Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ALKAJ » 29 zář 2010 21:59

Laďa2 píše:Kavy: stř zář 29, 2010 6:56 am:
... Neznam pripad,kdy by nekdo odvratil utok a byl za to odsouzen.

Pak se podívej sem:
téma "idnes: Nechtěný nápadník prostřelil otci dívky ruce a varle"
Příspěvek z: 23 zář 2010 09:06
Už je odsúdený?
Laďa2 píše:Je to podle mě vysoká cena za sebeobranu.
Presne tak - mal sa radšej nechať umlátiť... (myslené ironicky ak by to náhodou niekomu nedošlo)

Pozri si môj podpis. Je z filmu Death Wish. :wink:


Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Dvyt
Příspěvky: 15
Registrován: 23 zář 2010 22:14

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Dvyt » 29 zář 2010 22:07

Ahoj , mám tu ještě dotaz na majitel Zoraki 914 , jak tu zbraň čistíte a mažete ? Testoval sem plynové a pepřové náboje co sem k tomu dostal gratis + další asi 50tku akustických a je to slušně zadělané , no ale příde mi , že díky tomu přehrazení hlavně všechen bordel co tam zůstal tlačim z obou stran k tomu a ven nedostanu skoro nic ..
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 29 zář 2010 22:12

Na tom smetišti jsem nebyl,nevím co se někde v pustině dělo.
Smysluplnost hlídat odpadky nevidím.
Články v Událostech,které nám přehazuje Seznam zásadně nečtu.Škvár.

S plynovkou by mohl střílet do vzduchu a děsit cikány hlukem.
První cigoš se napapá prášku,ostatní popojdou dva metry,uvědomí si že ten první jen kašle.
Budou ho pokoušet tak dlouho až mu dojdou náboje,mají čas.....nikomu se nic nemůže stát...jen hlídači potom asi jo.

Jedna rána=
Obrázek
Naposledy upravil(a) Kavy dne 29 zář 2010 22:26, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ALKAJ » 29 zář 2010 22:14

Pietro.Beretta píše:Take podsouvate dalsi kec - ze plynovka ani nic krom ostre stejne nepomuze.
Kavy píše:Jak zjistíš,tak drtivá většina majitelů ostrých je přesvědčena,že nemají na kontaktní vzdálenost šanci ani proti dvoum sociálům s kudličkama.
:mrgreen:

Pietro.Beretta píše:Nebranim vam ve vasem presvedceni a chuti nosit ostrou z vasich duvodu, respektuji to. Kazdopadne vase arogance a neochota uznat jiny nazor jako opodstatneny je neuveritelne smesna, to se na me nezlobte.
Toto by kľudne mohol napísať aj "druhý tábor" stačilo by vymeniť slovo "ostrá" za "plynovku" :) a podľa môjho osobného názoru (ktorý som si vytvoril počas čítania tohoto vlákna) by sa to viacej zhodovalo z realitou :lol:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 29 zář 2010 22:30

http://forum.gunshop.cz/clen-ostrahy-na ... 10926.html

ALKAJ : Ano, ten kluk co prostrelil varle tomu dedkovi je odsouzen na 4 roky ve veznici s ostrahou nepodminene. Ceka se ted na odvolani. Uz se to s nim tahne 4 roky. Nenechte se mylit, ja mu opravdu fandim, jen vidim, ze tohle je typicky a ceske justici proste neverim.

