Mala odstrelovacka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 29 srp 2010 17:17

2 Vaskent - ano novou podobu zateze jsem zkusil a nevidim v tom jakykoli problem - ale promin pro mlade, kterych je v soutezi vetsina je toto degradace, lenostvi a doopravdy hanba takto brat "zatez" ... protoze zde v tomto provedeni tam MUSI byt ty uvozovky...

ale proc chcete brat "mladym" tu moznost byt rychlejsi ale proste vynalozit vetsi namahu? dle meho soudu mnou navrhovana varianta smaze rozdily v casovem provedeni cviku - neb vsechny se budou + - pohybovat kolem 7 sec ale proste ti kteri zamakaji a zvladnou to rychleji tak budou mit vyhodu...

a taky bych rad dodal, ze za tim ze se bude drzet zbran a ne lahve s vodou stojim ja sam osobne ...

a jinak ke cteni a slohu - slohy mi nikdy moc nesly a zas na druhou stranu napsat to ad1 ad2 ad 3... tak kazdy vi prd jak jsem k tomu dosel... a to jak k tomu dojit si myslim ze je dulezitejsi (kdyz se nad tim kazdy zamysli, tak najednou muze prijit na to, ze i jemu neco nevyhovuje...)

Nyni bych tu rad odcitoval jeden z prvnich prispevku v tomto tematu (autor jej zcela jiste pozna a zrejme zjisti, ze mel na zacatku VELKE OCI, neb soucasny stav tomu vubec neodpovida, ale uznavam, ze to ma na svedomi jisty vyvoj):

"Myslim ze zakladem je, zda pujde o simulaci "odstrelovace" a nebo pouze o strelbu malorazkou s optikou. V prvnim pripade by mela zavodu predchazet nejaka fyzicka namaha, vybaveni by melo byt jen tolik, co clovek v pohode unese na zadech a pozadavky na vybaveni take nemuzeme uplne vypustit - puska lehka, urcite opakovacka s kapacitou zasobniku alespon 3 rany. OPtiku pouzivat se zvetsenim 12x a nebo mensim, atd.. Druha moznost by vybavenim kopirovala stavajici souteze - povoleno prakticky jakekoli vybaveni - omezit jen BR vybavu a mozna i zvetseni puskohledu.

Pokud jde o streleckou polohu - pokud ma jit o odstrelovacku, zde by se schopnostem strelce - vybudovat si stabilni polohu s pomoci dostupneho vybaveni nemelo branit - tedy povolit i treti nohu, nebo nejakou jednoduchou podlozku pod pazbu (co kdo vymysli nebo bude mit v kapse - treba fusekli s fazolema nebo krabicku od naboju) .. :)

Pokud pujde o stavajici sportovni strelbu - zde je to otazka. Vsude je pojeti jine ..
"

A co se tyce tech vysledku - Kdo myslis ze neunese to, ze nezna vysledky? To by mne zajimalo, preci vim, co jsem nastrilel a tim padem zhruba vim, jak si stojim no ne? ale kua uz nevim kolik presne potrebuji bodu na koleckach aby mne nahodou nekdo nepredebehl ... a o to jde.. dat pryc vypocitavost.. nic jineho to neni

EDIT Kouba - na smajlikach zapracuju, znacne se to zrychli a kdo nema pamatovaka zabreci...
Ad zatez - provedeni kliku s pesti na zemi snad problem provadeni kliku podloudnym zpusobem snad resi no ne? tedy Ti zbyva pouze to, dat rehabilitantum sanci se udrzet v grupe aby moc neztratili (ti tedy at drzi zbran) ...

Ad vysledky - nvm jak si prisel na 15 ran na kolecka... proste nevim kolikaty jsem a je mi to jedno ne? na kazde polozce strilim na sve maximum... a tak se musim sam se sebou srovnat jak si asi stojim a podle toho odhadnout soupere a palit na co si myslim ze mam ja a na co si myslim ze ma souper - tim zavedeme totiz ten fakt umeni odhadnout soupere...

a navic predstava ze strilis rychle za sebou, nevychladne ti flinta, tzn bude to jenom presnejsi a pak si vsici sednem ke kave a parkum je pro mne lakavejsi nez cca 15-20min niance mezi disciplinami...

a to jsou jenom dve rundy ...

ale za chvili se mi nebude libit ze nekdo strili lepe nez ja, vzdyt ja ted zacinal a jako novacek byh mel mit nejaky koeficient kterym sebudou nasobit moje nastrileny vysledky abych dokazal udrzet tempo...

