Tuning LOV21 z 3,6 J na asi 7,5 J

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

kuko

Re: Tuning LOV21 z 3,6 J na asi 7,5 J

Příspěvek od kuko » 10 črc 2009 06:48

Anonymous píše:V prvé řadě se omlouvám Andymu, protože jsem toto téma klidně mohl zařadit do tématu Tuning vzduchovek, ale chci, aby se v tomto tématu diskutovalo pouze o LOV21 a aby mi doprostřed mého příspěvku neskočil někdo se Slávií 631. Předem upozorňuji, že tuning zbraně je na vlastní zodpovědnost. Sám mám 2 LOV21 a u té druhé jsem to dělal přesně podle návodu Zde je porovnání pružinek

Obrázek


Takže začněme:

Potřebujeme:
Šroubovák
Tenký provázek
Zásuvku (lze to nahradit něčím jiným co by pevně drželo provázek, ale šupliky ma doma snad každý ne? :wink: )
Nůžky (nebo nůž)
Olej
Hrubou sílu
LOV21 :D

Postup:
Odstřihneme si asi 40cm tenkého provázku s kotouče. Rozdělíme ho na dvě poloviny. Přívážeme první polovinu provázku k šufleti dvěma uzly. Druhý konec přivážeme k začátku pružinky (pružinku s pistole vyndáme tak, že odšroubujeme 3 šroubky na hlavni), tak aby pružinka držela pevně za provázek. Nyni přivážeme druhou polovinu těch zbývajících 20 cm provázku na druhý konec pružiny. Druhý konec provázku vezmeme do ruky nebo zacvakneme do kombinaček. A začneme tahat. V tu chvíli zjistíme, že se nám vysouvá šufle. Podepřeme ho tedy pevně naší nohou a pokračujeme dále až do míry, kdy prižinka je delší asi o 1,5mm než normálně. Odstřihneme provázky nůžkami a pružinku zatlačíme zpět do pistole. Natahování jsem i natočil, takže si video můžete pustit.

FAQ:
Udělal jsem vše podle postupu, ale pistole je možná ještě slabší než před úpravou
Promažte pružinku, tedy pokud jste to již neudělali. Více oleje = lépe (ale zase ho tam nenalejte hektolitr :D ). Doporučuji zbraň umýt po promazání třeba Jarem.

Zbraň mi nejde zašroubovat
Zkontrolujte si, zda-li je prušina správně vsazená a zda křidýlka jsou ve správné poloze

Po výstřelu začne unikat velké množství CO2
Pružinka je natažená příliš. Zkuste ji zkrátit kombinačkami.

A na závěr:

Chcete-li tuto zbraň na občasné nošení, kupte si podpažní pouzdro 256 pro revolver 8''.

Video stáhnete na adrese http://wqcr.com/vid.wmv

Obrázek
to video nefunguje :cry:


Edrig
Příspěvky: 20
Registrován: 03 pro 2009 09:42

Re: Tuning LOV21 z 3,6 J na asi 7,5 J

Příspěvek od Edrig » 15 říj 2010 02:27

Úprava pružinky moc nepřinese.Chce to rozšířit přepouštěcí trubičku a především úpravu jehly,aby se dostalo víc plynu do hlavně.Tím se dosáhne výkonu běžné puškové vzduchovky(průstřel 3 stěn konzervy od fazolí).Takže není pravda,že od tak krátké hlavně již není co očekávat.
Odpovědět