Novy hrdina

Vše co se událo v souvislosti se zbraněmi

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Sharpshooter CZ200 S
Příspěvky: 268
Registrován: 15 zář 2010 23:16
Bydliště: Kousek od Brna, okres Blansko

Re: Novy hrdina

Příspěvek od Sharpshooter CZ200 S » 04 říj 2010 21:18

Pokud jde o banky a spořitelny tak to tak také je. Aspoň si nevzpomínám, že by se kdy v ČR bankovní úřednice snažila zastavit zloděje - maximálně když je hodně odvážná, tak mu řekne že žádné peníze nedostane. Ale tady šlo o malou směnárnu, kde často směnárník býva zároveň majitelem (nebo spolumajitelem) a tím pádem chrání svůj vlastní majetek i když nějak pojištěný určitě taky bude. A v tomto konkrétním případě směnárnice jen volala o pomoc - až teprve lidé před směnárnou se zloděje rozhodli zastavit. Bohužel nikdo z těch lidí asi netušil co má dotyčný u sebe za arzenál a věřím, že kdyby to věděli, tak by si ten svůj zákrok sakra rozmysleli.
Ale uznávám že ti lidi měli víc štěstí než rozumu, že to dopadlo aspoň tak jak to dopadlo. Mohlo být mnohem, mnohem hůř :?


Dopřej mi,Pane,abych v boji,který jde životem,našel odvahu udeřit a mám-li vyhrát,dej,aby to bylo podle zákonů a aby se pravda a čest udržely vysoko a mám-li prohrát,abych našel sílu a odvahu postavit se u cesty a pozdravit vítěze,když půjde kolem.Amen.
Uživatelský avatar
Annifry
Příspěvky: 288
Registrován: 09 říj 2010 19:18
Bydliště: Przeň

Re: Novy hrdina

Příspěvek od Annifry » 11 říj 2010 22:29

Nejsem si uplně jistej, ale na vojně jsme s obranejma granátama "blbnuli" a na 15 metrů už to prez hadry jen štípalo. Proto je to obranný granát, ten házíte za sebe když utíkáte. (Mimochodem velmi důležitý výcvik naší army). Není to útočný granát typu F1, kterej dali do novin a do televize s nápisem "ilustrační foto". A to jsem byl na vojně v 98 ještě před naším slavným vstupem do NA ČO.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Novy hrdina

Příspěvek od ALKAJ » 11 říj 2010 22:38

Máš to trocha popletené...
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
drát
Příspěvky: 1669
Registrován: 28 zář 2008 20:35
Bydliště: Dudákov

Re: Novy hrdina

Příspěvek od drát » 11 říj 2010 22:43

A není to spíš naopak s těmi granáty,
1. Útočný granát
Je opatřen slabým pláštěm. Má za úkol na vzdálenost dohozu (10 až 20 m) zranit či usmrtit nepřítele ale neohrozit a podpořit útočící jednotky, proto je jeho smrtící zóna menší než u obranného granátu.
2. Obranný granát
Je opatřen silným pláštěm. Je používán obránci, kteří se většinou mohou schovat do připravených pozic, a proto je jeho smrtící zóna mnohem větší. Zabíjí střepinami.
CZ200 .177 , SPA M16 .25 , Hatsan Invader auto .25
DU-10 Condor, HDR 50 , Chiappa SAA , rev.Rex L 4", Alfa 441,Slavia 631
Walther Sportmodell,H.S.model 21F, Buck Trail Flint 48
prak s gumou č.6
Uživatelský avatar
Annifry
Příspěvky: 288
Registrován: 09 říj 2010 19:18
Bydliště: Przeň

Re: Novy hrdina

Příspěvek od Annifry » 12 říj 2010 09:39

Aha, tak to pardon. Respekt police
jansimonicek
Příspěvky: 1
Registrován: 14 říj 2010 18:37

Re: Novy hrdina

Příspěvek od jansimonicek » 14 říj 2010 18:41

Zdravím,

nevíte pánové, kde sehnat do sbírečky delaborovaný útočnej granát RG 4, nějak jsem prohledal net a nikde nic :( .
Odpovědět