Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 01 říj 2010 12:57

První mi odpověz co jsou ty tvá předložená FAKTA. Pak se posuneme dál ok? Zítra si třeba ještě popovídáme, nemám totiž čas se tady celej den hádat.


AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 01 říj 2010 12:57

Za těch třicet stran tu bohužel není žádný závažný argument ohledně použitelnosti plynovky v rámci obrany, který by plynovku upřednostnil před jinými způsoby nesmrtící obrany (kromě možného úleku útočníka-tento efekt ovšem spolehlivě splní airsoftka). Takže nevím proč na tyto stránky odkazuješ, tedy pokud nepovažuješ za argument větičku do kola omílanou:"To je vyvráceno."
Zjevně si také (kupodivu) nepochopil jádro problému s vymetenou látkou. Tedy znovu, pokud nezasáhneš obličej (vniknutí do dýchacích cest a očí) je ti plyn vymetený plynovkou oproti použití kvalitního spreje k takřka k ničemu. A tady bych opětovně zdůraznil, že o trefeném obličeji se hezky blábolí, ale hůř se to provádí (račte vyzkoušet soudruzi). Takže prosím, napiš nějaký skutečně smysluplný argument, který by vyvrátil zkušenosti všech možných výcvikových programů. Tedy pokud opětovně a konečně nekončíš v tomto vlákně :lol:
edit: Proč by někdo měl odpovídat tobě první, když si otázku položil až po něm? Abys měl víc času googlit? Hlupáku......
Naposledy upravil(a) Biggles dne 01 říj 2010 13:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 01 říj 2010 12:59

A milý doktore, tys zřejmě úplnej negramot. Máš zde napsanou informaci, kterou nejsi schopen vyvrátit jinak než vlastní doměnkou a chceš další fakta? A k čemu by ti byly, když kapacitně nestíháš ani prvotní informaci?
edit: S tím sedáním si na pozadí.........není třeba, všichni tu jste slovy tři a viditelně nic jiného než sezení na řiti stejně nezvládáte.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kubajzz » 01 říj 2010 13:22

Biggles píše:Jistěže existují úspěšné pokusy o obranu, tady jde o poměr několika faktorů. Cena/skladnost/obsluha/váha/spolehlivost/účinost............a plynovka vychází vpodstatě nejhůř. ....
Tak zkusím ty faktory v porovnání plynXprach. :wink:
Cena - u plynovky několikanásobně nižší
Skladnost - při nošení úplně stejná, při uskladnění plynovky nulové náklady, na ostrou bys měl mít trezor (dle zákona od 2 zbraní, ale i při jedné to vřele doporučuju).
Obsluha - nevidím rozdíl
Váha - nevidím rozdíl
Spolehlivost - určitě vyšší u ostré, ale nevidím to nijak dramaticky
Účinnost - jednoznačně vyšší u ostré
Průserovost - u plynovky nižší
Buzerace státu - u plynovky prakticky nulová, u ostré periodická
Celkové náklady - u ostré mnohem vyšší (ZP, doktoři co pět let, placení za střelnici atd.), plynovka má dražší náboje, ale ty se nestřílejí jen tak

Takže v tomhle světle mi plynovka nevychází nijak špatně.
Každý si prostě musí stanovit svou hranici na kolik se cítí ohrožen a co je pro to ochoten obětovat.
A podle toho se rozhodnout.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 01 říj 2010 13:24

Kubajzz píše:Úspěšné případy obrany s plynovkou existují (a zjevně jich není málo), šanci na úspěšnou obranu to zvyšuje, takže nevidím důvod proč to nepoužívat.
Každý si musí sám vyhodnotit jestli chce nosit méně účinný prostředek s malou pravděpodobností průseru nebo více účinný prostředek s vysokou pravděpodobností průseru, navíc s nepřetržitou buzerací státních orgánů.
Svoji hranici si každý musí stanovit sám, tak nechápu, proč bych se kvůli tomu měl někomu pošklebovat.
Kubajzzi, vzal jste mi to rovnou z pusy.