A je to tu znova - on jen vlastne trochu kasle :-D

Jen ocituji to, co jsem tu jiz citoval. Zkusenosti. Zkusenosti lidi, kteri to na rozdil od vas a ode me zazili.
Slavek69, strelectvi.cz píše:Pročítám si takhle nějaké ty fóra a ejhle, narazím na spoustu volovin (s prominutím) na téma plynovek. Nechápu, proč odpůrci plynovek, rádoby asi čarostřelci stále odrazují lidi, kteří nemohou nebo nechtějí mít zbrojní průkaz, aby tyto obranné zbraně nenosili. Kdysi jsem pracoval v ochrance a na pár akcích viděl, co plynovka dovede. Pokud se použije, tak jak má, rozhodně průměrného útočníka dokáže zastavit, ale kolikrát se ani nemusí vytahovat, stačí jen naznačit, že ji máš (frajer neví co to vlastně máš) a rozmyslí si, jestli v napadání pokračovat nebo ne. Přece nebude riskovat prostřelenou kebuli. Přesto, že jsem měl ostrou, na akce tipu diskoték atd. (jako pořadatel) jsem ji nikdy nebral a nosil jsem plynovku plus obušek. Úplně mi to stačilo. Použil jsem ji jen dvakrát v akci. Jednou na dva frajery, kteří si hráli na skiny. Napadli mne nožem a řetězem. Každý dostal dva zásahy plynu do vyholených lebek dřív, než se ke mně dostali na 2 metry a cca 10 minut hačali na prdelkách, než si pro ně dojeli policajti. Druhá akce byla proti debilovi, ze kterého se vyklubal ožralý polda. Byl na disce dost hustý, rozbíjel sklo a pořád napadal lidi kolem. Po několika upozorněních jsme se rozhodli ho vyhodit, ale on začal sahat pod riflovou bundu. Než vytáhl železo ven, dostal tři zásahy do úsměvu a garantuji vám, že už to železo nevytáhl. Byl v takovém šoku a tak silně zparalizovaný plynem, že nevěděl, jak se jmenuje. Jeho kolegové po přivolání mu to jistě připomněli.
Pravda je taková, že je důležité vědět, jak se zbraní zacházet.
Roman, specnaz.cz píše:Zdravím všechny,
jsem na těchto stránkách poprvé a zabrousil jsem na téma, jestli je plynovka k něčemu nebo je to jen zátěž. Snad některým zde pomohu při řešení této otázky popsáním mé zkušnosti.
Je to více než rok, co jsem byl v Brně přepaden partou mladých výrostků, asi tak kolem 18 let. Začalo to klasicky, obestoupili mě a chtěli po mě peníze, mobil, hodinky.....když jsem se zdráhal jim vyhovět, tak jeden z nich, vypadal jako jejich kápo, vytáhl nůž. Už jsem na nic nečekal a bleskurychle tasil plynovku, Walthera P22 a vpálil mu tak z 2 metrů jeden 9mm náboj s Noviamidem (45 mg) do obličeje. Nevím, jak tady někdo může napsat takovou pičovinu, že plynovka není vůbec účinná a že to na sobě zkoušel s kamarády. Protože ten účinek byl tak obrovský, že mu vytryskla krev z nosu, uši, a šel rychle k zemi, kde zůstal ležet a já dostal strach, že jsem ho zabil. Nebyl shopen už vůbec ničeho. A ten zbytek, i když věděli, že je to plynovka a ne ostrá, tak prostě zdrhli. K tomu na zemi jsem zavolal lékaře, protože skutečně to vypadalo, že je buď tuhej nebo brzo bude.
Pro mě z toho tehdy vyplynuly dvě věci:
1. Kdyby měl ostrou, ani by ji nestačil vytáhnout. A kdyby tasil první, tak bych pochopitelně plynovku ani nevytahoval.
2. kdybych měl ostrou já, tak už nežije stoprocentně a už ani nedostane šanci se nad sebou zamyslet a začít žít normálně.

Chápu vlastníky ZP, že pro ně budou plynovkáři vždy blázni a sebevrazi, ale dnes, kdy už ZP mám, tak přesto si sebou vždy beru raději plynovku. Po této zkušenosti, kdybych ji neměl, asi by se mi u paže taky houpala devítka.
Orici pri citovani jineho uzivatele píše:Maximstrelec napsal: "plynovku jsem uz dvakrat pouzil v sebeobrane jednalo se o tentyz pripad vecer jsem sel z prace z ulicky vylezlo 5 romu s nozema a napadli me tak jsem vystelil 4 rany PV 45mg a zdrhl jsem"

ostatni se ho ptali na trochu podrobnejsi popis ucinku, jestli ho byli hajzlove schopni pronasledovat a tak, tady je odpoved