Viz povodnova stokoruna, kterou bude nasledovat stokoruna na sucho a nasledne stokoruna za maly prijem, neb jsem neschopny a neumim si sehnat praci
Naposledy upravil(a) Grinch dne 29 srp 2010 18:28, celkem upraveno 2 x.


Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
specimen
Příspěvky: 21
Registrován: 13 zář 2009 19:45

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od specimen » 29 srp 2010 17:27

1) Smajlíci
Považuji to za položku, která sebere spoustu času a v naprosté většině případů nemá vlastně žádný výsledek (rozdíl mezi střelci). Rozdíl podle mě vznikne pouze když někdo udělá zcela fatální chybu, omylem se přehlédne nebo má technický problém a tím netrefí smajlíka.

2) Zátěž
Tady se nechci vyjadřovat, protože při srovnání současné i připravované podoby zátěže vidím u obou pozitiva i negativa. Myslím že až jeden nebo dva ligové závody ukáží zda je nová podoba přínos.

3) Výsledky
Jako názor do pléna to beru ale za sebe jednoznačně upřednostňuji průběžné výsledky to znamená současný stav.

4) Start v Classic + Unlimited
Stejně jako Honza tuším hrozící problém s neúnosnou délkou trvání závodu, když bude několik lidí závodit v obou kategoriích (vznikne tím potřeba střílet ve 3 rundách). Další problém bude velmi dlouhém čekání než dostřílí zbývající dvě skupiny a to už se možná dost projeví na chladnutí hlavní (ne u všech položek lze zahřívat hlaveň nástřelem).
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mkouba » 29 srp 2010 17:35

Grinch: Za rok a pul co strilim Mao se kliky provadeji stale rychleji a mene dukladne. Ale porad tu nechapes to hlavni.. nema jit o rychlost provedeni zateze jako takove, ale o zvyseni tepove frekvence a pote rychlou strelbu!

Honza: Vcera to trvalo dele nez jindy ale hlavne jsme dele zacinali. Jindy to slo pri stejnem poctu lidi rychleji.
Air Arms EV2 MK III
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 29 srp 2010 17:40

2 Kouba - proto s prihlednutim k prevladajici vetsine muzskych libid na soutezi navrhuji pro zvyseni tepove frekvence treba listovani erotickym casopisem po dobu 10sec a pro zucastnene divky katalogem parfemu ci lodicek...

a tim dostanes stejny vysledek jako u drzeni flinty ...

pak muzeme zrusit u zateze faktor casu a hle, zas je z toho mirenka, ... ovlivneni tepovou frekvenci je ciste subjektivni zalezitost - u nekoho to prejde jeste nez zalehne, u nekoho po prvnim vystrelu, po druhem, nekdo se z toho nevybabra...

a tim ze donutis ucastniky provadet kliky dukladneji bez jakychkoli moznosti to ojebat tak se snad cas zase zvysi ne? a tim chces rici ze treba Tomovo pracovani na sobe a zvysovani sve telesne kondice je proti pravidlum?

Je to podle me daleko poctivejsi nez tuneni flint, nakup drahych pomucek a vyberoveho streliva...

za chvili bysme to mohli udelat tak, ze kazdy dostane od poradatelu, samozrejme po zaplaceni, treba 2000tis geco jedny serie na celou sezonu a pak muzeme rikat ze sme vsici na tom stejne...
Naposledy upravil(a) Grinch dne 29 srp 2010 17:50, celkem upraveno 2 x.
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
josse
Příspěvky: 310
Registrován: 28 úno 2009 17:02
Bydliště: Ostrava

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od josse » 29 srp 2010 17:45

trošku se vmísím do debaty ikdyž s tím nemám nic společného ...
řešení zátěže nastavte třeba podle věku (vek do 100 x cca 0,5kliku)
ak simulaci odstřelovače ... to je kapitola sama o sobě ... prví místo zatěže to je spíš několika hodinové sedění za zbraní které vědšinou ani nekončí vystřelem ... ale to by vám tam asi moc lidí nejezdilo vystřelit si 3 rány za den ...
vybavení ... normální odstřelovač vlastně není omezen ničím krom toho co nafasuje .... ať má zvědšení 40x nastavte situace tak ať je každá vhodná pro jiné zvědšení ... jednou vyhledat cíl v prostoru jindy přesně vědět kde bude ale ne kdy ... udělám dvě okna které nebudou vidět v puškohledu zaroveň takže buď bude hledět střídavě z jednoho na druhe nebo jenom svojima očima;)

to by bylo ale tak na dvojčlene týmy pozorovatel a střelec ...
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 29 srp 2010 18:26

2 josse: souhlasim s tim, ze by to tak bylo zajimave...

