Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 19 pro 2010 12:54

V Německu je prodávají jako poplašné (schreckschuss) a signální zbraně, tak snad proto ta nespolehlivost. Zajímavé klony PPK jsou od Röhm http://schmeisser-sports.de/freie-waffe ... e2189d9a52.

Ještě dodatek. Hledala jsem na našich eshopech a tady se prodává Röhm RG90 http://www.zbrane-vzduchovky.cz/plynove ... p.a.knall/, který je podle tohoto německého recenzenta spolehlivá: http://www.co2air.de/wbb3/index.php?pag ... adID=40518.
Ale radši bych pohledala ještě další názory uživatelů po světě.


Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
El lobo
Příspěvky: 47
Registrován: 14 pro 2010 09:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od El lobo » 19 pro 2010 14:02

.
Naposledy upravil(a) El lobo dne 24 pro 2010 16:44, celkem upraveno 1 x.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 19 pro 2010 15:54

Pietro.Beretta: souhlasím, už to tu je někde v diskuzích zapadlé a to vícekrát, tj. jak se značka PTB řešila.
Můj skromný názor a pro zopakování. V nových podmínkách, kdy plynovka je pro stát spíše nepřítelem a panuje nedůvěra kvůli možnému prý zneužití při předělávce na ostrou, tak se PTB asi vyvíjí ve značku nikoli dobré kvality ale spíše řízené nekvality :wink: :lol: :evil:
Pro nás zákazníky by to však měla být záruka alespoň nějakého schvalovacího procesu, to že zbraň někdo poučený viděl a dál to nebudu rozepisovat.

Tady je také velký problém, že plynovky jako pojem jsou smíchané dohromady, tj. ty které jsou hezké do vitríny a z kterých se občas i vystřelí pro radost a někde v klidu nebo ty co jsou na obranu (parametr spolehlivosti a pohotovosti) nebo na střílení také na Silvestra (plus parametr výdrže).
K rozlišení co je co doporučuji a dlouhodobě tenhle německý web, jak ho už používá monikash, nově utříděné právě dle jednotlivých modelů plynovek:
:arrow: http://www.co2air.de/wbb3/index.php?pag ... boardID=86 :!: :!: :!:
... a někde jinde tam je sekce diskuze/fórum a tady použít vyhledávání.

monikash: obecně jsem si utvořil názor, že Rohm neboli plynovky označené RG xxx jsou kvalitou výše než "turci" nebo "italové". Podobně jako u německého Umarexu mají ale své mouchy ... a někdy i dost nepříjemné. Viz třeba u některých revolverů právě s vyšším tj. novějším číslem PTB šla řízeně dolů nakonec i sama použitelnost pro obranu. Tak na to velký pozor!

Taková ta dvojička a jakoby také vzdáleně odvozených malých walterů od RG, a co uvádíš odkaz na jeden z nich, bývá hodnocena dobře co do kvality provedení.
Ale problém zase může být v tom výmetu ven dráždivé látky. Tuším, že i tady na téma jeden nick, z počátečního nadšení, musel slevit protože to nebylo ono. Navíc, jsou ty pistolky relativně drahé a zn. Rohm není našimi prodejci moc podporovaná: ústně mně bylo řečeno že kvůli řešení případných reklamací a že lepší podmínky má Umarex, tak si to přeber.
:arrow: Navíc Tě musím a v dobrém upozornit, že v odkazech srovnáváš mylně dvě pokaždé jiné pistole, musíš si na to dát příště větší pozor.
Ta jedna je RG HSC 90 s ráží 9 mm, o čem jsem až dosud psal ... a odkaz na recenzi se týká sice podobné, ale jiné pistole a v jiné ráži .315 ... které bych se a jako další komplikace, nehledě na slabší výkon náboje, raději vyvaroval!
El lobo
Příspěvky: 47
Registrován: 14 pro 2010 09:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od El lobo » 19 pro 2010 16:10

.
Naposledy upravil(a) El lobo dne 24 pro 2010 16:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Soptik21
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2010 10:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Soptik21 » 19 pro 2010 16:58

Sarid: J.G.S. je jen logo dovozce...

Ta spoušť je divná, zůstává ti více v předu než mně (spolu s natažením kohoutu se mi "natáhne"-posune se dozadu-i spoušť a při stisku je chod spouště asi jen 1 mm,možná ani ne...)
Dělá ti to od začátku?

