Hawken Woodsman

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
jirí svoboda
Příspěvky: 1
Registrován: 14 zář 2010 17:23

Hawken Woodsman

Příspěvek od jirí svoboda » 14 zář 2010 18:01

Ahoj přátelé zbraní. Hawken,ráže.45,hlaveň 28",stoupání 1.66",mělké drážky.Střílení Reálama 250gr,navážka 2.2g, chodí bezva.Má s tím ještě někdo dobré skušenosti,nebo je někde chyba :shock: Jiřičák


hawken.45
Příspěvky: 147
Registrován: 17 črc 2010 19:03

Re: Hawken Woodsman

Příspěvek od hawken.45 » 17 zář 2010 09:49

Pokud chodí dobře, tak asi chyba není.Mám Woodsmana od Dikaru stoupání 1:48.Na trochu přesnější střelbu nabíjím místo kulí ve flastru Maxiball (vlastní výroba) mazaný sádlem se včelím voskem a cca 2,5 g (nemám přesně zváženou odměrku) Vesuvitu.S ohledem na horšící se zrak a další neduhy to pak chodí dost dobře :D .
triska1
Příspěvky: 26
Registrován: 03 led 2010 11:51

Re: Hawken Woodsman

Příspěvek od triska1 » 17 zář 2010 15:48

Jestli to nemělo být - chodí bezva -ale nic netrefím,což je u flinty dost podstatný rozdíl :D
...................
Jinak ji mám v ráži .50 drážky jsou hluboké 0,24 mm,což mi nepřijde moc mělké.
S koulí se to moc nekamarádí, no s REALEM 320gr to jde,
ale musí se dost podsypat,až přes 4 gr výše.

No už jsem stejně přešel na dospělou Hawkenku od Pedersolli,to je jiná káva....
- kdyby někdo stál o Ardesu, je volná.
hawken.45
Příspěvky: 147
Registrován: 17 črc 2010 19:03

Re: Hawken Woodsman

Příspěvek od hawken.45 » 19 zář 2010 20:51

Nedávno jsem vyrobil perličkovou mušku a osadil ji na flintu.Dneska jsem ji šel nastřelit a začal samozřejmě osvědčenou laborací.První dvě rány v černém a pak už to cestovalo po celém terči.Přesně jak píše Tříska-běhá dobře, ale nic netrefím a to s oporou :( .Znechucen jsem už chtěl jít domů, ale objevil jsem v kabele pár polopatron podle vzoru na jiném fóru (tuším, že podle Virginiana).Kule 11,7, filcová ucpávka napuštěná za tepla v mazání a 2,5 g Vesuvitu.A k mému překvapení bylo všech pět ran v černém trojúhelníku seržanta Yorka s docela slušným rozptylem!Samozřejmě opět s oporou.Už kdysi jsem ve staré, omlácené Kentucky od Ardesy používal filc a velkou kuli, ale ostatní mě od toho zrazovali a ani jsem moc netrefoval.Teď vidím, že to nemuselo být nutně laborací, spíše tím kopytem mezi flintou a zemí :) .
triska1
Příspěvky: 26
Registrován: 03 led 2010 11:51

Re: Hawken Woodsman

Příspěvek od triska1 » 19 zář 2010 21:10

No v Hawkeně skončil test s polopatronami vyšroubováním pistonu a podsypáním prachem.
Nějak mě po 15 zápalce přestalo bavit držet flintu a střílet jen kapslíky.
A taky ta spotřeba zápalek,že.
/u DP není boční zátravkový šroubek,musí se pistonem,nebo hlaveň ven a zátravkový šroubek je z druhé strany pod pažbou :( /
hawken.45
Příspěvky: 147
Registrován: 17 črc 2010 19:03

Re: Hawken Woodsman

Příspěvek od hawken.45 » 19 zář 2010 23:09

Tož to tam nesmíš narvat aji s papírem :) .Utrhnu (kdysi bych i ukousl) zahnutý konec papírové trubičky, vysypu prach, vytlačím kuli s ucpávkou.Jde to nabíjet i bez startéru dřevěným nabijákem a při dobrém mazání klidně třicet ran bez čištění.Celé papírové polopatrony jsem používal jen do revolveru, ale už jsem se na to vy...l, protože výroba je časově náročná.
Odpovědět