Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 22 pro 2010 15:33

Kavy, a nejen nám obecně ale i jednomu jménu konkrétně tu v ned lis 28, 2010 12:50 pm píše:Andre Doktor

Můžeš mi popsat,jak se taková obluda jako F92 nosí ? :-)
Mám na práskání Ekol Firat Magnum,což je skoro to samé,a neumím si přestavit tuhle obludu schovat pod oděv?
Dlouhá,vysoká a hlavně bachratá. O váhu nejde i když kalhoty to musí stahovat samo :lol:
Původ Ekol Firat Magnum je nezpochybnitelný, tedy je turecký, a sám dovozce do ČR by to jistě měl vědět nejlépe:
:arrow: http://www.detex.cz/ekol-firat-magnum/
Ekol_Firat_Magnum_02.jpg
Ekol_Firat_Magnum_02.jpg (10.52 KiB) Zobrazeno 1507 x
... dalšího komentáře k dlouhodobě pokleslé úrovni zdejší diskuze, tj. nejen ke zde právě použitým a používaným vulgaritám na moji osobu a vůči jiným nickům, již není více třeba! Tomu chytrému napověz a hloupého trkni ...

Je to přesně ten důvod a příkladem, proč sem již dále nechci přispívat a proč jsem své příspěvky smazal. Byly i osobnějšího tj. mého soukromého rázu, a nechci aby je nějaký troll potom tady podobně tj. vulgárně zneužíval. Zájemcům o plynovky proto doporučuji čerpat informace třeba tady na tomto slušném slovenském fóru:
:arrow: http://www.webforum.sk/viewforum.php?f= ... 771c5ee2e2
kde a třeba k mé P22 mohu nalézt i toto a v klidu tj. bez trollů si přečíst a jako příklad do začátku:
:arrow: http://www.webforum.sk/viewtopic.php?t= ... d3f691b1a2
Naposledy upravil(a) kebab dne 22 pro 2010 15:53, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 22 pro 2010 15:51

Správně,ale kde jsem psal že turek není dobrý???
Naopak,já jsem s turkem zcela spokojen.On totiž 100% funguje a už jsem to tu psal několikrát.

Napsal si mi ,že na turkovi se všechno vaklá,sem tam něco nelícuje,nesedí..
To je částečně pravda,hlavní je že 100% funguje.A spracování není vůbec nejhorší.
Jaké je asi rozčarování lidí,kterým vnucuješ rádoby kvalitní plynovku za 3-5000 a ona má zádržky.
Snad jen že mají potom na poličce sakra drahou nefunkční repliku.

Ze zdejších příspěvků jde vyčíst,že v současné době je poměr cena-kvalita-spolehlivost u turka Atak Zoraki 914.
Jen ty to nepřipustíš.

Když sem nechceš přispívat,tak sem už nepřispívej.Jak dlouho tě asi strpí na slovenském fóru.
Tady je bordel jen jednom tématu,tam je všude.Proto to zdejší moderátory nechává v klidu.

EDIT: po nahlédnutí na slovenské fórum jsem zjistil,že podobnou zkušenost s Ekol nebo Atak mají i jiní uživatelé.
Prostě funguje.Funguje a pořád funguje a stále funguje...
Takže na onom fóru ti pšenka se super kvalitníma plynovkama Umarex taky nepokvete.
El lobo
Příspěvky: 47
Registrován: 14 pro 2010 09:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od El lobo » 22 pro 2010 19:14

.
Naposledy upravil(a) El lobo dne 24 pro 2010 16:48, celkem upraveno 1 x.
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 22 pro 2010 19:43

Já mám jinou zkušenost s 914 z loňského Silvestra. Po vystřílení cca jednoho zásobníku poplašňáků od Umarexu (po jedné ráně, ne dávkou) se mi 914 zasekla. Ne tak, že bych měl zádržku, ale nešla vůbec zmáčknout spoušť. Šlo zo znovu až po vyčištění a promazání. Jenže problém se znovu opakoval. Ještě, že stála pár kaček. Leží ve skříni a je adeptem na šrot. Takže zas tak skvělá ta 914 není. Jestli to myslíš tak, že cena, rovná se výkon, pak máš asi pravdu. Na okrasu není zas tak špatná a soška do vitríny vyjde někdy dráž.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 22 pro 2010 19:52