SATAN: Reknu Ti to velice jednoduse. Pokud vim, tak maximalni povolena koncentrace ucinne latky ve sprejich je 10%. Jde o to, ze ten sprej je vystrikan kompletne treba za 5 sec plneho stisknuti. Abys tedy dostal do utocnika celych 80mg CS, tak mu predlouhych 5 sekund musis strikat primo do obliceje - jiste se shodneme, ze drazdeni zpusobuje ta latka CS a ne tekutina, ve ktere je rozpustena. Ted si na druhou stranu vezmi, ze jeden ten naboj ma sam o sobe 80mg bez jakychkoliv primesi, za 5 sekudn stihnes (a to s rezervou) vysypat cely zasobnik (14 ran), pricemz kazdy naboj sam o sobe ma 80mg CS a muzes to navic kombinovat i s jinymi latkami. Navic pistole ma prirozenejsi pouziti nez sprej (jinymi slovy s pistoli se lepe trefuje), navic ma vetsi dostrel a oblak je sirsi (ano, osobne jsem to zkousel porovnat). Kdyz tedy srovnas parametry, uzivatelskou privetivost pistole, mnozstvi latek a jejich kombinaci atd, tak z toho pistole vychazi mnohem lepe nez sprej. A ze je tezsi? Vetsi? Ze podleha omezenim kvuli jejich kategorizaci na zbrane kategorie D? Ze jsou drazsi? To, mily Satane, vi kazdy i bez Tvych veskrze ofenzivne ladenych prispevku (alespon na poslednich par stranach) ale hlavne je to na preferenci kazdeho jednotlivce. Kazdy se rozhodne sam, jestli mu vaha, omezeni a velikost vadi nebo ne. A ze se nachazi mezi plynovkarema lide s pristupem "ja mam bouchacku voe, fsechno poresim" je pravda, se stejnym pristupem se ale nachazi lide i mezi majiteli ostrych. Ty kvuli par pitomeckum odsuzujes vsechny majitele expanznich zbrani a Tvuj pristup tak neni o nic lepsi, nez pristup hlasite kricejicich divaku televize Nova, kteri by nejradeji videli vsechny zbrane zakazane a zabavene.

Pokud mas potrebu se tady do krve hadat a urazet lidi jen proto, ze jim nevadi nosit neco vetsiho a tezsiho nez by sis vybral Ty, pak Ti vubec nejde o to tu varovat pred nevyhodami, jak sam rikas ale jde Ti o to se na internetu pohadat a to se na me nezlob, rozumni dospeli lide vetsinou nedelaji jen tak pro zabavu.

Jeste jednou proto opakuji slova Kubajzze, ktereho povazuji za jednoho z nejrozumnejsich prispevatelu tohoto fora.
Každý si musí sám vyhodnotit jestli chce nosit méně účinný prostředek s malou pravděpodobností průseru nebo více účinný prostředek s vysokou pravděpodobností průseru, navíc s nepřetržitou buzerací státních orgánů.
Svoji hranici si každý musí stanovit sám.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 01 říj 2010 13:36

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 01 říj 2010 13:40

Pietro.Beretta: to si evidentne vubec nepochopil, co se tu celou dobu snazi rici. Me je uplne jedno, kdo co nosi, pouze mi tu vadi doslova "oslavne" a "zboznujici" vykriky smerem ku plynovkam. Davam zde jasne argumenty, proc si nemyslim, ze je plynovka vhodna - rozhodnout se stejne musi kazdy sam, s cim se bude tahat nebo ne. Takze priste radeji doporucuji poradne cist a chapat vyznam slov ve vetnych celcich.

