Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kubajzz » 01 led 2011 19:36

El lobo píše:http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C5%99el ... zbra%C5%88



Pokuď to nevíš čemuž nevěřím, tak se podívej sem je tam jak palná zbraň tak plynovka. :lol: :lol: :lol: A Nechci se z tebou dohadovat.
Přečti si co patří pod Plynové střelné zbraně, a co patří pod Palné střelné zbraně. A když si už budeš číst tak si vygoogluj co je Chlorbenzalmlondinitril :D
No vida, tak i podle té wikipedie patří plynovky pod palné zbraně, tak o co jde? :wink:


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 01 led 2011 19:48

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 20:46, celkem upraveno 1 x.
El lobo
Příspěvky: 47
Registrován: 14 pro 2010 09:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od El lobo » 01 led 2011 19:49

Kubajzz: Mě o nic. Já myslel že tobě, když jsi musel světu sdělit, že plynovce by se nemělo říkat plynovka. A nebudem to už řešit dál :D
Sanko2
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 2011 13:01

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sanko2 » 01 led 2011 20:06

kebab: no psik je u nas momentalne priorita cislo jedna :) ... je to ale naozaj v tom co sa mi paci a co nie, co je ale ako som uz pisal subjektivne...som rad ze sme sa spravne pochopili...
k tomu co si pisal ohladne toho kohutka a ocele a zliatin...obe podla toho porovnania co som prelozil su zo zliatiny len RG96 tam ma navyse cituje z prekladaca na google " Kohút, aj keď, bohužiaľ, liate zinok, to má ale oceľový záver a hlaveň z ocele, ktorá komory bol pridaný zinok odliatok." takze v tomto smere asi o nieco lepsie ako P99 o ktorej sa pise ze je cela zo zliatiny...opat citat z tej istej casti a toho isteho prekladaca "Funkčné časti P99 sú bohužiaľ všetky zinku die-cast,"...snad som to pochopil spravne a predlak nebol az taky zly a spravne som to pochopil...ja totiz z nemciny neviem ani prd :D a tie prekladace nie su bohvieco ked clovek zada viac textu naraz...
ale dam si to cele este prelozit niekomu kto sa v tej nemcine vyzna :D

vdaka
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Plynové pistole

Příspěvek od DrobasMirek » 01 led 2011 21:18

tak jsem po zralé úvaze místo plynovky pořídil radši kvalitní "tekutou střelu" nebo jak se tomu řiká. Na prodejně mi pán vysvětlil a sám se připravil o větší tržbu (a já mu musel dát za pravdu) že je rozdíl když na někoho kdo má pod sakem reálnou bouchačku vytáhnu v sebeobraně plynovku nebo tekutou.. u tekutý bude asi menší pravděpodobnost, že tu jeho ostrou vytáhne a střelí než když uvidí v mý ruce """rádobyostřevypadající""" plynovku, ale rozebírat to dál by zase byly zbytečný dohady o použití plynovek.

a na čokla to prej bohatě stačí
El lobo
Příspěvky: 47
Registrován: 14 pro 2010 09:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od El lobo » 01 led 2011 21:21

Další :D :D A prosím všechny plynovkáře ať se k tomu snad ani nevyjadřujou.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 01 led 2011 21:57

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 20:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sidewinder » 01 led 2011 22:05

Uz mam tohoto tematu dost. Chodi mi jedno upozorneni za druhym..

Kavy: BAN 7 dni na vychladnuti
Kebab: BAN 14 dni na vychladnuti a studium gramatiky
Yamato: BAN 7 dni za ta OT
Biggles: BAN 7 dni na vychladnuti
Slavek0269: BAN 14dni na vychladnuti
El lobo: BAN 7dni na vychladnuti

Zapomel jsem na nekoho?
Az se potom vratite zpet, tak uz nechci videt zadne placani mimo tema, zadne rejpani do ostatnich a uz vubec ne zadne urazky - jinak budou BANany podstatne delsi!
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 01 led 2011 22:51

DrobasMirek píše:tak jsem po zralé úvaze místo plynovky pořídil radši kvalitní "tekutou střelu" nebo jak se tomu řiká. Na prodejně mi pán vysvětlil a sám se připravil o větší tržbu (a já mu musel dát za pravdu) že je rozdíl když na někoho kdo má pod sakem reálnou bouchačku vytáhnu v sebeobraně plynovku nebo tekutou.. u tekutý bude asi menší pravděpodobnost, že tu jeho ostrou vytáhne a střelí než když uvidí v mý ruce """rádobyostřevypadající""" plynovku, ale rozebírat to dál by zase byly zbytečný dohady o použití plynovek.

a na čokla to prej bohatě stačí
El lobo píše:Další :D :D A prosím všechny plynovkáře ať se k tomu snad ani nevyjadřujou.
Tak to ja se k tomu tedy vyjadrim po par dnech mlceni. S obsahem toho prispevku nesouhlasim ale kdyz byl konecne jeden prispevek po par dnech napsan v klidu, tak ja v klidu take zareaguji...

