Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 19 pro 2010 19:19

Zajímavé řešení "po polski" - je to startovačka nebo ostrá? http://www.kolter.tv/OBRONA/51,201,1,Re ... _K-56.aspx :lol: Mají ještě K 45 na broky a K 10 na plastové kulky. A nepotřebujete na to ani zbroják.


Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
Soptik21
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2010 10:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Soptik21 » 19 pro 2010 19:29

To je Flobertka. U nás je dělá např. http://www.alfa-proj.cz/ Energie střely (brok nebo špičatá střela) je tuším do 7,5 J (4,5 nebo 6 mm) a poháněna je jen energií ze zápalky... Pokud o nich chceš vědět více, tak je tu o nich celé fórum ;-)
Atak Zoraki 914
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 19 pro 2010 19:40

Ta Maďarská Keseru je obdoba flobertky na obranu nevhodné u nás se to sehnat nedá a Poláci s tim mají problem tuším to tam dokonce chtějí zakázat prodávat.A na Keseru na gumové projektily a Zoraki na pistolový náboj 9mm RUBBER (ráže 9x22 P.A.) je potřeba zbrojní průkaz.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 19 pro 2010 19:44

Soptíku, dala jsem to sem jen pro zajímavost, jak se sebeobrana řeší u sousedů, když už jsme zmínili ty Němce.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
Soptik21
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2010 10:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Soptik21 » 19 pro 2010 19:52

Jasně, reagoval jsem na toto
monikash píše:Zajímavé řešení "po polski" - je to startovačka nebo ostrá?
A jak píše Pepa, na obranu nevhodné... možná tak střílet do vzduchu,jak je to na videu :-D
Atak Zoraki 914
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 19 pro 2010 20:08

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 21 pro 2010 23:27, celkem upraveno 1 x.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 19 pro 2010 20:09

Ja jsem liny hledat dalsi a tak zrecykluji zazitky lidi, kteri plynovku na ostro uz pouzili. Jeden z nich, Slavek, chodi i sem k nam na forum:
Slavek69, strelectvi.cz píše:Pročítám si takhle nějaké ty fóra a ejhle, narazím na spoustu volovin (s prominutím) na téma plynovek. Nechápu, proč odpůrci plynovek, rádoby asi čarostřelci stále odrazují lidi, kteří nemohou nebo nechtějí mít zbrojní průkaz, aby tyto obranné zbraně nenosili. Kdysi jsem pracoval v ochrance a na pár akcích viděl, co plynovka dovede. Pokud se použije, tak jak má, rozhodně průměrného útočníka dokáže zastavit, ale kolikrát se ani nemusí vytahovat, stačí jen naznačit, že ji máš (frajer neví co to vlastně máš) a rozmyslí si, jestli v napadání pokračovat nebo ne. Přece nebude riskovat prostřelenou kebuli. Přesto, že jsem měl ostrou, na akce tipu diskoték atd. (jako pořadatel) jsem ji nikdy nebral a nosil jsem plynovku plus obušek. Úplně mi to stačilo. Použil jsem ji jen dvakrát v akci. Jednou na dva frajery, kteří si hráli na skiny. Napadli mne nožem a řetězem. Každý dostal dva zásahy plynu do vyholených lebek dřív, než se ke mně dostali na 2 metry a cca 10 minut hačali na prdelkách, než si pro ně dojeli policajti. Druhá akce byla proti debilovi, ze kterého se vyklubal ožralý polda. Byl na disce dost hustý, rozbíjel sklo a pořád napadal lidi kolem. Po několika upozorněních jsme se rozhodli ho vyhodit, ale on začal sahat pod riflovou bundu. Než vytáhl železo ven, dostal tři zásahy do úsměvu a garantuji vám, že už to železo nevytáhl. Byl v takovém šoku a tak silně zparalizovaný plynem, že nevěděl, jak se jmenuje. Jeho kolegové po přivolání mu to jistě připomněli.
Pravda je taková, že je důležité vědět, jak se zbraní zacházet.
Roman, specnaz.cz píše:Zdravím všechny,
jsem na těchto stránkách poprvé a zabrousil jsem na téma, jestli je plynovka k něčemu nebo je to jen zátěž. Snad některým zde pomohu při řešení této otázky popsáním mé zkušnosti.
Je to více než rok, co jsem byl v Brně přepaden partou mladých výrostků, asi tak kolem 18 let. Začalo to klasicky, obestoupili mě a chtěli po mě peníze, mobil, hodinky.....když jsem se zdráhal jim vyhovět, tak jeden z nich, vypadal jako jejich kápo, vytáhl nůž. Už jsem na nic nečekal a bleskurychle tasil plynovku, Walthera P22 a vpálil mu tak z 2 metrů jeden 9mm náboj s Noviamidem (45 mg) do obličeje. Nevím, jak tady někdo může napsat takovou pičovinu, že plynovka není vůbec účinná a že to na sobě zkoušel s kamarády. Protože ten účinek byl tak obrovský, že mu vytryskla krev z nosu, uši, a šel rychle k zemi, kde zůstal ležet a já dostal strach, že jsem ho zabil. Nebyl shopen už vůbec ničeho. A ten zbytek, i když věděli, že je to plynovka a ne ostrá, tak prostě zdrhli. K tomu na zemi jsem zavolal lékaře, protože skutečně to vypadalo, že je buď tuhej nebo brzo bude.
Pro mě z toho tehdy vyplynuly dvě věci:
1. Kdyby měl ostrou, ani by ji nestačil vytáhnout. A kdyby tasil první, tak bych pochopitelně plynovku ani nevytahoval.
2. kdybych měl ostrou já, tak už nežije stoprocentně a už ani nedostane šanci se nad sebou zamyslet a začít žít normálně.

