Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Sláva
Příspěvky: 286
Registrován: 20 bře 2010 12:54

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sláva » 29 srp 2010 15:49

Zdravim chci se zeptat jaké značky teda doporučujete? Přečetl sem prvních 30 stran a pak sem to vzdal, protože kromě nesmyslných dohadů o tom jestli jo nebo ne a jestli ostrou nebo obušek sem se dozvěděl kuloví....
Proto bych byl rád kdyby ste někdo doporučil nějaké ověřené značky, plynovku bych měl jen tak do sbírky, případně kdyby někdy nastal nějaký vyjímečný incident, proto bych chtěl brát i ohled na to aby třeba po půl roce ležení v šuplíku byla schopná výstřelu. Jinak by mě zajímalo i kdo co máte za modely. Díky
Sláva


SLAVIA 634 cal.177, 2dílná ocelová montáž CZUB + NS 4x32AO
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 29 srp 2010 20:30

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:25, celkem upraveno 1 x.
Petek
Příspěvky: 19
Registrován: 01 čer 2009 18:40

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Petek » 29 srp 2010 20:39

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat, za jak dlouho obměňujete pepřové náboje a za jak dlouho CS? Někde jsem tu četl, že pepřové nemají datum spotřeby tak jako CS, ale že stejně pro jistotu kvůli možnému navlhnutí by se neměli nechávat kdo ví jak dlouho... Mám teď pepřové i CS rok a plánuju koupit CS nové (papírek s trvanlivostí mi prodejce dával, ale kdo ví kde skončil) a nevím zda bych neměl i pepřové... Jak to děláte vy? :)
Atak Zoraki 914
Sláva
Příspěvky: 286
Registrován: 20 bře 2010 12:54

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sláva » 29 srp 2010 21:37

kebab: Já si ty 2 stránky nazpět přečetl a byli celkem přínosné, proto sem začal číst od začátku, ale to byla chyba. Rizika a vše s tím spojené znám, ale nevím proč se tato věc musí roztáhnout na 30 stran. Ááá nebo už vím, že by to bylo tím, že se to na nějaký 10 stránce ukončilo a na dalších 20 se mlelo celkem to samý??
Samozřejmě, že ti za tu radu o 30 stránkách zpět děkuju něco takového mi bohatě stačí.
Jinak asi si to moc nepochopil s tou kvalitou, protože sem psal, že chci něco ověřeného a střelby schopného i po delší pauzu - sem asi těžko budou patřit nízkorozpočtové plynovky :wink: Ještě by mě zajímal materiál z čeho je nejvhodnější (pokud to je na těch předešlích 30 stranách tak ani neodepisujte já si to přečtu :) )
Jinak já nechci výstavní kus. Já chci plynovku, kterou si budu moc vzít do ruky a říct si jakej je to pěknej kus a sem tam si bouchnout slepim, v krizi i něčim dráždivějšim. Jo jinak ty Alfy sou hodně pěkný, ale nevim co ten ospěvovaný Umarex.
SLAVIA 634 cal.177, 2dílná ocelová montáž CZUB + NS 4x32AO
Uživatelský avatar
007
Příspěvky: 66
Registrován: 24 úno 2010 11:34

Re: Plynové pistole

Příspěvek od 007 » 29 srp 2010 23:22

Petek píše:Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat, za jak dlouho obměňujete pepřové náboje a za jak dlouho CS? Někde jsem tu četl, že pepřové nemají datum spotřeby tak jako CS, ale že stejně pro jistotu kvůli možnému navlhnutí by se neměli nechávat kdo ví jak dlouho... Mám teď pepřové i CS rok a plánuju koupit CS nové (papírek s trvanlivostí mi prodejce dával, ale kdo ví kde skončil) a nevím zda bych neměl i pepřové... Jak to děláte vy? :)
Na pepřácích co jsem kupoval na jaře mám spotřebovat před 12/2014, takže exp. dostatečná.
Případně vystřílet si cvičně domácí zásobu a obměnit to za nové neni na škodu, ale myslím, že za standartních podmínek skladování, je ten rok ůplně v pohodě.
Atak Zoraki 914 9mm
Petek
Příspěvky: 19
Registrován: 01 čer 2009 18:40

