TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od PEPAN » 02 pro 2010 00:11

mě je celkem fuk jestli se to ujme nebo ne, jsem pro ať si každý vymyslí co mu vyhovuje a když to obsáhne vše potřebné ať prezentuje. pojede se mnou někdo na ten BR? vážně, já se smát nebudu, klidně zkusím taky :D


Nejde!Prostě NNe
cubirkova4
Příspěvky: 198
Registrován: 06 pro 2009 17:07
Bydliště: Trnava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od cubirkova4 » 02 pro 2010 00:30

Robo77: 200 bodov som nemal, online terče nestrieľam často. A to, že si terče neodkladám je niečo zlé? Ja nechcem, ani nepotrebujem nikomu nič dokazovať, možno niekedy manželke. :lol:
Steyr LG110 FT + NS Diamond 10-50x60
Steyr LG110 FT/Hunting + Burris Timberline 4,5-14x32
http://www.safta.sk
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od PEPAN » 02 pro 2010 01:01

Tady ale zrovna nejde o dokazování , to si jen trochu masíroval ego,
tady se totiž neřeší špatná přesnost hatsana ani vynikající přesnost čehokoli jiného ale věrohodné porovnávání větrovek a vzduchovek :!:
Nejde!Prostě NNe
caco
Příspěvky: 323
Registrován: 02 lis 2008 19:46

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od caco » 02 pro 2010 07:35

Len doplním že je ideál ak ten online terč je nastrelený napr. na stretku, kde je viac nezaujatých svedkov.
Nie je nič jednoduchšie ako zavesiť sem super terč ktorý bol nastrelený zrovna vtedy keď naokolo nikto nebol a teda to nikto ani nevidel a možno ten terč ani nebol 30m ale iba 10 :lol: prípadne namiesto diaboliek bola na dierkovanie terča použitá ceruzka - propiska :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
pem
Příspěvky: 740
Registrován: 22 říj 2008 17:15
Bydliště: Vranovice, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od pem » 02 pro 2010 07:46

Kubajz má určitě pravdu v tom, že je úplně jedno na jaký typ terče - myslím tím grafické provedení - je stříleno. Jestliže střílím na kroužek o velikosti v průměru 1 cm, nebo na terče , kde je kroužků víc, nebo na terče, kde kroužky nejsou a terč je vyobrazen třeba čtvercem, trojúhelníkem, nebo je to obrys např. potkana či straky, nevidím v tom žádný rozdíl.
Předně - musím znát svoji pušku, zda výstřel strhávám a většinou kam, zda výstřel je v nádechu, nebo výdechu, či zadžení dechu, znát svoji optiku, musím vědět u své pušky, když tisknu spoušť, kdy jsem těsně před výstřelem, atd , atd .....
Těch atributů, které na přesnost mají vliv je celkem dost. Řekl bych nekonečně mnoho.
Zde je zaveden již zmiňovaný Online terč, který již vyzkoušeli snad všichni. Včetně mě, samozřejmě. Dá se řici, že je to taková ikona terčů, kde se rozpoznají rozdíly. Řečeno obrazně.
Podle mě je důležité při střelbě brát v potaz pokud možno všechny vlivy na daný výstřel. A vždy stejně, je jedno zda střílím na kruh, nebo cokoliv jiného.
Na mém rajčeti jsou různé terče, které si může vyzkoušet.
BSA Lightning XL + Vector 4-12x40E

http://pempem.rajce.idnes.cz/
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od sportovec » 02 pro 2010 08:14

Testování přesnosi zbraně a střeliva se provádí na tzv. soustřely. Aby se dalo mluvit o vypovídajících hodnotách je potřeba k posouzení min. pět pětiranných nebo tří desetiranných soustřelů na vzdálenost 30m v ráži .177 a výkonu 16J. Jako záměrný bod je vhodná tečka o průměru vstřelu nebo tenký, výrazný křížek. Střílení na soustřely je pro střelce psychicky lehčí než jednotlivé rány na terč, tam už se jedná o výkon, niko-li o testování zbraně a střeliva.
Pro smysluplné a vypovídající testování přesnosti větrovky je zapotřebí střílet v budově / konzistentní "bezvětří" /s teplotou nad deset stupňů a s přebraným, výběrovým střelivem. Upnutí do svěráku není ideální ani u větrovky, osobně odzkoušeno. Představa, že u větrovky stačí k testu svěrák je naivní a spíše vypovídá o nezkušeném střelci.

Samozřejmě se zde bavíme o kvalitních větrovkách, montážích a puškohledech.

Soutěž ve vzd. BR není příliš šťastné řešení testování čehokoliv. Střelecké umění není u této "disciplíny" zapotřebí, spíš se tam hodně pracuje s větrem a náhodou.

