Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 17 pro 2010 21:45

El lobo, dají, ale ne v EU. Možná tak v UA, teoreticky i v RO nebo B(L)R. Tady jsou zakázané a v SRN na ně zase potřebuješ zbroják.

Beretto, v PC a GSM fórech si nevykáme, tak pokud by to nevadilo, za předpokladu ovšem, že to v tobě neasociuje komaňčské manýry.


Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
Soptik21
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2010 10:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Soptik21 » 17 pro 2010 21:54

El lobo: V SK, ale jen osobní převzetí, v ČR je legálních 50mg...
Atak Zoraki 914
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 17 pro 2010 22:20

No, Moniko, ja asi nejsem dostatecne zbehly v internetovem bontonu :)

Jen bych se rad zeptal tedy, odkud vzesla informace, ze:
El lobo, dají, ale ne v EU. Možná tak v UA, teoreticky i v RO nebo B(L)R. Tady jsou zakázané a v SRN na ně zase potřebuješ zbroják.
Naboje Nonivamid 120mg se daji sehnat hned u sousedu ve Spolkove republice Nemecko a na Slovensku. Bohuzel Slovensko ted nesmi zasilat zbrane pres postu a to ani kategorii D. Nevim vsak, zda se to tyka i naboju a casti zbrani. V Ceske republice je vsak vyhlaskou Ministerstva prumyslu a obchodu stanoveno, ze maximalni mnozstvi NV v jedne nabojce je 50mg. Pokud tedy koupite nekde Umarexacke stodvacitky, dopoustite se nedovoleneho ozbrojovani!

Vyhláška MPO č. 370/2002Sb. o dovoleném výrobním provedení plynové zbraně, expanzní zbraně a střeliva:

§2 odst. (5) stanoví:
Náplně plynových nábojek mohou obsahovat jako dráždivou látku chlor-acetofenon v množství maximálně 300 mg, o-chlorbenzylidenmalononitril v množství maximálně 80 mg a nonivamidu v množství maximálně 50 mg v jedné plynové nábojce.
Toto je prosim ale CESKA vyhlaska. Neplati to ani v cele EU. Klidne si to jedte koupit na Slovensko nebo do Nemecka (i kdyz tam je na plynovku potreba specialni ZP a je mozne, ze to bude platit i na strelivo) ale jak vas policie po uspesne obrane prohledne a najde na dne hilzny udaj o obsahu, pak asi nebudete nadseni :)
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 17 pro 2010 22:41

Když šlo o zdraví nebo život,problémy se zákonem jsou jistě to menší co mohlo člověka potkat.

Náboje 120mg se tu řešili tolikrát,až má pocit,že odkaz HLEDAT se novým uživatelům prostě nezobrazuje.
Naposledy upravil(a) Kavy dne 17 pro 2010 22:56, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Soptik21
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2010 10:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Soptik21 » 17 pro 2010 22:44

Na západě je logika zohledňována, u nás nikoliv :lol:
Atak Zoraki 914
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ALKAJ » 18 pro 2010 09:32

Pietro.Beretta píše:Bohuzel Slovensko ted nesmi zasilat zbrane pres postu a to ani kategorii D.
Posielať sa môže. Nemôže sa na diaľku objednávať.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Sarid
Příspěvky: 69
Registrován: 07 črc 2010 20:42

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sarid » 18 pro 2010 16:46

tak na mé zoraki 914 už jsou kolem hlavně, kulatá hrana, i na přední straně pistole hrany jakoby ošoupané a už je vidět stříbrná barva, a to jsem s pistolí téměř nic nedělal (ani pouzdro nemám) :(
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 18 pro 2010 17:08

To je prinejmensim divne, moje Zoraki nejevi znamky opotrebeni. Jakou mate povrchovou upravu a jaky mate typ? Tzn. jaka je prepazka v hlavni a mate ozub?
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 18 pro 2010 19:47

Tak v Německu požadují u střeliva průkaz totožnosti. Ale to samé uvádějí i u zbraně - http://www.teutenberg-werl.de/gaspistol ... rpk380.php.
U Balkánu jsem vycházela z merita věci, neb tam na nějaké omezení EU nehledí, a třeba pojem ochranná známka je pro ně něco neslušného. :D
A UA je země neomezených možností.

