Jak deaktivovat natazenou kusi?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Jak deaktivovat nataženou kuši?

Příspěvek od HANYKING » 13 zář 2010 19:48

Pročítám si nějaký věci ohledně kuší a narazil jsem na upozornění, že kuše nesmí vystřelit naprázdno. Jak se ale postupuje pokud je kuše natažená ale není možné z jakéhokoli důvodu vystřelit šíp?


Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
Uživatelský avatar
PetrosK
Příspěvky: 94
Registrován: 23 zář 2009 15:07
Bydliště: Šumpersko

Re: Jak deaktivovat nataženou kuši?

Příspěvek od PetrosK » 13 zář 2010 21:51

A není možné tu tětivu chytit rukou a jednoduše ji vypustit? Jako když se na zbrani vypouští kohout?
Kuš jsem viděl maximálně v tv, tak mě omluvte, pokud píšu blbosti. Zase na druhou stranu, kdyby to takhle šlo, tak by ses asi neptal :-)
CZ75 SP-01 9x19
memphisto
Příspěvky: 84
Registrován: 25 kvě 2009 01:41

Re: Jak deaktivovat nataženou kuši?

Příspěvek od memphisto » 14 zář 2010 19:23

Pochybuji, že u kuše s napínací silou větší než 100 lb to udržíš
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Jak deaktivovat nataženou kuši?

Příspěvek od PEPAN » 14 zář 2010 19:43

Jo, nezapomeň že musíme podržet spoušť, taky by mě zajímalo jestli je nějakej fígl
Nejde!Prostě NNe
thor6
Příspěvky: 254
Registrován: 12 zář 2010 22:19

Re: Jak deaktivovat nataženou kuši?

Příspěvek od thor6 » 14 zář 2010 21:08

taky bych rád věděl, jestli to jde,já myslím,že řešení je naprat ten šíp někam proti svahu :?
lekkyel
Příspěvky: 10
Registrován: 16 kvě 2010 18:48

Re: Jak deaktivovat nataženou kuši?

Příspěvek od lekkyel » 14 zář 2010 21:37

tak jí můžeš zkusit nechat nataženou, pokud to není bezpečnostním rizikem do té doby, než budeš mít po ruce někoho, kdo ti jí pomůže deaktivovat, tedy zmáčkne za tebe spoušť, zatímco ty budeš držet tětivu, aby kuše nevystřelila, mělo by to být zvládnutelné, protože kuši musíš zvládnout natáhnout
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Jak deaktivovat nataženou kuši?

Příspěvek od ALKAJ » 14 zář 2010 21:50

Lenže tie silnejšie modely sa nenaťahujú priamo rukou, ale cez mechanizmus. Či?
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
lekkyel
Příspěvky: 10
Registrován: 16 kvě 2010 18:48

Re: Jak deaktivovat nataženou kuši?

Příspěvek od lekkyel » 14 zář 2010 22:05

tak to bych opravdu kecal, to nevím, já sem měl zatím v ruce jen ty co se daly natáhnout normálně, ale pokud je tam nějaký mechanizmus, tak to zkusit povolit přes něj
DFender
Příspěvky: 221
Registrován: 13 črc 2010 16:50

Re: Jak deaktivovat nataženou kuši?

Příspěvek od DFender » 15 zář 2010 00:45

Normálně si dáš kuši jako by si ji chtěl natáhnout, stejným stylem vezmeš i tětivu a předepneš ji jako bys ji chtěl "přetáhnout" - tzn. ji tím uvolníš z ořechu a když držíš celou sílu lučiště jen ty, tak nataženým palcem pravé ruky-který už máš nachystaný :-) odmáčkneš spoušť společně s pomalým, kontrolovaným pohybem tětivy dopředu - a je to :-) pokud se používá lankový natahovák-který je u většiny silnějších nekladkových kuší nezbytností tak ho zahákneš jako při klasickém nátahu, levou rukou lanko vyroluješ nadoraz a zase zatáhneš tětivu, pak s pravou rukou pevně na soše odmáčkneš a levou rukou kontrolovaně spustíš tětivu-při obou způsobech samozřejmě pevně stojíš v nátahovém oku kuše, jinak máš problém :-) chce to cvik a sílu ale to kuše obecně ... Jinak se ještě kuše vybíjí výstřelem-hliníkovým šípem do země-karbonový nikoli, nemusel by to ustát, ale to jen v případě že jsi venku a to pak není problém si asi ještě jednou vystřelit do terče :-)
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Jak deaktivovat nataženou kuši?

Příspěvek od ALKAJ » 15 zář 2010 11:57

THX za info.
lekkyel píše:při obou způsobech samozřejmě pevně stojíš v nátahovém oku kuše, jinak máš problém :)
:lol:
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Odpovědět