Mala odstrelovacka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
MIGWEL1
Příspěvky: 1
Registrován: 15 srp 2010 17:05

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od MIGWEL1 » 09 zář 2010 14:35

Zdravím... dlouho čtu vaši diskuzi a nestačím se divit... nazývat někoho "sockou", nebo někoho vyhazovat at si založí jinou soutěž jen proto že má jiný názor je docela síla. Když u pořád měníte pravidla ků_li někomu, tak ho konečně nechte jeden rok vyhrát, ať je od něj pokoj a udělejte pravidla platná na celý rok, který budou bavit všechy... Jestli jsem uvažoval že bych příští rok chodil třílet tak jsem ted hodně na vážkách tak rozhádanou (jak nazýváte prestižní) soutěž jsem ještě nikdy neviděl... - tak hodně zdaru a nepobijte se.. :!:


Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mkouba » 09 zář 2010 14:54

Migwel1: Moc ten prispevek nechapu. Pravidla souteze jsou po cely rok samozrejme stejna, akorat u treningovych zavodu se zkouseji pravidla pro pristi rok. Zmeny pravidel jsou smerovany k tomu, aby mel i zacatecnik sanci (pokud bude trenovat) na nejake umisteni. Kritizovano bylo hlavne to, ze slusny vysledek muze zarucit jen investice pres 70 000,- coz neni zas tak uplne pravda (sam mam sestavu za ctvrtinu ceny) a cestou pro ty, co nechteji investovat ani tu ctvrtinu je prave nova kategorie Classic. A vzhledem k tomu, ze se vetsina z nas zna dobre osobne, je to jen takove postuchovani a nikoliv rozhadani. Pokud pujdem do podstaty veci, tak nase MAO je silne svazana s klasickou 50M malorazkovou strelnici a jeji moznosti. Spousta lidi ma uzasny napady jak byt co nejvice "odstrelovac", ale ono to na tomto druhu strelnic proveditelne neni. A pro ne jina alternativa nez zcela jina soutez opravdu neni.
Air Arms EV2 MK III
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 09 zář 2010 17:50

Veskerou kritiku i namety na vylepseni Hradecko-prazske Mao zasilejte formou SZ nebo na email primo organizatorum, tzn. Sidewinderovi nebo me. Receno mirne, jednodussim pojetim internetoveho fora nic resit nebudeme.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 10 zář 2010 15:08

Se mnou to na chaloupky na 90% nevypada, flinta je rozebrana a spise mam rodinny vikend :(
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od rimfireBR » 14 zář 2010 09:58

pro ladiče nesmrtelných "45šestek" :wink: nová pažba alá AI http://www.klinsky.cz/stranky/30147_3.php
wouwwwwwww :idea:
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od harpplayer » 14 zář 2010 10:52

Pan Klinský je velmi dobrej řemeslník, ale o správný ergonometrii pažby toho moc neví. Tenhle výrobek je toho jasným důkazem. Vyhnutí hlaviště žádný (nevšiml jsem si, že by lícnice a botka byly příčně nastavitelné) a ta pistolovka má od pohledu k pohodlnosti a příručnosti taky dost daleko. Pravděpodobně se taky nepočítá s tím, že by to předpažbí někdo používal jinak, než jako konzoli pro dvojnožku. Rovněž to "vybrání pro prsty" je víceméně estetická záležitost (přestože na mě to příliš esteticky nepůsobí). Raději bych uvítal "ventilační" otvory. Celý mi to připadá jako dřevěná hračka z n.p. TOFA. Každopádně, co je třeba ocenit, je poctivý truhlářský řemeslo a pěknej materiál.
Uživatelský avatar
Enzo
Příspěvky: 38
Registrován: 11 lis 2008 16:12
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Enzo » 14 zář 2010 10:54

Good :shock:
Jenze jsem Akorat zrovna jednu dodlabal :evil: ale ve stilu M40A3
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od rimfireBR » 14 zář 2010 12:49

