Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Stix
Příspěvky: 2
Registrován: 15 lis 2010 18:12

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Stix » 15 lis 2010 18:51

Andre Doktor mam novu Zoraki 914 Auto ma poistku.Aku mate skusenost s touto zbranou je spolahliva nosite v nej naboj v komore?
A este mozno taka blba otazka zo zaistenou zbranou mozem natahovat zaver a prebit naboj ?


joly.joker
Příspěvky: 9
Registrován: 14 říj 2010 16:12

Re: Plynové pistole

Příspěvek od joly.joker » 15 lis 2010 20:04

Ne nemám plynovku,ani od Kimara :twisted: Nosím CZ-75D Compact cal 9mm Luger.Ale kdo ví jak by se každý zachoval při ohrožení života hlavně rodiny. Ten kdo neztratil nepochopí :(
Stix píše:Prosimtě tydle kecy si nech na batmana, tady tim na nikoho nezapůsobíš.
Stix: bude záležet jakou má kdo plynovku, jestli máš třema nějaký shit od Kimaru atd. bez pojistky úderníku, tak nebude 2x bezpečné nosit náboj v komoře
Přílohy
imagesCAQYYUF2.jpg
imagesCAQYYUF2.jpg (5.64 KiB) Zobrazeno 1782 x
Norinco67
Příspěvky: 31
Registrován: 04 říj 2010 13:00

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Norinco67 » 15 lis 2010 20:08

Mám plynovou pistoli Atak Zoraki a v komoře žádnou nábojnici nemám :o konec hlášení.
Ale náboj v komoře myslím že muže být,ta bezvadná Turecká pistole má pojistku na uderníku :P .
A otom to je bezpečnější. :D
Colt Government 1911 45ACP, Norinco Norc-in-Stein 45ACP,
CZ-75D COMPACT 9mm Luger.
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Radgost » 18 lis 2010 10:14

Budu mamce kupovat plynovku - sama ji chce.
Chtěl bych pro ni revolver, nikoliv samonabíječku.
Čím menším tím lepší, nicméně v ráži 9 mm.
Máte nějaký typ?
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 18 lis 2010 10:26

Umarex Detective Special, S&W Grizzly,S&W Chiefs Special nebo skoro to samé ale asi kvalitnější Weihrauch HW 37 nebo HW 88(chief's special). Ty Chiefy jsou nejmenší, jsou ale taky jen na 5 nábojů.
http://www.colosus.cz/zbrane/plynovy-re ... t-cal-9mm/
http://www.colosus.cz/zbrane/plynovy-re ... y-cal-9mm/
http://www.colosus.cz/zbrane/plynovy-re ... o-cal-9mm/
http://www.colosus.cz/zbrane/plynovy-re ... y-cal-9mm/

každý je samozřejmě v několika provedeních, ale to už záleží jen na vkusu a na tom jak hluboko máš do kapsy.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od brezvi » 18 lis 2010 10:34

Měl jsem Atak Zoraki R1. Byl to 2,5´´ revolver s tou výhodou, že do něj jdou dávat pistolové náboje. Avšak turecká střeva nevydržela ani 3 měsíce...Tak jsem ho vyreklamoval a koupil jsem si českou Alfu 2´´. Je menší,ergonomější a cvaká jak hodinky:) Jsem spokojen.

Při té příležitosti jsem měl v ruce od Umarexu 5 ranný revolver Chiefs Special. Pro ženu ideální z hlediska velikosti! Oproti té Alfě o třídu menší. Nevýhodou je hrubozrná slitina, ze které je vyroben. (obecně má menší mez kluzu a pevnosti) Pokud je však revolver určen na nošení v kabelce a ne na dělání ohňostroje, tak s klidným srdcem strojaře můžu prohlásit, že to tuto službu vydrží :lol: Já ho chtěl vzít, ale nakonec se mi více líbila ta Alfa.
Norinco67
Příspěvky: 31
Registrován: 04 říj 2010 13:00

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Norinco67 » 18 lis 2010 12:57

Tak není co řešit :) Alfu mám taky ve své sbírce,je to Český výrobek a jsem sní spokojen :wink:
Colt Government 1911 45ACP, Norinco Norc-in-Stein 45ACP,
CZ-75D COMPACT 9mm Luger.
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 18 lis 2010 14:00

U revolverů od Alfy je možné připlatit si asi 350 kč za ocelový bubínek, umarex tohle nenabízí. Ale třeba ten Weihrauch už má ocelový bubínek a části spouštovýho mechainsmu z ocele v základu. Přitom nestojí o tolik víc.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Radgost » 18 lis 2010 14:25

Takže půjdu do Alfy.
Jakožto patriot dávám, pokud je to možné a přijatelné, přednost českým výrobkům. :wink:
Sarid
Příspěvky: 69
Registrován: 07 črc 2010 20:42

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sarid » 18 lis 2010 17:24

tak já jdu vybírat novou pistoli, byl jsem rozhodnutý o zoraki 914 ale narazil jsem na jedno nové video


http://www.jgstrade.com/zbrane-a-doplnk ... -p-a-knall

tak nevím do které z těch dvou se odhodlat :D
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od brezvi » 18 lis 2010 21:42

to Radgost: Pokud byste měl možnost vzít mamku do kamenného obchodu si revolver osahat, tak uděláte nejlíp, protože mě rozdíl velikosti mezi Alfou a Umarexem či HW přijde markantní. Ač mám Alfu, tak bych se Umarexu nebál...A ocelový bubínek není potřeba...to se tu už řešilo...
Tobbi
Příspěvky: 1062
Registrován: 05 srp 2008 21:17

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Tobbi » 20 lis 2010 16:31

Vlatní (nebo vlastnil) nějaký účastník fora plynový revolver Alfa v ráži 22 long Blang/6 mm např. model 020 :?: Kvalitu ostrých výrobků Alfa znám a 2 vlastním, ale chci vědět konkrétně něco o plynovce v této ráži!
...střeliva není nikdy dost!!!
Gun Power SSS .25
FX Royal Elite .25
FX Indepedence .22
FX Indy .22
FWB 601
Uživatelský avatar
wariat.38
Příspěvky: 75
Registrován: 23 lis 2010 18:28
Bydliště: Olomouc

Re: Plynové pistole

Příspěvek od wariat.38 » 25 lis 2010 00:26

Nazdar kolegové střelci -ať už z ostrých zbraní nebo těch plynových,
přiznám se, neprolouskal jsem se všemi 153 stránkami ale zhruba polovinou. K problematice nosit či nenosit plynovku je už myslím zbytečné se vyjadřovat :D Já osobně vystřídal tři plynovky (pistoli a dva revovery) a několik dalších mi "prošlo" pod rukama z řad mých rádoby "ozbrojených" kamarádů. Nenašel jsem moc odkazů o tom, které firmy jsou kvalitní - ať už zpracováním nebo spolehlivostí. Podle MÝCH dosavadních ZKUŠENOSTÍ plynovky značky Kimar (měl jsem možno vyzkoušet pouze PPK a CZ75) jsou modelářsky na celkem slušné úrovni ale nikdy jsem nevystřelil víc jak dva náboje po sobě, celkem značně se sekají. U pistole PPK jsem byl dokonce u prvního výstřelu hned po zakoupiní zbraně a ta první mrcha se sekla!!! Materiál bych řekl nic moc, na vlastní oči jsem viděl jak po výstřelu uletěl závěr, resp. dva :D (trochu se kamarádovi ucpala hlaveň :evil: ) Od značky BRUNI jsem viděl pouze Berettu M92F a P38. Modelářsky opět pěkné zpracování, materiál snad horší než u Kimaru. Beretta se sekala tak 50=50 a P38 asi po každé třetí, takže zbraně od těchto dvou firem bych já osobně na obranu nepoužil. Od firmy EKOL jsem vlastnil P29 (replika Beretty 85) a prvních 49 výstřelů se mi zbraň nikdy nezasekla, asi po dvou letech se začala sekat značně víc, ale byla to má chyba, náboje jsem stále nechával v zásobníku (a tak se vyčachtala pružina) a já vůl vyšrouboval z hlavně tu "věc" co zajišťuje samonabíjecí funkci pistole abych měl větší lauf :D Pistole Aras (replika BDA Browning) byla mnou označená za spolehlivou. Od této firmy vlastním i revolver Viper 4" a nemůžu si stěžovat. Celkově si myslím, že firma EKOL vyrábí spolehlivé a hlavně levné zbraně. Bohužel díky lesklým povrchům, které se taky hned ošoupou je přímo do očí bijící, že se jedná o plynovku. Materiál bych prohlásil za slušný. Od firmy BLOW mám zkušenost pouze s revolverem SW2", který byl samozřejmě spolehlivý (ono taky revolverů co se seká je málo, ikdyž munice co je zaseknou docela dost :evil: ) Minulý týden jsem si objednal revolver ALFA, tak pokud bude mít někdo zájem, hodím se recenzi ;)
Pietro-S-Banem
Příspěvky: 5
Registrován: 25 lis 2010 00:41

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro-S-Banem » 25 lis 2010 00:59

Tento posledni prispevek me po cca tydnu donutil udelat si dalsi ucet, protoze na tom prvnim je ban.

Nechci byt nikterak ofensivni ale jednu vec bych rad ujasnil:

Wariat.38: Pokud vam rukama prosly znacky Blow, Bruni, Kimar a Ekol, pak se nedivim, ze oznacite Ekol za dobrou a spolehlivou znacku. Nezlobte se na me ale Ekol je cokoliv, jen ne spolehliva a dobra znacka. Zkuste prosim jit do prodejny a osahat si tam Umarex a vedle neho jakykoliv Ekol. Je to jako nebe a dudy. Rozhodne nerikam, ze pistole musi byt draha, aby byla kvalitni. U plynovek neni sebemensi sance dobre se zorientovat ciste podle ceny. Presto vsak, kdyz vezmu do ruky jakykoliv Ekol a jakykoliv Umarex, rozdil minimalne v remeslnem zpracovani (nebo podle Wariata v modelarine) je neuveritelny. Pak spolehlivost - podle mych zkusenosti se Ekol ze zacatku tvari spolehlive ale jeho schopnosti velmi rychle degraduji. Prvni balicek naboju do me P29 se take obesel bez zaseku ale plynove naboje sekaji spolehlive prakticky porad. Dnes po mnoha odstrilenych ranach seka plynove/peprove temer kazdou ranou a slepe neseka jen v pripade, ze je cerstve vycisteny a nevypalil ani jeden plynovy predtim.

Jinak je na te pistoli videt, ze to je proste krumpl - zaver nesedi, kynkla se; kohout je krivy; otvor kolem hlavne vepredu na zaveru je sisaty; leva strenka nesedi; pojistka je zasazena nakrivo - mirne vic doprava; zlab pod komorou neni dukladne opracovany a dole je zvrasneny; vodici packy na kterych je nasazen zaver jsou male a jen zahadou nebo spis silou vule zaver udrzi nasazeny; vodici tycka nedrzi a pri pohybu zaveru dozadu se kynkla a jakoby se priklani a opira se o hlaven zespodu; ve zbrani neco "krupe" kdyz mackate zajistenou spoust; ostruha rukojeti je kriva; kohout je tak mekky ze ma v sobe dulek vymlaceny udernikem... Ten Ekol stal 1550,- Kc... Kdyz jej porovnam s Atak Zoraki 914, ktera stala 1600,- Kc, tak je to take jako nebe a dudy. Vsechno sedi, nic neni krive nebo tak, nic necinka, nekrupe ani se nekynkla, zbran funguje skvele s kazdym druhem naboju a to vcetne "ostrych" tedy obrannych, ma pro me dnes uz nepostradatelny ozub na kohoutu, coz je akorat tak sen pro Ekol a bohuzel i pro Umarex...

Ja chapu, ze mate celkem dost osobnich zkusenosti, bohuzel ale se znackami, ktere ja bych na obranu v zivote nikdy nikomu nedoporucil. Nedivim se, ze z toho u vas vychazi Ekol dobre. Zkuste ale zainvestovat do svych zkusenosti a osahejte si nebo rovnou kupte treba Umarex P22 nebo o polovinu levnejsi Zoraki 914 v novejsi verzi (verzi s ozubem na kohoutu) a uvidite sam. Kdyz si vezmu do rukou svoji P29 a svoji 914, tak ten rozdil je vylozene do rukou i oci bijici...
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Radgost » 25 lis 2010 06:44

Ty máš na účtě banána tak si založíš nový a ještě se tím chlubíš, jo? :P Ty jsi výborný. :lol:
Odpovědět