Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 31 pro 2010 18:26

Kavy a od svých vzduchovek tady právě opět schválně provokuje tj. píše:... Z plynovky jsem nikdy nesřílel, :arrow: protože vím :!: :lol: že nestřílí ale práská.Ani tráva se před ní nepohne. ...
To znamená, že Kavy jako zde opravdu vytrvalý spamér a vulgární prudič nebyl zasažen ani tímto nedávným zde slušným a zřetelným vysvětlením a to i pro ty už opravdu ještě neznalé:
Kubajzz, k tady plynovkám docela ještě nedávno tj. v pondělí lis 08, 2010 12:31 pm píše:Já bych tohle téma přesunul do Zbraně a střelivo.
Podle mě je plynovka druh palné zbraně, je to na sebeobranu a střílí se tím po lidech, takže to patří tam.
Se vzduchovkama to nemá nic společného.
Kubajzz, potom pro Kavyho aspol. a v jejich nekonečném spamu upřesnil PROČ tomu tak je, tj. v úterý lis 09, 2010 8:51 am píše:
ALKAJ píše:
Kubajzz píše:Se vzduchovkama to nemá nic společného.
Spoločné to má to že patria do rovnakej kategórie. :wink:
Ve stejné kategorii jsou i perkusní zbraně nebo kuše a ty jsou v Zbraně a střelivo.
Tady na fóru jsou prostě blbě pojmenované témata ve Volné diskuzi, protože Zbraně a střelivo je všechno i vzduchovky i plynovky i airsoft.
A plynovky ke vzduchovkám nepatří.
:arrow: Podle mě patří plynovky k palným zbraním, protože je to úplně to samé :!: , akorát z toho nevyletí olovo ale smradlavé krystaly.
Andre Doktor: děkuji za trefné a stručné vysvětlení Kavymu. Tj. co jsme měl na mysli. Tedy děkuji i za morální podporu a které se mně dostalo. Ano. Ostatní téma mě také zajímají. I o těch vzduchovkách a to hodně. Můj přístup tam je pokorný a s ohledem na mé znalosti a zkušenosti vysloveně pasivní. Tedy jsem zatím zvídavý čtenář.
Také a nejen Tobě tu přeji do nového roku 2011 hodně zdraví a spokojenosti. A tady tomuhle téma přeji, ať už se tu přestane a opakovaně týmiž věcmi spamovat.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kubajzz » 31 pro 2010 19:29

Podle mě totiž ten název "plynovka" je hodně zavádějící, protože to s žádným plynem nemá nic společného. Tak nevím, proč se tomu začlo říkat zrovna plynovka.
Plynovky by se spíš mělo říkat pistolím na CO2 nebo obecně zbraním na stlačený plyn.
To, čemu se u nás říká "plynovka" je principiálně palná zbraň.
No ale je to už zažitá terminologie, kterou nezměníme...
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 31 pro 2010 19:55

Kubajzz
Udělal jsi mi velikou radost tím že jsi sem vstoupil.
Než si Kebab prohledá všechny tvoje příspěvky na celém fóru,bude tu od jeho urážení dlouho pokoj :lol:


-jak se sem dostali ostré,vzduchovky a ZP ?
-obrané spreje jsou ve "střelných" http://forum.gunshop.cz/nejlepsi-sprej- ... 11756.html
přestože paprsek u sprejů JET dolétne dle videí tak na 5m.
El lobo
Příspěvky: 47
Registrován: 14 pro 2010 09:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od El lobo » 01 led 2011 09:00

Kubajzz:Ty seš genius tebe je na takovým fóru škoda :lol: :lol: Určitě nosiš diabolky proklatě nízko .. měl jsem tady napsaný něco vulgárního.. Ale kašlu na to.
Sanko2
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 2011 13:01

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sanko2 » 01 led 2011 13:51

Zdravim,
mal by som jednu otazku, respektive skor ziadost o porovnanie dvoch plynoviek Rohm RG 96 a Walther P99 a ktoru z nich by ste si vybrali vy???
Bludim tu po fore zhruba druhy den takze nie je to len o novacikovi a snahe skratit cas hladanim...len by som potreboval poradit ak by ste si vy vyberali z tychto dvoch tak ktoru...najdolezitejsia je spolahlivost.
Chcel by som tiez poprosit ludi co z plynoviek nie su nadseny nech sa do toho nevrtaju lebo je to prevazne na vycvik psa.
velmi pekne dakujem
Spetsnaz
Příspěvky: 49
Registrován: 08 čer 2010 19:16

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Spetsnaz » 01 led 2011 14:51

Má tady už někdo plynovku Zoraki M906 ? Chtěl bych se zeptat jestli dělá velký rány? a kolik toho vydrží to tělo z polymeru? Díky
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 01 led 2011 15:03

Včera (spíše dnes :wink: ) jem střílel z PK380. Je to fičák. Byl jsem skutečně nadšený. Vystřílel jsem 20 zásobníků bez jediné zádržky. Ovládání naprosto v pohodě. Zkusil jsem i zásobník pepřových Umarex 45 mg. Na 2m jsem shodil z lavičky a trošku zdeformoval PETku. Ještě u žádné plynovky jsem to, kromě HW94 a Ermy EGR77, nezažil. PK380 po střílení byla v pohodě. Jen malinké povrchové šrámy na hlavni a levé straně pod hlavní. Načerněno, namazáno a je jako nová.
Musím pochválit i Atak 914. Jeden zásobník jsem dal i z ní. Bez zádržky. To se mi v loni nepovedlo. Koupil jsem si druhou a v poho. Jen je trochu těžkopádnější a spoušť trošku dlouhá, proti PK380. Taky je těžší 914.