Chápu vlastníky ZP, že pro ně budou plynovkáři vždy blázni a sebevrazi, ale dnes, kdy už ZP mám, tak přesto si sebou vždy beru raději plynovku. Po této zkušenosti, kdybych ji neměl, asi by se mi u paže taky houpala devítka.
Orici pri citovani jineho uzivatele píše:Maximstrelec napsal: "plynovku jsem uz dvakrat pouzil v sebeobrane jednalo se o tentyz pripad vecer jsem sel z prace z ulicky vylezlo 5 romu s nozema a napadli me tak jsem vystelil 4 rany PV 45mg a zdrhl jsem"

ostatni se ho ptali na trochu podrobnejsi popis ucinku, jestli ho byli hajzlove schopni pronasledovat a tak, tady je odpoved

maximstrelec napsal: "takze strilel jsem z pistole walter PP niklovanej s drevenyma strenkama palil jsem PV 9mm PA 45mg na vzdalenost tak 2m ucinek pomerne rychle oni si do toho plynu vběhli a jeste se zastavili tak se pekne nadejchali zhluboka 4 ran pak jsem acal zdrhat hluboce kaslali a drzeli si oblicej zrejme se pokouseli neco rict ale nebylo za boha rozumet vsichni tri drepeli na zemi... dva co byli s nema tak se stahli a cumeli na ostatni jinak jsem mel jeste boxera v kapse..."
burtonbell z D-Fens píše:nevim kolik z vas teoretiku to zkusilo na vlastni kuzi, ale ja zazil zasah plynovkou a vyradilo mne to spolehlive, stejne jako nekolik dalsich lidi v mistnosti... sam jsem pak pri napadeni plynovku pouzil a tri hajzlove v prujezdu pekne hacali na pangejtu s hlavou v dlanich a vyckali prijezdu policie...

