Vetrovka pro strelecky spolek?

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Větrovka pro střelecký spolek?

Příspěvek od Warthog » 25 říj 2010 21:36

Nepočítáme-li jednoho na..ného souseda, tak naše vzduchovkářské aktivity v Sudetech vzbudily až překvapivě kladný ohlas, takže zakládáme místní střelecký klub. Uvažujeme zejména o HFT a terčové střelbě na 30-50m (plus pár specialitek, momentálně ve vývoji). Protože nejde o nejlevnější zábavu, chtěli bychom zasponsorovat nákup ca 5-10 "erárních" větrovek, které by se mohly používat při akcích a případně půjčovat.

Otázka je co pořídit. Požadavky jsou asi následující:
- Jednoranná větrovka 4,5mm 16J
- Jednoduchá údržba
- Rychloplnění nebo jeho snadné dodělání
- Standardní rybina 11mm
- Pažba vhodná i pro větší děti
- Ovládání i pro děti (tj. ne natahování jako u BSA Lonestar například)
- Nízká cena, řekněme do 10.000Kč bez DPH

V podstatě se rozhoduju mezi CZ200 a BSA Scorpion, v širším výběru je i AA S400, ale uvítal bych případné další tipy.



Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Apevia
Příspěvky: 3179
Registrován: 01 říj 2007 21:11
Bydliště: Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Větrovka pro střelecký spolek?

Příspěvek od Apevia » 25 říj 2010 22:43

Osobně bych byl asi pro CZ200S... Nejlevnější a svým způsobem nejlepší. Přesnost má dostačující na takovéto blbnutí a pažba svým způsobem sedne jak malýmu tak i vetšímu... Poruchovost větrovek bych asi vůbec neřešil, neb prakticky žádná není :)
Cogito ergo armatus sum.
Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Větrovka pro střelecký spolek?

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 26 říj 2010 10:17

Já bych se taky přikláněl k CZ200S, ale buďto s jednodílnou pažbou tedy FS (a nebo zkusit v Uherském Brodě domluvit stavitelnou pažbu z modelu T. Já jsem před rokem sice neměl úspěch, ale kdyby se jednalo o 5 nebo 10 větrovek, tak by se možná nechali ukecat :? ) a nebo potom tu AA S400. Sice CZ200 není dokonalá, ale pro začátek bohatě stačí, jak píše Apevia poruchovost prakticky neexistuje a když se náhodou porucha vyskytne, tak náhradní díly, případně servis nebudou problémem. Jediný co je na ní opravdu nešťastný je ta pažba - dělená nemá dostatečnou pevnost, tvar předpažbí se taky nepovedl no a délka mohla být taky větší. Na druhou stranu se z ní za tisícovku dá udělat 10ti ranná opakovačka :D
Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
DrobasMirek
Příspěvky: 984
Registrován: 01 bře 2010 16:54

Re: Větrovka pro střelecký spolek?

Příspěvek od DrobasMirek » 26 říj 2010 11:55

taky jsem zastáncem CZ 200. S dvojdílkou problém nemám, ale líp se mi drží tvarovaná jednodílka..
Odpovědět