Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Thunderbolt
Příspěvky: 35
Registrován: 22 pro 2010 20:23

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Thunderbolt » 25 pro 2010 14:55

Jak uvedl Kebab,

u revolveru to bude model od modelu odlišné, podle mně je u revolveru jasná volba:
Weihrauch HW 37, nebo jeho odlehčený hliníkový klon HW88
Umarex Smith Wesson Chiefs Special a naše Brněnská Kora Alfa prodej

Zde pěkné ukázky ze střelby revolveru:







kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 26 pro 2010 18:45

El lobo: v SZ jsou nefunkční obrázky, tak to dávám a odpovídám Ti na dotaz veřejně. K ledvince od Dasty. Tady, v tomto příkladem jiném(!) pouzdru "na doklady", je už ta P22 právě a asi 2. dnem schovaná!

Měl jsem ale po dodání pouzdra velké pochyby, jestli tam P22 vůbec dostanu: musel jsem to čerstvé pouzdro tj. po ušití chvíli natahovat a na příslušných místech. A ještě se k tomu asi vrátím. Až si to sedne v tom současném stavu a s pistolkou uvnitř. A věřím, že to bude dobrý. Takovým těm šňůrkám na tahání tj. pro rychlé otevření pouzdra cukem zatím moc nevěřím. Abych z toho potom neudělal pouzdro jen na jedno použití. Šňůrky se dají schovat dovnitř, viz ten druhý obrázek.

Všechna ta další obvykle nabízená podstatou univerzální (třeba ve 2 až 3 velikostech) pouzdra ve formě a la ledvinka a na co jsem po webech narazil jsem se dlouho snažil rozklíčovat ohledně rozměrů (a které prodejci běžně neuvádí!) právě proti rozměrům mé P22: už se k tomu nechci vracet, možná mně něco také příhodného uniklo, ale byl jsem nakonec vždy nespokojený a žel zklamaný.

Už jsem tu psal, že oni obvykle k tomu navíc nastavějí další "praktické" přihrádky a vrstvy, takže z pouzdra i na malou pistolku je nakonec mastodont ... a především to pouzdro je moc široký na hloubku (tedy není placaté) a což se blbě potom nosí protože to překáží ... naproti tomu hloubka mého pouzdra a "na tělo" pro P22 je nahoře na tom prvním obrázku a v porovnání s krabičkou od sirek.
Na transport nebo do auta takové o něco větší a hlubší a také černé pouzdro ledvinku už asi 1 rok mám, ale stálo mě u Vietnamců asi 80,- Kč. Případně bych tam dodatečně řešil nějakou impregnaci. To malé nové pouzdro se mně do toho většího vejde a akorát, takže mám i na výběr. Při jakoby stejném obestavěném prostoru.

Trochu odbočím k téma výmetu a jak je těsný závěr pistole a také jak ta která plynovka dovnitř sviní nebo ne a vrací nebo ne část těch sajrajtů po výstřelu.
Namátkou jsem narazil na video, kde se s P22 střílí v tom ostrém provedení a pohled je ze strany střelce tedy odzadu. Tak takhle mně to prakticky vůbec nekouří ani v té mé verzi jako plynovka také:
:arrow: http://www.youtube.com/watch?v=5kCmZEg5 ... re=related
... což nelze a dle některých video říct o jiných plynových pistolích, které se skrze závěr doslova po výstřelu pročadí. Jak se bude případně P22 chovat a v tomto směru po xxx výstřelech neřeším, protože ji na Silvestra trápit nebudu, pořídil jsem "holku" na obranu plus sem tak zásobník na blbnutí. Takže míním P22 šetřit.
p4a.jpg
p6a.jpg
El lobo
Příspěvky: 47
Registrován: 14 pro 2010 09:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od El lobo » 26 pro 2010 20:46

Hmm, tak to si mě nepotěšil vypadala dost luxusně.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 27 pro 2010 13:15

Jedno docela zajímavé video http://www.youtube.com/watch?v=oBZ3r-yLGmY . Někdy před 5 minutou se střílí ze 906ky. Tak nevím, je to jen SA nebo i DA? Řekla bych, že tak jsou oba režimy. Ale ten "samopal" 925, to je teda nářez.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
El lobo
Příspěvky: 47
Registrován: 14 pro 2010 09:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od El lobo » 27 pro 2010 14:32

Slušně tam vykropil ten zásobník :D
Uživatelský avatar
YAMATO
Příspěvky: 43
Registrován: 19 pro 2010 16:57

Re: Plynové pistole

Příspěvek od YAMATO » 27 pro 2010 14:36

El lobo píše:Hmm, tak to si mě nepotěšil vypadala dost luxusně.
Máš pravdu někdy ty fotky v katalozích jsou fakt tvrdě vyretušovaný.

příklad: na celém netu je dost fotek Waltheru 22 od Umarexu, ale ty co člověka nejvíce zajímají, tak ty jakoby nic,
ani u stránek samotného výrobce.
muzzle_Walther_P22_05neu.jpg
muzzle_Walther_P22_05neu.jpg (24.81 KiB) Zobrazeno 1471 x
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 27 pro 2010 14:48

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 20:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Plynové pistole

Příspěvek od DrobasMirek » 27 pro 2010 14:59

nejsem fanda plynových zbraní, ale o víkendu se její vlastnictví kolegovi z práce vyplatilo. Šel na horách s manželkou a s malým na večerní prochajdu a šli kolem takový polosamoty, děravým plotem vyběhnul vlčák a běžel k nim. Když byl tak 5 metrů od nich tak po něm vypálil 3x z toho malýho Ekolu, pes se otočil a mazal zpátky. Těžko říct jestli se pes lek nebo ho to šlehlo přes čumák, ale zafungovalo to.