EDITED
Naposledy upravil(a) Grinch dne 29 srp 2010 18:54, celkem upraveno 1 x.
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Honza
Příspěvky: 135
Registrován: 16 srp 2005 14:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Honza » 29 srp 2010 18:31

Ještě malé doplnění. Každý jistě zažívá úskalí s chladnutím hlavně a opětovným "zbytečným" zahříváním. V případě střelby najednou by odpadlo x kusů zbytečně vystřelených do valu, soustavné nastřelování atd...což prezentuje minimálně na závod půlku krabičky...a vzhledem k tomu, že převážně střílíme R50, Petr ještě něco dražšího, tak je to fakt na zváženou. každopádně jsem za co největší urychlení soutěže s tím, že i finanční dopad na střelce by se tímto alespoň snížil.
geoserver.rajce.net
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mot » 29 srp 2010 18:44

Grinch : prohlížení erotických magazínů bych bral,protože mi to v mým věku tepovku už moc nezvedne.

Když jsi mne vyzval k vyjádření mého názoru k položkám,tak to tady činím.
Můžu Tě ujistit,že jsem se zúčastnil mnoha rozhovorů s Robertem a spol. právě kvůli této položce a věř mi,že to bylo dost těžké. Představa byla zvednout tepovou frekvenci a v té co nejrychleji zaujmout polohu ,najít cíl a střílet. Logicky se nabízely cviky nebo běh. Jenže v průběhu ročníku se ukázalo,že v této položce se spíš ukáže,jak umí kdo rychle udělat kliky nebo dřepy a né to hlavní,jak kdo dokáže se zvednutou tepovkou přesně a rychle střílet. Byl třeba nápad začít počítat čas až po odcvičení. Jenže to umřelo na tom,že by mohl někdo dělat např.dřepy jen tak piánko a tepovka se nezvedne. Pak se navrhlo,držet 10 vteřin v každé ruce půl kartonu "Dobré vody". Což si myslím,že by ruce roztřáslo víc než Tebou navrhnuté držení flinty. Myslím ale že i tak je toto vhodnější než cviky. Ještě navíc se tím vyřeší "nepoctivost" jejich provádění a požadavek na alternativní cviky pro starce a nemocné :D
Píšu to tady taky proto,aby si někdo nemyslel,že položky jsou tvořeny bez rozmyslu a jen pode nějakého okamžitého nápadu. Je za tím fakt dost práce. Ještě navíc je to pak ověřováno v praxi právě na tréninkových závodech.
Tohle všechno uznal i Sportovec,který víc než kdo jiný,právě na téhle položce kurevsky prodělá.

Smajly nesnáším. Ve dvou případech mě stály místo na bedně. Když ale vychladnu tak uznávám,že zde místo mají. Byl bych ale také pro 3x a dost.

Úplně na závěr bych Vás ,všecny stálé střelce naší MaO chtěl přímo poprosit ,abyste se osobně nenapadali a zachovali ten bezva kamarádský duch ,který na našich soutěžích panuje. Klidně se posílejte při vylepšování pravidel do prdelí ale kamarádsky
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mot » 29 srp 2010 18:48

Grinch: Než jsem sem naťukal svůj výtvor,tak jsi sem nepsal něco kde se zbytečně šponuješ. Nenepadej kurva lidi,ještě dřív,než jsi zjistil,že jsou proti.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 29 srp 2010 18:53

Vim, ze to nejsou bez rozmyslu vybirane veci a ze se par lidi snazi neco s tim udelat...

ale vsimli jste si toho paradoxu, ktery stal na pocatku a ktery je z toho ted???

proc to nejde treba smerem, kteym se zabyvaji jinde na Morave? proc to jde smerem k mirence ze ktere to puvodne vzniklo aby se udelalo neco noveho a nebylo to o stereotypu...

tim chcete rici ze jediny rozdil tedy je v tom, ze jsou jine terce a ze jedna disciplina je de facto zavisla trosku vice na case???

jsem ochoten treba strilet se zrcatkem ci hopsat na jedne noze, jen kdyz to bude zabava a bude to lidi bavit a libit se jim to, ale prominte mi to, ze mi pripada ze spousta lidi by mela na vic, ... jen kdyby chtela ...

a neberu to z hlediska fyzicke vytrenovanosti, ale z psychologickeho hlediska... takhle je aspekt doopravdy jen to napeti, ten stres ktery clovek proziva kdyz si mezi disciplinami cte na nastence svuj vysledek, kdyz rchle nez bude dalsi disciplina propocitava kolik musi nastrilet a co mu staci na to aby byl prvni, druhy, paty devaty...

rad bych tenhle stres jednou zazil na vlastni kuzi, ten studeny pot, lehke mdloby, klepajici se hlas, ruce a nejisty prst na spousti... bohuzel mi asi zde nebylo doprano, zrejme pro to, ze to beru jako zabavu a spestreni nudneho zivota...

