Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Sarid
Příspěvky: 69
Registrován: 07 črc 2010 20:42

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sarid » 15 pro 2010 11:36

Pietro: psal jsem Vám tuším SZ ohledně toho, zda objednat zoraki 914 nebo 906, rozhodl jsem se nakonec pro osvědčenou 914ku, ale kupoval jsem ji z armyeshop.cz protože z colosus.cz mi tak týden neodepsali na dotaz, kdy je budou mít. Pak jak odepsali, tak za další týden napsali že se spletli a mysleli že mají na skladě ne-automat verze, ale ty pořád nemají.
každopádně jsem spokojen víc než s zoraki R1, akorát si ještě musím časem dokoupit pouzdro... :)

edit: sehnal jsem si tahle výuková videa, myslíte že by se dalo z nich něco použít při nutnosti použití plynovky?


Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 15 pro 2010 13:08

Pietro, zprznila jsem ty názvy schválně, bo jsem se bála, že by to tu někdo bral jako nechtnou reklamu.
K nošení zbraní: Našla jsem na ešopech docela zajimavé ledvinky. Jen bych viděla nepraktickým přístup k pistoli. Ale když si vezmu, jak jištěné opaskové pouzdro mám u PT85ky (jinak je to japonská kopie Beretty Px4 od Umarexu), tak docházím k závěru, že rychle tasit se dalo leda tak na "divokém západě". ;-)
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
martix
Příspěvky: 11
Registrován: 26 srp 2010 11:41

Re: Plynové pistole

Příspěvek od martix » 15 pro 2010 17:27

Sarid:Hm zajímavá videa :wink:
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 15 pro 2010 17:34

monikash: plně souhlasím s porůznu vyřčeným varováním - tj. už při výběru zbraně by mělo být jasno, jak a kde při jakých příležitostech bude nošena. Jestli do III. světové války nebo na ofenzivní boj s mafií, viz tady výše odkaz na to poněkud zcestné video, nebo jako vlastnostem uměřená plynovka a pro obranu.
:arrow: Tedy nadsázkou, tak výběr modelu pistole / revolveru už musí jít jakoby ruku v ruce s výběrem pouzdra!

Krom také důležitého parametru váhy, jsme potom u rozměrů. A tady je dost důležitá šířka: příkladem Zoraki 914 uváděných 36 mm, Walther P22 uváděných 29 mm, nové Zoraki 906 uváděných 25,5 mm …
Ale ouha ouvej! Jen podle katalogu resp. podle na webu prodejců uváděných rozměrů stejně nelze vybírat. Ty zbraně je třeba raději vidět a zkusit.
Protože důležitá je taková ta efektivní šířka. Resp. prodejci uváděné rozměry šířky bývají jako max. … a tak v jednom dvou bodech … a převažující zbytek takové třeba pistole je výrazně tenčí resp. zbraň je pohodlně plošší.
Potom to ztluštění kvéru a někde jen třeba ke konci pažby nebo na konci závěru u pojistek je něco jiného, než když ta šíře je dána také trčícími pákami od ovládání vypouštění závěru někde uprostřed, a co na potvoru dál, ještě třeba na obou stranách: také z těchto důvodů jsem já upustil od některých archaických modelů zbraní a raději nejmenovaných výrobců.

U plynovky si myslím je hlavní důraz pro opravdu skryté nošení a také s tím spojené osobní pohodlí.
:D Za ten asi 1 měsíc a co se už zařizuji spíše pro sebe (tedy nikoli veřejně a třeba zde na téma) tak dle mne vyhovuje vnitřní pouzdro, ale pozor, dle zkušeností po světě poskládané z těchto parametrů:
dole uzavřené, na straně přiléhající k tělu opravdu zbraň kryjící až nahoru, z důvodu možného kontaktu s lidskou(!) kůží jaksi materiálově a ošetřením alergicky neutrální a vůbec příjemné a pot nepropouštějící … a pozor, důležité … se zvláštním úchytem, umožňujícím skutečně tu pistoli schovat celou(!) v případě nutnosti i pod to triko, viz princip je třeba dole příloha.

A protože plynovky pistole nemají obvykle pádovou pojistku a kde nejde jen o ten pád ale i o ošetření nechtěných zachycení o kohout, tak raději s překrytím kohoutku nějakým tím páskem, tady příkladem ta horní část a dole opět příloha. Tady je ale, upozorňuji dodatečně, to pouzdro bez(!) speciálního úchytu.