Protoze mam take jednoho Ekola, Kavy, tak jsem se chtel zeptat, kolik jste z nej vystrilel a zda strilite pouze slepe nebo i obranne naboje. Pripadne tedy kolik a ceho ta zbran jiz vystrelila?

Ja totiz z Ekolu mel na zacatku smisene pocity. Faktem je, ze dilenske zpracovani je proste nesrovnatelne s Umarexem (coz by mi ani trnem v oku nebylo) ale i se Zoraki (coz je celkem legrace, ze i mezi turky muze byt propastny rozdil). Nevim, kolik plynovek jste mel tu cest drzet nebo z nich strilet ale Ekol patri bez jakekoliv zaujatosti k tomu nejhorsimu, co jsem kdy videl a drzel v ruce. Pravda, ze zacatku fungoval dobre. Prvnich 50 uplne bez zadrzky, pak asi 2 zadrzky do te stovky a pak to zacalo. Priblizne ve 200 vystrilenych jsem to nesl prvne reklamovat, ze to spatne vyhazuje. Pistoli mi "opravili" a poslali zpet. Nic se nezmenilo, bylo to schopne vypalit tak jeden max 2 zasobniky slepych, pokud to bylo vycistene. Trocha strileni to zadelala a uz to nefungovalo. Dnes jsem rad, kdyz to vypali v cistem stavu alespon jeden zasobnik slepych bez zadrzky. Obranne naboje to zridkakdy dokaze vypalit alespon jeden bez zaseku. Druhou reklamaci vyhozniho mechanismu mi neuznali s tim, ze kdyz se to vycisti, tak to funguje - chvili ano, to meli pravdu, testovali to totiz 2 zasobniky po vycisteni a meli jednu zadrzku, coz je podle nich naprosto v poradku - po tomto jsem ztratil nadeji, ze bych to mohl na uhrat na vraceni penez po trech reklamacich, protoze panove mi to proste neuznaji :)

Pak kdyz jsem obcas zabrousil do kramu, vzdycky jsem omrknul a ohmatal, co se dalo. A Ekol me vzdy akorat utvrdil v teto zkusenosti.

Podle me tady nejde o to, ze se lidem snazime vnucovat co nejdrazsi zbozi - nemame k tomu zadny duvod. Spis si rikam, ze kdyz uz nekdo prijde s tim, ze chce neco na obranu, pak proste nemam zaludek na to mu doporucit Ekol, protoze moje zkusenost je, ze na obranu je to nepouzitelne. Ja osobne mam dojem, ze vy to na obranu nemate a tak patrne nestrilite moc peprovych/CS naboju, mozna byste to mel zkusit...


P.S.: Slavek: bohuzel u turku jeden nikdy nevi, co cekat. Ja nemam model AUTO, protoze mi to prijde zbytecne a tahle obycejna turecka pistolka me nezklamala nikdy. Za tu dobu co ji mam, ji hlavni vyletelo uz mnoho krabicek obrannych naboju (vzdycky, kdyz je menim, tak ty stare vypalim) a nikdy nezasekla. Neni to jen moje zkusenost. Osobne si myslim, ze Zoraki je jedina firma v Turecku, ktera by chtela delat lepsi nez uplne smejdy zbrane, proto si lame hlavu s takovymi vecmi, jako je treba ten ozub, ktery leckdy chybi i na Umarexackych zbranich, nebo s kvalitou remeslneho zpracovani, na coz ostatni turci (Ekol) z vysoka kaslou. Ze v tom nejsou zatim tak dobri jako Nemci je jasne! A ze se obcas vynori nejaky ten nepovedeny kus je taky jasne (to ale plati skoro pro vsechny veci na svete), nicmene ja zrovna v Zoraki vidim velky potencial a nejsem jediny, kteremu tahle zbran zadrzky nedela a vezte, ze to testuji stejne dukladne jako vy, protoze to na ukazovani ve vitrine nebo paleni slepaku nemam.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 22 pro 2010 20:21

Pietro, víš, kdy to nastane? Až Turci přesunou výrobu do Bulharska a Rumunska nebo dál na Východ. :lol:

Jakpak je na tom Umarex se svými výrobky, které si nechává dělat v Asii? :wink:
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 22 pro 2010 20:46

Pietro.Beretta

Ekola jsem koupil na Aukru jako použitýho za 400kč.Netuším kolik měl najeto.V kohoutku je asi 1mm důlek od úderníku,takže něco má za sebou.Černění je všude v pořádku.
Vypráskal jsem necelou 200 slepých Y.A.S. nebo Bellotů.Nejvíc najednou bylo vypráskáno 32 nábojů(2x zásobník).
Práskání mi přijde jako zábava pro děti i když kravál hlavně večer to je pěknej.
Pistoli jsem jednou očistil jedním ubrouskem na zásobníku a kolem výhozího okénka.
To je moje kladná zkušenost s Ekol.

Něco tak jednoduchého jako pistole s pevnou hlavní a neuzamčeným závěrem snad nemůže mít náhodnou chybu.To by ti to muselo dělat pořád.Činnost přebíjení a vyhazování musí fungovat i při nabití třeba vystřílenýma nábojnicema a tahání rukou za závěr.
Nemohl být problém ve slabých nábojích ?

A nevykej mi,jsme na fóru.

Slavek0269

Zmáčknutí spouště jistě něco brání.To se něco uvnitř ulomilo nebo opotřebovalo ?
Naposledy upravil(a) Kavy dne 22 pro 2010 21:27, celkem upraveno 1 x.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 22 pro 2010 21:26

Takze jsi praskal slepe. Jen slepe. No nutit Te nebudu, abys zkusil i plynove, protoze ja na Tvem miste bych se na to asi vykaslal, proc zbytecne utracet, abych zjistil neco, co me nezajima, ze?

To je prave ten problem, ze ono to tak jednoduche neni. Ze ma pistole dynamicky zaver a pevnou hlaven neznamena, ze to nemuze mit nahodnou chybu. Takhle to dle mych skromnych zkusenosti nefunguje. Nejsem sice znalec z oboru balistiky ale vim jednu vec moc dobre. Expanzni zbran, ktera zakonite musi fungovat na blowback principu, musi byt konstrukcne zatracene dobre vymyslena, aby se kuprikladu nezanasela do te miry, ze ji to znemozni funcknost. U Ekolu je to videt krasne. Kdyz vlozim do ciste P29 slepy naboj a odpalim ho, pistole prebije ale zplodiny prachu jsou videt i vne hlavne a dokonce i vne zaveru - smysl to dava, hlaven je na konci zuzena prave kvuli umozneni blowbacku, jenze plyn, ktery nema nijak extremni setrvacnost se proste v tom tlaku snazi uniknout jakymkoliv smerem a to i zpetnym - jde to tedy zpatky do pistole a "ocoudi" ji to. To se samozrejme dostava vsude vcetne treba drazek na sanich, coz zpomaluje zaver pri pohybu vzad a ta pistole proste nenabije = udela zadrzku nebo zaver vubec nedostane naboj z komory. Moje zkusenosti tuhle hypotezu potvrzuji na 100% - cim vic strilim, tim vic to zasekava a casem se zaver proste uz pri vystrelu ani nehne. Presne nad timhle kroutil hlavou prodejce, kdyz jsem mu schvalne prinesl nevycistenou pistoli aby videl, ze to ani neni schopne vytahnout naboj z komory. Zkousel to primo prede mnou v dilne a videl, ze (lidove receno) nekecam.

