Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 10 zář 2010 01:21

Tak jsem to tu procetl a rad bych dodal nasledujici:
Petek píše:O nějakým obchodu, který by vyloženě vyčníval nevím. Přijde mi, že nějaké podrobnější info nikde moc nemívají. Ale primo tady na gunshop to není zas tak špatné a potom mi ještě přijde dobré colosus (viz. google). U druhého jmenovaného mají velmi rychlé a hodnotné odpovědi na dotazy, ale to tady na gunshopu určitě taky :D
Varuji vsechny, aby si dali velky pozor na obchod Colosus.cz. Ten obchod je prima v tom, ze maji uzasne dodaci lhuty - vetsinou den po objednani nebo max. obden vam zbozi dorazi. V tom jsou opravdu profesionalni. Krom toho maji velky vyber - to je ale asi vse. Ten obchod je skvely na to, ze pokud vite, co chcete, dostanete to rychle. Rozhodne ale varuji vsechny, kteri toho o plynovkach vedi mene, nez aby vedeli presne proc a jaky model chteji, aby se za zadnou cenu neridili tim, co Colosus o vyrobkach pise na svych strankach. Daji se tam precist (s prominutim) kecy typu : "CS - Nervově paralitycký plyn který působí na člověka, ne na všechny psy a zvířata. Po výstřelu se útočník kácí k zemí a cca. po 10 minutách vstává a neví co se dělo má tzv. okno." Vetsi pripitomelost jsem v zivote o plynu CS neslysel. Ze se tomu chybne rika nervove paralyticky plyn bych i presel, ale ze si Colosus vymysli pitomost o upadnuti do mdlob a nasledne amnezii je neuveritelne diletantstvi nebo mozna umyslne klamani zakazniku. Stejne tak vety jako "plynové pistole v černém provedení spolehlivého tureckého výrobce EKOL". Jestli je Ekol spolehlivy vyrobce, tak asi ta pistole co mam od nich doma bude od nekoho jineho a napis EKOL se tam dostal omylem. Na colosus si dejte opravdu pozor a moc tem jejich "hodnotnym odpovedim" neverte.

JInak Kebab ma pravdu, ze je nahlavu, jak nekdo prijde jednou za cas a zepta se, co si ma "jakoze teda koupit za jako tu zbran teda". Na nikoho tu nechci utocit ale fakt je takovy - nikdo to za vas nerozhodne, musite se rozhodnout sami. My vam tu jen muzeme poradit kde najit info nebo rict vlastni zkusenost s nejakym modelem. Pokud ale prijdete s tim, ze nevite coby a date jen kusove nebo i protichudne pozadavky na zbran, nikdo nebude schopen nic rict. Chce to prijit s par navrhama, co se vam jako libi a co od zbrane chtete/na co ji budete pouzivat. Pak se muzem nejak bavit. Neverim, ze by nekdo ze stalych prispevatelu nechtel pomoci, jen to obcas je trochu na hlavu.


ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 10 zář 2010 09:35

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 10 zář 2010 16:31

Jo jo Colosus umí dobře pobavit, a to nejen ohledně plynovek... Informace, že boxer slouží pro ochranu prstů při úderu, mě fakt dostala a myslím, že bych mohl pokračovat donekonečna :lol:
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
Petek
Příspěvky: 19
Registrován: 01 čer 2009 18:40

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Petek » 11 zář 2010 23:50

Pietro.Beretta: Tak možná sem colosus trochu přechválil :-D Já na ně získal kladný názor, když sem potřeboval nějaké info na pouzdra. Rady ohledně velikosti a tak.
A k tomu s tou Zoraki 914... děkuji za vysvětlení. I když teda nic moc potěšujícího pro mě. Asi se porozhlédnu po nějakém novějším kousku, který už bude vybavenější.
Atak Zoraki 914
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 12 zář 2010 00:00

Vyvijeji se vsechny zbrane a nektere zatoulane kousky se mohou potulovat vsude. Kuprikladu EKOL P29 se drive udajne delal s plastovou spousti a vodici tyckou. Pak se to faceliftovalo a dela se to vse kovove. Presto, ze uz je to nejaka doba, tak se vam muze stat, ze se vynori nejaky jeste typ z te stare serie bude lezet na pulte v obchode.

Protoze plynovky bohuzel se netesi v teto zemi nejakemu velkemu zajmu, pak obchodnici zpravidla ani poradne nevedi, ze je vic verzi te ktere pistole. Proto pokud ta zbran nebude rovnou v obchode a vy si ji budete muset objednat, muze se vam stat, ze vam privezou jen tu jednu a bude to zrovna porad ta starsi verze. Vyresit se to da asi jedine tak, ze bud na to obchodnika predem upozornim a reknu mu, ze chci verzi s ozubem a pokud prijede bez, tak ji nekoupim. Nebo druha moznost je najit kram, kde ta Zoraki vylozene lezi pod pultem, ozkouset si je a vzit jedine s ozubem.

V tech plynovkach je bohuzel bordel, musite byt daleko vic ostrazity.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 16 zář 2010 12:33

V utorok 14.9.2010 niekoľko minút po 23 hodine bolo oznámené polícii, že v obci Brezovička, okr. Sabinov sa strieľa. Podľa svedkov udalosti podnapitý muž v miestnom pohostinstve sa údajne vyhrážal tam sediacim hosťom a neskôr idúc k domu sa zastavil na zastávke autobusu, kde bola skupinka mladých ľudí a tam vyvolával bitku.