Vite mne uz tuhle uvahu s peprakem a plynovkou a utocnikem s ostrou rikalo uz mnoho lidi, zadny z nich se nad tim ale podle meho poradne (opravdu poradne) nezamyslel. Utocnik, ktery na vas na ulici prijde s tim, at mu "navalite prachy a mobila" se oproti vam citi silny. Kdyby totiz ne, nebude prepadat vas ale pocka si na nekoho, kdo se mu bude zdat slaby. V momente, kdy ma u sebe ostrou zbran, tak pravdepodobne rovnou prijde s tou zbrani v ruce - namirenou na vas. Pokud si ji ale stejne necha schovanou, bude samozrejme pripraven vam kdykoliv ukazat, jak ma hrozne navrch. Pokud si myslite, ze utocnik, ktery se citi silnejsi nez vy, necha ostrou zbran v pouzdre, kdyz uvidi ze tahate nejaky uz na prvni pohled mene intrusivni obranny prostredek, tak se seredne mylite. Prave ze on prece velky kapo, ktery vas muze v pohode odprasknout, vas nenecha hrat si na hrdiny se sprejem. Ve chvili, kdy uvidi sprej, nebude vahat vam ukazat, kam si ho mate zastrcit. Jde presne o princip vzajemneho zastraseni. On si proste nenecha hrozit sprejem, kdyz ma u sebe kanon! To same plati pro obusek, paralyzer a ja nevim co jeste. Z tohoto tedy vyplyva jedine - abyste mu zabranili v tom, ze vam ukaze, ze je lepe vyzbrojeny, musite svuj obranny prostredek pouzit prekvapive a okamzite - tzn abyste mu zabranili ve snaze ukazat vam, ze na nej nemate, musite sprej vytahnout a okamzite bez vahani pouzit... to same se ale da udelat i s tou plynovkou, obuskem i paralyzerem...na tehle rovine jsou tedy obranne prostredky v rovnovaze. Plynovka ma tedy vyhody nekde jinde...

Zaprve plynovka je podstatne vetsi drazdivy kanon nez sprej - vyplyva to uz z principu te veci. Sprej ma silne zredeny kapsaicinoidni roztok, obycejne 10% nejakeho kapsaicinoidu, ktery sam o sobe ma zredeny obsah cisteho kapsaicinu. Palivost tohoto roztoku se pohybuje u slabych spreju na hodnotach kolem 2 000 000 SHU, opravdu hodne hodne kvalitni policejni spreje maji tak kolem 5 000 000 SHU. Tahle jednotka znamena, ze ten sprej musite naredit 1:5 000 000 (nebo v pripade slabych 1:2 000 000), abyste jeho palivost prestali pri ochutnani citit. Ted si vezmete, ze plynovka vam vypali dokonale cisty NV - zadny roztok - a to v mnozstvi odpovidajicim obsahu treba 60% jedne lahvicky spreje (bohuzel legislativa to tak stanovila, kdyby byly naboje 120mg NV, tak by to byla "legrace" vetsi)... toto prasknuti 60% lahvicky spreje je prosim ale najednou behem zlomku vteriny s tim, ze muzete vesele praskat dal, kdezto na vystrikani 60% spreje potrebujete tak 3 vteriny nepretrzite strikat. Jinak presny a spolehlivy udaj o SHU nonivamidu se mi nepodarilo najit. Kazdopadne nonivamid je synteticka sloucenina kapsaicinu - nejpalivejsi zname latky, ktera sama o sobe v ciste forme ma hodnotu 15 000 000 SHU. Capsaicinoidu - tedy latek zalozenych na kapsaicinu je vicero, nejslabsi z nich, u ktereho jsem nasel udaj o SHU je Homocapsaicin, ten ma hodnotu 8 600 000 SHU. Nonivamid by mel byt jeste lehce slabsi, porad je na tom ale o par milionu lepe jak obycejny peprovy sprej, ktery se da v kramech koupit - ty maji vetsinou do tech 3 000 000 SHU. Plynovka tedy meta daleko palivejsi latku v daleko silnejsich koncentracich a mnozstvich daleko rychleji - sprej je v tomto ohledu moooc daleko za ni. To byla trochu vice chemicko-technicka stranka veci.

