevím, já se dostat do situace kdy musím tasit, tak se pokusím zhodnotit situaci... když útočkník začne po něčem sahat, tak střílím, schovám zbraň a běžím rychle pryč... žádný hlášky typu "už jsi někdy potkal někoho kohos neměl a pak toho litoval nebo myslíš že mám nabito??" :D no a když to jde ukecat, tak ukecám a jdu si po svým... Stal se mi případ kdy když jsem šel s kamarádem večer po městě a nějací dva týpkové se chtěli rvát, protože se na něj kamarád údajně křivě podíval, očividně to byli bitkaři takže měli navrch. Já měl tehdy pistoli (navíc ten nešťastnej Voltran P29), náboj neměl v komoře, v pouzdře pod bundou... Borec stál ode mě sotva metr, no ani kdybych chtěl, tak bych nevytasil, nemluvě o tom, že mi prostě ztuhli nohy !!! Dělal jsem co se dalo a ukecali jsme to... Všichni si šli po svých Od tý doby jen náboj v komoře a v "jamajským holsteru"... pak jsem přešel na revolvery, myslím, že jsou pohotovější...
Spetsnaz
Příspěvky: 49
Registrován: 08 čer 2010 19:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Spetsnaz » 02 led 2011 19:59

Mám otázku pro ty co mají revolver ATAK Arms Zoraki R1. Výrobce uvádí použití jak pistolových tak revolverových nábojů. Které je podle vás lepší používat?
A které barevné provedení by jste mě doporučily koupit četl jsem že satén se začne rychle odlupovat mě se líbí třeba ta černá nebo titan.
Uživatelský avatar
Soptik21
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2010 10:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Soptik21 » 02 led 2011 20:03

monikash: I polda v uniformě raději dělá, že nic nevidí, to by zavánělo prací :-D
Atak Zoraki 914
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 02 led 2011 20:04

Mám EKOL Viper - myslím, že je to to samé... Oba náboje by měli mít stejnou dávku náplně - střílel jsem z revolveru oba a jediný rozdíl jsem našel v tom, že z revolverového náboje lítá víc jisker a má víc dunivý zvuk, pistolový bývá "čistý" jak zvuk tak výšleh plamene... Co se mi ale na pistolových nábojích nezdálo, že v komoře tak trochu lítali- jsou krapet menší.
Naposledy upravil(a) wariat.38 dne 02 led 2011 20:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 02 led 2011 20:10

jo a k tý povrchový úpravě... Měl jsem pistoli v černé, která se i po nošení v pouzdře ošoupala na kov, opět podotýkám, že to byl EKOL, jen prostě nevidím rozdíl u těchto dvou firem v lakování. Ten Viper jsem koupil v saténovém chromu- časem se to ošoupalo a vypadá to teď jako provedení nerez... Kamarád má pistoli v lesklém chromu, nešoupe se ale je na ní vidět každý chmántutí- je plná otisků dlaně a prstů, které kazí dojem zbraně... stejně tak tomu bylo u té černé... Ale možná má někdo jiné zkušenosti...
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 02 led 2011 20:13

A nemají náhodou revolverové náboje větší ráfek, aby šly lépe vytahovat? Ale některé revolvery mají vyhazovací mechanizmus. http://www.youtube.com/watch?v=0K3TA2Qo ... re=channel
Gramáží jsou na tom stejně.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Odpovědět