Je pak ale smutne, ze ti, kteri k teto tematice maji nejvice co rici, maji nejvice zkusenosti... nahle prechazeji k BR
Naposledy upravil(a) Grinch dne 29 srp 2010 18:57, celkem upraveno 1 x.
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mot » 29 srp 2010 18:56

Právě proto je takovýchto soutěží víc. Každý si může vybrat,kterou chce střílet
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mkouba » 29 srp 2010 19:29

Grinch:
Kazdy dobry napad se ceni. Jestli to byl tvuj napad s tim drzenim pusky misto PET lahvi, mas moje uznani. Rozhodilo me to na Chaloupkach se Suhlkou mnohem vic, nez nejaky kliky. Rovnez zaujmuti polohy s tezkou zbrani bylo mnohem tezsi. Ale porovnavat kdo udela rychleji pet kliku je na strelecke soutezi proste blbost. Jo a jeste se vratim k vyhlasovani vysledku. Ono je mozne, ze bodovani kolecek pro pristi rok ti da zapravdu. Ted se vyplati pri horsim predbeznem poradi riskovat (vcera mi to nevyslo jen o chlup) na koleckach, pristi rok uz to bude vyrazne mene motivujici.

Edit: Kolik lidi preslo k BR??? :shock:
Air Arms EV2 MK III
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Sidewinder » 29 srp 2010 19:56

To Grinch: Pokud Ti pripada MaO jako BR, tak jsi vedle jak ta jedle. A jestli Ti chybi nervovy tlak pri soutezi, tak to asi bude tim, ze Ti o nic nejde. Az ale jednou misto teoretizovani potrenujes, naucis se a budes bojovat na spicce (a Ty na to mas!), tak se se mnou klidne vsad, ze ta nervozita okamzite prijde. Az pujdes do kolecek jako ja ted v sobotu s minimalnim naskokem 9% a vedomim, ze je za tebou 22 borcu, kteri se budou snazit Te sundat a jsou schopni nastrilet klidne horni radu .. a jeste k tomu budes mit na vedomi fakt, ze pokud vedeni udrzis, muze to znamenat klicovy vysledek do cele ligy.. tak potom se muzeme zacit spolu bavit o tom, jake jsou to nervy, kdyz vis prubezne vysledky.

A stejne je to i s dalsimi fabulacemi .. prisel jsi do souteze letos .. odstrilel jsi ctyri zavody a ejhle najednou je vse spatne a chtelo by se vse modernizovat a vylepsovat? Ja proti tomu nic nemam, pokud to bude v nejakych rozumnych mezich .. viz Tva pripominka s drzenim vlastni zbrane - to byl Tvuj napad a jelikoz byl opravdu dobry, tak je s nim pocitano.. takze sam vidis, ze pokud jde o "modernizaci a vylepseni" .. nejen moje usi jsou nastrazeny na vsechny strany a beru nazory podle toho jake jsou a ne od koho jsou. Ale chtelo by to resit s klidem a nejlepe osobne - a ne tady na foru rozjet otevrenou verejnou valku proti mne, ktera neudela nic dobreho.