Kubajzz: alespon, ze tu ucinnost a spolehlivost si te ostre ponechal. To jsou napriklad veci, ktere me osobne u obranne veci zajimaji nejvice. Stejne jako u fotoaparatu me zajima vysledny produkt a ne to, jestli ma krytka objektivu cernou nebo fialovou barvu.

kebab: co k tomu napsat? Vsechno co si napsal je naprosto mimo, protoze to jsou vsechno NEVYHODY plynovky. Pripomina mi to, jako kdyz si nekdo dozadu Fabie s motorem 1.2 HTP nalepi napis 3.0 V6. A tohle presne plynovka je. Jsi presvedcen, ze tebou vyjmenovane vyhody (dle meho nevyhody) ti prave plynovka obstara - vypada to jako ostry, chova se to jako ostry => super pocit, jak mit za malo hodne muziky. Problemem bude, az budes chtit nekoho s tim trilitrem v realu predjet svou HTP :wink:
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 01 říj 2010 13:50

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:39, celkem upraveno 2 x.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 01 říj 2010 13:54

Satane prosim te, vypadas na rozdil od Bigglese celkem normalne, tak mi tu nenamlouvej, ze si nejsi vedom toho, s jakym opovrzenim tu s lidma nosicima plynovky jednas. Ty i Biggles jste tu proste rozpoutali flame a nejsi hloupy aby sis to neuvedomoval. Presto, ze rikas, ze jsi to tak myslel, tak Tvoje projevy nepusobily jako dobre minene uvahy nad nevyhodami plynovek ale jako posmech. Jednal jsi s despektem a rozhodne ne jako v diskusi proti nazoru, ktery respektujes jako regulerni protistranu. To se na me nezlob.

Tvuj primer s barvou krytky neni navic podle meho uplne spravny. Trochu to bagatelizujes. Ja bych to spis videl tak, ze Tebe zajima jen kvalita vysledneho obrazku a nezajima Te, ze Tvuj super fotak musis mit zabezpecen (za velke penize), neustale Te nekdo buzeruje (noseni zbrani ke kontrole, pripadna necekana kontrola policie ohledne zabezpeceni proti kradezi atd.), musis si pozadat abys ten fotak vubec mohl mit (nakupni povoleni, registrace), potrebujes kazdych par let opakovat zdravotni prohlidku a obnovovat povoleni k vlastneni fotaku, fotit smis jen na urcenych mistech a musis za to platit, s kazdym novym fotografickym masakrem nebo novym ministrem vnitrostatniho foceni se treses aby Ti fotak nezakazali a nesebrali bez nahrady skod, a v neposledni rade, pokud nekoho vyfotis, tak je realna sance, ze pujdes na nekolik let do vazby a budes se klepat, co s Tebou bude, pak budes nekolik let v chladku, do smrti pod kontrolou organu a na dalsi fotak muzes akorat tak zapomenout, a to vsechno proto, ze jsi vyfotil cloveka, ktery Te stejne nechtel doopravdy zabit ale jen Ti chtel neco ukrast nebo Te zmlatit a Ty jsi ho tenkrat mohl vyfotit fotakem, ktery nema tak peknou optickou soustavu ani rozliseni...

Rict o vsech tech nevyhodach, ktere ma ostra a ktere si jiste uvedomujes, ze to je asi tak zavazne jako barva krytky objektivu je zcestne a jsem si jisty, ze si to moc dobre uvedomujes. Nechci Te nejak narkavat nebo Ti krivdit ale zavani mi to tim umyslnym klamanim, ktere tu zminoval mozna az moc ofensivni kebab.

EDIT: Jo a zapomnel jsem jeste na jednu vec. Mas nejaky protiargument k tomu, co jsem psal ohledne rozdilu mezi sprejem a plynovkou? Zajimalo by me to, protoze pokud uznavas pravdivost toho, co jsem napsal a proto ses k tomu nevyjadril, chtel bych to vedet. Nekteri jedinci totiz neustale rikaji, jak nikdo neodpovedel na jejich argumenty, pritom nikdy poradne (jako ted Ty) na protiargumenty protistrany nereaguji.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 01 říj 2010 14:06

kebab: staci zalistovat par stran zpatky. Nektere prispevky ve me vzbuzuji pocit, jak bez te plynovky vubec nemohu zit.

