prenos zbrani

Otázky týkající se zbrojního průkazu, držení a zařazení jednotlivých zbraní atd.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
crazyking
Příspěvky: 44
Registrován: 23 úno 2010 13:22

přenos zbraní

Příspěvek od crazyking » 25 říj 2010 15:57

je nějak omezený počet zbraní, co člověk může přenášet? u sebe může mít dvě zbraně připravené ke střelbě, al ekolik jich může být pro přenos? samozřejmě vlastních a legálních zbraní :-D


WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: přenos zbraní

Příspěvek od WohlmuthOta » 25 říj 2010 16:34

Domnívám se, že jak říkáš 2 zbraně smíš "nosit", pokud máš na to patřičná oprávnění, a přenášet zbraně tj. přemisťovat zbraň z místa na místo v režimu držení smíš neomezeně, ale zbraň(e) musí být pod neustálou kontrolou jejich oprávněného držitele, takže lidově řečeno kolik uneseš a kolik jich se schopen uhlídat.

Kód: Vybrat vše

(2) Pro účely tohoto zákona se rozumí

a) držením zbraně nebo střeliva mít

1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,

2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo,

b) nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu a),
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: přenos zbraní

Příspěvek od Artifex » 25 říj 2010 16:47

Přesně jak říká kolega výše. Dvě můžeš nosit a držet při sobě můžeš klidně celý muničák když si myslíš že to uhlídáš.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
crazyking
Příspěvky: 44
Registrován: 23 úno 2010 13:22

Re: přenos zbraní

Příspěvek od crazyking » 25 říj 2010 22:08

děkuji, jsem hledal, ale asi jsem to špatně frázoval a nenašel. zajmalo mě to jen teoreticky, jestli tam je zase nějaké pěkné omezení, a není to dořešené jak třeba úschova zbraní v domáctnosti.
gumman
Příspěvky: 6
Registrován: 22 lis 2010 10:44

Re: přenos zbraní

Příspěvek od gumman » 23 lis 2010 08:53

Určitě bych se informoval. V poslední době jsou předpisy mnohem přísnější než tomu bylo před teroristickými utoky. http://www.zvi.cz/vyrobni-program/falcon.html Takže radši bych si to předem zjistil
Uživatelský avatar
Radgost
Příspěvky: 772
Registrován: 28 srp 2008 09:50
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: přenos zbraní

Příspěvek od Radgost » 23 lis 2010 16:55

Na co se chceš informovat? Zákon hovoří jasně.
A co to má co společného s Falconem?
WohlmuthOta
Moderátor
Příspěvky: 741
Registrován: 03 čer 2007 17:43

Re: přenos zbraní

Příspěvek od WohlmuthOta » 23 lis 2010 20:59

Co je na tom podle tebe nedořešené? Podle mě tam je naprosto všechno napsáno, a pokud ti není něco konktrétního jasnýho, tak se zeptej, tuhle problematiku jsem před časem řešil poměrně hodně v praxi.
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: přenos zbraní

Příspěvek od von.raven » 14 zář 2011 05:37

ja bych mel vychytanejsi otazku... co kdyz koupim novou zbran, k registraci mam 10 dnu, ale rozhodnu se ji regnout hned druhy den, problem je v tom, ze policie je krapet dal a ja si dam zbran do nepruhledneho obalu a napochoduju s ni nejdrive do prace, tam si odmakam sve hodiny a pak pokracuju dal na policii kde ji odpoledne regnu.
zbrojak mam, doklad o koupi taky, ze ji chci regnout pisu jasne, ale nemam prukaz zbrane jeste v tuto chvili, teoreticky citim, ze nikde zadny problem neni, prakticky bych radeji v miste moji prace napochodoval k nejblizsi policejni stanici a tam si ji do odpoledne nez pojedu k registraci odlozil... :P
--------------
tak uz jsem to zjistil :D skocil jsem na Policii, jestli si tam muzu odlozit zbran a ne, ze to je moc papirovani a proc a tak a jen tak zase k nim do trezoru to dat nemuzu a kdyby se s tim neco stalo zase dalsi problem a tak ji mam cely den u sebe abych ji dle zakona nosil a kazdemu rikam ze nejsem pako, ale ze ty rybarske pruty byly drahe a musim je mit furt s sebou :D
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: přenos zbraní