Ovšem ten zvláštní úchyt, pokud bude pouzdro vyrobeno třeba z obvyklých 3 mm kůže, přidá k tloušťce pouzdra další vrstvu ... a ve výsledku to je dalších téměř celkem 1 cm ke zbrani. Tj. 3x 3 mm plus část té spony. O to je potom ta „boule“ za páskem v kalhotách větší a je to nepohodlnější. Nehledě na to, co třeba ta kůže udělá a jako materiál po dlouhodobějším kontaktu s lidským potem.
Pouzdra vyrobená z kydexu (umělá hmota) a na tělo konkrétního modelu a v provedení jako vnitřní pouzdro další velkou tloušťku sice nepřidají, ta stěna pouzdra může být totiž tenčí než z kůže, ale za to jsem četl upozornění prodejce, že materiál může být tepelně tvarově nestálý: takže do pouště s tím asi raději ne, že. Žel, tahle pouzdra se nabízí jako přesná na konkrétní model ostré, takže plynovky nekryjící se s ostrým vzorem nebo které ho nemají vůbec ... tak mají smůlu nebo ho dělat z kydexu amatérsky doma?

:D Potom, ano, je to řešení skrze nějakou tu brašničku.
Nakonec jsem k tomu přistoupil i já. Ale pozor, zase je třeba a pro pohodlí k nošení, aby ta brašnička byla skutečně dělaná na tělo tj. rozměry konkrétního modelu kvéru, tj. aby byla co nejmenší a především také co nejtenčí. Žádné tedy zbytečné a jakoby prakticky se tvářící nástavby, které ale z brašničky udělají ve výsledku mastodonta!
Já takového dodavatele objevil na Slovensku. Ovšem ti, kteří mají plynovku nikoli a la vzor nějaké té ostré, to mají složitější a nebo vůbec mají smůlu resp. je to bude stát výrazně víc v pořizovacích nákladech … a opět jsme zpět u toho, že i na to je třeba pamatovat už při výběru zbraně!

Bez toho, aby ta brašnička byla udělaná na míru třeba mé pistole P22, včetně toho rychlotvírání šňůrkou, bych si ji nepořizoval – takovou jednu jinou mám už dnes více než 1 rok doma a asi za „jen“ 80,- Kč od Vietkongu: do auta nebo tak jinak spokojenost, ale na nošení to není pravé ořechové.
Tady je třeba vzor pro moji P22, já vybral celočerné provedení, foto viz odkaz na web prodejce:
:arrow: http://www.falco.sk/cs/e-obchod/nylonov ... 9-526.html
uchyt.jpg
uchyt.jpg (28.05 KiB) Zobrazeno 1395 x
pasek.jpg
pasek.jpg (18.13 KiB) Zobrazeno 1395 x
... možné dotazy na mě, prosím, prostřednictvím SZ, do obecných diskuzí, nekonečných dohadů a podpásových lží a pomluv sem vstupovat nebudu
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 16 pro 2010 23:36

Monikash: Nevim, jake mate pouzdro vy ale moje pouzdro bylo puvodne jisteno jednak cvakacim knoflikem a suchym zipem. Pasek od sucheho zipu jsem ustrihnul, protoze mi zevnitr trhal mikinu. Ted to mam jistene jen paskem, ktery je chycen cvakacim knoflikem k tvrde plastikove desticce. Pri taseni staci obejmout rukou pazbicku a palcem zatlacit do te tycky... Rozhodne naprosto nesrovnatelne oproti noseni napr. v kapse.

Co se tyka noseni - jak uz tu bylo naznaceno, podle meho neni mozne mit jeden styl noseni. Zalezi na aktualnim obleceni, rocnim obdobi, pocasi a take nalade atd. Samozrejme taseni je treba nacvicit ze vsech pouzder :) Nema moc cenu umet excelentne tasit z opaskoveho pouzdra na strane silne ruky, kdyz pak s sebou mam podpazni pouzdro, ze ktereho se nota bene tasi krizove, ze :)

Souhlas s Kebabem, uz pri vyberu zbrane na noseni musime mit na pameti to, jak ji budeme nosit. A verte neverte, Zoraki 914 je sice s dvojradym zasobnikem a celkem silna, ale ja ji nosim uz jakou dobu a nikdo si niceho nevsiml :) Samozrejme i obleceni musi byt v souladu s vasim stylem oblekani. Jedna vec mi ale moc nesedi - se slovem "pohodli" bych ale byl opatrny, noseni zbrane s pohodlim moc spolecneho nema, protoze verte neverte - kdyz mate zbran, kterou musite nosit skryte, nikdy nebudete mit takove pohodli, jako kdyz byste ji nemeli.