Pietro.Beretta: ty jsi velky srandista, ze? Me tu vytykas me projevy a byl si to ty, kdo to tady naprosto shazoval. Mimochodem, mel jsem tu "cest" cist tu soukromou zpravu, co si posilal Biggles. Asi by bylo zajimave ji uverejnit, aby ses k ni mohl vyjadrit verejne, jak se chova dospely clovek. Co ty na to?

BTW opravdu nechapu, jak ma byt zbran zabezpecena za velke penize, stejne jako policie nechodi na zadne kontroly ohledne zabezpeceni. Mozna by si to chtelo precist zakon, nez tu sirit bludy. A k tomu foceni - ja si radeji budu dychat ten zcezenej vzduch, nez abych se proletel kominem. Pokud to tobe vyhovuje naopak, nic proti tomu nemam.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 01 říj 2010 14:18

No jako srandista mi tu pripadas Ty. Pokud jsi politik, nebo nekdo takovy, pak je celkem pravdepodobne, ze nekdo Te bude chtit zabit. To samozrejme. Pokud jsi ale obycejny clovek jako ja, pak se na svete asi nenajde nikdo, komu bys rekl moje jmeno a on hnedka zrudnul vzteky a skrz zuby procedil "tohohle hajzla ja jednou odbouchnu".

Pokud me na ulici nekdo zastavi s tim, at mu koukam "navalit srajtoflu a mobila", pak mu opravdu nejde o muj zivot ale o tu penezenku a mobila. A kdyz se mu budu zdrahat vyhovet a on se me pokusi zmlatit, budu se branit zbrani. To s ostrou muzes zkusit ale zapomen, ze se s Tebou nekdo bude parat. Ty neustale tady opakujes neco o proletavani kominem ale pritom o Tvuj zivot jakoze primo nikdo neusiluje. Do krizku se muzes dostat s lupicem nebo tak a to v pripade, ze se mu budes branit, coz je samozrejme spravne. I presto, ze Te napadne ale, tak Te nebude chtit zabit. To je blud a Ty to vis. Alespon v CR to tak chodi. A protoze ja nejsem politik nebo nekdo, o ci zivot maji poulicni lupici zajem usilovat, pak nehodlam nosit ostrou s tim, ze radsi budu dychat zpoza mrizi nez letat kominem. Budu se branit prostredkem adekvatnim snazeni lidi me okrast nebo zmlatit. Az bude bezne, ze se tu lidi zabijeji pro zabavu, nebudu se zdrahat nosit ostrou.

Pokud na me prijde lupic a zamiri na me zbran, tak mu klicky od auta, mobila i penezenku dam a udelal bych to tak i kdybych mel u sebe ostrou. Pokud Ty by ses choval jinak, preju hodne stesti. Samozrejme zalezi na posouzeni situace, me ale prijde plynova pistole pro zemi jako je CR naprosto adekvatni. Tobe ne, mas na to pravo.

Jinak k tomu, ze ja jsem to tu ze zacatku zabijel. Mozna mi trocha dochazely nervy, coz je prirozene po asi 40 (ted uz mozna vic) stranach hadani s Bigglesem, ktery na rozdil od Tebe neni moc schopen rozumne domluvy, protoze jeho opovrhovani vsemi "neostrymi nosici" je neuveritelne. Kdyz pak prisel nekdo, kdo mel jen o trochu mene opovrzlive prispevky, nediv se mi, ze jsem nebyl vzorem pratelskosti. Myslim, ze by ses na mem miste choval stejne.

Tu soukromou zpravu jsem necetl - pravdepodobne proto, ze je soukroma. Nemuzes po me chtit reagovat v souladu s necim, co jsem ani nevedel ze existuje. Pokud mi tu zpravu nekdo posle nebo ji tu vyvesi, pak se o ni samozrejme muzem bavit...