Myslim, že má konkrétně ekol agent, někdo ho tu haní, jiný píše, že neni špatný.. líbí se mi jak je malej - skladnej.
Má ho někdo? můžete o něm napsat něco víc?
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 27 pro 2010 15:53

YAMATO píše:Máš pravdu někdy ty fotky v katalozích jsou fakt tvrdě vyretušovaný.
příklad: na celém netu je dost fotek Waltheru 22 od Umarexu, ale ty co člověka nejvíce zajímají, tak ty jakoby nic, ...
:arrow: Jak to, že a na rozdíl od Tebe, mně trvalo asi jen 5 vteřin, než jsme tu tzv. neretušovanou fotku v pohodě našel a to přímo v nabídce českého prodejce?
:arrow: Jak to, že dosud nevíš ani takovou úplně základní a školácky trapnou věc a kterou jsem já už tolikrát četl i jako upozornění na německých fórech, viz právě koncovka Tvého tzv. objevu z muzzle.de, že nějak vypadá ta pistole plynovka (kterákoli a zpředu!) jako úplně nová ... a jinak už po několika výstřelech?

Obrázky jsou v tomto pořadí, tj. první půjčený a neretušovaný od českého prodejce colosus.cz tj. nová pistole P22, potom druhý je moje už použitá P22, foceno asi před 10 minutami a prosím také neretušováno ... a nakonec třetí je Tvůj tzv. objev na německém webu:
P22 colosus.jpg
P22 colosus.jpg (8.91 KiB) Zobrazeno 1446 x
P22.JPG
P22.JPG (18.61 KiB) Zobrazeno 1446 x
Walther_P22 de.jpg
Walther_P22 de.jpg (15.45 KiB) Zobrazeno 1446 x
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 20:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 27 pro 2010 16:22

Ta tvoje fotka má několik vad. 1. je že je pořízená asi mobilem, nebo hodně starým dg fotoaparátem, za 2. že je v hodně malém rozlišení a 3. že je tam tak vysoké ISO, že zanikají detaily a otvor hlavně je jeden černý flek. Buď si víc přisviť nebo to foť zrcadlovkou s dobrým sklem nebo za pomocí blesku. 8)

Režim DA chápu tak, že mačkám spoušť (i když nás učili, že spoušť můžeme mít leda tak doma) ala "prásk prásk prásk", tak jak je to pak po těch dvou samotných výstřelech, a SA že vždycky musím natáhnout. Pokud je DA to, že držím spoušť a pistole střílí jako "automatická zbraň", tak se omlouvám.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
stlouky
Příspěvky: 5
Registrován: 26 lis 2009 20:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od stlouky » 27 pro 2010 16:27

Mam problem s plynovkou vystřelená svetlice se nezapálí může byt zadrhel i někde jinde kromě špatných světlic
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 27 pro 2010 17:40

monikash: ...
Moje pistole je prosím černá, skutečně černá, a nikoli místo černé nějak šedá až téměř stříbrná. Viz barva na těch dalších foto a což Ti, kupodivu, při Tvém volání jaksi nevadí. Není to od Tebe podivné?
Ten posun směr šedá až stříbrná je dán schválně(!) silným a nereálným(!) přisvícením ... a to zvláště u toho foto z muzzle.de.
...
Proč ten nutný reflektor a blesk? No přece, aby útočník nebo Ty jste spolu prozkoumali a potom poznali, jestli držím plynovku nebo už ostrou, že. A nick, který sem dal a cíleně schválně foto z muzzle.de, se snažil navodit dojem, že tato plynovka je nevhodná právě z tohoto důvodu. Kvůli prý nerealistickému ústí hlavně. A právě Ty jsi mu na to a jak vidím skočila, že?
...
A děkuji Ti proto moc, že jsi sama napsala a velice reálně ve smyslu "že zanikají detaily a otvor hlavně je jeden černý flek" :D :wink: :!:
:arrow: NO PRÁVĚ PROTO!!! ... a tak to má také být
... tento příspěvek byl 10.04. 2011 promazán
Naposledy upravil(a) kebab dne 10 dub 2011 20:33, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 27 pro 2010 18:06

Já teda musím říct že záleží teda u mého reck miami, ale i u Walthera P88 na úhlu světla a druhu osvětlení. Treba za bílého dne je v dosti úhlech ta přepážka celkem vidět. Za umělého osvětlení ve tmě už je to skoro nepoznatelné. Pravda je že by člověk musel aspoň tak tři vteřiny nehnutě držet pistoli přesně proti útočníkovi aby tu přepážku mohl spozorovat. Pořád je tam nějaká šance, že tu přepážku útočník uvidí, ale to už mu to bude zřejmě prd platné.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 27 pro 2010 18:37

Kebabe, já jen, že tam nemáš vidět ani závit. (a protože fotím, tak tomu trochu rozumím) A i když máš hlaveň černou, za denního světla tam ta přepážka musí být vidět (pokud jsi ji neodstranil). Plynovku přece nevytahuješ jen za tmy. Colosus má fotky taky černého Walthera, a ta zarážka tam je vidět http://www.colosus.cz/zbrane/plynova-pi ... -cal-9mm/# - obrázek č. 6. Pravda, je to nová zbraň, takže na ní není vidět zub času a zbytky prachu. Ale jako střelec si přece nenecháš zbraň "umolousanou", že by měla lauf černější než černá díra. :wink:
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
El lobo
Příspěvky: 47
Registrován: 14 pro 2010 09:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od El lobo » 27 pro 2010 18:42

Ale jo když se na tu fotku podíváš pořádně tak tam ta přepážka je nepatrně vidět je tam malinko vidět stín veprostřed.
:lol:
Odpovědět