Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 29 říj 2010 18:00

Místní znalce práva bych velice rád upozornil na jednu věc:
§ 29 Nutná obrana
(1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný trestním zákonem, není trestným činem.
(2) Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku.
Nutná obrana stanoví, že mohu bránit jakýkoliv zájem chráněný trestním zákoníkem a nesmím být ve svém ZPŮSOBU obrany příliš razantní. Tečka. Nikde není nic o tom, že musím aktivní obranu zvolit až jako poslední možnost ani nic o následních, které způsobím. Jde jen o to, aby můj způsob nebyl přiliš razantní, následek je mnohdy totiž mimo kontrolu obránce. Když by vás třeba důchodce napadl holí a vy jste se bránili jen ranou pěstí, po které by ale důchodce utrpěl vážné zranění nebo zemřel, nemělo by se jednat o trestný čin, protože bránit se holýma rukama přece neni nepřiměřené útoku s holí tedy v podstatě se zbraní. Něco jako je rovnost zbraní, o které mluvila Monika je také naprostý nesmysl. Mystet si, že zákon stanoví, že nůž mohu použít až když útočník má nůž nebo pistoli až teprve když útočník má pistoli, je opravdu hloupost. Přečtěte si ten paragraf, prosímvás. Nic takového tam není.

Je pravda, že ten zákon je opravdu dobře napsán, patrně je to jeden z nejlepších vůbec. Problém tady totiž není v samotném zákoně. K tomu se ale ještě vrátím.

Někdo se totiž zmínil o tom, že obrana je jen když mi jde o život, to zákon nestanoví - viz výše. Není tam ani žádná povinnost ustupovat nebo utíkat, pokud je to možné - viz výše. Pokud člověk chce, ten zákon mu umožňuje se aktivně bránit bez nutnosti hledat jiná řešení. Rozhodně ne v případě nutné obrany. Toto je dáno pouze v případě krajní nouze:
§ 28 Krajní nouze
(1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému trestním zákonem, není trestným činem.
(2) Nejde o krajní nouzi, jestliže bylo možno toto nebezpečí za daných okolností odvrátit jinak anebo způsobený následek je zřejmě stejně závažný nebo ještě závažnější než ten, který hrozil, anebo byl ten, komu nebezpečí hrozilo, povinen je snášet.
Tady to skutečně ten paragraf stanoví. Otázka je tedy, jak rozlišit zda jde o NO nebo o KN. Podle výkladu jednoho státního zástupce, se kterým jsem slyšel rozhovor na Českém rozhlasu 6 to je tak. NO je v případě, že mě napadá fyzická osoba, která je právně zodpovědná. KN je to v případě, že mě napadá zvíře, dítě (tedy osoba mladší 15 let - bez trestné odpovědnosti a to navíc pouze v případě, že jeho věk byl evidentní), nebo že třeba coby pokladník v bance odevzdám lupiči peníze, které nejsou moje (čímž bych za normálních okolností páchal zpronevěru). Lupiči totiž evidentně nejde o útok na mojí osobu (zvlášť, když stejně sedím za neprůstřelným sklem :idea: )

Ty paragrafy, když se na ně podíváte jsou napsané vážně skvěle. Problém je, že umožňují soudci nebo státnímu zástupci obrovský prostor pro posouzení. A v tom je kámen úrazu. Ten státní zástupce na rozhlase 6 třeba říkal, že zcela zjevná nepříměřenost ve smyslu nutné obrany je naprosté a totální vybočení (někdo mi dá facku a já tasím a vyvrtám mu .45 díru do krku) ale kupříkladu když by se někdo v parku pokusil o znásilnění ženy, tak si údajně myslí, že i kdyby útočníka ta žena usmrtila, tak pořád se jedná o NO. Dokonce vyjádříl sympatie k americké Castle Doctrine. Jenže on byl sám majitelem několika zbraní a rovnou na začátku rozhovoru řekl, že je přítelem "volnějšího výkladu nutné obrany". Podívejte se ale na případ střelby v Krušných horách. Četl jsem prohlášení toho kluka, odcházel a byl napade, použil sprej bez úspěchu, útočník byl větší silnější (kluk měl prý problémy se štítnou žlázou, takže hubený a nijak extra silný) a bez jakéhokoliv zdravého úsudku, protože byl zpitý, evidentně je to navíc (promiňte mi to slovo) úplný magor alespoň podle toho, co jsem četl o jeho psychologickém vyšetření. Kluk skutečne střílel až jako poslední možnost obrany před zmlácením do úplného bezvědomí (nebo hůř) a přesto s ním soud zametl a bude rád, když odvolání dopadne dobře.
Chlapík, ochrankář, proti kterému stála celá tlupa našich snědých spoluobčanů vypálil až když po něm šli a to jen jednou. Neměl prakticky jinou možnost a stejne půjde pravděpodobně bručet.