Příspěvek od BlackAdder » 14 zář 2011 13:58

když nemáš průkaz zbraně, tak bys ji neměl nosit, pouze držet. Nedělal bych z toho vědu - prostě zbraň v práci zamknu u sebe v kanclu (nebo někde do své skříně) a hotovo.
Uživatelský avatar
von.raven
Příspěvky: 140
Registrován: 04 led 2011 03:17
Bydliště: Oderské vrchy
Kontaktovat uživatele:

Re: přenos zbraní

Příspěvek od von.raven » 14 zář 2011 18:28

taky reseni, ale zase to zamknuti je spis prechovavani nebo ulozeni nez drzeni ne? A to bys zase mel mit nejaky souhlas majitele nebo pronajimatele objektu. No tak jako tak uz je zaregistrovana a mam prukaz zbrane, tak uz se tesim az to zkusim na strelnici.
Jak resite zaver? Ja ho mam ve zvlast jinem trezoru a objevil jsem, ze kdyz tu zadni cast potahnu ven a cele pootocim, tak to rozlozim, ale kdyz udelam to same, ale tak ze pred pootocem tu zadni cast vyhodim z te spodni vidlice, tak se taky uvolni napeti pruziny, ale je to nerozebiratelne a drzi vse pohromade. To je asi jedno ze co z toho udelam, hlavne kdyz uvolnim to napeti pruziny, nebo to pruzine nevadi?
Požuby ožbrojen, hrožně koušu a když dojdou žuby tak škrábu :)
bob69
Příspěvky: 21
Registrován: 17 pro 2010 17:31

Re: přenos zbraní

Příspěvek od bob69 » 16 zář 2011 20:35

:lol: Koupil jsem malorajdu, šel jí přihlásit a kretén zapoměl před tím koupit kolek...V autě jsem jí nechtěl nechat , tak že mi cvakalo u konečníku , když jsem s neregistrovanou flintou naštěstí v původní relativně anonymní papírové krabici stál na poště ve frontě a čekal , jestli mě náhodou někdo nebude podezřívat z loupežného přepadení , nesrazí k zemi , či nezavolá PČR , a když mi ta neskonale pomalá státní zaměstnankyně řekla , že mám jít do jiné fronty , jelikož jí kolky došly.......... - tak jsem se málem stal nezpůsobilý .... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: přenos zbraní

Příspěvek od Alexxxus » 18 zář 2011 15:00

Koupil jsem zbraň, jel na střelnici a střílel až teprve potom když jsem zjistil že funguje tak jak má jsem ji šel regnout. A je to prosim pěkně v pohodě, mám na to ze zákona 10 dní a co během těch 10ti dní dělám je moje věc, neměl bych ji ovšem nosit u pasu, ale když na mně bafne občan z ROMBURKA tak klído pído provedu na exekuci a stane se mně prd. Já mám oprávnění nabývat zbraň a nosit a střílet. Takže bobky z toho že zbraň mám u sebe před tím než dostanu kartičku jsou docela bezpředmětné. Navic v neprůhledném obale ví každej prdlajs co tam nosím třeba rybářské pruty, nebo malou štangli uheráku.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
BlackAdder
Příspěvky: 431
Registrován: 08 čer 2010 11:37
Bydliště: Praha, Valašské Meziříčí

Re: přenos zbraní

Příspěvek od BlackAdder » 18 zář 2011 20:18

Alexxxus píše:Koupil jsem zbraň, jel na střelnici a střílel až teprve potom když jsem zjistil že funguje tak jak má jsem ji šel regnout...
tak tak...
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: přenos zbraní

Příspěvek od cvicubis » 20 zář 2011 12:48

Alexxxus píše:Koupil jsem zbraň, jel na střelnici a střílel až teprve potom když jsem zjistil že funguje tak jak má jsem ji šel regnout.
Asi spíš záleží na správci střelnice, pač tam kam chodím ta zbraň musí mejt průkaz, přes to vlak nejede.
Odpovědět