EDIT: Na tohle jsem zapomel:

Zakon o zbranich jakozto majitel zbrane samozrejme znam, takze si sve poucovani muzes nechat:
§ 58
Zabezpečení zbraní a střeliva
(2) Držené zbraně kategorie A, B nebo C uschované, uložené nebo uskladněné (dále jen "přechovávané zbraně") v počtu do 10 kusů nebo střelivo v počtu do 10 000 nábojů se zabezpečují uložením do uzamykatelné ocelové schránky nebo uzamykatelné ocelové skříně nebo zvláštního uzamčeného zařízení, pokud tato schránka, skříň nebo toto zařízení splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem. Ustanovení tohoto odstavce se nevztahuje na přechovávané zbraně kategorie B nebo C v počtu do 2 kusů nebo střelivo v počtu do 500 nábojů, které je však držitel těchto zbraní a střeliva povinen vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení.

Trezor na zbrane, ktery ma velikost takovou, aby se do nej vesly treba i dlouhe zbrane stoji desitky tisic, tak nevim, co to tu na me zkousis. Maly trezor na pistole Te stoji minimalne nekolik tisicovek. Zabezpeceni proste penize stoji, nepovidej mi tu, ze nestoji.

Policie ma navic pravo prijit zkontrolovat Tve zbrane a jejich zabezpeceni - toto se sice tyka jen zbrani kategorie A, shodneme se ale urcite na tom, ze i to jsou ostre zbrane ne? To nemluvim o nutnosti mit na takove bambitky vyjimku apod. Buzerace u A-cek je samozrejme mnohonasobne vyssi a nikdo je nenosi povenku na obranu. Ona ale ta buzerace i u B-cek a C-cek je slusna :).
Naposledy upravil(a) Pietro.Beretta dne 01 říj 2010 14:24, celkem upraveno 1 x.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kubajzz » 01 říj 2010 14:24

S tím foťákem je to celkem vhodný příklad.
Jeden má D1 a druhému stačí kompaktní Ixus za tři litry a spokojení jsou oba. Přestože každý s tím zahraje jiné divadlo.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 01 říj 2010 14:38

Kubajzz: problemem je, ze srovnavas fotak a potom "fotak" takovej ten strikaci na vodu, ktery neprodukuje fotky.

Pietro.Beretta: pokud te nekdo prepadne a jde mu o penezenku/mobil a ty mu ji automaticky vydas, tak nechapu, k cemu nosis tu plynovku. Nejde preci o zdravi, ale o tu penezenku, ne?

Je pekne, ze si sem vykopiroval cast zakona, pokud ma nekdo jednu ostrou zbran, tak tam zadne pozadavky na dalsi zabezpeceni nevidim. A argumentovat zbranemi kategorie A nebo poctem nejakych 10 kusu apod? To si delas legraci, ne?
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 01 říj 2010 14:49

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:39, celkem upraveno 1 x.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 01 říj 2010 14:50

Jezis uz zase zacinas? Nemluvim o poctu 10 kusu ale o poctu DO deseti kusu. Je videt, ze sam zakon o zbranich neznas.

Pokud mas vice nez 2 zbrane, tak je nutne je zabezpecit a to nejlepe trezorem, ktery proste stoji penize. To se tu jako chystas hajit neco tak neobhajitelneho, jakoze zabezpeceni ostrych zbrani stoji mene penez nez zabezpeceni plynovek?

Navic asi neumis cist a zacinam si rikat, ze jsem Te asi precenil. Rikal jsem, ze mu penezenku nevydam a pokud se me pokus napadnout, pak se budu branit zbrani ale plynovou. Pokud bych se totiz v teto situaci pokus branit ostrou, tak je temer jiste, ze me zavrou. Pevne doufam, ze budes opravdu se ridit svoji radou a budes se snazit chapat slova ve vetnych celcich misto abys tu psal odpovedi, ktere reaguji na neco jineho nez obsah mych prispevku.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Odpovědět