Zadruhe ze statistik vyplyva, ze cca 95% odhadovanych pouziti zbrane znamena pouhe ukazani, ze zbran mam. Na utocnika, ktery se citi silny a to jeste vic s ostrou za pasem muzete jit budto sichrovnim zpusobem popsanym vyse - zautocim driv tim, co mam u sebe, nez se stihne rozkoukat a ukazat mi, ze ma neco lepsiho. Nebo na to muzete jit tak, ze zkusite sami hrozit - to se ale da udelat jen s plynovkou nebo pak s ostrou ... sprejem nepohrozite, obuskem moc taky ne, paralyzerem taky ne. Ja osobe jsem zastancem nekompromisniho pristupu, protoze uz to, ze vas nekdo na ulici zastavi se slovy naval "srajtofli a mobila" je proste prima hrozba zajmu chranenemu trestnim zakonikem a obrana nesmrticimi prostredky je adekvatni. Rozhodne vsak radsi budu mit neco, co muzu pouzit i tim hrozebnym zpusobem, pokud to shledam adekvatnim situaci s tim, ze pri sebemensim naznaku nejakeho rychlejsiho pohybu proste budu strilet a nafetovany poulicni zlodej, kteremu jste prave vypalili dejme tomu 4x do obliceje z bezprostredni vzdalenosti NV/CS nebo NV+CS tu zbran z pouzdra nedostane. A i kdyby vypadal, ze se mu to podari, porad jste oproti nemu ve vyhode, protoze nafetovany je on a ne vy a vy se muzete celkem s prehledem branit i rukama - tedy zabranit mu ve vytazeni zbrane. Jak jsem ale rikal, toto je vylozeny boj o zivot ke kteremu stejne pravdepodobne nedojde (zlodej to radsi zkusi na mene sebevedome "obeti" nez aby riskoval konfrontaci - v mori je prece spousta dalsich ryb) a pokud ano, mate vice nez slusnou sanci.

Je ale na kazdem, jak to zvazi. Chtel jsem jen trochu obsahleji zareagovat na tento oblibeny blabol, ze utocnik nebude vytahovat ostrou, kdyz ja mu chci "jen" nastrikat sprej do obliceje nebo zlamat hnaty pendrekem... :lol:
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Sanko2
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 2011 13:01

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sanko2 » 01 led 2011 23:47

kebab: aj ked podla vsetkeho nejaky ten tyzden nedostanem odpoved za BAN...ja uz jednu plynovku vlastnim...je to napodobenina Beretty 85...kupena asi 6-8 rokov dozadu...len teraz akosi dosluzila, co je aj moja chyba lebo som sa pri stahovani, prerabke domu atd. o nu nestihal starat...a tato je este tazsia ako tieto nove co zatial zvazujem...tym som chcel povedat ze ohladne toho ako kde a s kym nosit tuto zbran viem a davam si pozor....takze som v tomto smere znaly veci aj ked je super na to upozornit...
videa a recenzie som uz nejake kukol...slo mi o priame porovnanie za co som velmi vdacny a zajtra cely text bude prelozeny ak by bol potom zaujem tak to tu mozem dat alebo ti to poslat...

Pietro.Beretta: neda mi nejak nezareagovat aj ked sa musim priznat ze s tebou na 99% suhlasim ale to je o niecom inom...len dve veci z mojho pohladu
1, ak na niekoho vytiahnem slzak teda sprej, je podla mna mensia sanca ze ma rovno zastreli ak vytiahne ostru...myslim ze aj magor ktoreho to isto iste nezastrasi tu ostru pouziva s rozumom a nesnazi sa ma hned odbachnut lebo som ho CHCEL postriekat plynom...kdezto ak taham plynovku, automaticky to povazuje aj on za ostru a bude palit kde a ako mu pride vhod a mam vacsiu sancu skoncit mrtvy...kdezto prestrelena noha ma sancu zahojit sa :)
2, nemyslim si ze magor co na mna vybafne na ulici aby som mu navalil mobil a prachy beha s ostrou ... proste jednoducho ostru nema...mozna som moc naivny ale proste nemam dojem ze sme niekde vo filme kde ma zbran aj decko v kociku...a ak na mna niekto uz tou ostrou mieri...no skratka 90% ludi asi nie su schopny sa ubranit a vytiahnutie akejkolvek zbrane je len minus ako plus....a ak sa mi podari nejak byt rychli a odputat alebo vyuzit jeho nepozornost a pouzit nejaku zbran tak plynovka je isto lepsia ako sprej.no v tom vsetkom sa uz myslim zhodujeme...
ale podotykam ze s tebou uplne suhlasim na zaciatku temy sa k tomuto vyjadroval aj bartus a tiez ma moj plny suhlas len neviem ci tu vobec este chodi....
jasne ze sa o tom mozeme bavit donekonecna ale dufam ze uz nie lebo je o tom toho fakt zbytocne vela... to len tak na okraj ked som tu uz vacsinu z toho spamu preluskal nedalo mi aspon nieco k tomu napisat a Pietro mi celkom pomohol...
a k tym BAN snad zasluzene ale cvoknute dat to za gramatiku...ak niekto pise bez diakritiky :wink: :wink:
Uživatelský avatar
Soptik21
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2010 10:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Soptik21 » 02 led 2011 00:17