Rozhodně Rohm RG96.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 01 led 2011 16:22

Spetsnaz kukni sem http://www.webforum.sk/viewtopic.php?p=84335#84335, ma ju Leon5216.

Ve Zprávách říkali, že dali v Práglu klepeta nějakému plynovkáři, který vytáhl na Náměstí kvér. Že by chtěl odpálit světlice?

K názvosloví - slováci je nazývají "expanzné" a tuším, že jsou tak nazvané i v našem zákoně o zbraních a střelivu (tady doma ho nemám, a na vnitro se mi fčil dívat nechce). Taky mi připadá správnější název plynová zbraň pro zbraň poháněnou CO2 či jiným plynem (což je i stlačený vzduch). A tyhle "plynovky" jako obranné pistole, bo slouží pro obranu a nikoho nepo(za)střelí. :idea:
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 01 led 2011 17:31

Tak jsem se sem po čase dostal a prokousal se dvaceti stranami, moc se toho nezměnilo, tak snad to bude letos lepší... K plynovkám... Kolega si zakoupil plynovou pistoli ARAS Combat v novější verzi (s kohoutem jako u starého Browningu a jinými střenkami) - samozřejmně od EKOLU. Zbraň se nám sice po pár (dva zásobníky) slepých ranách ZATÍM nezasekla, ale co mě velmi udivilo, tak zbraň nikdy nevystřelila napoprvé první ránu... Musel dvakrát procvaknout spoušť/kohout. Nejdřív jsme dávali za vinu špatný náboj, zápalku, potom úderník, ale další rány ze zbraně vždy vyšli bez problému, jen vždy ten první (po natáhnutí závěru řučně vystřelil až na podruhé) .... nějak se v tom ztrácím... prostě: nabití zbraně, natažení závěru, cvak cvak bum bum bum bum, došli náboje, znovu nabití, cvak cvak bum bum bum :D Dokážete mi někdo tohle vysvětlit???? A nesmějte se mi, jsem z toho mimo :D :?
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 01 led 2011 18:05

...
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 20:45, celkem upraveno 1 x.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 01 led 2011 18:21

Spetsnaz: přemýšlej, jak Ti tu má někdo a při dobré vůli odpovídat kolik vydrží tělo z polymeru u turecké plynovky, když doteď si ji vlastně asi nikdo ještě pořádně nekoupil a tím pádem ani v čase neodzkoušel ... a prodejci dokonce matou s označením spoušťového mechanizmu, takže ji v reálu asi neviděli ani oni? :roll:
Umělotina se a pro vylehčení používá i u ostrých zbraní. Tak proč se ptáš? Jestli nevěříš tureckému polymeru tak si a jak jednoduché kup za asi dvojnásobek Walther P22 s tím německým (a co mám já) ... a budeš k tomu mít to DA navíc. Zase nebudeš mít pádovou pojistku.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 20:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kubajzz » 01 led 2011 18:24

El lobo píše:Kubajzz:Ty seš genius tebe je na takovým fóru škoda :lol: :lol: Určitě nosiš diabolky proklatě nízko .. měl jsem tady napsaný něco vulgárního.. Ale kašlu na to.
Jestli to něco vulgárního mělo být na mě, tak mi popiš rozdíl mezi plynovkou a palnou zbraní... :lol: Ať se pobavíme. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
El lobo
Příspěvky: 47
Registrován: 14 pro 2010 09:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od El lobo » 01 led 2011 18:57

http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C5%99el ... zbra%C5%88



Pokuď to nevíš čemuž nevěřím, tak se podívej sem je tam jak palná zbraň tak plynovka. :lol: :lol: :lol: A Nechci se z tebou dohadovat.
Přečti si co patří pod Plynové střelné zbraně, a co patří pod Palné střelné zbraně. A když si už budeš číst tak si vygoogluj co je Chlorbenzalmlondinitril :D
Naposledy upravil(a) El lobo dne 01 led 2011 19:25, celkem upraveno 2 x.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 01 led 2011 19:02

wariat.38: a což takhle, místo planých plků s hodnocením tady téma, udělat něco sám a aktivně proto, aby téma bylo lepší? :roll:
...
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 20:46, celkem upraveno 1 x.
Sanko2
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 2011 13:01

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sanko2 » 01 led 2011 19:15

to kebab: velmi pekne dakujem take porovnanie som potreboval...zial je to v nemcine tak nejak cez prekladac snad nieco pochopim...
(ja som tu inac temu skusal prejst, pouzil som aj vyhladavac a presiel som aj veci ktore mi vypisalo toto som asi nechtiac prehliadol...)
co som zatial stihol prelozit koniec tak to vyzera ze obe su fajn uz sa len rozhodnut...teda vramci toho co chcem...
PK380 je uz trochu cenovo vyssie ako by bolo pre mna momentalne pripustne takze ostanem pri jenej z tychto dvoch.
tu vetu som nepochppil co sa toho vycviku psa tyka...ale mozes si byt isty ze na nasho psa peniaze isto nesetrime a aj psik je velmi kvalitny :wink:
no a tieto dva modeli sa mi pacia takze preto jeden z tychto aj ked oproti Zoraki co si uvadzal o nieco drahsie...to uz je ale subjektivne...este raz velmi pekne dakujem a ak ma niekto este radu tak kludne... :)

a ozaj vsetkym PF 2011 :wink:
Odpovědět