Každý státní zástupce, každý soudce a koneckonců i každý běžný právník je proste úplně jiný a celou problematiku civilního držení a nošení zbraní vidí jinak. Navíc opravdu vysoce postavení soudci žijí trochu v jiném světě, v luxusních domech v dobrých oblastech, takže nějakého nebezpečí si moc neužijí - takoví lidé o tomhle rozhodují!!! Kolikrát mají navíc pocit, že jsou polobozi a mají ve všem jasno. Prostě věřit, že vás justice ochrání, když se budete chovat v souladu s volným (čti: rozumným) výkladem NO a KN je bláznovství. Jak tu již řekl Kubajzz:
podle mě je možnost že se se zbraní dostanu z průseru oproti možnosti, že se kvůli ní do průseru dostanu 50 na 50, tak asi tak.

Dlužno dodaz, že podle mého je ta šance spíše tak 35:65 v neprospěch střelce-obránce.

Nenechte se ale klamat, ani s plynovkou nejste zcela mimo nebezpečí před orgány, které chtějí mít z nás všech stádečko oveček:
DJ. Pepino z forum.Renaultclub.cz píše:Před cca 12 lety jsem zažil něco podobného. Použil jsem plynovku na sebeobranu při napadení a výsledek ? Byl jsem obžalovaný z pokusu o ublížení na zdraví ! Naštěstí to zůstalo u státního zásupce a já měl podmíněné zastavení vyšetřování na 1 rok. V případě dalšího " průšvihu" by se ta moje sebeobrana dostala k soudu. A pak se braň !! Za 1/4 roku byla amnestie a já byl " volný" ..................

....................A dotyčný útočník odešel nepotrestán !
Takže vidíte, že to není až tak jednoduché. Pořád se mi ale podmínka na rok, zabavení zbraně (kterou si smím koupit znovu) a trocha nervů příjde lepší, než několik let šílených nervů, zabavení zbrojáku a tím pádem nemožnost koupit stejnou zbraň znovu na celou dobu tr. stíhání ať už dopadne jakkoliv, několik let vězení, celý život cejch a zbraň už max na obrázku.

Já nikomu nehodlám říkat, co má a co nemá dělat. Je to svrchované právo každého jedince se rozhodnout sám aniž bych mu do toho já nebo kdokoliv krafal a nebo se mu za to posmíval. Upřímně přeji všem nosičům ostrých aby zbraň nemuseli nikdy použít a pokud to udělají, aby vyvázli z bludiště českého soudnictví neskalpováni i když jim nedávám víc, jak těch 35% naději. Sám zanedlouho budu dělat ZP ale rozhodně nehodlám nosit. Zbraně všeho druhu mám prostě rád a protože mám i jiné výdaje, tak chvíli mi bude trvat, než si pořídím do sbírky všechny věci, které se mi líbí ale chci to hlavně pro potěšení a střelbu na střelnicích, potažmo (z luku, vzduchny atd.) na zahradě. Dokud neuvidím, že justice se chová ke střelcům slušně (čemuž stejně nedávám naději, spíše si myslím, že to bude stále horší a horší) nehodlám ani přemýšlet o nošení ostré na obranu, protože to je prostě naprosto nepřiměřené riziko. Je to sice smutné ale je to tak. Pořád naštěstí máme tyto less-lethal prostředky, jako jsou třeba plynovky, které se třeba v Bulharsku (kde je kriminalita daleko horší než tady - znám hned dva Bulhary, takže jsem už sondoval), Rusku (znám i jednoho Rusa a je to stejný příběh), Maďarsku (Maďara bohužel žádného neznám) a v jiných zemích s úspěchem používají. Hlavně asi proto, že tamější lidé znají jejich specifika a počítají s nimi.... to samé bychom měli dělat i my...


ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ALKAJ » 29 říj 2010 18:31

monikash píše:A pokud jde na mě útočník s nožem a já na něj vytáhnu střelnou zbraň a já ho (nedej Bože) zraním, je to z mé strany nepřiměřená obrana.
http://www.lasky.sk/html/press/2007_03_sk_zivot.pdf
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 29 říj 2010 18:38

"(2) Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku."
A právě to je to, o čem jsem psala. Nepřiměřené je nůž:pistole, karate:tlupa snědých útočníků atp.

