Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 20 říj 2010 10:55

Pak by to mělo obdobnej stop-efekt jako plynovka (z hlediska dokončení útoku) :mrgreen:


kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 20 říj 2010 11:16

sniper.depp: zpátky k Zoraki 906 :D Tady je zřejmým záměrem výrobce uspokojit poptávku po těch opravdu malých (menších) pistolkách na obranu. A pochopitelně lehčích.

A pochopitelně tenčích, což je také důležité: já chtěl tehdy krom Zoraki 914 (pro mne je poněkud baňatá) prověřit i tu k nám nedováženou menší(!) Zoraki 911 a s o něco menší kapacitou zásobníku (10 nábojů), ale jak jsem z popisů zjistil, tak tloušťka zůstala jako u Zoraki 914 ... a váha téměř 3/4 kg na menší pistolku také žádný zázrak, naopak.
Placatější tedy žádoucně tenčí a především také lehčí (450 g) by měla být teprve právě ta nová Zoraki 906. Ovšem na velikost je pořád asi o 3 cm delší než etalon malý Kevin a asi o něco přes více než 1 cm jen kratší než má P22.
Ta délka je vlastně stejná jako u toho staršího modelu Zoraki 911 ... takže si myslím, že Zoraki 906 je náhradou za 911 a splňuje už nároky na menší váhu a menší šířku, tady ovšem za cenu ponížení kapacity zásobníku (předpokládám jednořadý) a což je ovšem v této kategorií pistolek normálka.

Pistolku bych předem neodsuzoval. Záležet bude na použitých materiálech. U Kevina to je spešl slitina a ocel, u P22 je spešl polymerový rám plus spešl slitina a sem tam ocel, co a jaké kvality je použito u Zoraki 906 zatím nevíme, ale s ohledem na nízkou cenu bych byl opatrnější. Jen levná pracovní síla to nezachrání, museli asi šetřit i na kvalitě materiálu?

A také pozor, tím nic netvrdím jen naznačuji možnosti to že je tady pořád takové přítmí, včera jsem si znovu na bulharských webech ověřil, že některé věci se tam pořád nabízí dohromady pod označením Blow (turecká firma s v Česku profláknutou kvalitou) a Zoraki (jiná turecká firma a snažící se o lepší jméno), tedy výrobky pod obchodním jménem Blow Zoraki, přičemž na webu Zoraki jako výrobce ta 906 ještě ani není uvedená.
To, že Zoraki si některé modely (prvně jsem pojal podezření že právě revolvery!) si nechává dělat porůznu jinde je silně pravděpodobné a nemusí to také být jen na jednom místě: i to je pochopitelně a také daň za tu relativně nízkou cenu :D
sniper.depp
Příspěvky: 21
Registrován: 16 srp 2008 23:01

Re: Plynové pistole

Příspěvek od sniper.depp » 20 říj 2010 11:27

Každej má svůj názor :wink: ,abych řekl pravdu před léty jsem obdivoval Blow CZ 75(tu naší okopírovanou CZ) ale vím podle recenzí,plynové pistole Blow nejsou příliš vyvedená.
Naposledy upravil(a) sniper.depp dne 20 říj 2010 11:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 20 říj 2010 11:28

Už ji mají i tady: http://www.alfatactical.cz/index.php?Pl ... tail=15401. Píšou, že má plastový rám.

Zoraki i Ekol jsou made in Turecko. Je u nich rozdíl ve kvalitě? Nebo je lepší si připlatit za německou kvalitu Umarex, které ale určitě budou dělat turečtí dělníci. :roll:
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
sniper.depp
Příspěvky: 21
Registrován: 16 srp 2008 23:01

Re: Plynové pistole

Příspěvek od sniper.depp » 20 říj 2010 11:46

monikash:Osobně stále pořád přebírám a přebírám,která plynová pistole je (pro mne nejlepší)zatím zůstávám po všech stránkách u Atak Zoraki 914 teď se ještě rozmýšlím jestli si vybrat leskle chromovanou(steel) nebo leskle černou,pak Automatic(o 300Kč připlatit)nebo klasik za 1.500Kč.Před 1-2 měsíci jsem si chtěl pořídit plynovou pistoli od Německého výrobce Umarexu.I když je to nádherně propracovaná plynová pistole,tak se bohužel hodí jenom na ozdobu (je nespolehlivá v zásekávání se nábojů,malá kapacita zásobníku a je příliš předražená na to že je pouze vyrobená ze zinkové slitiny.Podle mého názoru se nehodí vůbec na obranu,je to nespolehlivá plynovka.Turecký výrobci Blow,Ekol,Atak nevím asi jsou rozdílní.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 20 říj 2010 12:06