Edit : větrovku pro testování je ideální mít vpředu na bipodu a vzadu na BR bagu a jedno jest jestli je střelcova poloha vleže nebo za stabilním stolem.
Naposledy upravil(a) sportovec dne 02 pro 2010 08:33, celkem upraveno 1 x.
pexo
Příspěvky: 233
Registrován: 15 lis 2009 09:50
Bydliště: Turčianske Teplice

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od pexo » 02 pro 2010 08:22

Pem, keby bola pravda to čo píšeš, tak sme všetci olympijský strelci, stačí keď si kúpime kvalitné pušky. Skutočnosť je taká, že niekto strieľa lepšie a iný zase horšie a môžu mať aj najlepšie zbrane sveta. Online terč nie je len o zbrani, ale aj o strelcovi. Ale v žiadnom prípade to nie je test zbrane. Skutočný test zbrane urobíš len vo zveráku.
Robo77
Příspěvky: 167
Registrován: 01 črc 2009 03:41

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od Robo77 » 02 pro 2010 09:30

...
Naposledy upravil(a) Robo77 dne 13 led 2014 15:50, celkem upraveno 1 x.
cubirkova4
Příspěvky: 198
Registrován: 06 pro 2009 17:07
Bydliště: Trnava, SK
Kontaktovat uživatele:

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od cubirkova4 » 02 pro 2010 10:10

Ťeraz si ma zaskočil. Je vidieť že som iba amatér. Naozaj sa môže použiť pod pažbu bag? To som nikdy nerobil. Aké opory, prípadne ich kombinácie sú vlastne povolené pri online terčoch?
Steyr LG110 FT + NS Diamond 10-50x60
Steyr LG110 FT/Hunting + Burris Timberline 4,5-14x32
http://www.safta.sk
Toky
Příspěvky: 532
Registrován: 26 říj 2009 11:34
Bydliště: Košice

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od Toky » 02 pro 2010 10:21

OT: Žasnem do akých extrémov (v pozitívnom zmysle slova) niekto chce dotiahnuť streľbu zo vzduchovky. Na to ja nemám. Vrchol spokojnosti u mňa je triafať vršok z petfľaše na 40m, viac od seba ani od svojho hárdvéru nečakám. Vytváranie si "laboratórnych podmienok streľby" je nad moje sily.
Umarex CPSport .177
Crosman 2250XT AirSource .22, Nikko Stirling 3-9x40 AO Mountmaster
Picasso 1,6 HDi - ex, momentálne corolla 1,6 Valvematic
:-)
Robo77
Příspěvky: 167
Registrován: 01 črc 2009 03:41

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od Robo77 » 02 pro 2010 10:34

...
Naposledy upravil(a) Robo77 dne 13 led 2014 15:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od DrobasMirek » 02 pro 2010 10:56

..co máte proti petvíčkům na 50 m? :lol: :lol: pro mě je to v FT sedě s TX obrovskej úspěch trefit třeba 5víček po sobě :lol: tim nechci říct, že by TX nedokázala víc, to jenom já sem trochu levej :twisted:

ale zase neni to nic co by vypovídalo o soustřelu. Víčko se proletí i když ho diabolka jenom lízne a to už je možná i mimo škálu online terče
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od Kubajzz » 02 pro 2010 11:06

Ideálnější podmínky, než pro online střelbu si těžko dovedu představit, snad kromě benchrestového stojanu.
Stabilní poloha v sedě (volitelná), s oporou, neomezený čas na střelbu, možnost si zvolit jakékoliv místo, podmínky (bezvětří), dobu střelby - lepší podmínky pro střelce už vytvořit nejde.
Takže kdo není schopen za těchto podmínek nastřílet dobrý výsledek (na 30m >180 bodů neboli asi 20mm rozptyl), tak je buď totální dřevo a nebo na to ta zbraň prostě nemá.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
31CJ190133
Příspěvky: 161
Registrován: 09 zář 2010 12:27

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od 31CJ190133 » 02 pro 2010 11:27

Dobre to zadefinoval sportovec. Tak to má byť, inak sa presnosť vzduchoviek porovnať nedá. Prečítal som väčšinu vlákna o Hatsanoch, ale ako sú Hatsany presné som sa nedozvedel. Buď je to len samá hmla, alebo sú podmienky streľby natoľko odlišné, že je to pre porovnanie s inými nepoužiteľné.
Jednoznačne online terč, 30 m a nastrielať tri terče.
A na terči vypísať čo najviac informácií o streľbe.
Jasné, zrozumiteľné a porovnateľné.
QB78 DL, 0.22" + Nikko Stirling GK 4-16x44AO
HW 57, 0.22" + Delta Optical 6x32AO
Air Arms S400 Classic 0.22" + Delta Titanium 6-24x44AO
S.P.A CP-1M
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: TESTY presnosti vzduchoviek online terc,ci daco ine?

Příspěvek od Alexxxus » 02 pro 2010 11:59

Já znám takovejch střelců co má jejich puška idealní soustřel ... na on-line terči několikrát za sebou nastřílíno 198 bodů a pak přijde závod a je všechno jinak. Sám jsem toho dokonalým důkazem, když jdu nastřelovat flintu pro x pána čí dámu, tak jse mně všechno fuk... prostě na papír fixou udělám křížek dám ho na 10 metrů nastřelím optiku - pak na 30 metrů dám 20-50 ran a mám tro všechno pomalu v jedné větší díře ... a to jen proto že na to dlabu, jen vezmu on-line před klikama v PB tak začně foukat a už mně to nebaví. Soustřel se dá řešit ( rozumněj tedy přesnost ) se dá řešit v tunelu kde nefouká - kde je stejná teplota a kde je maximálně eliminovaná chyba střelce .... tedy tak betonová stolice a flinta upnutá do svěrky - jinak to nemá cenu.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Odpovědět