Ted ale kdyz se podivam na Zoraki 914, tak sice nemam sebemensi tuseni, jak to panove v Zoraki delaji, ale zplodiny zustavaji temer vyhradne uvnitr hlavne a komory. Kdyz vystrilim cely zasobnik slepych, tak zbran proste neni ocouzena. Kdyz strilim plynovymi, zbran neni ocouzena. Opravdu minimalni znecisteni zjistite treba cichem nebo pak na hadriku, pres 90% veskereho odpadu ale je v hlavni a komore. Jinak je zbran v pohode. Mozna je to tim, ze komora je mnohem vice "na miru". V Ekolu se mi naboj v komore vikla, v Zoraki hezky sedi, takze plyn nema zdaleka tak dobry unik skrze komoru do zbrane jako skrze hlaven, ktera neni od komory dal nijak zuzena.

At je to jak chce, konstrukce u Ekolu je proste a jednoduse nezvladnuta, naproti tomu u Zoraki to slape. Nevim, jak je to u Firat Magnum, u P29 to je ale tak, jak je popsano vyse. Proc s tim na zacatku nebyl problem? Podle meho proto, ze na zacatku jsem strilel vyhradne slepe a v malych davkach. Zanaseni nebylo takove a podle me se komora (jejiz steny jsou asi polovicni tloustky oproti Zoraki) tim praskanim proste opotrebila. Jedna tretina meho vzdelani (konkretne stredni skola) je technickeho zamereni a naucila me, ze i zdanlive jednoduche veci mnohdy zas tak jednoduche nejsou...nad temi se pak deli zrno od plev.

I kdyby ale cela tahle moje uvaha byla treba chybna
, jak jsem rekl, nejsem vzdelan v tomto konkretnim oboru, tak me dosti zarazi jedna vec. Vystupujes pomerne suverennim a sebevedomym dojmem, kdyz diskutujes o plynovkach, kdyz se pres s Kebabem o dostatecnosti Ekolu apod., pritom ale ani nevyzkousis, jestli ta "straslive jednoducha vec", jako je pistole s pevnou hlavni a dynamickym zaverem, nahodou nema jine chovani a diametralne odlisnou spolehlivost pri pouziti peprovych naboju, kde mnozstvi plynu a tedy i v podstate nasledne zplodin na zbrani je nezmerne vetsi.

Dale bych se take chtel zeptat, zda jsi drzel nebo podrobne prozkoumal i nejaky ten Umarex (mnohdy bohuzel v krame nemaji jiny nez Smith&Wesson Chiefs Special a Walther P22) nebo treba tu Zoraki. Podle meho bys musel videt, jak brutalne propastny je rozdil v remeslnem zpracovani, ktere Ty u Ekolu chvalis. Ja jsem Firat Magnum videl a neveril jsem svym ocim, kdyz jsi nekolikrat napsal, ze zpracovani je v poradku.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 22 pro 2010 21:41

Jeden o koze,druhý o voze.
Bude to jiným modelem.Firat funguje ,P29 nefunguje.

Takže malá oprava a prohlašuji:
Můj Ekol Firat Magnum se slepýma nábojema 100% funguje.
O vzhledu se přít nebudu,protože to je věc priorit.

Teď už snad není důvod se dál hádat a můžeme zkusit hledat možné příčiny zádržek.
Pokud jsem to dobře pochopil,tak hlaveň je u Ekol P29 velká,množství spalin unikne zpět do pistole a za chvíle je všude tolik spalin,že závěrem nejde v saních skoro pohnout ?
Tak to je P29 od Ekolu opravdu nepovedený model,protože u Firat Magnum po vystřílení 32 ran stačí ubrouskem lehce otřít okolí okénka a pistole je čistá.
Naposledy upravil(a) Kavy dne 22 pro 2010 21:56, celkem upraveno 1 x.
Thunderbolt
Příspěvky: 35
Registrován: 22 pro 2010 20:23

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Thunderbolt » 22 pro 2010 21:56

I já jsem scháněl něco pro svou obranu, prakticky si může člověk vybrat mezi:

plynovkou, teleskopickým obuškem a pepřákem.