maximstrelec napsal: "takze strilel jsem z pistole walter PP niklovanej s drevenyma strenkama palil jsem PV 9mm PA 45mg na vzdalenost tak 2m ucinek pomerne rychle oni si do toho plynu vběhli a jeste se zastavili tak se pekne nadejchali zhluboka 4 ran pak jsem acal zdrhat hluboce kaslali a drzeli si oblicej zrejme se pokouseli neco rict ale nebylo za boha rozumet vsichni tri drepeli na zemi... dva co byli s nema tak se stahli a cumeli na ostatni jinak jsem mel jeste boxera v kapse..."
burtonbell z D-Fens píše:nevim kolik z vas teoretiku to zkusilo na vlastni kuzi, ale ja zazil zasah plynovkou a vyradilo mne to spolehlive, stejne jako nekolik dalsich lidi v mistnosti... sam jsem pak pri napadeni plynovku pouzil a tri hajzlove v prujezdu pekne hacali na pangejtu s hlavou v dlanich a vyckali prijezdu policie...

ucinky plynu jsem na sobe pocitoval jako akutni palcivost v ocich, ale co je podstatne horsi je skutecnost, ze se nemuzete nadechnout - plice se jakoby zaseknou, coz zpusobi u vetsiny lidi paniku a dezorientaci... sok trva kolem 5-20 minut, to je individualni a zalezi to na okolnostech, nicmene co se tyce zneskodneni protivnika (protivniku) a zabraneni dalsimu utoku je to velmi spolehlive, protoze nevidi a jedinöu starost, kterou ma, je nedostatek kysliku

kovbojove, kteri tvrdi, ze jim zasah z plynovky nic neudela, necht zajedou ke me domu, odzkousime to ;o)
Reci o jen kaslani........muze byt, je to kazdeho vec a panove s patentem na pravdu s tim nadelaji prd.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 29 zář 2010 23:42

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ALKAJ » 30 zář 2010 08:41

Pietro.Beretta píše:ALKAJ : Ano, ten kluk co prostrelil varle tomu dedkovi je odsouzen na 4 roky ve veznici s ostrahou nepodminene. Ceka se ted na odvolani. Uz se to s nim tahne 4 roky.
Tak to je ozaj smutné. Ale naďalej si stojím za tým že je to lepšie ako keby sa nechal umlátiť (čo sa mu mohlo reálne stať ťažko povedať, ale z jeho vtedajšej pozície to určite nevidel ružovo a preto urobil to čo urobil).
kebab píše:Je to tu výměna názorů.
Ako si prezerám tvoju komunikáciu s tými čo s tebou nesúhlasia (napríklad Biggles) tak to tak nevidím. Skorej je to tu o vnucovaní tvojho názoru.
kebab píše:Budiž. Já tu a Tebou hozenou rukavici tedy zvednu.
Ak to vidíš ako nejaký súboj tak si ťa asi sklamem, ale do budúcna sa nemienim púšťať s tebou do širšej debaty.
kebab píše:Odkaz na Tebou tolik obdivovaný film Death Wish mně nabídl a vlastně hned napoprvé právě tento docela trefný obrázek:
Kde som napísal že je to môj obdivovaný film? K tomu obrázku - neviem či vieš o tom že tá zbraň (Wildey) je taká technická zaujímavosť a jej hlavným propagátorom bol hádaj kto? Navyše sa tá zbraň na ktorú poukazuješ objavila až v ďalších dieloch (tuším v 3) ktoré s myšlienkou a hlavne so správaním hlavnej postavy v prvom diele (o ktorom hovorím ja) majú málo spoločné.
kebab píše:Trefný je dle mne proto, protože dobře zapadá do mého už utvořeného názoru o některých a žel poblázněných jedincích,
Jedno indické príslovie tento tvoj stav pekne vystihuje: Zaslepenec je väčší úbožiak ako slepec. :wink:

Ďalej som tie tvoje kecy ani nečítal (škoda môjho času) takže na ne nemôžem ani reagovať.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 30 zář 2010 09:46

ALKAJ: u tebe slepý nebo zaslepenec, stejně oba neuvidí tu půlmetrovou velkorážní kládu ... a tak to je ve výsledku přece jedno, že.

