Vazeni malorazkoveho streliva

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Vážení malorážkového střeliva

Příspěvek od Zapy » 19 říj 2010 11:22

Zdravím, mám cca 3000ks RWS Geco a pro lepší soutřel je chci rozvážit. A tak se chci zeptat těch, kteří váží s jakou tolerancí tvoří "hromádky" např 40grs +- 1-2 grs, nemám s tím žádnou zkušenost .. díky.


-- Life is pain --
pitrs2
Příspěvky: 144
Registrován: 16 zář 2009 15:12

Re: Vážení malorážkového střeliva

Příspěvek od pitrs2 » 19 říj 2010 16:04

Zdravím. Nevím jak ostatní kolegové malor. střeliva, ale já osobně musím říci, že po převážení malor. střeliva a rozdlení na určité hromádky jsem při testování nástřelu naprosto žádné rozdíly nepozoroval. Naprosto to stejné musím říci i o rozdělení nábojů dle změření házivosti kule ... To, proč jdena z určitého počtu (ať už 10,20 či 50 nábojů) uletí, je pro mě doposud neobjasněnou záležitostí. To ale samosebou hovořím o malorážkovém střelivu za 5 -7.-kč/ks. A tak se snažím na onu krabičku před závodama ošklivě nepodívat...aby se některá z patronek vevnitř nenaštvala... nic jiného nezbejvá... :D :wink:
Zapy
Příspěvky: 354
Registrován: 14 kvě 2006 12:23

Re: Vážení malorážkového střeliva

Příspěvek od Zapy » 19 říj 2010 17:29

Díky za odpověd.. Já samozdřejmě na závody požívam Rifle Match, zkoušel jsem i R50, ale vzhledem k tomu ,že mám 453 varmintku rozdíl byl nepatrný.. Myslel jsem, že kdybych rozvážil Geca co mám na trénink, že bych mohl dostat lepší soustřel a přiblížit se k Rifle Match.. Jestli to nemá smysl dělat to nebudu, přeci jen ty zkušenosti s tím nemám...
-- Life is pain --
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Vážení malorážkového střeliva

Příspěvek od Sidewinder » 20 říj 2010 09:28

Problem je v tom, ze jeden naboj muze mit trochu tezsi kuli, dalsi vic prachu, dalsi zase malinko silnejsi plech nabojnice atd .. ve finale vsechny budou vazit stejne, ale kazdy poleti jinam. Vyznam by to vazeni mohlo mit dle meho nazoru pouze pro vyrazeni tech uplne nejvetsich zmetku - tedy stanovit si nejakou toleranci a to co je pod nebo nad, to dat stranou. Pozitivni vliv na soustrel to bude mit ale asi jen tehdy, kdyz tomu bude strelec doopravdy duverovat, aby ho to "uklidnilo" .. :lol:
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Vážení malorážkového střeliva

Příspěvek od mot » 20 říj 2010 18:35

Kdysi jsem zkusil měřit dna nábojnic u sypaček Lapua Magazine. Pořídil jsem si přípravek a digitální šupléru a poctivě jsem roztřídil celou plechovku. :roll: Zařekl jsem se že už to nikdy nebudu dělat,protože se vždycky nějaký úlet vyskytne a i když bych je při testu nebral v úvahu tak rozptyl neodpovídá mým potřebám . Dnesky střílím jenom R50 a to i při tréninku. Při trénování "levným" střelivem pak nevím,jestli jsem udělal chybu já,nebo jestli to byla chyba náboje. Uznávám ale,že někdo nemusí mít tak velké nároky na přesnost a pak asi Magazíny stačí.Úlety se ale u sypaček vyskytnou vždy ať měříš ,jak měříš. Obyčejně když to nejmíň potřebuješ :)
Vaskent
Příspěvky: 323
Registrován: 14 říj 2009 23:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Vážení malorážkového střeliva

Příspěvek od Vaskent » 20 říj 2010 21:03

Také jsem to zkoušel rozvažovat, bez úspěchu. Sám si to můžete vyzkoušet, rozeberte si kolik chcete nábojů, převažte vždy zvlášť prachovou náplň, střelu a hilznu. Když jsem toto zkoušel já, největší rozdíly byly ve váze hilzny, tedy dílu který má na soustřel s ohledem na váhu minimální vliv. Tedy při převažování zjistíte především rozdíly vah hilzen a ne ničeho, co by přineslo něco, čim by se zlepšíl rozptyl... Osobně u střeliva alá Geco, RWS mam zkušenost že se dá rozptylu značně pomoci přeměřením excentricity kule. Ale opět ze své zkušenosti musim říct, že třeba u střeliva Geco je značné množství "vyřazených" nábojů. Přecijen jde o lacinou patronu tak nemužete čekat že bude chodit jako ty za 5 nebo 6 korun....
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Vážení malorážkového střeliva

Příspěvek od sportovec » 20 říj 2010 21:06

Proč stojí sypačky 1.50,- a soutěžní 5,- a více ? Třídit levné náboje je ztráta času a třídit soutěžní ? Už jsou přetříděné, ani netušíme kolikrát :). A proč i drahá kule letí lopingem ? Když pominu, že úderník chodí konzistentně, střelec neudělá chybu, tak si myslím, že je to účastí zbylého bordelu v laufu po předchozím výstřelu / větší "úlomek " olova , směsice spalin /.

Proč, proč, proč ... celý život je samé proč. Proč jeden člověk je zdravý a druhý umírá na rakovinu, proč jeden je alkoholik a druhý není ? Život je nespravedlivý ale proč ?.. co je to spravedlnost ? Sorry ... :)
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Vážení malorážkového střeliva

Příspěvek od navip » 20 říj 2010 21:26

Předloni jsem u Vargy koupil testovanou seri RWS Rifle match 1000 ks na mé pokusy s BR.100 ks jsem přesně rozvážil a přeměřil na délku a vizuelně na cetrické uložení v ose.Chodili pěkně do 10tky,max do těsné 9tky v BR terči.Pak těch 8 ks vytříděných-všechny za 10,třeba z vnějšku ale 10. Takže tak :?
Naposledy upravil(a) navip dne 21 říj 2010 07:08, celkem upraveno 1 x.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Vážení malorážkového střeliva

Příspěvek od sportovec » 20 říj 2010 21:31

U pana Vargy , pokusy ..... Takže, tak.
navip
Příspěvky: 292
Registrován: 11 říj 2010 10:55
Bydliště: okr.Český Krumlov

Re: Vážení malorážkového střeliva

Příspěvek od navip » 21 říj 2010 06:55

Sportovče - děkuji za korekturu,mám s tím problém,je na to diagnoza ,ale pokud to neovlivní obsah informace, tak to neřeším,ani můj profesor češtiny to nechtěl skousnout. :)
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Vážení malorážkového střeliva

Příspěvek od sportovec » 21 říj 2010 07:52

Navip : v pohodě už jsem Ti odpustil.
Dislexie, já vím ...
Termín „placebo“ pochází z prvního slova 9. verše ze 116. žalmu, který zpívali duchovní při udělování svátosti umírajícím: Placebo Domino in regione vivorum… (Zalíbím se Pánu v zemi živých…) Stav mnoha nemocných se po tomto duchovním aktu nápadně zlepšil.

Jinak jsem pro variantu se střelivem 22LR - zásadně nevážit a neměřit :D .
Odpovědět