Keďže sa nikto z nich s ním biť nechcel, tak sa im vyhrážal, že ide domov po zbraň a všetkých ich postrieľa. Jedna z miestnych žien asi okolo 23,00 hod. počula zvuky podobajúce sa na výstrely. Spolu s manželom sa išli pozrieť cez okno, kde na ulici videli podozrivého. Videli, že v ruke drží pištoľ striebornej farby, z ktorej vystrelil. Pri streľbe bolo vidno záblesky zo zbrane. Strieľajúci muž rozhadzoval rukami a zbraňou mieril smerom k autobusovej zástavke, kde v tom čase sa nachádzalo niekoľko osôb. Žena skutočnosť oznámila telefonicky policajtom. Policajti jej povedali, že sa má schovať a varovať aj ostatných ľudí, ktorých spozoruje a hneď poslali hliadky na preverenie udalosti.
Vzhľadom na nebezpečnosť konania polícia pristupovala k nemu ako k ozbrojenému páchateľovi s plným nasadením, pretože išlo o ochranu životov a zdravia občanov obce. Keď operatívna hliadka zistila, že páchateľ vošiel do domu, tak zasiahli policajti pohotovostného policajného útvaru.
Po vniknutí policajtov do uzatvoreného priestoru domu bol nebezpečný páchateľ zadržaný a stotožnený, pričom policajti u neho našli tri kusy krátkych plynových zbraní . Preverením totožnosti páchateľa polícia zistila, že sa jedná o 38 ročného muža z Novej Ľubovne, okr., Stará Ľubovňa, ktorý sa často zdržiaval v Brezovičke v rodičovskom rodinnom dome. Muža už v minulosti polícia preverovala kvôli zbraniam a priestupok riešil príslušný obvodný úrad v rámci priestupkového konania. Muž nemá povolenie na držbu a nosenie zbraní.
Keďže zákrok policajtov v dome bol rýchly a páchateľa prekvapil, tak zbraň nepoužil a nedošlo k jeho zraneniu ani k zraneniu zasahujúcich policajtov. Po jeho zadržaní bol eskortovaný na Obvodné oddelenie PZ v Lipanoch za účelom vykonávania ďalších procesných úkonov. Po zadržaní mu policajti pri kontrolnej skúške na požitie alkoholu namerali 0,98 mg/l alkoholu .Polícia prípad vyšetruje ako prečin násilia proti skupine obyvateľov a proti jednotlivcovi. Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody až na 2 roky. (není co dodat) :!: :?:
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 16 zář 2010 14:05

Tohle snad patri do Udalosti a ne do tematu o plynovych zbranich.

Na Slovensku potrebujete povoleni na plynovku? Ze jsi to barevne zvyraznil.

Dalsi blb.
Manipulace se zbrani pod vlivem navykove latky,ruseni nocniho klidu,ohrozovani osob protoze miril smerem kde staly.
Mel stesti,ze na zastavce nestal jiny blb s ostrou.

V kazdem pripade je nutno rict,ze "novinari" maji na delsi dobu nejake tema.Chtelo by jim predhodit jine tema.
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 16 zář 2010 14:15

Povolení zatím není třeba, ale podle všeho se všechno změní,a nakonec budem všichni odzbrojovat. :lol:
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 16 zář 2010 20:57

http://tvnoviny.sk/spravy/krimi/brezovi ... stole.html Na Slovensku debilita jen tak kvete. :!: :!: :!: A nemyslete, že tady v Čechách zůstanou pozadu.Blbci jsou všude. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ALKAJ » 16 zář 2010 21:53

OT:
Dúfam že onedlho si tie novinárske onuce nájdu inú tému. Napríklad našu väčšinovú menšinu dyskriminovanú...
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Plynové pistole

Příspěvek od jozef hošmanek » 17 zář 2010 13:06

Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 17 zář 2010 18:57

:lol: No na takovéhle blbnutí je to určitě dobrá sranda... Jen by mě zajímalo, jak rozstřelil tu plechovku a láhev od vína :?:
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 18 zář 2010 09:18

něco narval dovnitř. Já jsem měl v Ekolu Jackalu takovou přepážku, která se dala imbusem odšroubovat, tím pádem tam vznikla díra asi tak 6cm hluboká. Takže se s tím určitě dalo střílet spousty různejch kravin. Já to ale radši nezkoušel. Viděl jsem i nějakou recenzi na plynovou pistoli, kde do odpalováku na pyrotechniku rvali kovové koule s průměrem 14mm a stříleli s tím do nějaké plechové zdi. Přes ten vystřelovák to musí ale mít naprd sílu.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 18 zář 2010 19:38

Mno tak já osobně tam nic vyšroubovat nemůžu a ještě mam tu přepážku dost blbě - neprojde mi tam ani ten fajfkošťour... Ale myslím, že přes ten adaptér to musí mít sílu naopak dost slušnou. A to právě díky tomu zúžení. :idea:
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 18 zář 2010 22:06

Zůžení tam sice je, ale ještě před ním jsou na začátku dvě díry kterýma asi uniká přebytečný tlak, takže se to hodně ztlumí.
Jinak já teď do hlavně taky nic nenarvu protože umarex má proti takovýmdle pokusům pistole opatřené těmahle možná až zbytečně bezpečnýma přepážkama, přes které se nedá ani pořádně pročistit hlaveď od svinstva.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Odpovědět