Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 20 zář 2010 17:21

Souhlasím s tím, že za tu cenu by tam ta pádová pojistka a u P22 měla už být. Jako samozřejmost. Klady pistolky a jako plynovky však pořád zůstávají: malé rozměry a nízká váha ... pro někoho to však a jako parametry význam nemá žádný, takže jít jinam a v případě Zoraki 914 i výrazně zalevněji. Jak prosté.
U Zoraki 914 mám podezření, že to tam dodělali kvůli té možné variantě pistole na traumatický střelivo. A že to dělají jakoby na jednom výrobním pásu. Protože tady a potom z pistole přece jen něco "významnějšího" opravdu lítá. Ale u plynovky, pokud budu uvažovat jaksi více opatrnicky a u pistole bez pádové pojistky, tak jsem opět u té varianty mít ten 1. náboj raději slepý a v případě vážné potřeby udělat rychlý dvojvýstřel: viz také z důvodu, kdy chci opravdu a dle povahy věci zastrašit (ač se to prý nemá) a nechci si přitom hned za.írat pepřem kvér. To není omluva nebo výmluva, jen pokus o řešení a nejen pro P22.


Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 20 zář 2010 19:38

Ten prvni slepy naboj jsem drive nosil take, ted jsem ho jiz vyradil z repertoaru. Je to pro P22 mozne reseni - to ano. Jeste jedno tu vsak je take a sice nenosit naboj v komore a proste si pri taseni nacvicit i rychle natazeni. Jen nevim, Ty jsi tu, Kebabe, tusim jednou psal neco o tom, ze se Ti pri natahovani v mirnem stresu zpricil naboj mezi zaverem a komorou. To by v krizove situaci mohlo byt neprijemne - nevim vsak nakolik to byl ojedinely jev.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 20 zář 2010 20:11

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:32, celkem upraveno 1 x.
Dvyt
Příspěvky: 15
Registrován: 23 zář 2010 22:14

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Dvyt » 28 zář 2010 00:55

Dobrý večer,přesunu část dotazu sem , rád bych radu ohledně munice do plynové pistole "na doma" , koupil jsem plynovou pistoli pro ženu aby měla něco doma - výhodná koupě od známého , líbila se mi konstrukčně . No ale teď si říkám co ji v tom nechat naládované pro případ , že by se sem někdo dobýval ? (loni vykoplé dveře , nebyly jsme náhodou doma, teď mám nové masivní , ale ... ) Jak se chová v prostorách plynová munice , asi to není vůbec ideální , že ? Přemýšlel jsem o těch "flash defence" . ale má to nějaký smysl ? Díky moc .
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 28 zář 2010 01:09

Iniciální výmet je samozřejmě zdaleka nejlepší v místnosti, protože je nulový vliv povětrnostních podmínek. Každá pistole má výmet samozřejmě jiný. Uveďte konkrétní model zbraně, kterou jste výhodně koupil. Jinak pokud jde o Zoraki 914, pak výmet je skvělý. Vzhledem k tomu, že hlaveň je asi nejprůchodnější, co jsem kdy u plynovky viděl, tak to létá krásně. Samozřejmě, čím větší gramáž účinné látky, tím větší mrak. Bohužel ale látky typu CS se velice rychle pak rozpínají a celá místnost je velice rychle zamořená. Látka NV, by podlé mého soudu měla dát obránci větší šanci se vyhnout vlastnímu zasažení. Samozřejmě v místnosti ten výstřel, pokud bude dobře mířený, tak útočníka pohltí skvěle. Obránce bude mít čas něco udělat aby se sám pak vyhnul zasažení.

Podejte konkrétnější informace, hlavně potvrďte model a popř. ráži.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Dvyt
Příspěvky: 15
Registrován: 23 zář 2010 22:14

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Dvyt » 28 zář 2010 01:24

Ano , model je ten na který jsem se ptal v sz - zoraki 914 9mm, je skoro nová , známý to měl na cvičení psů a sešly se mu dvě , vystřílel jsem stovku akustických nábojů bez jediného problému . Takže NV náplň by měla mít v uzavřeném prostoru nejlepší vlastností , ty flashe asi nemají valný efekt ? Co si celkově myslíte o efektu plynovky při vloupání do bytu ? Hlavně si moc neumí představit jak by reagoval zasažený a co by dělal , když bude ležet na zemi postřelený tak je to celkem jasné , ale takto .. Jsem možná trochu paranoik , ale jeden čas jsem fotil pro krimi a viděl jsem různé věci , takže myslím i na extrémní případy a mám rád pocit , že v tomhle bytě jsem šéf já a vím jak postupovat :)
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 28 zář 2010 10:08