Tlačítko "Hledat" je pro mnohé mladší čtenáře neviditelné snad na všech webech. A Google search snad i nějaká nadávka. Největší averze vůči těmto nehledačům pak panuje na stránkách o linuxu a jeho klonech. :idea:
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
El lobo
Příspěvky: 47
Registrován: 14 pro 2010 09:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od El lobo » 18 pro 2010 20:17

.
Naposledy upravil(a) El lobo dne 24 pro 2010 16:45, celkem upraveno 1 x.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 18 pro 2010 20:26

Ne, nemel jsem v ruce Walther PP ale vim, ze na obranu se nehodi. Ani Umarex nema vsechny modely povedene a o Waltheru PP je zname, ze trpi na zadrzky (zaseky). Jeden zdejsi uzivatel ho vlastni, jmenuje se Jozef Hosmanek, treba se k tomu take vyjadri. Tady je mimochodem jedno jeho video, rikal sam, ze ty zaseky to opravdu dava nejen na tomto jednom videu:

ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 18 pro 2010 23:29

Je pravda, že PP od Umarexu nebrat. Měl jsem ho a záseky byly dost časté s jakýmkoliv střelivem. Naštěstí mi uznali reklamaci a já ho vyměnil za Walther P88. S tou jsem byl spokojený, ale také šla z domu. Nyní mám už jen HW94, Alfu, Reck Miami F92, Atak Zoraki 914 Auto a přibyl PK380. Měl jsem pár Ermiček (to nejlepší, co jsem měl). Jinak to, co mi zbylo, je velmi kvalitní a dá se říci, že i spolehlivé. Už nemám ani jednu Ermu, peníze se hold musí točit. Třeba bude dostatečnou náhradou za Ermy ten PK380.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 19 pro 2010 11:51

Obecně a co jsem já už dříve zjistil z ohlasů po světě:
:arrow: plynovkové klony Walther PP od celé kopy různých a myslím současných(!) výrobců a včetně Umarexu a co se týče účelu obrany ... bývají dost problematické, pozor proto na to!
Prakticky si nelze s čistým svědomím a bez obav vybrat. Výjimkou ze současných ale v Česku těžko dostupných nabídek je snad ta ruská odvozenina Makarov, žel 8 mm ráže, a pozor, nesmí být zaměněna s tou vitrínovou a výroční napodobeninou Pobeda od Umarexu ráže 9 mm! Ruský výrobce však teď v krizi krachoval a současný stav tam neznám. Německé pistole Erma od již neexistujícího výrobce je stará dobrá klasika, vlastně sbírkové kousky, a ty dnes v našich krámech jako nové nenajdeme.

Už vůbec špatné a co se týče spolehlivosti je to dle mnou vyčtených zkušeností s plynovkovými klony odvozenými od menšího Walther PPK.
Opět mám na mysli současné výrobce. Nepátral jsem proč, asi už v tom hraje roli i nějaká ta fyzika? Navíc, tyhle pistolky zhusta bývají okradené ve spoušťovém mechanizmu nebo na pojistkách.
I přes kladná hodnocení a co se týče zpracování jsem nalezl stesky i u majitelů těch menších a Waltheru PPK podobných ruských Makarovů, takže tady opravdu když už tak raději ten klon odvozený od většího Walther PP a viz výše.
Snad, jediné co mne kdysi zaujalo, byl ten ukrajinský a jakoby pokračovatel německé Erma, z vícero dílů ocelový PPK klon Schmeisser SX 2 a mající už také německé číslo PTB: ovšem, jak už tu bylo také někde dřív ukázáno, tak ve srovnání se vzorem od Erma pořád zpracováním dost pozadu ... jako takový krok do tmy bych však tohoto "ukrajince" asi upřednostnil před těmi některými malými "turky", které tady kdosi nedávno doporučoval.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 19 pro 2010 12:25

Ja bych jen rad doplnil, ze ten Walther PP, ktery se nedoporucuje na obranu kvuli sve nespolehlivosti ma ale take znacku PTB v Nemecku. Na to PTB ja osobne uz beru pramaly ohled, myslim, ze to neni ani zaruka ani podminka kvality :?:
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Sarid
Příspěvky: 69
Registrován: 07 črc 2010 20:42

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sarid » 19 pro 2010 12:47

Omlouvám se za kvalitu fotek, foceno pouze mobilem.
na fotce to vypadá víc odřené ale odřené jsou fakt jen hrany, tenké stříbrné čáry jdou vidět, včetně těch jakoby hrotů (jestli mě chápete, nevím jak jinak to nazvat :D )
http://img812.imageshack.us/img812/9320/obraz0410.jpg

no a na páčkách je taky něco už vidět, teda opět ne jak na fotce (tam jde vidět celá ta delší jako kdyby byla celá sedřená) ale na pojistce jde na fotce vidět taky menší místo odření...
http://img259.imageshack.us/img259/9316/obraz0409.jpg

no a pak je ještě na mušce menší oděrka.
mám přímo tuhle, z tohoto obchodu http://zkracene.cz/TV1Y

ozub má a jestli dobře vidím, tak přepážka je pouze příčná destička tak v polovině hlavně.

edit: ještě jsem zjistil něco, při nataženém stavu pistole je spoušť nějaká tužší a při vracení má místo kde je menší odpor a cvakne to trochu ( nahrál jsem i video ) dělá to ale jen, když je zbraň natažena
a ještě dodám, že na boku pistole je J.G.S. jestli to nějak souvisí s typem zbraně
Naposledy upravil(a) Sarid dne 19 pro 2010 12:56, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět