Takhle to chodi jinde

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 28 dub 2006 19:55

Som zdavý, silný, mladý, vyrovnaný človek, mňa to nežere, ako by sa
mohlo zdať - nemusíš ma ľutovať.

Ako lekár s 30 ročnou praxou: Keď k tebe príde pacient s iným názorom
ako máš ty, napíšeš mu lístok na psychiatriu ? To je dosť zvláštne.
V takom prípade ja ľutujem tvojich pacientov.
A k tomu čo čítam
- je tam kydané ako na západnú Európu, USA, ... (kapitalizmus)
rovnako na bývalé ZSSR (komunizmus) z toho titulu si myslím,
že táto literatúra nie je nejakým spôsobom zaujatá - poukazuje
na nepopierateľné fakty pred ktorými ľudia ako ty zatvárajú oči.
:idea: :!:


d3agl3

esej....

Příspěvek od d3agl3 » 10 kvě 2006 00:18

jozsp111 píše:A ešte niečo:

Takže mám možnosť porovnať vedomostnú úroveň jednotlivých národov.
A konštatujem, že v Európe sú dobre vzdelané tieto krajiny:
Slovensko, Česko, Nemecko, Škandinávske krajiny, Švajčiarsko,
Slovinsko, Srbsko, Chorvátsko - samozrejme som niečo mohol
zabudnúť ...

napr. francúzi, briti a taliani toho rozhodne nevedia toľko ako my a napr.
Maďari sú dosť Blbý - skoro vôbec nevedia jazyky
jazyk nevedia ani francúzi, A španieli sú totálne tupý.
:shock: :lol:
Ty vado...tak to je silne kafe....Neviem co myslis vedomostnu uroven, druh akjesi prirodzenej inteligencie alebo vzdelanie...
ako si vobec možeš dovoliť hodnotiť vedomostnu uroveň akehokolvek národa na základe povrchných skúseností z niekoľkých stretnutí z par ľuďmi na tvojich vrcholových aktivitách.... práve to hovorí o tvojej obmedzenosti (sorka andy viem že sa mam vyjadrovať k teme a nie k autorovy...pokojne deletuj :D )

Sam mam vysoku skolu (slovenska technicka univerzita / katedra robotov) a je mi na zaplakanie kedsi spomeniem na tu uroven.50 rocne labaky, profesor co nevie pouzit ani blbu disketu a na statniciach som mal otazku napr zapis programu na dierny stitok. a hadaj kedy som koncil......1826???? veru nie ale v 2005 (posobil som ako podpredseda senatu takze presne viem kde naše vzdelanie momentalne je.... asi tam kde nasa ekonomika :evil: )

čo sa amikov tyka nie su to tupe hovada ako tu dakto pise iba ich štúdium je presnejšie a uzkoprsejsie zamerané (je otazne ci je to dobre alebo zle...)
naozaj je to dosť totalitny štát (trebars zakaz akehokolvek kryptovaniaokrem povolenych veci ku ktorym ma samozrejme velky brat kluce) sledovanie a odpocuvanie kazdeho no na druhej strane maju silnu strednu vrstvu co je u nas neznamy pojem.
tesar si v poho zaroby za cvilku na auto. ja mam vysoku skolu manzelka tiez a hadaj kolko rokov musim robit na blbeho favousa (nekradnem...)

Slovakom aj Cechom sa da momentalne po hlavach skakat a este z toho mame radost
ja neviem vid trebars ze platim 900,- zdravotne a ked idem k lekarovy mam mu dat dvacku a ine nebetycne kraviny
Sak 15-20 rokov dobehneme v ekonomike Brusel.... :roll: .dufam ze sacasom zobudime a roztrepeme par vykladov a hlav ako francuzi....
(fu ale som sa rozohnil, nic nerozbijajte v malom to nie je boj za nase prava ale vandalizmus :lol: )
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 10 kvě 2006 19:53

No, keď už si ma berieš do huby, tak autorovi a nie y, Ty ´´vysokoškolák´´.