Nene, ty flashe nemají žádný obranný efekt, leda by šlo o zásah z bezprostřední blízkosti tím vyšlehnutým plamenem a nebo by se muselo jednat o PEPPER - FLASH DEFENCE, což jak už z názvu vyplývá je kombinace ohně a pepře.
Atak Zoraki 914 9mm
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 28 zář 2010 10:28

Já bych to asi v bytě nepoužíval. Dobře, dejme tomu že protivníka párkrát zasáhnete, jenže ten plyn se celkem snadno rozvíří po celé místnosti už jen tím, že když to loupežník koupí, bude se patřičně cukat a házet sebou. Navíc co pak? Vídíte loupežníka jak ho pálí oči a nemůže dýchat, ale jak ho bezpečně zpacifikovat v místnosti plné rozvířené NV náplně? Asi to nebude nic moc, vzhledem k tomu že k značnému podráždění stačí opravdu jen drobek v oku, nose, nebo plicích.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 28 zář 2010 11:01

No právě v tom bych viděl ten problém, útočníka pálí oči a co dál :?
Přeci jen je to dělané na obranu venku, kdy je to podle rovnice vystřelit-pálí oči-zdrhat ,ale takhle je to težký :?:
Atak Zoraki 914 9mm
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 28 zář 2010 11:46

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 28 zář 2010 13:01

Účinky jednotlivých látek uvedených v článku se vztahují na zvířata.
Ne aby nějaký trouba věřitel tomu,že pepřový náboj způsobí u člověka 30min ztrátu vědomí.
Kdyby tomu taky bylo,NIKDO by si nekupoval ostrou zbraň.
Článku bych nevěřil ani řádek,tabulkově přiřadit účinky/váha psa skutečně nejde.

Bohužel někdo by článku mohl uvěřit,neuvést že se píše o účincích na psech a podobné bludy kázat dál :wink:
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 28 zář 2010 14:55

Dvyt jak píšete, tak jste pistoli pořídil pro ženu do bytu.Zajimalo by mě, jestli jste přesvědčen ,že ji dokáže v případě potřeby vůbec najít někde v šupleti ,pak natáhnout a střílet na lupiče,zloděje,možná vraha? Asi ne! Už jen s principu bránit se jakou koliv střelnou zbraní v uzavřených prostorách (byt) klade na střelce veliké nároky jak fyzické tak psychické...Ja jsem mojí ženě pořídil pepřoví sprej ,má ho pořád po ruce a nemusím mít strach ,že ji někdo pistoli vezme z ruky.Mimochodem manipulaci se zbraní má nacvičenou (ja pp tak oz) umí se obstojně prát zamyká dveře a má telefon. :P
Dvyt
Příspěvky: 15
Registrován: 23 zář 2010 22:14

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Dvyt » 28 zář 2010 15:23

Zdravím , díky všem za informace . Nene primární pohnutkou nebylo ženě na obranu , ale to že se mi líbíla a stála mně pár korun :) až teď zpětně jsem se zamyslel jestli by jí to případně doma na něco bylo.


jozef: přesně timhle směrem jsem také uvažoval . jenže těžko takovou situaci simulovat . jinak má u sebe taky pořád sprej , je to red sabre v takové slušivé růžové barvě , zkoušeli jsme jaký to má tvar výstřiku atp , no potom jsem očistil trysku pap.kapesníkem a ten si dal zpět do kapsy , cca po 30min jsem se do toho vysmrkal , inu fungovalo to poměrně dost i po té době a množství malém :D
Naposledy upravil(a) Dvyt dne 28 zář 2010 15:47, celkem upraveno 1 x.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 28 zář 2010 15:24

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:33, celkem upraveno 1 x.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 28 zář 2010 15:34

Dvyt: asi takhle, nejlepší by byl možná doma dobře cvičený, pozorný a nebojácný pes. A nejen doma. Já když si to tak vyhodnocoval, třeba pes versus plynovka, tak pes by byl velmi dobrá varianta. Ale pes se musí cvičit, vlastně vychovávat, věnovat mu svůj čas je to živý tvor, tj. řešit čurání a kakání a krmení, ne všude se psem zase bez problému můžu, jak ho vozit v autě když nějaký auto už velikostně mám a se psem jsem jaksi nepočítal ...
Odpovědět