ucinky plynu jsem na sobe pocitoval jako akutni palcivost v ocich, ale co je podstatne horsi je skutecnost, ze se nemuzete nadechnout - plice se jakoby zaseknou, coz zpusobi u vetsiny lidi paniku a dezorientaci... sok trva kolem 5-20 minut, to je individualni a zalezi to na okolnostech, nicmene co se tyce zneskodneni protivnika (protivniku) a zabraneni dalsimu utoku je to velmi spolehlive, protoze nevidi a jedinöu starost, kterou ma, je nedostatek kysliku

kovbojove, kteri tvrdi, ze jim zasah z plynovky nic neudela, necht zajedou ke me domu, odzkousime to ;o)
To video, ktere odkazujete se tu resilo jiz nekolikrat, takove video je ale celkem o nicem. Plynovku je treba pouzit prekvapive a hlavne plynovka neni jako ostra, kde vypalite jednu mirenou ranu na oblicej a on vam umre na miste. Plynovka se pouziva jako chemicka zbran, tzn. vypalit toho co mozna nejvic a jakoby utocnikovi postavit do cesty nebo ho utopit v mraku tech hnusu. Ma to specificke pouziti a pokud vam jeho specifika nevyhovuji, nidko vas nenuti to nosit.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
El lobo
Příspěvky: 47
Registrován: 14 pro 2010 09:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od El lobo » 19 pro 2010 20:19

.
Naposledy upravil(a) El lobo dne 24 pro 2010 16:44, celkem upraveno 1 x.
Sarid
Příspěvky: 69
Registrován: 07 črc 2010 20:42

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sarid » 19 pro 2010 20:51

s tím kamenným obchodem jsem si na něco vzpomněl :D u nás ve městě ho mají manželé a střídají se tam, chlap je docela v pohodě ale když tam je jeho manželka tak mi stačilo, jak jsem kupoval v létě revolver zoraki R1 co mi řekla :) že když vystřelím 45 mg náboj tak to skolí člověka na 4 metry daleko :)
Sarid
Příspěvky: 69
Registrován: 07 črc 2010 20:42

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sarid » 19 pro 2010 21:21

na těch videích od Magpul Dynamics je i hodinové video o pohodlném a praktickém nošení zbraní :-)
Uživatelský avatar
YAMATO
Příspěvky: 43
Registrován: 19 pro 2010 16:57

Re: Plynové pistole

Příspěvek od YAMATO » 19 pro 2010 22:22

Soptik21 :

Já jsem navíc uvedl, že stejný pokus jako na tomto videu jsem sám na sobě provedl společně s "sparingpartnerem - střelcem", a vlastně jsem měl proti tomu týpkovi obrovskou nevýhodu- hendicap, že jsem měl úplně odkrytý obličej - podotýkám, že bez potápěčských brýlý a zadrženého dechu, a i přesto to se mnou nic neudělalo, poctivé a odležené tvarůžky by proti tomu byly úplnej obrannej granát F 1.

Pochopitelně, že stát nemůže, a nikdy nepřipustí, aby se do volného prodeje (bez státní kontroly) dostala vysoce účinná zbraň, která by byla lehce zneužitelná různými "padouchy a pobudy"

Spíše mám tady takovej pocit, že si někteří prodejci plynovek dělají sami sobě skrytou a velice přehnanou reklamu,
jak to už u reklam nakonec bývá.
Uživatelský avatar
Soptik21
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2010 10:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Soptik21 » 19 pro 2010 23:20

http://www.strelecky-portal.cz/index.ph ... d=13&id=78
memphisto píše:S plynovkama mám dost zkušeností. I praktických Účinnost záleží na podmínkách (vítr), ale na vzdálenost kolem 2 m je to optimální. Na trhu je spousta velikostí, takže si vybere každý a s ceny taky nejsou nijak strašné.

