Je to dobra kuse?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od HANYKING » 24 zář 2010 00:25

A na jakou vzdálenost se dá zamířit bez náklopné montáže? Třeba s exocetem.


Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od crossbowhunter » 24 zář 2010 16:06

zamieriť sa dá na jednu vzdialenosť a efektívne ju využiť druhá.lumi-zone a vari-zone majú sovju hranicu 50yardov čo je cca. 46metrov. je to vzdialenosť kde sa dá efektívne strielať.ale určite dobrý strelec s kvalitnou výbavou a talentom bude triafať aj na 120 metrov.exocet na to potenciál má, väčšinou je chyba u medzikusu medzi kušou a zemou takže strelcom.
klasický puškohlad by som moc nekupoval, pretože sú stavané na trošku iné namáhanie ako vzniká pri kuši.je tam odlišný systém nárazu a vibrácii.ale optika riešená pre kuše je už niečo úplne iné.
čo sa týka vhodnosti na náklopnú montáž, tak lumi-zone a varizone sa tam stávajú zbytočnými, pretože lukratívne sú práve nastavitelnými bodmi pre rôzne vzdialenosti v závyslosti od rýchlosti šípu.
a čo sa týka tej ceny, tak predajca si prdel nerobí.
Uživatelský avatar
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od HANYKING » 25 zář 2010 00:36

Asi nejlépe vychází pokud se kuše koupí v setu. Ten první model na který jsem zakládal toto vlákno je tedy asi rákos. Ale zase China nemusí znamenat šmejd. Je nutné porovnat cena-výkon. Známej si koupil novou motorku(chopra) z Číny za 46000 a je spokojený. A japonský nebo Americký podobný model by stál 150 - 200 000. Sice musel vyměnit šroubky a dát pod ně perové podložky ale jinak to funguje. Nebo třeba Harley stojí 700 000 a ta samá motorka od Yamahy stojí 250 000. Je tedy otázka jestli má cenu za značku takto připlácet.

No a u těch kuší Excalibur asi nejlépe vychází tento set.
http://kuse.cz/shop/cz/?159,new-axiom-crossbow-kit
Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 25 zář 2010 07:42

Souhlasím s crossbowhunterem, Lumi zone je použitelný pro účely pro které byl vyroben, tedy 50yds. Přesná střelba z výkonné kuše je možná do vzdálenosti cca 120metrů, respektive i dál, ale to už musí být kombinace zbraň, vybavení a kvalita střelce hodně vysoko.
Použití klasických puškohledů možné je, sice jak píše kolega namáhání je jiné než u palné zbraně, ale třeba všechny modely jež nabízí p. Cerman jsou odzkoušené dlouhodobě a fungují k naprosté spokojenosti, sám mám odzkoušenu Meoptu i Fomei obě 4x a nenastal jediný problém!!
Můžu potvrdit, s cenou montáže si opravdu prdel nedělá :-))
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od crossbowhunter » 25 zář 2010 08:13

ok vráťme sa teda ku kuši desert hawk.
nemám síce možnosť si ju pozrieť a podržať v rukách, ale jej tvar mi príde trošku šialený.lučište bude uchytené v kove, takže bude ťahšie.naproti tomu je odlahčená pažba.bolo by to fajn, no tu podla fotky vyhral dizajn nad vyvážením.pri výstrele to musí výrazne trhnúť smerom nadol.pri pohlade na pažbu je vidieť že sa tam nebude dať pohodovo pripojiť lícnica, čo považujem za ďalšie mínus.
podpažbie je stavané pre určitý typ postavy.napríklad ja s dlhými rukami by som s tým netrafil ani dvere od stodoly, pretože ten úchop druhou rukou by bol u mňa nepraktický a teda nevyužitelný.a z druhej stránky je tam ťahšia výšková a stranová korekcia kuše.jednoducho, sa s ňou bude horšie mieriť.
tlmiče ramien ktoré táto kuša nemá predlžujú ich životnosť.takže ak by ju niekto chcel kúpiť, nebolo by od veci sa informovať na možnosť dokúpenia nových ramien.poistka je riešená tak že kuša je vhodná aj pre laváka ( aspoň malé plus a plus za poistku výstrelu na prázdno ).
avšak jednu kušu s hentak umiestnenou poistkou mám a nie je to moc praktické a pohotové ( ale ako som písal, nemám možnosť tú kušu chytiť, tak usudzujem podla fotiek ).odpor spúšte 1,6kg by nemal byť problém.môj exocet má trošku menej a to pre mňa znamená pohodové a plynulé strielanie.ale ten rozdiel je naozaj zanedbatelný.
trošku ma udivuje tá sila a rýchlosť.silu má silnejšiu ako exocet 200, avšak rýchlosť nižšiu.
celkové moje hodnotenie by sa dalo zhrnúť slovami : kuša vhodná na rekreačnú strelbu, prípadne občasný lov.ale aktívnejší tréning by bol asi utrpením
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 25 zář 2010 22:42

u té kuše desert hawk jsem si všiml,že ta ramena jsou uchycena jedním šroubem,tak myslím že bez tlumičů při nátahu 225 lbs,budou asi dostávat pořádný záhul.dále jsem si všiml,že šířka těchto ramen je 90 cm,exocet má tuším 98 cm,tak možná proto je excalibur rychlejší.jinak v optice už mám jasno,beru lumi-zone.
Uživatelský avatar
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od HANYKING » 26 zář 2010 22:51

