Vyroba derringeru/dvojky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Výroba derringeru/dvojky

Příspěvek od brezvi » 06 pro 2010 17:15

To máte jako s Glockem, taky si nemůžete postavit terč na ulici, ale když Vás někdo přepadne tak samozřejmě vystřelíte:)


navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Výroba derringeru/dvojky

Příspěvek od navip » 06 pro 2010 21:56

Ono to tak jenom nezní ,ono to spíš je-můžeš mi dát odkaz na nějaké znění paragrafu zákona, které to umožňuje,nebo aspoň nezakazuje,představa že někdo chodí s nabitým perkusákem s nasazenou zápalkou v prostředcích hromadné dopravy ,například, mne znervozňuje a to se sportovní střelbou zabývám hódně let.
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Výroba derringeru/dvojky

Příspěvek od PatrikV » 06 pro 2010 23:25

zákon 119/2002 § 15 -

(1) Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům. Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet též právnická osoba.

(5) Držitel zbraně kategorie D nesmí
a) zbraň nosit viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném,

§ 2 Vymezení některých pojmů
(2) Pro účely tohoto zákona se rozumí

a) držením zbraně nebo střeliva mít

1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,

2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,

b) nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu a),
navip píše:představa že někdo chodí s nabitým perkusákem s nasazenou zápalkou v prostředcích hromadné dopravy ,například, mne znervozňuje
Některé lidi by znervozněla představa že v autobuse vedle nich sedí člověk s glockem za pasem. Znervozňovat tě to může ale pravděpodobně se to nikdy nedovíš a protože jsem zatím nezaregistroval případ, že by někomu v kapse vystřelil samovolně perkusní derringer tak je asi zbytečné se znervozňovat.
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Výroba derringeru/dvojky

Příspěvek od navip » 07 pro 2010 08:26

Aby bylo jasno-já mám zbroják už 40 let a vůbec mi nevadí že spousta bezúhoných občanů u nás nosi zbraň pro osobní ochranu,naopak je to dobře, že grázlové si nemohou být jisti jako ve Velké Británii.Ale tito všichni prošli nějakým filtrem,jsou bezúhonní a nejsou zřetelní magoři.
Zbraň kategorie D si může koupit každý nad 18 let bez ohledu na mentální stav či trestní minulost - to je to o čem mluvím.
V případě napadení se můžu bránit čímkoliv,třeba motorovou pilou nebo kulometem pokud ho jako zběratel mám.
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Výroba derringeru/dvojky

Příspěvek od pavel 54 » 07 pro 2010 10:29

Vypadá to tak jak jsem napsal. Popsané už jsou tři stránky a o zahájení výroby NIC ! Ještě vydržím ale už tomu moc nevěřím. A jestli někdo nosí perkus v nabitém stavu- je jenom jeho věc. Buď si ustřelí koule sám, nebo jinému. Ale odpovědnost nese pouze sám!
PatrikV
Příspěvky: 355
Registrován: 03 kvě 2008 11:20
Bydliště: NOVOJIČÍNSKO

Re: Výroba derringeru/dvojky

Příspěvek od PatrikV » 07 pro 2010 10:35

Až se začnou stávat příliš často případy kdy z neopatrnosti či idiocie dojde k ůrazům či úmrtím, tak se nebojím, že by naši zákonodarci nezasáhli. Zatím se tak nestává, tak není důvod k represím a omezováním rozumných uživatelů.
login89
Příspěvky: 303
Registrován: 14 dub 2010 11:09

Re: Výroba derringeru/dvojky

Příspěvek od login89 » 07 pro 2010 11:59

Abychom to měli s tím nošením zbraní kategorie D úplné, tak:

Zákon o zbraních a střelivu
§15
(2) Ze zbraně uvedené v § 7 písm. a) nebo b) lze střílet jen na střelnici, s výjimkou divadelních představení, rekonstrukcí historických bitev a jiných kulturních akcí, při nichž se ze zbraní nevystřelují střely; tato zbraň musí být označena platnou zkušební značkou podle zvláštního právního předpisu.3)
(3) Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. k) je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku.

§28
(5) Držitel zbrojního průkazu smí ze zbraně, kterou je oprávněn držet, střílet pouze v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu, nebo na střelnici, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku. Soudní znalec, který je držitelem zbrojního průkazu, je oprávněn držet zbraň a střelivo a střílet ze zbraně na střelnici za účelem vypracování znaleckého posudku.

Zákon č. 200/1990 Sb., o přestupcích
§ 2
(2) Přestupkem není jednání, jímž někdo odvrací
a) přiměřeným způsobem přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný zákonem nebo
b) nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému zákonem, jestliže tímto jednáním nebyl způsoben zřejmě stejně závažný následek než ten, který hrozil, a toto nebezpečí nebylo možno v dané situaci odvrátit jinak.


Shrnutí:

Střílet ze zbraní za účelem ochrany života, zdraví nebo majetku smí pouze držitel zbrojního průkazu (i ze vzduchovky). Když to udělá někdo jiný, je to přestupek, který ale není přestupkem, stejně jako případné zranění nebo zabití útočníka není trestným činem.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Výroba derringeru/dvojky

Příspěvek od duffioso » 08 pro 2010 17:22

Chlapy nereste tady noseni perkusu,je to zbytecny flame.Kdyz se chce nekdo branit,je jedno cim.Jsem opravdu daleko od rodne hroudy a mam na stavbe dost starosti,tak nestiham cihat forum a psat sem.Sem tam si s konstrukterem vymenim mejl,dnes my psal,ze chce vyrobit tak 5 ks a pokud to pujde,tak by vyrobil jeste,ale musel by to modifikovat,kvuli tomu omezeni ks/typ.Uvidime co mi odepise na me dotazy.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
motohause
Příspěvky: 7
Registrován: 30 pro 2010 15:44

Re: Výroba derringeru/dvojky

Příspěvek od motohause » 07 led 2011 10:56

Pokud začne plánovaná výroba,tak jdu do fronty,také chci :-)
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Re: Výroba derringeru/dvojky

Příspěvek od Asot » 07 led 2011 11:51

Krásné derringery vyrábí i Pavel Rak z Kolína. Nerezový pokr rytina za 6000,- Normal za 4-5000,- takže pokud chce někdo dělat konkurenci, tak by měl slevit, protože vzhledem a kvalitou lepší nedá.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Výroba derringeru/dvojky

Příspěvek od duffioso » 07 led 2011 12:16

To je on :lol:
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Výroba derringeru/dvojky

Příspěvek od brezvi » 07 led 2011 12:30

Máte nějaký foto? Strejda Google mlčí...anebo je problém mezi klácesnicí a židlí :lol:
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Výroba derringeru/dvojky

Příspěvek od duffioso » 07 led 2011 12:47

Jestli se chces podivat na jeho prace,tak se mrkni sem zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=34&t=85 na prohlizeni obrazku musis byt registrovany.Doufam ze nedostanu BANana za ten odkaz.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: Výroba derringeru/dvojky

Příspěvek od pavel 54 » 07 led 2011 14:03

A kdy se konečně začne ?
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Výroba derringeru/dvojky

Příspěvek od duffioso » 07 led 2011 14:25

Uz se zacalo,ale byl problem s frezou.Uz je nejaky prototyp u ktereho se zkousi vic zpusobu odpalu zapalky.Jestli jeden kohout s preklopkou,nebo dva kohouty.Problem je,ze ted vyviji i perkusni zadovku pusku,takze to proste tak neodsejpa.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Odpovědět