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 20 říj 2010 12:21

Sry, nechci zakládát flame. Já se vyznám v počítačích, jakš takš v mobilech, ale zbraně? Ve škole jsme sice měli myslivost a stříleli jsme z brokovnic a kulovnic. Ale to už je fůra let. Myslím, že verze ošahám si je a poptám se prodejce. Ono taky 400 g někdy může být v ruce víc než 750g. Kousek od mé kosmetičky je takový šikovný obchůdek se zbraněmi a pan prodavač je opravdu odborník a ne jen prohnaný kapitalista, který se snaží prodat za každou cenu.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
pepan012345
Příspěvky: 317
Registrován: 03 lis 2009 14:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od pepan012345 » 20 říj 2010 13:30

Ahoj, ztratil se mi nástavec na pyrotechniku. Mám revolver kora brno a když jsem si koupil nový nástavec, tak jsem zjistil, že do tohoto revolveru nesedí. Víte někdo, který z těchto http://www.colosus.cz/zbrane/prislusenstvi-7/?pageno=1 nástavců je s mým revolverem kompatibilní? Díky moc...
Hatsan AT44 S 4,5
Sharp Innova 5,5
Shanghai china B3 5,5
QB 57 4,5
Crosman 1077
Crosman benjamin 392 5,5
Crosman 1377
Slavia 620/631
Slavia 618
LOV1
Crosman Marlin Cowboy
Flobert JGA R+R
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 20 říj 2010 14:01

Prvním náhledem (je třeba si ujasnit že chceš už menší pistolku a proč) se mně, s ohledem na právě nízkou cenu a proti tomu na pozitivní zvuk jména výrobce oblíbeného modelu Zoraki 914, to nové docela líbí.
Těch jen 6 nábojů v zásobníku za účelem obrany, pokud použiješ třeba i ten nejsilnější 120 mg pepř a když ho seženeš prý třeba na Slovensku, by mělo postačovat. Vždyť těch 6 nebo i 5 nábojů mají kapacitu revolvery. Tady v Česku ovšem těch 120 mg pepře není povolený, takže i proto jsem já kdysi v úvahách vycházel jako plus pro revolver, poněvadž nezanechává po sobě stopy v odhozené nábojnici.
Mínusem a na druhý pohled je jen SA mechanizmus. Pokud je pravdou. Větší Atak Zoraki 914 má dokonce pádovou pojistku. Bude velice zajímavé se proto optat, jestli ji má také to Zoraki 906?

Ten maďarský odkaz s video pro traumatickou variantu v textu navozuje srovnání s Walther P22: ten lze a jak vidím sehnat na GunShop už za 3.190,- Kč, to je asi poměr 1 pistole německá na 2 pistole turecké, ale v absolutním rozdílu něco přes jen 1 a 1/2 tisíce Kč a v neprospěch dražšího němce, což pro někoho může být už hodně ale pro někoho stravitelné.
P22 má o 1 náboj v zásobníku více a má navíc ten DA mechanizmus, nemá ale pádovou pojistku, se Zoraki 906 má asi tak stejné rozměry, obě pistole a pro vylehčení jsou plasťáčci a slitiňáčci, sem a tam bude něco ocelovýho, ovšem právě že není a nemusí být materiál jako materiál.
Ta P22 je poměrně odzkoušená, obraz má ve svém ostrém vzoru, ale pochopitelně dnes jsou plynovky okradený kvůli zamezení předělávek na ostrou a státy (EU) tuhle okrádačku zákazníka dále podporují. Zoraki 906 je proti tomu úplná novinka. Možná ještě nevychytaná novinka.

Podívej se tady na webu i na jiná témata, než jsou jen plynovky: zjistíš že těch dohadů kolem tureckých zbraní a nejen od Zoraki tu je dost a dost, prostě za cenu Fábky nemůžeš čekat Mercedesa, pro dosažení bodu B z bodu A mně ta levnější Fábka často postačí, u zbraní a kde se jde po přesnosti a spolehlivosti a stálosti parametrů v čase už to tak jako s Fábkou neplatí, tam asi raději vzor ten Mercedes a slevovat od něj, nikoli opáčně jakoby přidražovat tu Fábku.
Na druhou stranu možno konstatovat, že i ten sám ostrý obraz Walther P22 je pořád levnější ostrá pistole, také proto byly různé otazníčky ... a s plynovkou něco na ten způsob to nebude obecně lepší.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 21 říj 2010 19:36