Zvolil jsem tedy plynovku, a jako první model Agent od Ekolu.
V prodejně se mi zdál být docela za ty prachy slušný, robustnost a slícování zinkových
odlitků se jevila jako dobrá, tak jsem jej hned objednal přes net, kde navíc prodejce
uvádí, že je to velice spolehlivá a kvalitně vyrobená zbraň, a pak už jsem se těšil až ho
odzkouším.
Naposledy upravil(a) Thunderbolt dne 15 led 2011 19:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 22 pro 2010 22:06

Tak to budeš vědět,jestli má tato pistolka skutečně SA/DA režim.
Mě se zdá ve verzi Agent(9mm) tak malinká,že se snad do ní ani nemůže vejít mechanismus napínání kohoutku spouští.
Prodejci tvrdí že SA/DA má,ale u Atak Zoraki 906 to uvádí taky,přestože tomu tak není.
Thunderbolt
Příspěvky: 35
Registrován: 22 pro 2010 20:23

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Thunderbolt » 22 pro 2010 22:14

Ekol Agent má Singl Action režim
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 22 pro 2010 22:19

Jeste nez odpovim, chci prohlasit par veci. Ja nejsem vybusny ani nedutklivy clovek - opravdu vytocit me nekterymi svymi recmi dovedou tak maximalne 2 uzivatele a , Kavy, Ty k nim nepatris. Proto bych nase vymeny nazoru potazmo diskusi rozhodne nechtel brat jako "hadku" nebo "hadani". Spis bych v tom videl debatu a to i v pripade, kdy rikam, ze me zarazi Tvuj pristup. Ver, ze to nemyslim ve zlem.

Ted k samotnemu tematu: Doplnil bych, ze vidim rozdil, mezi vzhledem, ktery je skutecne predmetem subjektivniho soudu potencialnich vlastniku dane zbrane, a dilenskym zpracovanim, ktere (at se to nekomu libi nebo ne) je proste a jednoduse velice snadno objektivne hodnotitelne. Mozna si vzpominas na to, co jsem tu psal o te moji P29, jak otresne je zpracovana. O Firatu Magnum a Firatu Compact muzu rict taky konkretni veci, ktere me zarazily, kdyz jsem si je prohlizel v krame. Nejsou to rozhodne zadne subjektivni soudy vzhledu. Jsou to spis veci jako spatne uriznuta strenka (takze neni ani stejna jako pazbicka zbrane a tim padem ma presahy), prilis velka vule zaveru oproti telu atd.

Pokud Firat Magnum se slepaky na 100% funguje, muze byt, podle me nemas duvod lhat (snad se nepletu). Jen tedy dokud ho nekdo (treba Ty) neodzskousi radne i s obrannymi naboji, jeho doporucovani na obranu bych se nedopoustel, protoze je obrovska propast mezi pistoli pouzitelnou na praskani (coz zvladne i Bruni GAP - nejotresnejsi model, ktery jsem kdy drzel v ruce) a pistoli pouzitelnou na obranu (coz uz je celkem alchymie pri vyberu).
Pokud jsem to dobře pochopil,tak hlaveň je u Ekol P29 velká,množství spalin unikne zpět do pistole a za chvíle je všude tolik spalin,že závěrem nejde v saních skoro pohnout ?
Hlaven u Ekolu je proste hlaven, nemuzu rict, ze je velka nebo mala. Velka je komora - respektive je tam znacna vule naboje oproti stenam komory. Hlaven ma u usti zuzeni kvuli blowbacku, takze proste spaliny (coz se da jakz takz zkousnout) a pri obrannych nabojich i krystalky plynu (coz uz je teprve parada) se dostavaji zpet do zbrane, ocuzuji hlaven ale hlavne zaver a pri dostatecnem znecisteni pak uz drhne. Ja rukou s nim samozrejme pohnu bez problemu, protoze mam jaksi vetsi ale hlavne dele pusobici silu nez ten naboj, naboj ale zaverem evidentne nehybe v dostatecne razanci, aby zajistil bezproblemove prebiti. Casem dochazi i k tomu, ze zaver proste nezaklouzne ani tolik, aby vytahl naboj a ten zustane po vypaleni normalne v komore.

