Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Norinco67
Příspěvky: 31
Registrován: 04 říj 2010 13:00

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Norinco67 » 04 lis 2010 14:22

Bral jsem je přímo od výrobce že byli v akci někdy na Jaře,jinak je mají za 4,40Kč/ks a to taky jde :wink: .


Colt Government 1911 45ACP, Norinco Norc-in-Stein 45ACP,
CZ-75D COMPACT 9mm Luger.
Norinco67
Příspěvky: 31
Registrován: 04 říj 2010 13:00

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Norinco67 » 04 lis 2010 14:23

Saride: Co znamená SZ. Nechápu to :shock: Díky:
Colt Government 1911 45ACP, Norinco Norc-in-Stein 45ACP,
CZ-75D COMPACT 9mm Luger.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 04 lis 2010 14:32

SZ-soukromá zpráva

:wink:
Uživatelský avatar
Soptik21
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2010 10:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Soptik21 » 06 lis 2010 18:24

Dotaz: Co když ponechám střelivo v zásobníku i když pistoli nemám v pohotovosti? Nevytáhne se tím pružina, když bude zásobník jen tak, naplněn, ležet v šuplíku? Díky :wink:
btw: U zásobníku Zoraki 914
Atak Zoraki 914
harry.manback
Příspěvky: 7
Registrován: 31 říj 2010 11:11

Re: Plynové pistole

Příspěvek od harry.manback » 06 lis 2010 19:24

Plynovku u sebe nosím tři roky, zatím jsem ji nemusel použít (naštěstí), ale je jasný že s ní nebudu mávat každýmu před nosem a použiju ji ve chvíli kdy budu zahnanej do kouta a bude se rozhodovat jen o tom jestli dostanu přes hubu a přijdu o peníze a mobil protože mě přepadl nějaký blbec s kudlou či dám přednost pár výstřelům ze dvou metrů do obličeje a útěku.

Jestli si odpůrci plynovek myslí že ji kdokoliv zamýšlí použít jinak, je blázen.

A jestli doporučujete teleskop, plynovka NAVÍC v kapse ještě nikomu neublížila.


Jedna střela NV 120 mg (což se rovná 3x 45 mg), vzdálenost odhaduji na tři až čtyři metry, ze dvou metrů by už to bylo pro útočníka nepříjemnější (pro "znalce" plynovek Bigglese - o obláčku plynu nad kterým my plynovkáři onanujeme je hned první příspěvek, ve kterém je taky popsáno jak moc "neškodný" takový zásah je z deseti metrů).
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 07 lis 2010 10:05

Soptik21: tohle sem taky řešil, určitě je lepší pokaždé náboje ze zásobníku vyndat, pružina by se tak unavila a nemusela by plnit svou funkci.
Atak Zoraki 914 9mm
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 07 lis 2010 10:28

kdybyste pánové trošku četli tak zrovna nedávno jsem se na tohle ptal a je to tu vysvětleno. Co jsem já pochopil tak se pružina ničí tím, že vykonává nějakou práci tzn., že když budete náboje pořád vyndavat a zandavat tak tu pružinu unavíte o dost víc než kdybyste nechali náboje v zásobníkua tím pádem pružinu stlačenou.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Soptik21
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2010 10:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Soptik21 » 07 lis 2010 10:43

OK, dík :-)
btw: Vyhledával jsem to, ale nic to nenašlo, možná špatně pojmenováno, nevím... A pročítat několik tisíc příspěvků, v různých fórech, jestli se o tom náhodou někdo někdy nezmínil, neřeší mou situaci v této chvíli... ;-)
Atak Zoraki 914
Snyfls
Příspěvky: 22
Registrován: 24 říj 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Snyfls » 07 lis 2010 10:44

Myslíte, že kdyby u nás někdo použil tohle, tak z toho bude mít problémy se zákonem?

Víze zde:



Jedná se o zbraně na paintball (to awnser your question those pepperball guns are actualy paintball guns (Tippmann) and the pepperbals are 68 cal same as a paintball - viz 3.strana komentářů, they arent pepper guns they are tippmann A-5s with pepper balls - 5.strana; u prvního videa;

i have some i just put some in my paintball gun and bam instant defense weapon, its actualy a paintball gun .68 caliber you can actualy order the pepper balls from a website.. i fergot the name; obojí u druhého videa).

S paintballovou pistolí (jsou sice trochu větší, ale co) a těmihle kulemi bych se cítil o něco bezpečněji :-)

Koukal jsem na pár e-shopů v USA, nezasílají do několika málo států v USA (zákony), takže s největší pravděpodobností ani do Evropy, ale vždy se to dá nějak zařídit 8)


Možná jsem mohl založit nové téma, týká se to jak paintballu, tak částečně plynovek (kvůli náplni kuliček), jediné téma o plynovkách je už tak dost smíchané s právem a hádkou plynovky vs ostré zbraně.


