Tex 083

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Black Sabbath
Příspěvky: 274
Registrován: 07 pro 2006 22:41
Kontaktovat uživatele:

Tex 083

Příspěvek od Black Sabbath » 20 pro 2006 00:44

Mám Texku a potřeboval bych ji zesílit. Standartní péro je strašně slabé. Nevíte, kde se dá sehnat silnější nebo obecně kde se dají sehnat péra do vzduchovek? Nebo popsat postup, jak udělat péro pro konkrétní vzduchovku. Dík.


Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 20 pro 2006 07:36

Postup je jednoduchej, napiš trojovi a on by ti to udělal. Mě dělal silnější pružinu do S631. Buď mu můžeš poslat parametry, nebo jaku mustr tu origo pružinu. Než si ale něco podobnýho zadáš, dobře si (pokud chceš silnější brko) rozmysli co se tam vejde - průměr, počet závitů, síla drátu. Nezapomeň že pružina malinko nabyde do stran při stlačení.
3022

Příspěvek od 3022 » 20 pro 2006 20:55

Pero ti bezevseho udelaji v libovolny pruzinarne (kusove, parametry i material co si reknes, dodani standartne tak do mesice) - pouzij Google Luku. Pro parametry (resp. rozmery) doporucuju vyjit z toho co mas a to dle pozadovany sily a moznosti zastavby upravit v souvislosti s vypoctem pruzin kterej je bezne uvadenej ve strojirenskych tabulkach.


Ale abys to pripadne nemusel nekde zdlouhave hledat, neco sem ti vytah, melo by ti to stacit:

"...

s= (8 x F x D x D x D x n) / (Gx d x d x d x d)
F= (s x G x d x d x d x d) / (8 x D x D x n)
W= (F x s)/2

D – střední průměr (rozteč os drátů) pružiny (mm)
d – průměr drátu pružiny (mm)
s - deformace (stlačení) pružiny (mm)
n – počet činných závitů (v praxi nejčastěji všechny závity mimo závěrných)
W – deformační energie (přetvárná práce) obecně (mJ)
F – síla vyvinutá pružinou obecně (N)
G – Modul pružnosti ve smyku (Mpa)
t – rozteč mezi osami drátů pružiny v nestlačeném stavu
v – rozteč mezi osami drátů pružiny v nestlačeném stavu
h – pracovní zdvih
i – poměr vinutí i=D/d (obvykle i= 4-16)

Moduly pružnosti ve smyku (G) a dovolená mezní napětí v krutu (TauDm) pro různé materiály:

G= 8,05x10 na 4 TauDm= 0,5xRm - tažený patentovaný drát z uhlíkové oceli

G= 7,85x10 na 4 TauDm= 0,6xRm - zušlechtěný drát z uhlíkové oceli

G= 7,85x10 na 4 TauDm= 0,6xRm - zušlechtěný drát ze slitinové oceli
(zejména Si-Cr, Mn-Cr, Mn-Cr-V, - např. ČSN 14 260, 15 260)

G= 6,85x10 na 4 TauDm= 0,5xRm -tažením zpevněný drát z Cr-Ni korozivzdorné austenitické oceli (např. ČSN 17 242)

G= 4,15x10 na 4 TauDm= 0,45,xRm -tažením zpevněný drát z cínového bronzu (Cu-Sn8, ČSN 42 3018)

G= 3,45x10 na 4 TauDm = 0,45xRm - tažením zpevněný drát z mosazi

Tvrdost kalených pružin z oceli: 44-52 HRc (nejčastěji 46-49)

..."

- hod to do Excelu a mas vystarano.

...co se tyce firmy, doporucil bych ti http://www.perovna.cz/ - mam s nima dobry zkusenosti (byt to byli pruziny do neceho uplne jinyho) - dobra prace, dobry matrose, v porovnani s mnoha ostatnima velmi pekny ceny.
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10824
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tex 083

Příspěvek od Alexxxus » 30 srp 2010 21:22

Abych neodpovídla v tématu do kterého to neptří přenesu debatu sem

Alexxxus, dík moc... Co obnáší snížení čela závěru, je to někde popsáno? Dá se to udělat v garážových podmínkách?

2 Joezbrna

Pokud máš doma soustruh tak to nebude moc složité a bude to chtít i svařování elektrikou, píst jsem zkratil o cca 8mm + jsem zktail i těsnění ( origo je to ten papundekl co se šroubuje do dna pístu ) ja jsem to udělal na odsazení ... na takzvaný pístní kroužek ... udělal jsem to z teflonu ... pokud ted zpětně dobře počítam přidal jsem při pruměru pístnice 26 mm a cca 12mm výšky válce cca 7cm3 vzduchového prostoru myslím že normálně má ten válec objem cca 40cm3 ale nevím to fakt přesně do toho se ted nehodlám pouštět, pružinu jsme nechal navinout z patentního drátu o 5% silnějšího ... a ještě bych zapoměl převrtal jsem kanálek mezi pístnicí a "komorou"
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Odpovědět