Zivotnost pistoli

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 16 bře 2005 14:16

"jak se nakupuje zbraň přes internet když jim nepředložíš zbroják?" a pak "neřekl jsem že chci nakupovat přes internet" - to je dobrý vtip.
U nás to není jako v USA, abys pistoli objednal přes internet a u svého prodejce (s licencí) ji vyzvednul. Když najdeš v ČR levnějšího dodavatele, musíš k němu dojet - tvůj prodejce ti za rozumné peníze (a myslím, že za žádné) pistoli od jiného prodejce nedoveze a neprodá. Jsme malá země.
Na prohlížení webových stránek výrobců zbraní nepotřebuješ zbroják.


Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 16 bře 2005 14:21

to co jsem psal si neodporuje.. ptal jsem se jak se nakupuje přes net zbraň.. ať mám informace podle kterých se rozhodnu co a jak si pořídím ;) ať to nekoupím někde a pak nezjistím že jsem udělal blbost že to šlo levněji... - to jestli to přes net vůbec jde jsem nevěděl prot se ptám!
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 16 bře 2005 17:06

co říkáte na Holek? s tou svojí slitinou.. kolik taková zbraň vydrží?
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 16 bře 2005 18:11

Holek - vydrží dost na to abys jí nosil. Nevydrží dost na to abys s ní střílel tréningově ve větší míře (tedy tisíce ran).
Něco jiného je Alfa-Steel. Ty už vydrží dost.
Ale revolvery mají jednu nevýhodu: pokud chceš střílet hodně kup si rovnou přebíjení. Při ceně nábojů ho budeě potřebovat...
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 16 bře 2005 21:23

Mám z Holka cal. .22lr vystříleno cca 15000 ran a jede pořád dobře.
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 17 bře 2005 12:44

myslím že ten Holek by mohl stačit s 0,22 za 1kč by to nebylo ani drahé... na střelnici verze s 2palcovou hlavní.. covynato?
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Andy » 17 bře 2005 13:31

Co my na to? Ze na pocit ze strileni je 2" hlaven fakt nejlepsi. Di do toho!
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 17 bře 2005 20:27

Ano a nechej se u toho vyfotit.Až dostaneš rozum,tak se tomu zasmějěš.
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 17 bře 2005 20:56

tak poraďte jakou jinou hlaveň či ráži ať už mám ten rozum :-))
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 17 bře 2005 22:10

Je mi jasné,že si z nás děláš srandu,ale odpovím ti na terč min. 4" ev.6".
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 18 bře 2005 11:46

tohle do tématu životnost pistolí nepatří
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 18 bře 2005 12:19

Zpět k tématu. Ano Holek v 22LR toho vydrží hodně. Dík tomu, že malorážkový náboj je hodně slabý (co se týče komorových tlaků).

Pokud mluvíte o velkorážových zbraních (o těch tu byla řeč dřív), pak je situace logicky jiná. I když jsem viděl Holka 38spc, který prý měl za sebou 21000 výstřelů a nebyl v nikterak špatném stavu. Já osobně bych ale něčemu takovému nevěřil, kdyby mi to někdo tvrdil u piva. Měl jsem šanci zastřílet si s Korou, která měla 7000 ran ale střílela pokaždé jinak (vymlácené komory a nefungující časování) a byla celá nějaká nakřivo.

Nedávno jsem mluvil s kýmsi z prodeje z ČZUB a ten mi říkal, že ačkoliv mají empiricky potvrzeno, že průměrná 75ka vydrží asi 30000 ran, dávají záruku na 10000 výstřelů. Dřív dokonce jen na 5000 výstřelů, nicméně konkurence je donutila ten limit zvýšit.

Tolik můj skromný přinos.
Odpovědět