Čti si co chceš a od koho chceš. Tvoje věc. Ale nezapomeň příště přečíst si alespoň to po sobě. Viz závěr Tvého příspěvku stř zář 29, 2010 8:59 pm ... a v souvislostech vývoje diskuze a na to jsme tu zareagoval :D
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 30 zář 2010 10:34

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ALKAJ » 30 zář 2010 11:20

kebab píše:ALKAJ: u tebe slepý nebo zaslepenec, stejně oba neuvidí tu půlmetrovou velkorážní kládu ... a tak to je ve výsledku přece jedno, že.
Skúsim to ešte raz a naposledy (tajne, aj keď márne dúfam že to pochopíš):
Čo sa týka tej "polmetrovej veľkorážnej klady" - tá sa vo filme Death Wish nevyskytuje. Ale to si zrejme z googla nevyčítal (a možno aj hej ale musel by si uznať že nemáš pravdu). Takže rozdiel je ten že slepec nevidí (aj keď by možno chcel) a zaslepenec ten to vidieť nechce (aj keď môže).

Ďalej už nebudem reagovať lebo nemienim kŕmiť na tomto fóre internetového trolla :D
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 30 zář 2010 12:06

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:37, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 30 zář 2010 12:24

2 Kebab: Nepoživatelný jsou už delší dobu nesmysly, který tu dva až tři internetový gerojové plivete. A ty odkazy? To je fajn, jednak se nejedná o pravomocné rozsudky a jednak..........byla by nižší cena život nebo jeho čtyři roky (pokud by tak soud dopadl)? Takže jste tu jen s Pietrem na dvou stránkách opětovně dokázali, že víte kulový, ale přesto se snažíte (nebo právě proto) prefabrikovat exkrementy. Jo a kdepak (když už přišla řeč na právo) je v našem právním řádu napsáno, že má vdova po útočníkovi (resp. její vdovský důchod) vyšší hodnotu než vdova po napadeném, případně samotný napadený, jak si se na předchozí (?) stránce snažil fabulovat?
Chápu, že po x stránkách je těžký si přiznat, že je člověk za pitomce, ale občas by sebereflexe neškodila :lol:
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 30 zář 2010 12:40

2 Pietro: Poslední tvojí větu tesat do kamene :D A proto, že "může být", je lepší se spolehnout na něco údernějšího, protože "může být" je kur.vsky malá pojistka života :roll:
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Plynové pistole

Příspěvek od S474N » 30 zář 2010 15:45

Pietro.Beretta píše: Jen ocituji to, co jsem tu jiz citoval. Zkusenosti. Zkusenosti lidi, kteri to na rozdil od vas a ode me zazili.
Super zazitky s plynovkama. Zajimave je taky to, ze ve stejnem prispevku zminujes pripad v Krusnych horach, kde se strilelo 3x 9mmL FMJ. A jak je ti urcite znamo, tak ani tri vystrely "ostre devitky" dedka nezastavili v jeho utoku. A potom hned kontrujes se zazitky jinych, kde plynovka zazracne fungovala.

Prijde mi to, nebo je to opravdu tak, ze "plynovkari" si trosicku nevidi do pusy? Na jednu stranu tvrdi, jak tou svou plynovkou vlastne nikomu neublizi a na stranu druhou vycitaji ostrym to, ze si za ne jde clovek sednout. Jiz jednou davno jeden clovek rekl "lepsi dychat zcezenej vzduch pres mrize, nez se proletet kominem" a rekl bych, ze tohle tu situaci vystihuje naprosto. Osobne jsem zastancem plynovek, ovsem tak nekde doma na vystavce. Osobne nechapu, proc se nekdo vlaci s necim, co pouze neco pripomina, ma stejnou vahu a v rozdilu minimalni ucinek. Nejenom, ze nekde vytahovat plynovku je pomerne dost risiko, ze protistrana bude mit trosicku "jinsi" vyvrt, ale osobne nevidim zadne vyhody plynovky. Bud je situace natolik vazna, ze stoji za to strilet (respektive presneji receno "byt rozhodnut strilet") a zbran mozno pouzit pod pohruzkou (proto ono byt rozhodnut strilet) nebo situace tomu neodpovida a tim padem zbran nevytahuji/nepouzivam. Problemem nekterych plynovkaru, co jsem zde ziskal za dojem z diskuse, je ten, ze ziji v bludu "ja mam kver voe a vsechno poresim". Obavam se, ze presne tito potom skonci tak, ze nekdo poresi je.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 30 zář 2010 18:33

