Zkusenosti s IZH-71 Bajkal 9mm-short pro sebeobranu.

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Tom1

Zkušenosti s IZH-71 Bajkal 9mm-short pro sebeobranu.

Příspěvek od Tom1 » 17 kvě 2006 16:03

Prosím o pár rad a zkušeností s pistolí Bajkal IZH-71 v ráži 9mm-short. Chci ji používat na střelnici i skrytě nosit. Proto mě zajímají bezpečnostní prvky, spolehlivost, přesnost a kvalita zpracování. Informací o této pistoli je málo a budu vděčen za jakékoli info. Dík.


Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 17 kvě 2006 16:08

To je bývalý Makarov, ne?
Pokud by byla za dobrou cenu, tak proč ne? Ale spíš na nošení, na střílení na střelnici bych to nebral.
Obrázek
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Tom1

Příspěvek od Tom1 » 17 kvě 2006 16:18

Je to "modernizovaný" makarov a v kozapu ho mají asi za 5500kaček.
Co jsem čet, tak má 4" hlaveň, proto bych očekával určitou přesnost.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8890
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 17 kvě 2006 16:28

Což o to, přesnost tam nějaká bude, už jen proto že to má pevnou hlaveň.
Jde spíš o to, že to třeba nemá stavitelné mířidla, ten náboj je dražší než 9Luger a ten úchop taky nebude nejlepší z důvodu velikosti pistole viz. diskuze FullXKompakt.
Ale ta cena za novou je docela dobrá, si myslím.
I když já bych, když už, tak radši vzal tu Margo. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Fantan
Odborník na zbraně
Příspěvky: 363
Registrován: 23 pro 2005 22:27
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fantan » 17 kvě 2006 21:23

Pokud já vím, je to velice přesná zbraň - rozhodně přesnější, než ruka a schopnosti většiny střelců! :D
Mělo to jediný handycap, totiž střelivo - rusové dávali do střel železné jádro ve tvaru hříbku - ne kvůli průbojnosti, ale kvůli úspoře olova. To jádro tam dávali jakkoli a ty koule pak lítaly kam chtěly - takový brambory. Jakmile tam dali lauf na 9mmK, tak tuhle vadu odstranili (on Makarov střílel výborně i s bulharským, nebo polským střelivem). :shock:
Drží se to taky dobře, miřidla to má docela dobrý, hranatý a dobře čitelný, pevná hlaveň - mechanicky je to skoro Walther - až na ploché bicí pero.
Nicméně střelivo je drahý a nezbývá, než to přebíjet, jinak si člověk moc nezastřílí a podle tabulek je rozdíl výkonu mezi 7,65 mmBr. a 9mmK nepatrný. To už je výhodnější ČZ 27 nebo 50. :wink:
Bajkal taky nabízí VIKINGA v 9 Para - 18 ran asi za 12 K. Někdy (snad tady) na to byl odkaz, dělali s tím test na 5000 ran, první zádržka byla po 3500 ranách - trochu to přečistili a dojeli test do konce.
Když je Walther 7,65 dobrý pro J.Bonda, je dobrý i pro mne :D !
Odpovědět