Sarid: To video, ktere jste poslal je jen reklama na nejaky kurz ohledne noseni/taseni/chovani v akci :) Ja si myslim, ze typy na noseni se daji sehnat i jinde, nacvicit si taseni muzete sam potazmo ve spolupraci s nejakym kamaradem. Strelba u plynovky je odlisna od strelby s ostrou, tam uz bohuzel radu od podobnych kurzu nesezenete :)
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 17 pro 2010 14:58

Pietro.Beretta: se Zoraki 906 je neuvěřitelné, co za hromadu prodejců buď údaj neuvádí vůbec nebo píšou že je pistole SA/DA!
Některý z vážných zájemců odsud by už asi měl, s ohledem i na ostatní, dobrovolně zvednout sedínku od PC … a šupajdit to rozseknout, tj. zjistit tvrdou realitu a v kamenným krámě? :D

Mě to zvědavé zjištění včera dost vyprovokovalo. Jako ještě jedna z mála věcí a tady kolem plynovek. Takové pořád matení a nejistota. Doklad, proč nelze vše objednávat po internetu a před tím nevidět. Hledal jsem, co na to případně už trochu víc ověřený a tedy slušný zdroj.
Tady je jedna z prvních recenzí k Zoraki 906 z Bulharska. Kde kdesi utopeno v textu se píše, že to má opravdu jen SA plus z toho odvislé nevýhody, takže překladač nebo nějakého Bulhara co umí česky k ruce, cituji tedy kopíruji:
... Неприятното е ,че е сингъл екшън. Това води до много неудобства, като: невъзможност за обтягане на петлето при патрон в цевта, невъзможността за бързо повторение на засякъл патрон и други. ...
Tak na to pozor. A k upozornění na možný problém by mělo sloužit toto téma o plynovkách a proto to sem dávám. Je ale možné, teoreticky, že třeba nějaké novější(?) provedení pistole by to DA navíc(?) už mohlo mít? Ale to by už snad ta pistolka měla nést i poněkud formálně jiné(!) obchodní označení. Aby to bylo korektní a nemátli se tak český zákazníci.

Ten bulharský odkaz na komplet recenzi je zde:
:arrow: http://gunman.biz/?p=4294
a pozor, ač na „turecké“ poměry vynikající slovní hodnocení, v úplném závěru Zoraki 906 dostala a to překvapivě jen 1 bod z 6 možných, tedy pistolka úplně jakoby propadla! :twisted: :twisted: :twisted:

Zdůvodnění a proč slovo „jakoby“ tam ten zjevně rozčilený recenzent a úplně na konci uvedl :wink:
Ve smyslu, že co je moc tak je už prý moc, a že z morálních důvodů nelze v hodnocení podporovat takové zjevné plagiátorství … a Zoraki 906 je prý, v rozhodných bodech, ukradená a tedy opajcovaná Walther P22 a špetkou PPS … takže, ze slušnosti a pro morálku naší společnosti obecně, koupit raději už tu P22 a jako originál, že … a z téhož webu je a pro srovnání ode mne už starší hodnocení P22 zde:
:arrow: http://gunman.biz/?p=444

Morálka nemorálka. Faktem je, že za 1 ks Walther P22 lze pořídit v Česku 2 ks Zoraki 906 (a možná zbude ještě na 1 krabičku nábojů) a za bulharský ceny dokonce 3 ks Zoraki 906, protože tam je cena asi kolem 1.000,- Kč a jak jsem letmo nahlédl. Walther nemá pádovou pojistku, Zoraki zase nemá (s velkou pravděpodobností) DA. Složité rozhodování?

Bulhar už má také na webu obrázek Walther Umarex PK380 zde:
:arrow: http://gunman.biz/?p=3944
takže se tam už brzo třeba objeví i recenze? … ale ta cena bude a žel asi vysoká :twisted:
Slavek0269
Příspěvky: 176
Registrován: 10 říj 2009 21:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Slavek0269 » 17 pro 2010 17:11

Dnes mi dorazil od Schneidera Walther PK380 od Umarexu. Je to vážně nádhera. Ocel, samá ocel. Velmi kvalitní opracování. Nic se neviklá, netřese. Vážně moc pěkná. Teď ještě, co dokáže při střelbě. Po Silvestru napíši, jak dopadl. Cena cca 230 Euro + poštovné. Ale s pyrotechnikou a poplašňáky na Silvestra to poštovné bylo výhodné. Objednáno 11.12., doručeno 17.12. Vážně jsem velmi spokojený. Zatím :?:
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 17 pro 2010 18:15

Tak teda na zaklade poslednich prispevku jsem se koukal jeste jednou na tu pistoli, jestli me zrak neklame a muzu rict s naprostou jistotou, ze pistole Zoraki 906 ma pouze SA!

Jak? Zaprve uz konstrukce spouste je pro tento spoustovy mechanismus charakteristicka. Hlavni a neprustrelny dukaz vsak spociva v samotnem videu na Colosus.cz, ktere je zaroven jedno z prvnich recenzentskych videi, ktere se vynorilo po uvedeni teto pistole na trh.

