Zivotnost pistoli

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 15 bře 2005 15:45

Pokud jde o policejní čz 75 d
tak prý závěr a hlaveň mají životnost přes 40000 výstřelů
rám podle požadavků policie má mít 15000 prý v testech vydržel i 22000


Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 15 bře 2005 15:48

pokud jde o Glock 17 tak v požadavku armády rakouska musel splňovat životnost 40000 výstřelů

Jeden z prvních Glocků 17 má za sebou už 350000 výstřelů a stále prý je funkční
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 15 bře 2005 17:41

Divil bych se, kdyby neexistovala číza s nastřílenými 350K ranami.
Víte, chápu, že máte Glocka rádi (a že není špatnej), ale nemusíte ho furt tak propagovat...
Nicméně mám čízu (klasika), která vydržela podle mého tak 50 000 výstřelů a není to na ní zs až tak znát. Většinou tovární munice a celopláště.
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 15 bře 2005 18:10

ČZ je bohužel co kus, to originál.
U nové (r. 97) mi upadlo hledí, muška, a po 3 tisících ranách už nešlo nastřílet přes 90 (terč 20/50 na 25 metrů). Teď to nastřílím i s Norincem 1911 v ráži 45, takže rukama a očima to nebude.
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 15 bře 2005 21:45

Právě, že ta "životnost" není jenom o tom, kolik ran projde hlavní. Jde o blbosti, který a.) naserou b.) můžou mít za následek selhání v nejnevhodnější chvíli. A to u mne rozhoduje, alespoň u zbraně na nošení.
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 16 bře 2005 05:42

To je právě ono - můžu z vlastní zkušenosti říct, že když na závodech /=pod tlakem/ míříš na terč, dáš ránu, najednou se ti na mířidlech něco nezdá, to se ti ještě nidky nestalo, furt koukáš na terč a kroutíš rukou, abys měl správný záměrný obrazec a ono to nejde, nejde, nejde... no tak prostě 5 sekund čumíš a hlavě to nezmáčkneš. Věřím, že stát se to v přestřelce, tak zůstanu stát :-) A pak jdu k zemi. Protože veškeré nacvičené činnosti, jako třeba "nestřílí, tak promáčknu kohout, 0,2 sekundy v háji, zase nestřílí, tak vyhazuju náboj pohybem závěru, 0,8 sekundy v háji, aha, už střílí" se najednou vůbec nechytají, protože závadu typu "upadly mířídla" absolutně neočekáváš, za x let tě to ani nenapadne, že by se to mohlo stát. A přitom to je jen a jen tím, že v CZ neumějí udělat rybinu a mají hov*o materiál, proto hledí jistí důlčíkem - zas tolik tomu nerozumím, ale to jsou snad jediná "zbrojovka" na světě, která to tak dělá.
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 16 bře 2005 09:15

Fakt je, že kvalita výroby v ČZUB je den ode dne horší! Při porovnání ceny třeba s Glockem je to hodně velká bída.
Já jsem vyznavačem Siga. Závody nestřílím, nicméně jako člověk, který má zbraň nejen k osobní ochraně, ale i k ochraně někoho jiného vyžaduju 100% spolehlivost víc, než výkon typu "kolik výstřelů vydrží hlaveň".
Tady bych řekl, že Glock a Sig jsou nej. Já jsem udělal velmi dobrou zkušenost s SP 2009 (ráže .40SW). Z několika tisíc tréningových ran (tovární i přebíjené střelivo) zatím jenom jeden selhač (vlastní blbost).
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 16 bře 2005 09:25

Kecám, Sig ve .40SW se jmenuje SP 2340 (2009 je 9mm verze). Omlouvám se!
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 16 bře 2005 12:09

DÍK ZA VAŠE ZKUŠENOSTI DOUFÁM, ŽE SE PŘIDAJÍ I DALŠÍ
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 16 bře 2005 13:01

chtěl bych se zeptat podle čeho mohu jako laik poznat rozdíl mezi zbraní co vystřílela třeba 500,5000,50000 nábojů bez nějakých měření? někdo uvede 200 a bude mít 10000...
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 16 bře 2005 13:06

Nemáš šanci určit to na stovky nebo tisíce.
Pokud zbraň vystřílela 200 ran, tak bude vevnitř jako nová - černěné kolejničky zcela bez škrábnutí, žádné otřené plochy. Povrchovka může být setřená, pokud zbraň někdo jen nosil, ale radši nevěř. Nejlepším indikátorem počtu ran je opotření vnitřních součástí, ale u každé zbraně se to vyvíjí jinak. A třeba u nerezové to nepoznáš, u žádného Glocka to takhle jednoduše nepoznáš...
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 16 bře 2005 13:14

pravděpodobně ci koupím nového Glocka 23 (SaW;compakt) podle toho co jsem zatím slyšel a četl.. prý existují uzamykatelné zásobníky na Glocky.. víte něco o nich a kolik stojí? a jak se nakupuje zbraň přes internet když jim nepředložíš zbroják? oni ho budou chtít vidět ne? nebo podle nějakého registru? :)
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 16 bře 2005 13:59

40SW je ráže na prd. Tedy pokud nemáš penize nazbyt - pokud máš na nové patrony nebo na přebíjení, tak jsi na tom dobře. Ale i při přebíjení se hilzny prodraží, střely rovněž. Prostě 9 Luger je nejlevnější konfekce, při rozsáhlejším tréninku je lepší.
Pokud chceš kupovat zbraň přes internet, tak jsi neskonale naivní. Nejde to v žádné případě.
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 16 bře 2005 14:02

neřekl jsem že chci nakupovat přes internet.. chci si ji ašahat v běžném obchodě.. ale kdyby tam byla o poznání dražší než v gunshopu a to asi bude tak se to dá koupit přes ne ne?? jinak já nakupuji přes net několikrát měsíčně ale ne zbraně..
Návštěvník

re:Životnost pistolí

Příspěvek od Návštěvník » 16 bře 2005 14:04

Zamykatelný zásobník existuje, kapacita zásobníku je o 1 náboj nižší. V ČR jsem to neviděl prodávat, zeptej se oficiálního dovozce a uvidíš.
Je to řešení k ničemu, krádeži zbraně to nezabrání, trezor to nenahradí (podle nové právní úpravy ho nemusíš mít, ale o co ti tedy jde s tím zamykatelným zásobníkem - zamezení zneužití? to těžko).
Už přes 50 let se vyrábí pistole Ruger (malorážka), kde neprovedením jedné operace při sborce jde pistole normálně složit, ale nejde stáhnout závěr až dozadu, takže nejde nabít (ani vložit náboj do komory).
To je nejlepší zabezpečení: na úrovni toho Glockova zámku zásobníku, ale zadarmo a bez rizika ztráty klíčku.
Tyhle nové zámky a podobné hovadiny /v USA je zdarma rozdávají na policejních stanicích/ jsou teď nutné jen ke splnění nějakých tlaků odpůrců zbraní a nás střelce by vůbec neměly zajímat.
Odpovědět