Já si kvůli práci nemůžu dovolit ani tu podmínku, takže se budu muset bránit deštníkem nebo cihlou v kabelce. :roll:

Pokud na mě zaútočí pes, můžu ho zpacifikovat pepřem. Pokud na mě zaútočí člověk, musím se modlit a nehrát si na hrdinku. Pokud ten člověk bude bílý, můžu ho přetáhnout klackem/deštníkem/pažbou od plynovky - vzduchovky. Pokud bude mít jinou barvu, nesmím použít ani párátko. Je mi to naprosto jasné..... :D :D :D
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ALKAJ » 29 říj 2010 18:43

:mrgreen:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 29 říj 2010 18:46

Lasky mal smolu aj stastie. Ja ani nepozeram Odsudene, bo je to velmi realne. Kedisy som zazila par rokou sve a uz by som to nechcela zazit.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
vaseks0001
Příspěvky: 6
Registrován: 28 říj 2010 11:15

Re: Plynové pistole

Příspěvek od vaseks0001 » 29 říj 2010 19:31

Kdyz umis plynovku dobre pouzivat nikoho tim nezranis. Jak tady nekdo psal kdyz na me nekdo vytahne nuz a ja strelnou zbran a zranim ho tak jsem ve srackach ja. Neprimerena obrana. Takhle to v CR chodi. Proto si myslim ze plynovka je dobra volba. Nechapu proc kazdej plynovou pistoli zhazuje.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 29 říj 2010 21:56

Kdyz se plynovky zacaly prodavat volne pred dvaceti lety, tak nejsilnejsi naboj k dostani byl 20mg CN, takze lide, kteri to vyzkouseli tenkrat na to maji trochu skepticky pohled. Myslim, ze Jozef Hosmanek v tomhle ohledu ma zkusenosti, protoze jsem myslim cetl od nej prispevek, ktery toto obsahoval...

Mozna se k tomu vyjadri sam. Kazdopadne doba pokrocila a narody, kde jsou ostre vyrazne omezene a nebo pro zmenu uplne zakazane maji s plynovkami jiz vicero let zkusenosti a hlavne jsou to zakaznici, kteri svymi penezi ten vyvoj trochu postrkavaji. Dneska si muzete koupit hromadu ruznych druhu munice, to driv nebyvalo. O 80mg v jedne nabojce se lidem tak akorat zdalo a o necem jako je Nonivamid zvlast :)

Nekteri lide se take nechaji unest zcestnymi uvahami lidi, kteri o tom nic nevedi a zaujmou negativni stanovisko k plynovkam obecne. Jedna z nejcastejsich takovych uvah je, ze kdyz vytahnete plynovku, tak vas utocnik okamzite zastreli ostrou. Ze tento argument je zcestny tu uz bylo popsano nescetnekrat...presto se jednou za cas objevi nekdo dalsi, kdo tohle tady pronese a znovu se mu to tu hromadne zopakuje...

Pak jsou nakonec lide, kteri maji doma petactyricitku nebo alespon devitku a vsim ostatnim proste opovrhuji...ze to je podle nich "hracka", "siditko", "skorozbran" a ja nevim kdesicosi a ze oni berou v potaz jen "dospele", "plnotucne" a ja nevim jake jeste kousky... Pred dvema mesici jsem cetl ve Strelecke Revue clanek o airsoftovem kulometu Minimi. Clanek zacinal necim jako "Prestoze jsem airsoftky vzdy povazoval za neco, s cim pravoverny priznivce zbrani nema ztracet cas..." spousta lidi takto uvazuje o cemkoliv, z ceho neleta alespon 9mm "kule"...