S kamarádem jsme zkoušeli účinnost nábojů na sobě Pistole Ekol Firat Magnum 9 mm a náboje Wadie Supra Pepper ze 2,5 m do obličeje. 20 minut jsem nebyl schopen vnímat. Slzí a pálí oči, dezorientace, sucho v krku, na druhý den oči jak angorák. Jako další jsme zkoušeli Wadie CS 9 mm (paralyzující). Stejné podmínky, zhruba 15 minut jsem nevěděl o sobě a potom to bylo jako po opici, vůbec jsem nevěděl, co se dělo, jen jsem si pamatoval, jak kámoš zmáčknul spoušť a tma
Atak Zoraki 914
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 19 pro 2010 23:41

Pokud chcete opravdu něco účinného, doporučuji HW94. Díky revolverovému plynovému střelivu je pistole opravdu účinná a tlak na cca 2m deformuje plastovou láhev.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 20 pro 2010 09:53

YAMATO píše:Nazdar plynovkáři,
I já jsem si pořídil plynovku, a musím uznat, že ji akorát využiji na Silvestra, protože jsem z plynovky
totálně a naprosto zklamaný, hlavně co se týče obranné hodnoty.
Alespon nekdo, kdo premysli "selskym rozumem". Ono kolikrat neni 100% ani 9mmL ci .45 ACP a tim spis plynovka. Jenze nekterym lidem zde to proste nevyvratis :wink:
Soptik21 píše:YAMATO: Video pěkné, ale týpek na něm má brýle :wink: čili novinamid mu nejde přímo do očí, ale je "odkázán" pouze na vdechnutí, čož na videu také je... Vdechnutí, ale samozřejmě není tak účinné... Pokud budu mít spray (tekutou střelu), tak účinnost bude +/- stejná (umylu mu skla :-D )
Aha, takze si davat navic jeste pozor na utocniky s brylemi? To me opravdu dostalo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pietro.Beretta píše:Plynovku je treba pouzit prekvapive a hlavne plynovka neni jako ostra, kde vypalite jednu mirenou ranu na oblicej a on vam umre na miste.
Pokud mas cas na mirene rany na oblicej, tak to urcite nebude v souladu s nutnou obranou. Navic do obliceje miri pouze debil nebo nekdo, kdo si mysli, ze tomu "rozumi".
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 20 pro 2010 09:56

Ja nechci zabredavat do dalsi nekolika-desitko-stranove diskuse o ucinnosti, neucinnosti plynovek. Je treba si uvedomit, jak velice specificke je pouziti plynove pistole. Vzdalenost 2m od Usti hlavne uz je velka. Musime si uvedomit, ze ten mrak tech plynu ma na svuj objem celkem malou hmotnost, a proto proste neoplyva nijak zavratnou setrvacnosti = daleko to neleta. Jak jsem psal jiz ve svem predchozim prispevku, pouziva se to jinak nez klasicka palna zbran! Je to spise chemicka-palna zbran.

SATAN: Uz jsme tu tohle resili milionkrat a uz jsem take rikal, ze bryle ne-bryle, plynovka se pouziva na utvoreni mraku, ne na mirenou strelbu. Je mi fuk, co si o tom mysli clovek, ktery se ohani slovem "rozumi" s poradne ostentativnimi uvozovkami, kdyz sam pochybuji, ze jsi v poslednich 8 letech z plynovky strilel nebo snad na sobe testoval ucinnost naboju. Take je zajimave, jak se vzdycky vynoris, kdyz prijde nejaky "prekvapive" uplne novy nick, ktery nam znovu-ukaze onen test na youtubu. Ja vam take muzu ukazat test na youtubu...

Rikam to, doufam, uz naposled. Nechodte sem porovnavat, jestli se plynovka muze rovnat ostre nebo nemuze. Samozrejme nemuze ale ostra ma zas jine nevyhody, ze? Pochopte uz konecne, ze nekdo proste nechce nosit ostrou a tecka. A ze vam se libi sprej vic? Nikdo vam nebrani ho nosit, tak vy si laskave nechte od cesty svoje "dobre rady". Kdyz nekdo chce neletalni obranny prostredek a vy prijdete s tim, at si poridi ZP a ostrou, tak je to priklad cireho ignorantstvi.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Odpovědět