:arrow: to co popisuje harp jako neduhy Já osobně na téhle pažbě nepostrádám a ani jsem to od ní neočekával ( mám jednu na Suhl) co mě ale opravdu zklamalo :? je zas naopak To co harp popisuje jako pěkný matroš :( ten je Však v mém případě ( lepenice) horší průměr :!: ale co už, šla na camouflage tak to není vidět jen Harry nadává ještě dneska, že to musel bambilionkrát brousit a stříkat a ....... pořád do kola :mrgreen: :mrgreen:
Pravdou taky je, že na místo tý spodní lišty by stačilo jen oko pro řemen či bipod, protože věřím, že na tuhle pažbu nikdo snad věšet opěrky ruky nebo vyvažování pod hlaveň nebude :wink:
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od harpplayer » 14 zář 2010 13:54

Ten materiál na fotkách vypadá dobře. V ruce jsem to neměl, takže jsem soudil pouze z toho co vidím. Prostě ta pažba není nic jinýho, než těžká komerce. Chápu, že nepostrádáš všechno to, co jsem napsal, protože střílíš z BR stojanu nebo z dvojnožky. Kdybys z toho ale měl vystřelit s řemenem nebo klasicky vstoje, už bys ty problémy viděl taky.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Sidewinder » 14 zář 2010 15:44

:D Je to sice pekne terenni kolo, ale az s nim pojedes po silnici, poznas jeho nevyhody... :lol:

Ta pazba "action" se mi vzhledove nelibi, predloze nesaha tedy ani "po kotniky". Materialu take moc neverim, protoze jsem videl v realu pazby od Klinskeho z lepenice, ktere vypadaly mozna dobre na fotce, ale v realu uz nikoli - to drevo melo spoustu ruznych defektu. A k tomu to ma mistr Klinsky strasne drahe. Vice se mi libi treba pazby na teto strance: http://www.solory.cz (CZ750 a Sako TRG style)
Shindel
Příspěvky: 127
Registrován: 03 dub 2010 13:32

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Shindel » 14 zář 2010 19:09

Sice to sem úplně nepatří, ale když už tu řešíte pažby, nevíte o někom, kdo dělá klasické libovolkové pažby na konkrétní systém? Otec bude mít kulatiny, a chtěl bych mu obléct tu jeho krasavici.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 14 zář 2010 19:46

Rimfire promine ale ten výrobek je fakt podivnej. Taková prkenice .... :) . Ale své obdivovatele si určitě najde, je to takový kýč až je krásná :D
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od harpplayer » 15 zář 2010 07:36

To Shindel: Kontaktuj p. Kožurika. Kluci z Chaloupek ti na něj dají bližší spojení. Dělá již mnoho let velice zdařilé kopie pažeb Anschütz, velmi často dřevo i lépe zpracované. Každopádně je to střelec, který dlouhá léta byl (a mezi veterány stále je) na velmi vysoké úrovni, takže má zkušenosti s tím, co správná pažba potřebuje (narozdíl od p. Klinského). Na tomhle kole se svezeš špičkově na silnici i velmi slušně v terénu. :twisted: :lol:
Uživatelský avatar
rimfireBR
Příspěvky: 527
Registrován: 01 bře 2007 16:43
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od rimfireBR » 15 zář 2010 09:29

mám osobni zkušenosti i s prací pana Kuzurika, dělal mě pazby dvě na Suhl a ZKM 456 práce kvalitni. Obe pazby podle předloh Anschutz. Za kvalitu je potreba platit ;-) a myslím, ze měl horší přístup k věcem co se dělaj z duralu ( jako ze Vse děla ručně a nemá soustruh a tak )
Obě pazby jsou vyfoceny tady na fóru někde cca mezi 22-122 str ;-))
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 15 zář 2010 20:19

A co pan Vrestiak? taky si myslim, ze nedela smecko ... jiank od pana Kozurika sem nic nevidel, ale rad bych videl...

Jinak Solory mi kdysiva mel delat pazbu na cz200 ale tenkrat mel pouze cz750 jako vzor a to sem nechtel, jiank cena je luxusni a prace dle fotek zrejme taky...

co se tyce pana Klinskeho - ten material, lepenice, tady nekdo nekde kupoval na pazbu za cca 700,- ... a byl strasne rad ze za tak levno... ale ale... pak zjistil proc kvalitni lepenice stoji nekolikrat tolik ... co jsem zatim mel moznost drzet v rukou lepenici ala cz750 tak kvalitou si myslim ze super, dobre se opracovava a hlavne je pevna jak helvetska vira :)

a BTW bych mel mit pul spalku ted navic :)
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Odpovědět