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Petek » 29 srp 2010 23:40

Dobře :) Pro jistotu udělám obměnu. Mám taková matný dojem, že ty moje měli někdy do 2011, ale kdo ví :-D

A ještě jedna věc, pro majitele Zoraki 914...
V jednom příspěvku kdesi v minulosti: " ...proto má Zoraki protipádovou ochranu. Pokud vezmete úderník a posunete ho jen o cca 3 milimetry dozadu, zacvakne se těsně nad jehlou a v té poloze zůstane upevněn. Proto pokud budete nosit náboj v komoře, posuňte úderník do této mírně přednatažené polohy abyste zajistil ochranu proti výstřelu při pádu."

Já mám už zhruba tak dva roky poloautomat (ne FULL AUTO verzi) a téhle popisované "přednatažené" polohy se mi vážně nedaří docílit... u FULL AUTO je uváděna v popisu "Pojistka zajištění proti nechtěnému výstřelu.", u poloautomatu pak "Pojistka pro zajištění zbraně.". Jakou máte verzi a jde vám provést popisovaný úkon?
Dříve sem nosil prostě náboj v komoře a spuštěný úderník, bez pojistky, ale poslední dobou nějak ztrácím v tuhle mou dosavadní praxi důvěru, zvlášť když vidím lehké stopy,otlaky, na zápalce po tom jak na ní ležel úderník...
Atak Zoraki 914
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 30 srp 2010 09:30

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:25, celkem upraveno 1 x.
Sláva
Příspěvky: 286
Registrován: 20 bře 2010 12:54

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sláva » 30 srp 2010 12:03

Kebab: Má reakce na dvě stránky : Opakovat už opakované by bylo na bednu. Protože o stránku dál se další podobný (a nic ve zlém) zeptá tady na totéž a žel znovu. Nepřečte totiž ani tu jednu dvě stránky.

Kdo Tě proboha kritizuje?! Co si zase namlouváš? Začínám si myslet, že někteří jedinci zde si prostě neumějí představit stránku bez toho aby se nějak nepokusili vyvolat nějaký rozbroj svými řečmi. Já jsem sem šel za účelem se něco dozvědět ne poslouchat to jak sem podle někoho debil co si neumí vybrat.
Co se týče rizik odpovídal sem na rizika plynové zbraně vs. ostrá. Ne na rizika materialů a značek..
Já si vyberu až tehdy až budu mít nějaký přehled. Třeba mě osobně se líbí ty alfy, ale nebyl bych ani proti nějaké pistoly. Jenže je toho tolik, že je vybrat si jen podle vzhledu a pak za to vypláznout 2000 a pak litovat, že se mi na tom něco po 3 tejdnech rozbije opravdu nechci.
Doufám Kebabe, že nebudeš zas reagovat nějak uštěpačně nebo útočně. Já jsem pouze reagoval tvůj předešlí příspěvek kde se mi nezdála jedna pasáž. Jinak proti tobě nic nemám..
SLAVIA 634 cal.177, 2dílná ocelová montáž CZUB + NS 4x32AO
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 30 srp 2010 14:48

Sláva: nějak jsi tady tímto právě přestřelil, že? :roll:
Já Ti přece neodpovídal s tím, že Ty mě kritizuješ. Ale v dobré víře, že zjevně Ty nemáš ujasněný co vůbec chceš a, s prominutím, jsi asi velmi pohodlný sám si o plynovkách a kterou chceš něco předem zjistit. Místo toho tu děláš divný ramena. A laskavě se tituluj čím chceš ale mimo toto téma, je o plynovkách a ne o Tobě.
Důkaz: nejdřív na začátku píšeš, že Ti plynovka bude ležet půl roku v šuplíku, teď zase se Ti má, už po 3 týdnech, prý rozbít a co tedy s těmi vyhozenými 2 tis. Kč. Co se Ti, prosím Tě, za tři týdny v šuplíku na plynovce asi tak samo zkazí? Pokud Ti do šuplete nezateče voda a tedy nějak do nábojů, tak asi nic, že ... a otázka vlhnutí nábojů je dobré téma, ale nábojů a nééé samotný plynovky na kterou se ptáš.

