Optika do 9000,- CZK

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Optika do 9000,- CZK

Příspěvek od Alexxxus » 14 pro 2010 17:32

Chjooooo, tím jsem chtěl říci toto.... kdyby rozsvícenej vánoční stromeček byla nějaká výhra ... tak optiky v ceně cca 1500 - 2500 eur by tuto vymoženost měly také. Naopak to že dokáže vyrobce osvitit jen ten malej bod ... tečku či křížek ... je u mne známka kvality. To zatím splňuje jen Taipan a Hawke.

A Kubajzi máš pravdu 4,5-18x56 Falcon byl z těch povedenějších optik. Ted nabízejí v prodeji toto optiku s podsvícením :-) a nejde na odbyt ... čím to bude ?


2 Caco ... koupil by jsis optiku s podsvíceným křížem ? Potom co jsi ochutnal / myslím že jsi na HFT v Madarsku byl / SchnidtBendery ... Nikko Striling Diamond ...


Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Optika do 9000,- CZK

Příspěvek od Alexxxus » 14 pro 2010 17:35

2 Drobas Mirek ... aha tak až si to ujasníš tak Ti rád poradím .... Tohle je debata vo h....u. Na jaře koupíš to co ti přide pod ruku. Myslel jsme že hoří čas ... a ono to je o tom že je venku zima nikdo nechodí střílet jen dřepí u PC a nudí se ...
já alespon dnes nastřeloval 3 pušky co jsou předány novým štastným majitelům. Zima jak sviňa :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Optika do 9000,- CZK

Příspěvek od Kubajzz » 14 pro 2010 17:44

Mi z toho jeho povídání vychází Delta Titanium, kterou si může koupit v Binoxu třeba dneska.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Optika do 9000,- CZK

Příspěvek od DrobasMirek » 14 pro 2010 17:48

Alexxxus: do rozhodnutí času dost = týden, pro mě to znamená spoustu času :mrgreen: .. Rozhodně nesedim u PC a nenudim se, makám až se mi od klávesnice práší :lol:

a co bych si měl ujasnit? moje kritéria jsou myslim docela přehledný :oops:
caco
Příspěvky: 323
Registrován: 02 lis 2008 19:46

Re: Optika do 9000,- CZK

Příspěvek od caco » 14 pro 2010 18:26

2 Alexxxus som srandoval :lol:
Diamonda mám takže k Targetmasterovy sa už nevrátim a Bendera som chcel aj kúpiť aj som odišiel pre neho 250km ale nakoniec som ho nezobral a DOBRE že som ho nezobral. Ale ten targetmaster zas neni taký zlý.
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Optika do 9000,- CZK

Příspěvek od milius » 14 pro 2010 19:03

Ke dvoum Nikkům jsem teď přišel jak slepý k houslím,ale po několika jiných si Nikko už nikdy nekoupim.Jsou dobrý tak na plechovky do 40m.To osvětlení Targetmasteru je k smíchu.Kříž ve dne v terénu tenký až nepoužitelný.V noci přes to není vidět a když se to rozsvítí v lese do tmavého křoví,tak je to horší než oba výše uvedené problémy.
Delta vyráběla osvícenou osnovu (jen křížek mildot) u modelu 4-16x50,ale už se nedělá.Ta byla výborná.Na Aukru se taky válí něco,co má osvětlený jen střed,takže asi to tak těžký na výrobu nebude.
Výše uvedené kvalitní značkové puškohledy podsvětlený kříž nemají,protože jsou převážně lovecké.SB FT má osnovu,jakou jsem nikdy neviděl.Ta by byla dobrá,kdybych střílel každý den soutěž FT po dobu 6 hodin.Potom je úplně na H..... Užitná hodnota běžného střílení je nulová.
Osvětlených puškohledů s tečkou jsem pár měl a mám k nim výhradu.Ta tečka je sice malinká,ale při delším koukání v šeru či tmě jakoby plazmovatí a máte pocit,že se malinko pohybuje,jako mikrob pod mikroskopem.
MTC má na můj vkus moc hustou osnovu.Takovou plotovitou jako radiolokátor.
Co mě napadá s osvětlením je snad jen Hawke.Bez osvětlení Delta.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
caco
Příspěvky: 323
Registrován: 02 lis 2008 19:46

Re: Optika do 9000,- CZK

Příspěvek od caco » 15 pro 2010 10:31

2Milius- prvými dvoma vetami si to vystihol :D . A sice že Niká sú dobré tak akurát na plechovky do 40m a to je presne HFT a sklopky z plechu :lol: :lol:
Aby ste boli v obraze ten kríž je primárne určený na HFT kde nesmieš klikať.
Napr. ak máš ciel (sklopku) povedzme 40m daleko a fúka silný bočný vietor s osnovou mildot iba odhaduješ že máš mať kilzónu NIEKDE medzi dvomi bodkami a musíš to posunúť KÚSOK do strany. S tou SMIEŠNOU osnovou FT vieš mieriť PRESNE TAM KAM TREBA.
A strielal som s ním aj nočné HFT a môžete si byť istý že na slabom prísvite to bolo úplne O.K.
Robo77
Příspěvky: 167
Registrován: 01 črc 2009 03:41

Re: Optika do 9000,- CZK

Příspěvek od Robo77 » 15 pro 2010 11:17

...
Naposledy upravil(a) Robo77 dne 13 led 2014 15:49, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Optika do 9000,- CZK

