rozdiel medzi 22 flobert a 6mm flobert ME

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Návštěvník

re:rozdiel medzi 22 flobert a 6mm flobert ME

Příspěvek od Návštěvník » 11 bře 2005 16:03

Já sem flobertku - revolver měl a musím potvrdit, že jsou dva druhy nábojů, jedny s prachovou náplní, jedny bez ní. Výkon je však u obou téměř stejný, to mi celkem není úplně jasné. Ovšem pokud se sesype ten střelný prach ze čtyřech nábojů do jednoho, pak je již rozdíl ve výkonu značný. :)


Návštěvník

re:rozdiel medzi 22 flobert a 6mm flobert ME

Příspěvek od Návštěvník » 11 bře 2005 17:14

Volal jsem do fabriky a jejich odpověď je následující:

Ano, v některých flobertech 6mm a .22 je prach. Záleží to na momentálním výkonu jejich třaskavé slože. Pokud se kupuje slož z Francie, dodává se velmi malé množství prachu (kolik jsem se nedozvěděl) se střední rychlostí hoření pro kompenzaci vyrovnanosti tlakového účinku.

Pokud se bere slož česká, pak se prach nepřidává.

Prach se nepřidává do 4mm flobertů.

Střely jsou zalisované nakrátko ale relativně pevně. Maximální tlakový diferenciál lemem nesmí překročit 1.3% generovaného objemu plynů. Střely vůbec nelze lisovat navolno z důvodu přepravních požadavků (mohly by se při požadované osolnosti vůči vibracím a pod uvolnit, což je v rozporu s předpisy). Lisovací síla nábojnicového lemu je v řádech stovek N.

Podle toho, co mi bylo řečeno ve fabrice se z 10000 nábojů odebere minimálně 10 kusů a měří se jejich rychlost. Povolená výchylka je max 7% udané energie.

Maření energie se provádí dvěna způsoby. Jeden (používaný v pistolích) je obtokový kanálek pro znížení tlakového spádu, nebo dírka u revolverů. Druhý je snížená těsnost hlavně (neboli velké hloubka polí vývrtu). Čeští výrobci používají z důvodů technologických první způsob. Tedy odfukové otvory v kónusu, nebo netěsnosti v přechodech.

Toť vše.
Návštěvník

re:rozdiel medzi 22 flobert a 6mm flobert ME

Příspěvek od Návštěvník » 11 bře 2005 20:18

Pánové nechápu co tady řešíte na rev.Kora je hlaveň odvrtaná v délce asi pět cm a to je dostatečné opatření ke snížení tlaku.Žádný otvor kolmo na osu hlavně jsem nenašel.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

re:rozdiel medzi 22 flobert a 6mm flobert ME

Příspěvek od Andy » 11 bře 2005 21:34

Resime otazky naboje Flobert.

No takze abych to shrnul. Mel sem pravdu s prachovou naplni... tedy nejsem takovy idiot jak se zdalo...

Jinak jeste k tomu sesypavani prachovych naplni. Maximalne se daji sesypat 3 a pak uz se velmi tezko zalisovava kule. Spis je lepsi 2 ci 2,5 a zalisovat. Horsi je, ze pevnost patronky je minimalni a trha se. Coz znamena neucinost takoveho preladovani.

Jo a diru v hlavni KORA jsem take nenasel. Tedy jde pouze o obtok plynu v konusu.
Návštěvník

re:rozdiel medzi 22 flobert a 6mm flobert ME

Příspěvek od Návštěvník » 27 dub 2005 20:00

Myslíte si, že je to bezpečné takto upravovat toto střelivo?
Návštěvník

re:rozdiel medzi 22 flobert a 6mm flobert ME

Příspěvek od Návštěvník » 27 dub 2005 21:57

Nevím co tu řešíte, když šesti nebo osmi ranný revolver lze v klidu provozovat jako předovku. Tj. zezadu vyfrézované komory ve válci, v nich nábojky 6 mm start, prach a vhodná střela většího průměru, která dokonale těsní v hlavni.
Návštěvník

re:rozdiel medzi 22 flobert a 6mm flobert ME

Příspěvek od Návštěvník » 28 dub 2005 18:14

Asi moc ne. Materiál těch zbraní není nic moc a válec se po čase vymačká.
Odpovědět