Nakup nove lovecke kulovnice

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
runner22

Nákup nové lovecké kulovnice

Příspěvek od runner22 » 31 kvě 2006 19:42

Zdravim vsechny! Jsem tesne pred nakupem sve prvni kulove zbrane, proto by se mi hodilo par rad od vas zkusenejsich. V razi mam vcelku jasno ( 7×64 či 308 WIN. s ohledem na jejich univerzalnost a lovenou zver). Ve znacce zbrane uz mene. Vzhledem k tomu,ze jsem student a jsem financne omezen, uvazoval jsem nad CZUB, ale jak jsem mel moznost si precist, nazory na jejich kvalitu se znacne lisi. Tak nevim cemu mam skutecne verit!!! Jako dalsi varianta se mi jevi Tikka, je ale o neco drazsi a i vzhledove mi moc nepripomina klasickou evropskou kulovnici (rovny hrbet pazby). Jake jsou tedy vase nazory a zkusenosti s radou CZ 550?

Dalsi muj dotaz se tyka toho, na co si dat pri koupi dlouhe opakovaci zbrane pozor, co vyzkouset atd... a jak by mel vypadat nastrelny list spolehlive zbrane (popr. tolerance v cm) ??? Diky za odpovedi... :roll:


Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 31 kvě 2006 19:53

Rekneme ze budu tolerovat to, ze jsi liny si najit urcite informace sam a radeji si nechas znovu radit. Tohle je ale forum a ne poradna.

Mluvis o lovene zveri, cili se jedna o kulovnici loveckou?? Proc to neni v nazvu threadu?

Tvoje otazka je TAK obecna... ze nevim co bych ti na to napsal. Nejsem totiz Dr. Hanak... co seka jednu odpoved za druhou. Jedna jako druha :D
runner22

Příspěvek od runner22 » 31 kvě 2006 20:22

Omlouvam se, jsem tu dnes poprve. Skutecne jsem po prolistovani nasel thread s obdobnou problematikou, takze Andy chapu tve rozhorceni a diky za odp :oops: Tak se nezlob.........buuuu

To s Dr. Hanakem je bohuzel smutna skutecnost! :shock: :shock: :shock:
Olaf

Příspěvek od Olaf » 31 kvě 2006 20:34

Píšeš,že jsi student. Nevím v jaké cenové relaci chceš tu kulovnici pořídit. Na ty CZUB se názory velice různí a to zřejmě k různorodé kvalitě jednotlivých kusů. Já osobně jsem začínal s naší kulovnicí ZKK 600, kterou mám dodnes a jsem s ní spokojený. Uvědom si ale, že s nákupem kulovnice vzápětí vyvstane otázka puškohledu, což vzhledem k Tebou uváděným rážím nebude také zanedbatelná investce /min.cca.12-15tis./. S tím nástřelným listem dnes těžko radit, jelikož někteří kolegové na tomto fóru psali o tom, že nástřelný list u kulovnic se vyrábí metodou žaves, tedy nastřelením z bezprostřední blízkosti /CZUB/, čili nedá se na to vsázet. Možná by stálo za úvahu pořídit opatrně nějakou starší kulovnici i s optikou, tam bych viděl výhodu i v možnosti vyzkoušení na střelnici před nákupem. A alespoň u těch našich výrobků byla kvalita v minulosti lepší, než v současnosti u těch CZ550. Když prohlížím inzeráty, některé kulovnice jsou skoro nové i s optikou a slevy jsou zajímavé. Ale ne pro každého je nákup starší kulovnice přijatelný. Jinak o kulovnici Tikka Ti mohl něco napsat právě Andy, který ji má.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 31 kvě 2006 20:42

TIKKA je dobra, strili dobre... uz sem tu o ni mnohokrate mluvil.

Jen hledat :-)
MarK
Příspěvky: 176
Registrován: 29 bře 2006 20:21
Bydliště: Wien8 / Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarK » 31 kvě 2006 21:53

Já jsem taky student a rád bych kulovničku.. A došel jsem k tomu, že možná když budu celý léto pěkne makat a rodiče možná trochu přispějou, dopřeju si Tikku... Mně se naopak líběj moc.
Holt přesný střílení nikdy nebude levný...
[size=84][url=http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz][b]Zbrojní průkaz: informace, příprava ke zkoušce, zákony[/b][/url] | [url=http://zbranekvalitne.cz/strelecka-mapa][b]Mapa střelnic a obchodů v ČR[/b][/url][/size]
dusab

Příspěvek od dusab » 01 čer 2006 06:29

runner22: Nemam nejake bohate skusenosti so zbranami zahranicnych znaciek, ale myslim ze kazdemu podla jeho gusta. Mne sa Ceske zbrane celkom pozdavaju. Otec ma doma CZ550 30.06 a podla mna je to krasna zbran (ma 6 rokov). Presna, ale zalezi aj od strelca. Pred mesiacom s nou na kontrolnych strelbach nastrielal 96 bodov a to ma optiku (obycajne) Tasco. Ale vyborne drzi na tej razi. Neviem ako casto chces polovat, no ked si kupis CZ podla mna Ti to bude v pohode stacit. Iba zeby si chodil na polovacku kazdy druhy den a strielal s nou aj sportovo, alebo kazdy den len tak do buka. Nezabudni ale na jednu vec, ze CZ je narocna na udrzbu, treba castejsie cistit asi by na nu mali dat inu povrchovu upravu alebo co...
Mne sa zasa Tikka nepaci...nepripada mi to ako puska, asi by som ju nekupil. Ale ako vravim kazdemu podla toho na co ma a co sa mu paci. Ja idem teraz kupovat gulobrok a prezivam asi to iste co ty...aku znacku... :? :? :roll:
remoš

nákup lovecké kulovnice

Příspěvek od remoš » 01 čer 2006 11:57

Zkus si nají na netu Bazar zbraní je to tam rozdělený podl krajů a dá se tam sehnat pěkná kulovnice z pozůstalosti i s puškohledem kolem 15000kč.Já osobně nic proti CZ550 nemám snaží se chlapci ovšem u mých flint se muselo vždy něco ladit ať už závěr nebo podávání patron....
Radil bych koupit ZKK600 podle mě byly kvalitou o trošku jinde než dnešní komerční CZ550. To jen z mých zkušeností někdo může mít opačný názor a má na to právo.
Ať se rozhodneš jakkoli ať máš šťastnou ruku a Lovu zdar!!!!!
Odpovědět