Příspěvek od DrobasMirek » 15 pro 2010 13:15

tak jsem dneska měl možnost porovnat tyto optiky:

Delta Titanium 4-16x42 AO MD
Hawke Sidewinder 30 6-24*56 a 4,5-14*42
Hawke Airmax Map 4 - 12*40

Verdikt? Jako laik bych řekl, že koukám přes velmi podobný skla. Větší ze Sidewinderů mi přišel světelnější než ostatní zmiňované, příjemný mildot. paradoxně na zvětšení 6x se mi přes něj koukalo hůř než při třeba 10x.. obraz do 24x OK, nezaznamenal jsem větší zhoršení. U měnšího ze sidewinderů jsem měl možnost porovnat jen 20dot 1/2MD a bylo to fajn, čístý v celým rozsahu, stejně jako u většího bráchy pěkně kliká. Co mě trochu vadilo byla tuhý SF, bez kolečka by to nebyla výhra
Airmax - velmi příjemný překvapení, v plným rozsahu čistá, bohužel jen se záměrným křížem.. za nějakých 2500,- slušný(profíci prominou, ale přes dražší puškohled než HSW 30 jsem dodnes nekoukal takže berte moje poznatky jako relativné v této cenové rovině)

Deltu jsem zkoušel přímo v Binoxu (milá pani, krapet kyselej pán) tímto děkuji Kubajzzovi, že ji tu zmínil. Jak jsem si zkoušel tak za stávajících montáží by bylo cokoliv s SF na S Type nevhodné kvuli zásobníčku. Paralaxa vpředu mi nevadí, pokud klouže tak jak má, což bylo u předchozího Hawke Varmint II nemožné v chladném počasí pomalu na sikovky.. Štelování paralaxy na Deltě je jako krojit nožem po délce kostku másla, plynulé, přijemné, ani volné, ani tuhé.. tak akorát. Kouká se přes ní podobně jako přes většiho sidewindera, větší rozsah mildotu bych ale uvítal. Taky bych uvítal kdyby v základu byly flip upy a pořádnej návod, ale to bych chtěl moc:-)

Takže, přátelé, suma sumárum po zvážení dojmů, cenových faktorů, potřeb a dlouhodobých zkušeností majitelů jsem zvolil Deltu, děkuji všem 8)
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Optika do 9000,- CZK

Příspěvek od milius » 15 pro 2010 14:53

caco píše:2Milius- prvými dvoma vetami si to vystihol :D . A sice že Niká sú dobré tak akurát na plechovky do 40m a to je presne HFT a sklopky z plechu :lol: :lol:
Aby ste boli v obraze ten kríž je primárne určený na HFT kde nesmieš klikať.
Napr. ak máš ciel (sklopku) povedzme 40m daleko a fúka silný bočný vietor s osnovou mildot iba odhaduješ že máš mať kilzónu NIEKDE medzi dvomi bodkami a musíš to posunúť KÚSOK do strany. S tou SMIEŠNOU osnovou FT vieš mieriť PRESNE TAM KAM TREBA.
A strielal som s ním aj nočné HFT a môžete si byť istý že na slabom prísvite to bolo úplne O.K.
No já nemyslel plechovku od paštiky,ale třeba od piva.Pokud ale máte na FT kilzony 6 cm,tak si asi přijedu zastřílet :D
Ještě než byla tahle osnova v oběhu,tak se mi líbila a chtěl jsem ji.Ovšem pak jsem se kouknul přes tu Stalkerovu a málem jsem hodil kufr.Stupnice jako na teploměru a čučíš do toho minutu,než najdeš tu správnou čárku kam to lítá. :?
No a pokud je někde silný boční vítr,který má stálou rychlost na metr za sekundu a alespoň 5 minut fouká stejně,tak se tam taky rád podívám.
Ta osnova je SMĚŠNÁ.

Mirku koupils dobře. :wink:
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Optika do 9000,- CZK

Příspěvek od Blue_L » 15 pro 2010 15:56

:D Delta is good :wink: Ale ja by som teraz uz kupil toho sidewindra tactical 8,5-25x42 half mildot. Zatial sa mi tento mildot pozdava najviac a zda sa aj super prehladny.
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Optika do 9000,- CZK

Příspěvek od DrobasMirek » 15 pro 2010 16:08

half mildot je moc teček a čárek na malým prostoru.. koukalo se přes to fajn, ale nechytlo mě to, na obrázku to vypadalo "COOL"..
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Optika do 9000,- CZK

Příspěvek od ALKAJ » 15 pro 2010 17:26

milius píše:Pokud ale máte na FT kilzony 6 cm,tak si asi přijedu zastřílet
Máme ich trocha menšie, ale to ti hádam nezabráni prísť si k nám cez leto zastrieľať FT.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Optika do 9000,- CZK

Příspěvek od Blue_L » 15 pro 2010 18:22

DrobasMirek píše:half mildot je moc teček a čárek na malým prostoru.. koukalo se přes to fajn, ale nechytlo mě to, na obrázku to vypadalo "COOL"..
Mirek, tebe sa zda vela carek a tecek?
Obrázek

Podla mna teda tie half doty su na vzducharnu jak delane - este som necital na nijakom fore, zeby si niekto stezoval, ba prave naopak. Samozrejme, Ti nazor neberiem nemusi to vyhovovat kazdemu ale co som videl aj tu tak ten clovek tam hojne a uspesne halfdoty pouziva. :idea:
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
Odpovědět