Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 07 lis 2010 20:06

Na dva metry je rozptyl oblaku plynu velký zhruba jako 1/4 až 1/3 postavy.. Což si myslím, že na trefu do hlavy bohatě stačí kde komu.. samozřejmě poleno jako je biggles může mít problémy.. ale ten kdo není slepej jak patrona si myslim hlavu dá.


AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 08 lis 2010 08:02

Určitě? Při střelbě od boku na kontaktní vzdálenost? Což je taková poměrně běžná situace? Takže polena si nech do kamen geroji.
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 08 lis 2010 10:32

Střílení od boku? o čem to mluvíš.. jestli bys při sebeobraně střílel od boku tak prosim.. Já bych se snažil držet co největší odstup a normálně mířít na hlavu.. jak už jsem to aspoň jednou udělal. Když vytáhneš pistoli tak je reálnější že se útočník buď zarazí nebo couvne (myslim ten první okamžik) málokdo, nebo spíš jen magor a sebevrah by šel při vytasení zbraně ještě blíž, tak abys musel střílet od boku. To už by byl hlavně určitě blíž než na metr a bylo by to pro něj o to víc nebezpečný.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 08 lis 2010 12:05

Ó ano, on totiž útočník vždy jde s transparentem "přepadnu tě" a dá mi dostatek času a prostoru. Přestaň teoretizovat vyzkoušej si několik modelových situací. Projdi si známé případy NO a podívej se v jakých pozicích byl napadený a útočník. Pak příjdeš na to, že často, pokud máš ten metr prostoru (po tasení a míření), tak ze situace šlo vycouvat i jinak, případně šlo spíš o KN než NO.
A když už používáš výrazy jako magor a sebevrah.......... Jak bys nazval člověka, který svěří život věci minimálně diskutabilní???
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kubajzz » 08 lis 2010 12:31

Já bych tohle téma přesunul do Zbraně a střelivo.
Podle mě je plynovka druh palné zbraně, je to na sebeobranu a střílí se tím po lidech, takže to patří tam.
Se vzduchovkama to nemá nic společného.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Soptik21
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2010 10:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Soptik21 » 08 lis 2010 12:33

Biggles:Je to fakt, budu předpokládat, že ty feťáci a Homelesáci, kterých je u nás jak hub po dešti, dají přednost ostré bouchačce před dávkama nebo chlastem... a že, když mě chtějí okrást, tak jí nevytáhnou a raději vyndaj nožík za 99,- s Tesca... Přesvědčil jsi mě...

btw: Pokud vytáhnu plynovku, tak střilim... Ten kdo vytáhne z kapsy sprey, tak taky stříká hned a nečeká, až si protivnik nasadí "brýle"... A zrovna tak já nebudu čekat, jestli po mně náhodou něco nehodí nebo mě bude chtít jinak ohrozit (třeba tou ostrou v kapse jak předpokládaj mnozí)...
Atak Zoraki 914
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 08 lis 2010 14:10

Soptíku, co to meleš? Jakou ostrou? To musí bejt setsakra velkej mindrák.............. Tahej si co chceš, ale zatím to vypadá tak maximálně na triko..........
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 08 lis 2010 15:52

Soptik21

Zrovna nedávno jsem psal,jak mě stejný názory jako máš ty děsí :cry:
V civilizovaných zemích se naštěstí obrana činní až jako druhý bod.
Ačkoliv to některým osobám s poplašnáky přijde divný,svůj důvod to má.
Aby to člověk pochopil,musí maličko vyzrát.
Uživatelský avatar
Soptik21
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2010 10:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Soptik21 » 08 lis 2010 17:26

A co Tě děsí?
Atak Zoraki 914
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 08 lis 2010 19:28

To jsou všechno holt teorie a kdyby.. moje i tvoje bigglesi. Já jen doufám, že každej v daný situaci pozná co je nejlepší, jestli tasit nebo ne, pak jestli střílet nebo využít moment překvapení k úprku, nebo jestli neni lepší si nechat dát nahubu (jestli jde jen o to). Je tísíce situací a desítky řešení, ale myslim si, že plynovka může v mnoha případech při správném použití být dost dobrý obraný prostředek a může napadenému pomoct.
Určitě ale nejsem zastáncem toho, že při každém menším konfliktu budu tasit pistoli. Prostě bych jí tasil jen když můžu a není jiná situace (hrozí mi nebezpečí a nemám kam utéct).
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Sarid
Příspěvky: 69
Registrován: 07 črc 2010 20:42

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sarid » 08 lis 2010 19:34

dal jsem ten můj revolver zoraki R1 i na aukro :wink:
Snyfls
Příspěvky: 22
Registrován: 24 říj 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Snyfls » 08 lis 2010 19:35

By mě zajímalo jestli pánové brojící proti lidem co používají plynovky se stejnou vehemencí propagují zdravý životní styl, bezpečný sex, dodržování pravidel silničního provozu a odzbrojování.

Jestli někdo používá plynovku a vy, odpůrci plynovek, jste přesvědčeni že hazarduje se životem, tak ho v tom nechte, je to jeho rozhodnutí, zvážit pro a proti snad dokáže každý dospělý člověk. Stejně tak čtenář tohoto tématu (nepochybuju že kvůli těmhle plkům naprosto mimo téma většina z nich brzy odpadne) si dokáže udělat názor sám (nehledě na to že si ho neutváří jen podle tohoto vlákna).

Prokousávat se tímto tématem je utrpení. Když už je všechno nahňácené v jednom, to se dá ještě snést (nebo musí), sem tam diskuze o právu nebo použití plynovky v praxi (to by mohlo mít vlastní vlákno), fajn. Ale číst na každé stránce neustále dokola omílané antiplynovkové tlachy, to na...e každého kdo si chce přečíst NĚCO O PLYNOVKÁCH. Proč si nezaložíte téma a tam nediskutujete (jestli se dá trollingu říkat diskuze) o tom jak jsou na nic?
joly.joker
Příspěvky: 9
Registrován: 14 říj 2010 16:12

Re: Plynové pistole

Příspěvek od joly.joker » 08 lis 2010 19:58

Zdřejmě když už jen tak ze zvyku nosím legálně za pasem,TANF P40 Limited custom HC 40 S a W.
A někdo na mne jen tak chtíče mne převelikého dobráka přepadnul s plynovou pistolí tak bych mu z radosti s úsměvem na tváři jen tak že se třeba zeměkoule točí ustřelil tykev :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tož to byla ironie přátelé:wink: Jsem způsobilej vlastnit střelnou zbraň kat A,B,E tak jsem si vědom že se tak budu muset chovat.
Na první pohled bych těžko rozpoznal že útočník drží plynovou pistoli,ale neriskoval bych to a už vůbec asi bych nestačil tasit ostrej kvér a to nejsem sám kterej by byl vdanej okamžik překvapenej a vykulenej :shock: :shock: :shock: :shock:
Přílohy
imagesCAOQO1E8.jpg
imagesCAOQO1E8.jpg (8.65 KiB) Zobrazeno 999 x
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ALKAJ » 08 lis 2010 20:11

Kubajzz píše:Se vzduchovkama to nemá nic společného.
Spoločné to má to že patria do rovnakej kategórie. :wink:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Sarid
Příspěvky: 69
Registrován: 07 črc 2010 20:42

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sarid » 08 lis 2010 21:16

ALKAJ píše:
Kubajzz píše:Se vzduchovkama to nemá nic společného.
Spoločné to má to že patria do rovnakej kategórie. :wink:
to bylo myšleno na tu moji aukci? :D :-)
Odpovědět