Biggles píše:2 Pietro: Poslední tvojí větu tesat do kamene :D A proto, že "může být", je lepší se spolehnout na něco údernějšího, protože "může být" je kur.vsky malá pojistka života :roll:
Asi jsem se nevyjadril uplne presne tak, jak jsem chtel.
Reci o jen kaslani........muze byt, je to kazdeho vec a panove s patentem na pravdu s tim nadelaji prd.
Bylo to mysleno tak, ze "muze byt" ze budete mit tyhle kecy. Proste si myslete co chcete, udelate prd s tim, ze je to proste jen vas nazor - vase kecy. Muzete tady plkat az na pudu ale lidi se stejne vzdycky rozhodnou sami.

SATAN: Tvoje nazory jsem cetl na zacatku tohohle vlakna, nez jsem zacal prispivat. Rozhodne mi to nestoji za reakci, protoze jsi opet prisel se stejnym blabolem jako tenkrat a jako hromada jinych kecalku pred Tebou a sice - je riziko vytahovat plynovku, protoze protistrana muze mit ostrou. Podle teto "logiky" by lidi nemeli ani tahat obusky, paralyzery nebo spreje, protoze utocnik si rozhodne nenecha zlamat nohy obuskem, kdyz bude mit pistoli. V podstate tenhle Tvuj "argument" tvrdi, ze kdyz nemas pistoli ostrou, tak je to na prd a je to riziko. S temahle kecama bys mozna mel pravdu nekde v USA ale tady to tak neni. Samozrejme zalezi na posouzeni dane situace, kdyz mam pocit, ze mi tahani zbrane spise uskodi, nebudu to prece delat. Vy ostri hosi proste jste zahledeni do svych bambitek a mate silacke reci. Sice vam to nepreju, ale pokud nekdy se za temi mrizemi ocitnete, vzpomente si na me. A mozna vam pak dojde, ze by vas ten postreleny/zastreleny utocnik na 99% nezabil a ze jste mu bud meli dat, co chtel a nebo ho alespon zneskodnit mene smrticim zpusobem.

Je mi jasny, ze vas nepresvedcim a je mi to jedno, stejne tak nepresvedcite vy me (rozhodne ne kecama, ktere jsem slysel uz milionkrat a vim, jak zcestne jsou). Co mi ale jasny neni, je proc mate tu potrebu neustale chodit do tohoto tematu a snazit se nas tu vsechny "spasit". Ja proste v tomhle pseudostate rozhodne nebudu na obranu nosit ostrou a stejne jako ja hromada jinych. Vase pravo na noseni ostre vam nikdo nebere, neberte tedy nam pravo ji nenosit.
Problemem nekterych plynovkaru, co jsem zde ziskal za dojem z diskuse, je ten, ze ziji v bludu "ja mam kver voe a vsechno poresim". Obavam se, ze presne tito potom skonci tak, ze nekdo poresi je.
NA tohle jsem zapomel jeste reagovat. Vy vsichni mate urcite plne zuby toho, jak se se strelceme zachazi podle kolektivni viny, ze jeden blazen nekoho zastreli a vsichni maji pak chut trestat vsechny strelce. Stejne tak, ze existuji plynovkari, kteri maji Tebou zminovany pristup neznamena, ze je jich vetsina a uz vubec ne, ze takovi jsou vsichni. Takze nam to laskave porad nepodsouvejte. Mimochodem, Satane (pro cloveka hovoriciho o rozvaznosti s bouchackou velice trefny nick), ten pocit, ktery zminujes, ja mam z mnoha ostrych majitelu take. Casto se chovate k lidem, kteri odmitaji nosit ostre zbrane stejne, jako se chvoaji ovcane ke strelcum obecne - zcestne argumenty bez spetky opravdoveho zamysleni, kolektivni odsuzovani, patent na pravdu, odsuzovani podle pocitu bez vlastni zkusenosti a podobne. Pritom my vsichni tady na foru, kteri mame radi zbrane, tohleto presne u ovcanu nesnasime... Lidska povaha je nekdy opravdu k smichu :idea:
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Odpovědět