Tak to bylo a bohuzel asi i bude vzdycky, pokazde se najdou lide, kteri budou zesmesnovat predovkare, plynovkare, vzduchovkare a treba i flobertkare jen proto, ze to nejsou pro ne dostatecne "dospele" zbrane a budou se oproti jejich majitelum citit na vysi... Trochu mi to pripomina, kdyz jeden vesnicky frajirek ma kozenou bundu a tak se citi jako nejvetsi borec......
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
vaseks0001
Příspěvky: 6
Registrován: 28 říj 2010 11:15

Re: Plynové pistole

Příspěvek od vaseks0001 » 29 říj 2010 22:28

Naprosto souhlasim mas pravdu
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 30 říj 2010 01:05

Pokud ten odkaz tady už byl, tak se omlouvám. Kdo chce, ať se těmi několika málo stránkami prokousá. A utvoří si názor.
Jen upozorňuji nesměle na skutečnost, že dotyčný první příspěvek nicka a který téma založil, tak po dvou použití plynovky v kritické situaci její zastavovací účinek nezpochybňuje.
Rovněž tak má osobní zkušenost z jiného případu, kdy byl napaden, bránil se proti železné tyči nožem ... a 3 roky prý trvalo, než byl zbaven obvinění z ublížení na zdraví ... a nehce to prý znovu zažít.
:arrow: http://www.strelectvi.cz/forum/plynovka ... t1894.html
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 30 říj 2010 02:06

Ja jsem z tohohle tematu, na ktere odkazujes, jednou cerpal citaci. Kdysi jsem na nej narazil, necetl jsem ho skrz naskrz ale koukal jsem na nektere ty prispevky. Slavek69 navic byl aktivni i na tomto foru, pamatuji si, ze jsem videl jeho prispevky, kdyz jsem sem prisel a procital prvne tema. Sice se mi zdal jak tady tak na strelectvi.cz az prilis agresivni ve svych nazorech a mozna trochu cernobile smyslejici, vypada, ze na rozdil od vetsiny (nebo spise vsech) skalnich odpurcu plynovek s ni uz zazil opravdu mnoho. Rozhodne nesdilim jeho nazory co se tyka ostrych ale na druhou stranu o plynovkach to ma moc dobre srovnane a vi...
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 30 říj 2010 10:25

Účasten byl nejen Slavek69, ale podle nicku i třeba takový S474N ... a jak si občas někdo pozmění nick, tak kdo ví kdo třeba i další. Aby se roztáčel a obvykle vždy roztočil ten už obehraný kolovrátek. Také se proto dalo čekat, že téma tam nakonec bylo zamknutý. Pochopitelně.

Pro mne ale je podstatné vyhodnocení:
Takové ty úplně někdy hraniční pokusy, tj. tvrdit že plynovka je neúčinná vůbec, tak z té diskuze nevyplývá. Navíc mám už také jistou malou osobní zkušenost, to že z hlavně nějaký ten pepř přece jen létá, že ... a čichání k růžím to určitě není.
Další, že ideální obranná zbraň / vehement pro všechny situace a pro každého neexistuje. Spoléhat se, že když mám u sebe plynovku / sprej / obuch nebo třeba i tu ostrou, tak že právě proto mohu jít tam a zdržovat se, kde bych se ale jinak raději nezdržoval, je velice zcestné. Nejdu přece do války nebo do střetu mafiánských gangů, na to plynovka opravdu není, a tímto chováním, tj. v civilním běžném životě, potom porušuji základní pravidlo prevence.
A takovým dle mne závěrem je, že plynovku bych měl mít a nakládat s ní s hlavním cílem, to aby mně umožnila utéct! Nikoli, abych vítězně zůstal potom stát nad kuckajícím a dolů padlým sokem (-ky), jak nad střeleným jelenem (-ny) ... a ještě tak mu dát nějakou tu zelenou větvičku do huby a hrát halali :)

K tomu ještě trefná a důležitá perlička plynoucí z jednoho příspěvku tam, nad kterou by se měl každý pořádně zamyslet. Než příště bude o plynovce psát, tj. jestli bude psát o plynovce jako zbrani obranné nebo útočné. Protože zhusta ty výtky, týkající plynovky, pisatelé opakovaně a do omrzení píší z pohledu použití plynovky jako zbraně právě útočné: o tom ale tohle téma tady není!
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Apevia » 30 říj 2010 12:50

Hmm, tak jsem si debatu u kolegů na Střelectví přečetl a musím říct, že Slávek69 je skutečně debil... Nejen v jeho názorech na používání nebo nepoužívání plynovek, pepřáků a instantních klacků (což mu nijak zásadně neberu, jeho názor, že?...) ale hlavně ty sračky co psal o "čarostřelcích", jak psal, že většina z nich má první zbraň a že s nimi ani neumí (celkem výsměch, ať už si vezmem třeba Foxe a jeho výsledku v LOSu, ale samozřejmě i ostatní chlapy tam) nebo co mě nejvíc nasralo-že by nám chtěl vzít naše právo na držení a nošení zbraní (připomíná mi to doby nedávno minulé...)
Cogito ergo armatus sum.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 30 říj 2010 13:29