Tak ta první kuše asi nebude žádná výhra. Ale kdyby to byl totální šmejd tak by ji snad prodejce nenabízel. A co koupit tu kuši Excalibur jak je v setu za 16000 i s optikou a ramenem. Ještě je asi nutné koupit natahovák. Myslel jsem, že natahovák je automaticky součástí kuše a zřejmě tedy není. Pak je tam ještě možnost setu za 6000 + kuše. A stejně to asi není vše. Další doplňky co mě napadají jsou - taška na kuši a nějaké udělátko na výměnu tětivy.
Takže jaký máte názor na ten osazený NEW Axiom Crossbow Kit ?
Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od crossbowhunter » 27 zář 2010 07:47

váhal som nad ním.moja prvotná volba bola phoenix a axiom.nakoniec však vyhral exocet 200, pretože vždy je lepšie mať niečo málo naviac.
čo sa týka vari-zone je to super volba, avšak bez osvetlenia zámernej osnovy, čo som rozhodne chcel.
napínak nie je súčasťou asi u žiadnej kuše.
ono sa to postupom času nabalí.náhradná tetiva, servisný napínak, napínak, šípy, terčovnica, hroty ....
môj exocet ma doteraz vyšiel na 1200 € a ešte ďalších 300 do neho pôjde.časom ešte dialkomer s montážou a hádam bude aj stačiť :lol:
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 27 zář 2010 11:00

já myslím,že na terčové střílení je to dobrá volba,jen se k tomu setu dokoupí napínák,ale jak píše crossbowhunter,je lepší mít nějaký ten výkon navíc,možná časem budeš chtít zkusit lov,tak by stál za úvahu exocet a k němu ten set lite stuff package,cena je jen asi o 2000 vyžší,ale zato už obsahuje krom jiného i napínák na kuši.
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 27 zář 2010 11:48

thor6 píše: šířka těchto ramen je 90 cm,exocet má tuším 98 cm,tak možná proto je excalibur rychlejší
To by mělo být přesně naopak, nemyslíš? :-) v tom to není, bude to jen a jen o materiálu a zpracování, především o váze ramen ..
Vari zone je výborná volba pro lov, na jiné použití je to nevhodné, speciálně na PŘESNOU střelbu na větší vzdálenosti, kterou si psal že chceš provozovat :-) počítám že 45 metrů si tím nemyslel :-))
Já když sem stavěl kuši, tak žádný Axiomy nebyly :-))) Ale je to Exc. takže určitě ano, kvalita zaručena, menší výkon=menší opotřebení, cena příznivá :-)) ačkoli cenu tady doporučuju moc neřešit ...
Cca 40t beru jako reálnou hodnotu za bezva funkční komplet, dálkoměr je nezbytností :-)


Obrázek
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od crossbowhunter » 27 zář 2010 16:55

pozeral som a krásna fotka.keď sa v zime dokotúlam domov, tak odfotím môjho exoceta.ale klasika excal. montáž, lumi-zone a dole mám miesto toho bipodu weaver lištu a na vysokej montáži svetlo :D hold každý to máme určené na niečo iné 8)
už sa teším na to ako s kamošom pôjdeme na ukrajinu na losa.len on chce ísť s jeho reflexným lukom a ostáva z usa doviesť ešte lovecké hroty.
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 27 zář 2010 20:02

for DFender:jasně,chci střílet dál než 45m,problém je v tom,že můj finanční strop byl původně 20000,pak se mi podařilo jej navýšit na 25000,tak proto volím lumi-zone.je to pořád lepší než střílet bez optiky,jak jsem pro začátek chtěl.časem bych chtěl zkusit náklopnou montáž a lepší optiku,ale teď ne,to je dalších 15000,to by už moje polovička nerozdýchala.jinak teda super fotka,paráda :shock: .jen mi vrtá hlavou,není dálkoměr vhodnější spíš na lov?u statického terče přece znám vzdálenost,na kterou střílím :roll:
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od thor6 » 27 zář 2010 20:14

for crossbowhunter:četl jsem někde,že v usa prodávají hroty,co udělají do zvířete díru 7 cm,je to skutečně pravda?
crossbowhunter
Příspěvky: 190
Registrován: 21 dub 2010 12:33

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od crossbowhunter » 27 zář 2010 20:49

hej je to pravda, dokonca ich kúpiš aj u vás, len neviem u ktorého predajcu.
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Je to dobrá kuše?

Příspěvek od DFender » 27 zář 2010 21:37

Díky!

Jo jo každý máme svůj účel :-)

Já psal že peníze to chce neřešit :-))) ale kdybys to všechno objednal (včetně zbraně) u Cermana, nejspíš dostaneš slevu a v těhle případech vyjde levněji i naklápění-s 4x Fomei tě to vyjde na 6t.
Dálkoměr je důležitá věc, já u terče vzdálenost nevím, právě na to mám dálkoměr, odejdu kus od terče, podle něj "naladím" a střílím ;-), takto mám naprosto funkční a přesnou zbraň od bezprostřední blízkosti po hodně velké vzdálenosti .. nebo třeba 3D střelba, taky neznáš vzdálenost ...
Odpovědět