Ošoupaná místa bych buď překousl, že tam jsou a nebo začernil http://www.colosus.cz/zbrane/cerneni-na ... 2-7oz-77g/
8)
Atak Zoraki 914
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 19 pro 2010 17:14

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 21 pro 2010 23:27, celkem upraveno 1 x.
Sarid
Příspěvky: 69
Registrován: 07 črc 2010 20:42

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sarid » 19 pro 2010 17:31

Soptik21: je to od začátku no
tu barvu ani neřeším aspoň to vypadá že se se zbraní něco dělá :)
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 19 pro 2010 17:53

Hledala jsem to v sekci plynovek. Vim, ze jsou 6, 8 a 9 mm. Ale ze i .317. Budu si to muset nastudovat, at mam v tech razich jasno. Treba jaky je rozdil mezi 45mm a .45. To asi nebude v mm. Ze by v coulech? Kdyz jsem dokazala pochopit nastaveni clony vuci hloubce ostrosti, tak snad vyzraji i na raze.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
YAMATO
Příspěvky: 43
Registrován: 19 pro 2010 16:57

Re: Plynové pistole

Příspěvek od YAMATO » 19 pro 2010 18:11

Nazdar plynovkáři,

I já jsem si pořídil plynovku, a musím uznat, že ji akorát využiji na Silvestra, protože jsem z plynovky
totálně a naprosto zklamaný, hlavně co se týče obranné hodnoty.

Pokud se nebudou moct legálně sehnat náboje PV s objemem 120mg Nonivamidu, tak ani nemá smysl si plynovku
pořizovat viz. toto video na youtube, Kde chlapci zkoušeli náboje PV 45mg, které jsou fakt o ničem, a i má praktická zkušenost měla stejný "rádoby paralyzující výsledek"


Jediné použitelné náboje jsou typu CS 80mg, ale taky to není žádná "bomba" z které bych se vyvrátil na zem,
a byl úplně paralyzovaný, tady hodně záleží na tom, aby totyčný "padouch" stál rovně a nehybně, a aby dostal min.
2- 3 výstřely přímo na "ksicht" max. do 2m od ústí hlavně, což je asi v praxi zcela nereálné, a i tady je třeba zohlednit malou kapacitu zásobníku vzhledem k účinnosti plynovky a stav samotného "padoucha" neni-li pod vlivem drog a alkoholu.

Samostatnou kapitolou je samotná kvalita plynovky, ale o tom až příště.

PF 2011
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 19 pro 2010 18:23

Tak sestra Wikikedia mi řekla, že to jsou setiny palce, a kalkulačka ve woknech zase převedla ráži ,315" na 8.001 mm, a ta se u nás ještě (do)prodává.

El lobo, podle toho, co jsem se tady na těch 159 stránkách dočetla, tak kvalitním řešením je v našich končinách jen Atak Zoraki.

Zamato, takže na padoucha je nejlepší Zoraki UZI s 20 ranami za sekundu. To už by muselo porazit i vola. :wink: Ale pak by to chtělo ještě tiskárnu na peníze nebo vlastní výrobnu střeliva...

Ještě doplněk. Hledala jsem na polském webu, a tam se plynovky neposílají poštou a prodávají se jako poplašné zbraně (broň poplachowa).
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
YAMATO
Příspěvky: 43
Registrován: 19 pro 2010 16:57

Re: Plynové pistole

Příspěvek od YAMATO » 19 pro 2010 18:37

Ano,

ale to především musí "padouch" stát rovně a nehybně, a musí být dobré klimatické podmínky, tedy naprosté bezvětří a nesmí pršet - mrholit a sněžit, tak snad potom ta UZI Zoraki, akorát nevím kdo by se sní plahočil, že bych ji "narval" pod bundu, a nebo raději nosil v baťohu ? Pak by "padouch" musel chviličku počkat, až jí z baťohu vydoluji.
El lobo
Příspěvky: 47
Registrován: 14 pro 2010 09:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od El lobo » 19 pro 2010 18:39

.
Naposledy upravil(a) El lobo dne 24 pro 2010 16:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 19 pro 2010 18:41

Ještě se vrátím těm polákům, prodávají ještě tyhle "plynovky" http://www.bestgun.pl/pistolet-gazowy-r ... p-480.html. Je tam i citace ze zákona o jejich prodeji.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 19 pro 2010 18:50

El lobo, kdybys chtěl zajímavého PPK, tak koukni sem: http://www.kolter.pl/kategorie/Wiatr%C3 ... _kal_4_5mm. Není to sice plynovka, ale vypadá zajímavě.

A ať to tu moc nepřeháním, tak ještě zajímavé polské řešení http://www.bron.pl/shopbron/product/ART ... MG-19/1339. Pusťte si video.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
Soptik21
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2010 10:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Soptik21 » 19 pro 2010 19:11

YAMATO: Video pěkné, ale týpek na něm má brýle :wink: čili novinamid mu nejde přímo do očí, ale je "odkázán" pouze na vdechnutí, čož na videu také je... Vdechnutí, ale samozřejmě není tak účinné... Pokud budu mít spray (tekutou střelu), tak účinnost bude +/- stejná (umylu mu skla :-D )
Atak Zoraki 914
Odpovědět