Podle meho to ale nebude jediny faktor, protoze kuprikladu ani pri manualnim prebijeni naboju (trhanim zaverem rukou) kolikrat naboj ani nevyleti spravne okenkem. Proste jakoby zavadi o okenko a vzprici se tam. Typicky se to stava u posledniho naboje v zasobniku, ten nevyhodi prakticky nikdy. To by podle me mohlo byt spatnym zasobnikem, protoze ten pri vytazeni naboje do nej zespoda jako prasti a tim ho vyhodi ven, ze...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 22 pro 2010 22:33

Poslední náboj při pomalém ručním natahování to vyhazuje blbě občas i mě.Ale při střelbě nebo rychlém trhnutí to šlape jak má a použité patrony létají.

Firat okénko nemá,podobně jako F92,takže vytahovač patronu zprava vytáhne a následující náboj jí velikou dírou odhodí.I při velmi pomalém pohybu závěrem patrona od pistole odskočí(mimo poslední náboj).

U P29 bude možná hrát roli ne-velikost okénka.Přeci jen je to malá díra a stačí zřejmě malá změna směru a patrony se v něm seknou.

Dík za odpověď Ekol Agent-SA. Myslel jsem si to vzhledem k ne-velikosti,prodejci opět lžou jak o závod.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 23 pro 2010 12:11

Jen me tak napadlo, jak je tu to tema ohledne plynovky do divociny. Chlapik tam pise, ze na medvedy si koupil/koupi ten Bear Spray a ze zbrojak na ostrou kratkou kvuli tomu delat nebude. Ja jsem se po tomto tematu trochu pidil a nasel jsem toto video:



Kdyz si to pustite od casu 5:15, tak vam chlapek rika, ze u zbrane spolehate na silu te zbrane, kdezto u spreje spolehate na to, ze zvireti zmenite nazor tim, ze mu vyradite smysly. A dale rika, ze spreje byly ucinne v 95% pripadu, kdezto palne zbrane byly ucinne jen zhruba v 55% procentech pripadu.

Co tim chci rict je, ze at uz cloveku vpravite do obliceje pepr z hlavne plynovky nebo trysky spreje, bude to proste ucinkovat jinak, nez palna kulova zbran! A uvahy tohoto typu:
kolikrat neni 100% ani 9mmL ci .45 ACP a tim spis plynovka.
Jsou velice zcestne, protoze zadna stupnice ucinnosti neexistuje. Neplati proste, ze kulka je vzdy ucinnejsi a neplati, ze pepr v obliceji je vzdy ucinejsi. Plati to, ze jeden nikdy nevi, jak se mu povede to strelit/vystrikat, jak se trefi/netrefi, jak clovek snasi/nesnasi bolest a kde konkretne ho to boli apod. Clovek nikdy nevi, co bude ucinkovat a co nebude...v kombinaci s ostatnimi vyhodami a nevyhodami toho ktereho prostredku (omezeni, legislativa, pristup organu k danemu prostredku apod) se pak rozhodne kazdy sam na zaklade svych priorit. A zadny samozvany radce nemuze jen tak napochodovat a rict, ze jen jeho subjektivni pristup je spravny!

Jinak Kavy: Podle meho zasadni rozdil dela prave to, ze ten Tvuj Firat ma vykroj kolem hlavne, takze zadne vyhozni okenko neexistuje. Odboura se tak jeden faktor, ktery by zpusoboval zadrzky, proto je to pravdepodobne takovy rozdil oproti te P29.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Odpovědět