Áno a práve preto, že ich štúdium je úzkoprsejšie zamerané
sú menej vzdelaný - nemyslíš ? Takže neviem o čom sa hádame.
:D

Áno naše školstvo nie je dobré, ale tie objemy čo sa učíme sú ďaleko
väčšie ako v zahraničí, to mi ver. Pred týždňom skončila súťaž firmy SIEMENS - v projekte boli zapojené 3 školy - Stredná Priemyselná
Škola v Martine, v Jihlave a Insbrucku - výsledok: Dve tretiny cien
pobrali kamaráti zo školy a po šestine Česi a Rakúšania
( súťaž v programovaní PLC automatov )

Ja som vždy strávil asi s 10 ľudmi dobu cca 5 dní a keď napr. Maďarská
reprezntácia - 12 ľudí - z nich 3 angličtinu z toho 1 ako ja, aj to nie som
extra angličtinár a tí dvaja ani nevedeli o čom sa rozprávame a 2 vedeli
nemecky - tak normálne, ostatní vedeli angličtinu základnej školy
5. triedy.
:roll:
d3agl3

Příspěvek od d3agl3 » 10 kvě 2006 20:39

chcel som tym povedat ze su sice zamerany viac iba na svoj obor a bol som dost prekvapeny, ze o pre mna samozrejmych veciach nevedeli zhola nic, zato na druhej strane v obore boli predaleko za mojim obzorom....

pred tym si vravelo o vzdelanosti narodov a teraz o jazykovych schopnostiach zopar cca 20 ludi :?:
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 10 kvě 2006 20:45

Bol som s nimi nie 5 min, ani 30 min, ale každý deň cca 1-2 h
20 kusov z každej krajiny, chápeš ? Jazyk je 1. vec, kde dvaja
cudzinci odhalia svoje nedostatky - to je 1. čo si všimneš. Tá súťaž zas
hovorí o odbornosti.
(programovanie PLC automatov)
- čítaj ešte raz a pomalšie.
:roll:
Uživatelský avatar
jozsp111
Příspěvky: 390
Registrován: 08 zář 2005 14:50

Příspěvek od jozsp111 » 10 kvě 2006 20:48

Nuž, keď budem na vysokej, možno budem tiež nadávať na úroveň ... ???
:?
dan
Příspěvky: 100
Registrován: 23 říj 2005 20:17
Bydliště: Opava, ČR

Příspěvek od dan » 06 čer 2006 12:48

zajímavá debata.Tak tady jsem ještě nebyl.Pravdu úplnou nenajdete.Každý má totiž svou.Já měl v americe tři kamarády, kteří tam legálně pracovali.Každy jinde, pro objektivitu.Jeden tam vydržel dva roky, druhý čtyři a třetí necelých pět let.Spousty času jsme prodiskutovali u pivka o té velké zemi.Pravdou je (mou) , že povaha amíků je přinejlepším divná.Koneckonců, snad žádný americký film nepostrádá větu jako "my američané" a fanatické zdůrazňování jejich "ameriky".Je faktem, že jste hlídání na každém kroku a vše "normální" může být v americe posuzováno jako "nenormální".Já osobně a myslím že i ti mí kamarádi by tam žít nechtěli.Co je to za demokracie ? Myslíte si, že to že vám dovolí kupovat volně zbraně je demokracie ? Pak se stává že desetiletý školák vystřílí třídu, jenom proto že mu učitelka vynadala.Přeci nikdo nebude sahat na jeho "americkou důstojnost".Dle mého názoru, zbraně nepatří mezi sertiment běžného zboží.A to že v případě konfliktu každý volá ameriku ?? Proč asi.Amerika je přeci demokratická VELMOC a nebude se dívat na utlačované.Obzvláště pak pokud s toho něco kápne..ropná pole a tak podobně.Myslím že neexistuje velmoc, která kdy napáchala větší "bordel".Od dob otroků,vietnamu po afganistán konče.Ani rusko né.Rozdělení evropy po válce bylo součástí dohody velmocí.Takže co......Obzvláště pak, silný zážitek je projít se chudinskou čtvrtí.A pak zapřemýšlet, kam až došla americká demokracie.
Prosím berte to jako můj názor na toto téma.Nemíním se k tomu dál vyjadřovat.Jsem rád že žiji zrovinka tady a velice rád že zbraně u nás nejsou " z ústavy dovoleny! ".Také podotýkám že nejsem a nikdy jsem nebyl komunista :lol: ani jejich stoupenec :P .Zdravím všechny.
Odpovědět