Apevia: Jak jsem rikal, rozhodne s nim nesouhlasim ohledne jeho nazoru na ostre. To jsou jen zvasty. Jeho pohled na moznost zakazovani noseni ostrych zavani drobek totalitou, ze :)

Naproti tomu on na rozdil od vsech skalnich odpurcu cehokoliv mene smrticiho nez ostrych s temi mene-smrticimi prostredky zazil mnoho konfliktu a je s tim spokojen, takze tu byl uveden jako jeden ze dvou lidi v tom tematu (dalsi byl Qer, zakladatel threadu), ktery konflikt s mene smrticim prostredkem - v tomto pripade plynovkou- zazil a jeji ucinnost nezpochybnuje, na rozdil od vecnych nekterych kecalku, kteri s tim maji zkusenost ciste teoretickou, za to se mohou pretrhnout v jejich snazeni cokoliv, co neni alespon petactyricitka shodit.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Apevia » 30 říj 2010 15:23

Rozumím Beretto... Já názor na plynovky moc nemám, proto sem jinak nepřispívám, jen mě prostě dostal těma blbostma co napsal ;)
Cogito ergo armatus sum.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 30 říj 2010 20:37

Apevia píše:Hmm, tak jsem si debatu u kolegů na Střelectví přečetl a musím říct, že Slávek69 je skutečně debil...
no tak to je opravdu paráááda, že. To, že Tě něco panáčku prý nasralo, tvůj výraz, tj. nasral Tě svobodně vyjádřený názor byť jaksi v dané skupině Tebou očekávatelně a jen souhlasných názorů opravdu nekonformní, tak hned tituluješ dotyčného ... že je prý debil.
Já ten odkaz sem dával z jiných důvodů. Připadá mně ale a žel, že zase jiný asi debil a to je slovo které viditelně rád Ty používáš, nedokáže ani rozeznat, že diskuze tam měla nějaký vývoj: nick Slávek69 tam nějak vstoupil, byly nějaké reakce, on dále odpovídal ... a celé to nějak vygradovalo a otazníkem je nakolik věcně a nakolik si to na sebe někteří vztáhli prostě proto, aby si to na sebe vztáhnout mohli, jako že to sami na sebe vztáhnout a viditelně chtěli, že :roll: :wink:

Nakonec to, tj. co jsi tu ve svých dvou příspěvcích předvedl, je od tebe ukázková faleš, jak ten falešný pětník:
sám totiž v jednom případě tituluješ debilem někoho, ovšem toho druhého nebo třetího podobného atd. za vlastně totéž, jen jaksi s opačným znaménkem, tj. výtečníky co prudili a prudí tady na téma o plynovkách, tak už nikoli ... a to je opravdu zajímavé a velice dobře to o "podstatě" věci vypovídá.
Už šílenost totiž na Tvém vstupu zde je, s jakou lehkostí takový člověk druhého označí za debila, dokonce tu drze prohlásí ve smyslu, že si příspěvky toho prý debila i přečetl, a potom si tu dovolí manipulovat s fakty a píše tu přímo nehoráznosti svým tradičním tj. velmi vulgárním způsobem:
Apevia píše: ... nebo co mě nejvíc nasralo-že by nám chtěl vzít naše právo na držení a nošení zbraní ...
Slavek69, tamto téma, 28.09.2009 0:49 ale přece zřetelně(!) píše:... Jen jestli by to nebylo rozumné zavést i tady. Kdo chce nebo potřebuje ostrou zbraň, ať ji má, ale pěkně doma nebo v práci. ...
... prosím, navíc to bylo celé uvedeno diskutabilním souslovím "jen jestli", ovšem místo otazníku závěrem napsal Slavek69 tečku.
Můj právě získaný názor a žel je, že to Slavek69 napsal právě kvůli takovým výtečníkům, co prokazatelně špatně vidí, nemají nervy v pořádku a proto titulují druhého hned bez rozmyslu debilem a jsou i jinak obecně vulgární ... a opravdu i já si proto myslím, že takový jedinec by neměl ostrou zbraň nosit ani náhodou, a pokud takový dotyčný vůbec projde přísnými dodatečnými psychtesty, tak ji akorát držet ... a abys třeba Ty takovou zbraň držel, tak proti držení Slavek69 přece nic nemá, že a viz mnou nahoře citované :)
Odpovědět