P.S. Pro odpůrce čehokoliv co neudělá díru do hlavy: Jistě, mnohem bezpečněji bych se cítil s ostrou, to není ale otázka tohoto příspěvku ;-)
Norinco67
Příspěvky: 31
Registrován: 04 říj 2010 13:00

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Norinco67 » 07 lis 2010 11:37

U mne to zcela jistě tak pravda není,nosím skrytě u pasu ostrou pistoli (na obranu?) a nemohu s určitostí říct že bych jí střelbou použil při obraně.Zdřejmě bych jí otočil a použil jako kladivo.
Ale u spolehlivé plynové pistole jako je bezpochyb Atak Zoraki 914,bych se určitě moc dlouho neostýchal je vypálit útočníkovi do obličeje zásobník a z 1 metru :mrgreen:
Ale z ostré se špatně trefit a 16 let za mřížemi by to nebylo to pravé ořechové :!: :!: :!:
Colt Government 1911 45ACP, Norinco Norc-in-Stein 45ACP,
CZ-75D COMPACT 9mm Luger.
Snyfls
Příspěvky: 22
Registrován: 24 říj 2010 11:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Snyfls » 07 lis 2010 11:43

Já jen nechtěl aby můj příspěvek byl začátkem další nekončící diskuze o tom jak je cokoliv plynového na nic a při vytáhnutí takové hračky mně protivník, který chce peníze a mobil s nožem v ruce (protože je obeznámen s právem ČR a pistoli si schovává právě pro situaci až já vytáhnu plynovku), udělá díru do břicha :-)
Proto jsem na to upozorňoval ;-)
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 07 lis 2010 13:42

Andre Doktor píše:kdybyste pánové trošku četli tak zrovna nedávno jsem se na tohle ptal a je to tu vysvětleno. Co jsem já pochopil tak se pružina ničí tím, že vykonává nějakou práci tzn., že když budete náboje pořád vyndavat a zandavat tak tu pružinu unavíte o dost víc než kdybyste nechali náboje v zásobníkua tím pádem pružinu stlačenou.
Ba naopak, pružina se ničí právě tím neustálým tlakem, kdy je zásobník imrvere plnej.
Vzdálenej příklad, ale princip stejnej. Když např. převážíš motorku na vleku, tak ji ve vidlicích musíš stáhnout, aby při projetí nerovností nepropružila a tys jí neztratil. Takže jí dotáhneš stahovákem co to jde a to je ten případ plnýho zásobníku. Když jí takhle necháš např. tři roky, tak se pak rozluč s dokonalým tlumením, naproti tomu tři roky ježděná používaná pružina svoji fci. bude plnit mnohem lépe.
Atak Zoraki 914 9mm
Uživatelský avatar
Soptik21
Příspěvky: 33
Registrován: 24 říj 2010 10:51

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Soptik21 » 07 lis 2010 13:57

Myslím, že když nebude nabitej do plna, ale jen tak max 10 nábojů, tak nějakou dobu vydrží, aniž bych to pokaždé vyndaval... a až doslouží, tak koupím novej... 8)
Atak Zoraki 914
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 07 lis 2010 15:41

Osobně si myslim, že taky budou rozdíly mezi zásobníkem od turků a od němců. Přecejen novej např do nějakýho ekolu stojí myslim kolem 300kč. K pistolím od umarexu jsou zásobníky od 650,- výš. Třeba ta pružina bude z lepšího matroše co víc vydrží. Logicky by to tak aspon bejt mělo.
EDIT: jinak tady cituji uzivatele pepan012345
pepan012345 píše:k unavování pružiny-jakékoliv pružiny, jakéhokoliv průžného materiálu dochází při opakovém konání práce. Stlačená průžina (do meze pružnosti) žádnou práci nekoná, čili se neunavuje. Paradoxně se unavuje pokud bys ty náboje pořád vyndával a zandával.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 07 lis 2010 19:10

Milý Harry: Kolik nicků znalců se tu ještě objeví, aby místní zoufalci měli pocit většího počtu? A ten obláček plynu je skutečně tím jediným co ti zvedá ego? Nakolik si myslíš, že ti situace při obraně bude umožňovat headshot? Pokud jsou tyto zbraně kat.D tak účinné, proč se s nimi běžně necvičí např. v rámci obranných kurzů?
Já ti odpovím, protože jsou všichni úplní blbci a ještě nedošli ke skvělému obrannému prostředku zvanému "plynovka". Stačilo by si tu přečíst pár "fundovaných" názorů a svět by byl hned bezpečnější, protože by to trochu NV zajistilo. :D :roll: :D
Odpovědět