Jako malou pistoli jsem našla i Umarexe Reck Goliath (nějak mi uniká, proč je to Goliáš a ne David :wink: ), ale v pár diskusích jsem našla na něj kritiku. Pustila jsem si bulharské (aspoň tuším, že mluvili bulharsky a ne ukrajinsky) video na 906ku a přečetla si maďarské názory na ni. Škoda, že google překladač má s hungarštinou trochu problémy a překládá jen něco. Podle nich je to plastovka se slitinovými částmi, ale působící reálně. Má jen SA, ale pokud sama nepoznám výhody DA (tedy "prásk, prásk, prásk), tak asi nebudu vědět, co je lepší, hlavně u pistole pro obranu.
Pokud v ní budu mít pepř nebo plyn, tak stačí jen jedno "prásk". A pokud bude mít útočník brýle, tak můžu střílet kolikrát chci a účinek bude minimální (pokud mu hlaveň nevložím do úst nebo mezi rifle a břicho, ale to při obraně nevidím jako pravděpodobné. Každopádně by to bylo zajímavé z pohledu objektivu. :mrgreen:

A při nejhorším si pak koupím nějakou brokovou pistoli. Při střelbě z blízka si útočník musí rozmyslet, jestli zaútočí znovu, obzvlášť, když ho zasáhne několik (ničivých) broků. Tady už má "prásk, prásk, prásk" význam. I když u CO2 pistole spíš "pšouk, pšouk, pšouK" podle videí.

Některé moje výrazy berte s rezervou, ne proto že jsem blondýna, ale zkrátka, občas ten šotek ve mě převáží nad vážností stavu. 8)
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 21 říj 2010 20:27

Má jen SA, ale pokud sama nepoznám výhody DA (tedy "prásk, prásk, prásk), tak asi nebudu vědět, co je lepší, hlavně u pistole pro obranu.
Myslim, ze zde dochazi drobek k pleteni pojmu. Jinak mi nedochazi, co ma znamenat to prask, prask, prask. Kdyz je neco SA - Single Action, tak to rozhodne neznamena, ze pistole funguje v poloautomatickem (samonabijecim) rezimu (to samozrejme funguje ale to nam rezim SA neudava), tzn. ze na jedno zmacknuti spouste se odpali jeden naboj. SA rezim znamena, ze aby pistole vystrelila, musi byt kohout natazen v zadni poloze, spoust totiz pouze uvolnuje kohout aby mohl dopadnout na zapalnik. DA - double action rezim znamena, ze kdyz ma pistole naboj v komore, tak kohout muzete spustit dolu a pak lze vystrelit prostym zmacknuti spouste, ktera nejprve natahne kohout a pak ho rovnou vypusti - dela tedy dve veci (natahnout a pustit) oproti rezimu SA (kde spoust pouze pousti natazeny kohout) - krok spouste v DA rezimu je delsi a odpor vetsi. U obranne pistole bych se rozhodne priklanel k rezimu DA, protoze SA bud budete muset nosit nenatazenou a pred strelbou ji natahovat nebo ji nosit v tzv. rezimu cocked&locked, kde je kohout natazen v zadni poloze a jisten manualni pojistkou.
Pokud v ní budu mít pepř nebo plyn, tak stačí jen jedno "prásk".
Je jedine dobre, ze jste zavitala na toto tema, plynovou pistoli si totiz predstavujete trochu jako Hurvinek valku - nic ve zlem. Plynova pistole se pouziva jinak nez jednoranove. Samozrejme i to je mozne ale v ramci bezpecnosti je proste jedine dobre, kdyz utocnika "potopite do mraku" tech drazdivych latek. Tzn. vypalit opravdu nekolikrat tak, aby mrak ve kterem on nasledne se ocitne byl co mozna nejhustsi.
A pokud bude mít útočník brýle, tak můžu střílet kolikrát chci a účinek bude minimální (pokud mu hlaveň nevložím do úst nebo mezi rifle a břicho, ale to při obraně nevidím jako pravděpodobné. Každopádně by to bylo zajímavé z pohledu objektivu. :mrgreen:
Bryle samozrejme maji take svuj vliv ale neni tak hrozny, jak si myslite. Latky CS, NV apod. - tzv. lakrymatory nepusobi pouze na oci. Navic i kdyby ano, tak bryle odstini mnoho ale rozhodne ne vsechnu latky vystrelenou na utocnika. Pusobi samozrejme na nervy v oku, oko se reflexivne zavira a je temer nemozne jej otevrit. Krome toho ale vetsina ucinku kuprikladu latky NV je v dychacich cestach. Pri styku s latkou je neuveritelne tezke se nadechnout, zacnete kaslat a nejde popadnout dech, clovek ma pocit, ze se udusi (ano, zkousel jsem prochazet oblakem NV(nastesti ne moc hustym)). Kdyz utocnika opravdu "zasypete" vystrely, tak mu bryle moc nepomohou.
A při nejhorším si pak koupím nějakou brokovou pistoli. Při střelbě z blízka si útočník musí rozmyslet, jestli zaútočí znovu, obzvlášť, když ho zasáhne několik (ničivých) broků. Tady už má "prásk, prásk, prásk" význam. I když u CO2 pistole spíš "pšouk, pšouk, pšouK" podle videí.
Pokud brokovou pistoli myslite CO2 vzduchovku, ze ktere budete chtit strilet ocelove BB broky, pak bych vam to rozhodne nedoporucoval. Vykon techto zbrani je pramaly, pokud kupr. v zime bude utocnik hodne navlecen, pochybuji, ze uciti nejakoy valnou bolest. Musela byste se trefit do hlavy coz za A nebude vubec pusobit dobre pred statnimi organy a za B trefit nekoho do hlavy kulkou je ve stresu tezke, zato trefovat ho pul metru sirokym mrakem, ktery navic ve vzduchu jeste nejakou tu vterinu visi a vy pak ho jeste vic prihustujete uz je znatelne jednodussi. Asi jako trefit stodolu z te vzduchovky.