A, žel, jsi zjevně velmi špatný čtenář. Ač se tím sám chlubíš. Úplně na začátku téma přece máš, hned na první stránce, takové to cenové zhruba rozvrstvení a co můžeš čekat.
Nemyslím tím potom doporučení už konkrétních značek a modelů. Je to z roku 2003. Teď je rok 2010. Tedy byla nějaká inflace ale zase je konkurenční boj. Avšak pravdou asi zůstává, že do ceny 2 tis. Kč a co z Tebe vylezlo jak z chlupatý deky a jako parametr si pořídíš a s velkou pravděpodobností tak nějaký ten šmejd.
U pistole se dobře jeví do této ceny, jako vzácná výjimka a odzkoušený mnoha zde přispívajícími, turecký Zoraki 914 a můžeš se na to podívat i na youtube. Ale tuto odpověď jsi, jaká má předtucha, přece už dostal :)
:arrow: Tak co chceš ještě víc? ... něco si a opakuji jiného než Zoraki 914 a do ceny 2 tis. Kč vyber, když nejsi spokojený s tímhle ... a dej to sem potom do placu. Někdo a kdo tu pistoli nebo revolver má Ti potom odpoví. Nebo jdi, to se nevylučuje, na ten maďarský, německý a v případě "turků" bulharský web. Tam ten přehled budeš mít potom asi vizuálně lepší. Nebo a také zvedni ten cenový parametr.
Sláva
Příspěvky: 286
Registrován: 20 bře 2010 12:54

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sláva » 30 srp 2010 16:40

Je nějakej ověřenej internetovej obchod kde maj velký výběr a nějaký solidní popis?
SLAVIA 634 cal.177, 2dílná ocelová montáž CZUB + NS 4x32AO
Petek
Příspěvky: 19
Registrován: 01 čer 2009 18:40

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Petek » 30 srp 2010 17:21

O nějakým obchodu, který by vyloženě vyčníval nevím. Přijde mi, že nějaké podrobnější info nikde moc nemívají. Ale primo tady na gunshop to není zas tak špatné a potom mi ještě přijde dobré colosus (viz. google). U druhého jmenovaného mají velmi rychlé a hodnotné odpovědi na dotazy, ale to tady na gunshopu určitě taky :D
Atak Zoraki 914
Sláva
Příspěvky: 286
Registrován: 20 bře 2010 12:54

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sláva » 30 srp 2010 17:28

Jo tam sem na oba už koukal, ale sem nevěděl jestli není ještě nějký s větší nabídkou, ale asi už ne. Každopádně díky Peteku :wink:
SLAVIA 634 cal.177, 2dílná ocelová montáž CZUB + NS 4x32AO
Sláva
Příspěvky: 286
Registrován: 20 bře 2010 12:54

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sláva » 30 srp 2010 20:30

Jaké jsou vaše zkušenosti třeba s timhle http://www.colosus.cz/zbrane/plynovy-re ... o-cal-9mm/ ?? Ta spoušt vypadá jak kdyby byla z černýho plastu, ale to je asi blbost ne?
SLAVIA 634 cal.177, 2dílná ocelová montáž CZUB + NS 4x32AO
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 30 srp 2010 20:39

Spoušť je samozřejmě kovová.
Mimochodem, na stránkách výrobce jí koupíš za 2150kč.Tedy jestli nevyžaduješ chromovanou a nesmysl jako je ocelový bubínek.
http://www.strelivo-zbrane.cz/volne-pro ... 20-s289397
Sláva
Příspěvky: 286
Registrován: 20 bře 2010 12:54

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sláva » 30 srp 2010 21:08

V čem je tedy špatný ocelový bubínek? Kvůli váze? Jinak ani nejde o ten chrom, ale o tu pažbičku :)
SLAVIA 634 cal.177, 2dílná ocelová montáž CZUB + NS 4x32AO
Odpovědět