Jinak pokud jde o casovou narocnost souteze. V sobotu se strilely dve rundy .. jedna 10 a druha 13 lidi. Kdyby bylo lidi misto 23 treba 40, stale by to byly dve rundy. Pokud bude nekdo chtit strilet obe kategorie najednou, tak v prvni runde UNL a ve druhe CLA .. zadna treti runda kvuli jednomu cloveku. A pokud se sejde vice nez 40 soutezicich? .. tak se holt neskonci ve tri ale v sest .. ale bude to krasny zavod s obrovskou konkurenci .. tak co vic chtit? Jinak na zkraceni casovych prodlev se pracuje. Konkretne chceme v HK i Praze zaplatit cloveka navic jako tercovou sluzbu, uvazuji o vraceni startovneho dvema lidem, kteri se sami nebidnou, ze tercove sluzbe pomohou s pripravou a odnasenim tercu vzdy pote, co odstrileji svou rundu .. a samozrejme se pracuje i na zkraceni hodnoceni - viz smajlici, kde Irma vytvorila skvele fungujici sablony, diky kterym je jejich hodnoceni hrackou. Nebo strelba v polohach .. ta bude pravdepodobne jen na dvakrat 5 ran jako tomu bylo drive, cimz se zase usetri cas i penize.. A v neposledni rade uvazuji o tom, ze bude rozhodci Ctvrtecka pouze hodnotit terce, aby uz po odstrileni prvni rundy hodnotil .. a na palebne care bude druhy rozhodci - ktery navic bude instruovan tak, aby zkracoval pripravu jen na nezbytne nutny cas. Vice lidi se zcela jiste zvladne .. je to slozita soutez, ale v tom je jeji krasa!
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 29 srp 2010 20:05

Ja jen mam obavu aby se to nezvrhlo... do MaO jsem vstoupil proto, ze to bylo lakadlo.. pro janou predstavu o jeji podobe a o tom, co se bude dit...

Je jasne, ze v kazde soutezi se nekdy musi dostavit vykon, ktery nebude schopen jiny dohnat,... ale chtel Asafa Powell zmenit pravidla ci bodovani kdyz se objevil Usain Bolt???

kazdy ted vidi nerovnost v zatezi... ale co se zmenilo oproti jinym rocnikum - zacal sem soutezit ja, najednou je vidno, ze to jde udelat pod 15, se super pauzou na strileni i za 17sec/30b...

ale sahnete si do svedomi.. JEDINY, KDO SE SEBOU ENCO UDELAL, PROTOZE TOTO VIDEL, TAK BYL ZDENDA GROULIK...

zbytek zacal prachsproste nadavat na opakovacky a nevyhodu kliku, ... z telovychovy je jiste, ze kliky se daji natrenovat ramcove do jednoho mesice, drepy taktez a shyby do mesicu 3 i pro netrenovaneho jedince... tak kde je problem...

chapu, ze najednou se tu vzala snaha snizit zdravotni rozdili mezi strelci, chapu, kazdy ma svuj vek... ale je pak spravedlive, ze "starici" maji o 20 - 30 let vice zkusenosti a odpalenych ran nez mladici?

nezvyhodnuje je to? treba v rozhodovani, stylu, atd?

Vim, ze mam na to se pravidelne cpat na vrchol, sam sem si ted dokazal, ze kdyz se dokazu kontrolovat tak to jde... jedine kde jsem udelal "katastrofalni" a zbytecne chyby byli rukojmi (prvnich 8 ran za 78 a zbyle 2 za -34b) a stojak - tragickych cca 70b tusim...

to vim ze potrebuji potrenovat a nevymyslet omezeni, ktere by strelce snizilo na mou spatnou uroven...
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Sidewinder » 29 srp 2010 21:37

Grinch píše:... ale chtel Asafa Powell zmenit pravidla ci bodovani kdyz se objevil Usain Bolt???...
Tak preci nemuzes srovnavat sprint a MaO .. na pravidlech sprintu neni a nikdy nebylo co resit. Kdezto pravidla souteze typu MaO, to je "vyssi divci" a aby byla soutez ferova, je holt potreba hodne zkusenosti, nez se podari vse doladit k dokonalosti, ktera stejne bude vzdy trochu dal, nez kam se da dojit.

Proto se nechovame jako na jinych soutezich, kde nazor strelcu nikoho nezajima .. a nebranime se jakymkoli pripominkam a dotazum .. ale vseho s mirou .. zde prilisna demokracie skodi a tak prosim nechapejte otevrenost organizatoru k pripominkam jako neomezenou moznost do organizace kecat a s necim "nesouhlasit" ci "protestovat". I u MaO plati, ze pokud se nekomu soutez nelibi, muze strilet cokoli jineho.

Pokud chcete konstruktivne a s dobrym umyslem promluvit do organizace zavodu, idealni prilezitosti jsou treninkove zavody, kde se muzeme o vsem osobne pobavit a vyresit jakekoli problemy hned a bez zbytecneho pitvani na verejnosti, ktera danemu problemu nevi hlavu ani patu a muze pak nabyt spatne dojmy. Proto prosim ukoncete tuto nikam nevedouci diskuzi a pokud precijen chcete diskutovat, tak se sejdeme 18. zari V Chaloupkach, kde bude vse vyreseno.
Odpovědět