Plynovka ma sva specifika jako ostatne vsechno. Je blaznovstvi to brat jako jiz zmineny Hurvinek valku tedy stylem - koupim si to, strcim na pasek a kdyz nekdo bude neco mit, tak "prask" plynem a je vymalovano... Zas tak jednoduche to neni a clovek by v tom mel mit vice jasno, nez to zacne nosit. Jinak je to jako zkouset jezdit autem, kdyz ani nevim, kde je plyn, brzda, spojka :idea:
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 21 říj 2010 21:09

Děkuji za potřebné rady. Jak jsem se zmínila výše, měla jsem v ruce jen brokovnice a to jen ve škole před vic jak 25ti lety. Moje znalosti jsou v oblast PC a živnostenského prava. Plynovku jsem podle diskuse chápala spíš jako psychologický efekt v aplikaci k útočnícíkovi. Než bych našla odvahu a vytáhla ji, tak bych asi byla stejně "úspěšně" přepadená (ale třeba bych jednala s rozvahou, ale o tom můžu jen spekulovat). Znásilněná asi ne, nejsem ten typ. ;-)
Zmíněné pistole jsou celkem levné, při nejhorším vyplní volné místo v knihovně, popřípadě někoho doma obdaruji. Každopadně děkuji všem za rady a upřesnění dané problematiky.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 21 říj 2010 21:36

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:51, celkem upraveno 1 x.
Norinco67
Příspěvky: 31
Registrován: 04 říj 2010 13:00

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Norinco67 » 22 říj 2010 06:08

V pátek 15.10 ráno jsem napsal meil na E-shop JGS jestli nemají Atak Zoraki 914 Auto steel za 1.850Kč.Nikdo se mi do středy 20.10 neozval,tak jsem po deváté ráno zavolal do té firmy na tel 271 722 046 ozval se mi pan Dalibor Jelínek.Když jsem se ho optal na požadovanou plynovou pistoli odpověděl mi že jí do konce roku mít určitě nebude,že mi může nabídnout v satenovem provedení,titanově šedá,matně černá a ne Auto.Tak jsem poděkoval a řekl že obědnám jinde.A do 30minut mi přišla najednou odpověd na meil s JGS TRADE že požadovanou zbraň mají skladem
(nereagoval jsem ani už reagovat u této firmy nic kupovat nebudu).Ztratil jsem JGS TRADE úplnou důvěru.Kdybych se zavázal a obědnal přišla by snad v Lednu a to nechci :evil: .V ten samej den (ve středu) po 10hod dopoledne se mi ozvali z Colosusu pan Lukáš Sojčák mi ochotně splnil slib a ozval se mi na meil,že jim dnes přišly Atak Arms Zoraki 914 z Turecka.
Hned jsem si objednal tu svojí již dlouho vyhlídnutou Auto steel a k ní další věci celkem za necelé 3000Kč.Tak jsem zvědavej kdy příjde :wink: :P .
Colt Government 1911 45ACP, Norinco Norc-in-Stein 45ACP,
CZ-75D COMPACT 9mm Luger.
Uživatelský avatar
monikash
Příspěvky: 303
Registrován: 19 říj 2010 20:48

Re: Plynové pistole

Příspěvek od monikash » 22 říj 2010 06:53

OK. Budu to brát už jako vyřešený problém.

Na PDAčku mi to normálně neukazuje smajlíky. Ty vidím až na PC.

Co se týče Colosea. Taky mi přišli "zásobenější" a levnější než JGS.
Umarex Smith&Wesson M&P R8,
Zoraki M906
Odpovědět