Věděl by někdo, kde koupit pepřové náboje od Umarexu?
Slavek tu psal, že s nima střílel
Slavek0269 píše: Zkusil jsem i zásobník pepřových Umarex 45 mg.
Zkoušel jsem to googlit, ale nachází mi to jen Wadie... :-(
Atak Zoraki 914
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 02 led 2011 10:59

Sanko2 píše: Pietro.Beretta: neda mi nejak nezareagovat aj ked sa musim priznat ze s tebou na 99% suhlasim ale to je o niecom inom...len dve veci z mojho pohladu
1, ak na niekoho vytiahnem slzak teda sprej, je podla mna mensia sanca ze ma rovno zastreli ak vytiahne ostru...myslim ze aj magor ktoreho to isto iste nezastrasi tu ostru pouziva s rozumom a nesnazi sa ma hned odbachnut lebo som ho CHCEL postriekat plynom...kdezto ak taham plynovku, automaticky to povazuje aj on za ostru a bude palit kde a ako mu pride vhod a mam vacsiu sancu skoncit mrtvy...kdezto prestrelena noha ma sancu zahojit sa :)
2, nemyslim si ze magor co na mna vybafne na ulici aby som mu navalil mobil a prachy beha s ostrou ... proste jednoducho ostru nema...mozna som moc naivny ale proste nemam dojem ze sme niekde vo filme kde ma zbran aj decko v kociku...a ak na mna niekto uz tou ostrou mieri...no skratka 90% ludi asi nie su schopny sa ubranit a vytiahnutie akejkolvek zbrane je len minus ako plus....a ak sa mi podari nejak byt rychli a odputat alebo vyuzit jeho nepozornost a pouzit nejaku zbran tak plynovka je isto lepsia ako sprej.no v tom vsetkom sa uz myslim zhodujeme...
ale podotykam ze s tebou uplne suhlasim na zaciatku temy sa k tomuto vyjadroval aj bartus a tiez ma moj plny suhlas len neviem ci tu vobec este chodi....

Sanko odpoved na bod 1: Presne z tohoto duvodu jsem zastancem kombinace nesmrtici zbrane+nekompromisniho pristupu... tedy neco jako "Je jasne, ze me chces okrast, napadas tedy me vlastnicke pravo ale zatim ne muj zivot, proto se branim veci, ktera taktez neohrozuje Tvuj zivot." Samozrejme je dobre chvili pockat a videt, jak moc nebezpecny nebo jalovy ten utocnik je a palit az kdyz se citim ohrozen, ale udelat to opravdu prekvapive....tasit a palit bez zavahani. Je to pro me jako obrance bezpecnejsi a zakladni sindefendologicka poucka rika, ze obrance ma pravo jednat tak, aby riziko jeho poskozeni bylo minimalni!

odpoved na bod 2: protoze verim, ze vetsina jalovych poulicnich zlodejicku zbrane proste nema, rovnou jsem dodal, ze plynovka ma i tu moznost branit se hrozbou. Samozrejme s tim ale opatrne, chce to vyhodnotit situaci a byt si jisty, ze tenhle utocnik u sebe proste bouchaku nema. I tak ale musis byt pripraven co mozna nejrychleji mackat...
Naposledy upravil(a) Pietro.Beretta dne 02 led 2011 11:23, celkem upraveno 1 x.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Soptik21
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2010 10:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Soptik21 » 02 led 2011 11:03

Pietro: To nejsem já :-)
Atak Zoraki 914
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 02 led 2011 11:23

Moc se omlouvam, opraveno...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Sanko2
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 2011 13:01

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sanko2 » 02 led 2011 11:38

Pietro.Beretta: to bolo pre mna :D

tak ako pises najdolezitejsie je vyhodnotenie situacie...
plynovka nikdy ostru nenahradi ale v kopec pripadoch pomoze :) isto lepsia na zvierata ako ostra...uz len kvoli natahovackam potom ako zkrvavyte nejake zviera. na obranu proti ludom velmi diskutabilne a vzdy to zalezi od danej situacie kedy je lepsie tahat a kedy nie.
Odpovědět