Kdyz si to video pustite a naladite si 2:45 cas, tak uvidite, ze chlapik v jednu chvili polozi kohout na ozub a zmackne spoust. Pokud by toto udelal s DA pistoli, tak by se mu natahl kouhout a spustil naprazdno jakoby vystrel. Ono mu to ale pri zmacknuti spouste pouze seskocilo z ozubu na udernik a k zadnemu natazeni kohoutu nedoslo - je to tedy jasne, pistole ma pouze SA.

Zvasty na Colosus.cz a podobnych kramech je radno ignorovat. Kolikrat o tom ti lide nevedi vubec nic, plynovky jsou dosti specifickou odrudou zbrani. Ja bych se napriklad vubec nedivil, kdyby na ne nekdo trochu nastvany pak zavolal ČOI...

Co se tyka PK 380, je to moc moc zajimava zbran ale u plynovky by bohate stacila ta P22 - kdyby ovsem byla z lepsiho materialu. Pokud vim, Walther PK380 v ostre verzi vyrobil prave proto, ze P22 je uspesny model s dobrou ergonomii a skvely na noseni, raze .22LR ale na obranu proste moc neni. Proto udelali PK380, coz je stejna pistole ale s nejvetsi moznou razi, na kterou jeste staci dynamicky zaver. Kdyby P22 byla delana s takovou fortelnosti, jako je PK380 dnes, nebylo by PK380 jako plynovky moc ani zapotrebi :idea:

Ja gratuluji Slavkovi k PK380, ja si ji ale budu kupovat az jako ostrou, plynovka by mi prisla jako az prilis velky luxus :)
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
El lobo
Příspěvky: 47
Registrován: 14 pro 2010 09:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od El lobo » 17 pro 2010 19:05

.
Naposledy upravil(a) El lobo dne 24 pro 2010 16:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 17 pro 2010 19:43

Na Makarova mám oboustranné pouzdro od Dasty: http://www.colosus.cz/zbrane/opaskove-p ... sta-202-2/, PT-85ku jsem "obalila Dastou 631, ale zjistila jsem, že není moc pohodlné. Má dvojité zapínání na cvok a ještě na suchý zip. Bohužel na druhé straně je umělohmotná 2. část která docela tlačí a dře na holém těle. Naštěstí jdou oba pásky vysunout (drží je suchý zip), tak je zkusím přehodit. Jen si říkám, kampak já ji, mršku, schovám v létě až budu chodit v šatech nebo jupce. Že by na stehně? :lol:
Jinak, dobrá schovka je pouzdro na foťák.

El lobo, pohledej videa na googlu. Lidi si tam stěžují na časté záseky toho Walthera PP.

Už vyšla recenze na PK380 na německém webu [urlhttp://www.muzzle.de/N4/Schreckschuss/Walther_ ... pk380.html[/url]. (No nic, chtěla jsem vám to přeložit, ale gúgl řekl ne a stále trval na překladu CO2 pistolí)
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 17 pro 2010 20:29

Pochopil jsem to spravne, ze nosite vzduchovku pri sobe na obranu?
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 17 pro 2010 20:49

Ne, myslím, že bych se s ní moc neubránila (i když stále mi leží v hlavě ta otrava olovem :lol: ). Jen jsem se s ní chtěla pochlubit v práci, a na opasku je lehčí než v tašce.
Ale beru si ji třeba, když jdu fotit do lesa nebo na chatu. Přece jen se u nás zvyšuje počet loupících bezdomovců a volně pobíhajících se psů (ale s nimi jsem zatím problém neměla). Pro mě to působí docela placebuálně. A když dám do PT85ky http://www.military-airsoft.cz/p/cs/129 ... 75-ks.aspx s rychlostí 8 střel za 3 sec., tak i pocit bezpečí. Do města nosím cihlu (HTC TYTN2) v kabelce.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 17 pro 2010 21:26

A o te nejake plynovce na pripadne ty bezdomovce nebo psy jste nepremyslela?
Naposledy upravil(a) Pietro.Beretta dne 18 pro 2010 15:34, celkem upraveno 1 x.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 17 pro 2010 21:31

Ale jo. Pokud bych do ní šla, tak zoraki 906ku kvůli velikosti a váze. Na efekt už působí Makarov. Je fakt dobře udělaný. I známý expolda ho ocenil, že vypadá jako skutečný (vlastní originál).
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
El lobo
Příspěvky: 47
Registrován: 14 pro 2010 09:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od El lobo » 17 pro 2010 21:40

.
Naposledy upravil(a) El lobo dne 24 pro 2010 16:45, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět