Zamerne krize

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Šlak
Příspěvky: 1
Registrován: 04 lis 2010 03:04

Záměrné kříže

Příspěvek od Šlak » 04 lis 2010 03:37

Zdravím vás,
chtěl bych se zetpat, jestli jste už někdo někdy sháněl samotný záměrný kříž do optiky. Potřeboval bych záměrný kříž mil-dot pro optiku GL 4x32. Byl bych velice vděčný za radu.

Šlak

S.O.G.


17.11.2010

Děkuji všem za hodnotné rady, problém je vyřešen. Z trabanta ferrary? No tak to je výzva, dík za nápad. Sehnat vlákno do žárovky? Proč ne, sehnal jsem ho v metráži, klidně zašlu vzorek. Navíc není zapotřebí víc než trocha přemýšlení, šikovnosti a odvahy na to se zeptat. Teď už vím, že je možné to vlákno doma klidně na koleně vyměnit. Šlo to už v roce 1879. Jestli má pussylala zájem, pošlu návod 8)

Pro ostatní, kterým skutečně děkuju za snahu něco vymyslet a pomoc mám dvě řešení:

Kdyby se Vám stalo něco podobného, jako mě se záměrnou osnovou, popřípadě, pokud budete chtít nějakou specialitku jen pro vaše oko, poohlédněte se ve svém okolí po nějakém rozumném hodináři nebo zlatníkovi. Mě konkrétně pomohl jistý pán z Jaroměře. V případě zájmu pošlu kontakt. Další řešení je domluvit se s někým, kdo se zabývá laserovým dělením plechů, firem je hodně, ale kvůli jedné osnově si pravděpodobně vyslechnete jen monolog, jak moc se jim nevyplatí se vaším problémem zabívat. Já tomu říkam lenost a neochota. Materiál na výrobu jedné osnovy stojí haléře a chvilka strávená u nastavení stroje je zanedbatelná. Každopádně u ředitelů těchto firem nepochodíte, u řadovích zaměstnanců je to otázka jednoho rozhovoru a hnedle je na světě plná bedýnka osnov :idea:

PS: S tím fosforem je to svělý nápad, nenákladné a určitě funkční, díky za motivaci.

Snaživím děkuji
a
machýrky, ať trefí

Šlak

S.O.G.
Naposledy upravil(a) Šlak dne 17 lis 2010 01:04, celkem upraveno 2 x.


Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměrné kříže

Příspěvek od Alexxxus » 04 lis 2010 05:00

:-) tak to je moc :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Záměrné kříže

Příspěvek od madbugie » 04 lis 2010 08:36

a možno je to len niečo v zmysle ako z trabanta urobiť ferrari...

niekde som videl takú možnosť pri puškohladoch, že ked ho pošleš výrobcovi, tak ti môže zmeniť kríž podla ich výberu, ale to bola kategoria že za 3000 € a tak... :D
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Záměrné kříže

Příspěvek od milius » 04 lis 2010 23:02

Je to asi 15 let,co jsem někde v kamenné prodejně tuhle možnost viděl.Nebylo to do žádnýho Swarowskyho,ale osnovy jsem na vlastní oči viděl prodávat.
Nicméně jednou jsem si osnovu vyrobil do jakési číny za trojku.Vyndal jsem tu původní a z modelářských doplňků jsem nahradil novou ve tvaru mířidel ala Baron Richthofen.Byla určená do noci a na ni jsem nanesl tekutý fosfor.Né fosfor jako je dneska v supermarketech,ale takový,že při předsvícení baterkou jeho třísetinová vrstva vydržela svítit 2 hodiny.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Uživatelský avatar
pussylala
Příspěvky: 1429
Registrován: 31 srp 2007 23:54
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Záměrné kříže

Příspěvek od pussylala » 16 lis 2010 22:19

A nevíte kde koupit náhradní vlákno do žárovky? :lol:
milius
Příspěvky: 3134
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: Záměrné kříže

Příspěvek od milius » 16 lis 2010 22:27

Jo tenkrát jsem nějakej dusík neřešil.Dneska si to člověk může koupit.Ovšem žádné peníze nevyplatí lidskou tvořivost. :wink:
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
Odpovědět