Velka odstrelovacka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

evocolt
Příspěvky: 8
Registrován: 10 srp 2010 18:29

Re: Velka odstrelovacka

Příspěvek od evocolt » 19 srp 2010 00:38

memphisto..tak to ty si bol na tych vyletoch po USA..tak to ta obdivujem,ze si sa nato odhodlal 3 krat a asi nie naposledy,vsak?Nepisal si,ale niekde ,ze si to mal uz vybavene a prislubene a mal si si ist uz len preto?Myslis,ze rovnaky problem by bol aj s M99 kedze som ju nasiel v USA za 3999 dolacov.Ako je to ked si ju kupi americky obcan a vyvezie ju z krajiny a tu u nas ju bude chciet predat dajme tomu mne..nemoze tak spravit kedze aj on aj ja sme sukromne osoby?A skusal si sa popytaj aj na CHEYTAC ci ten sa neda doviest k vam?Pokiam viem tak za nejakych 217 000Kc sa u Vas predava aj Rangemaster .50 Rifle a tak isto aj FALCON ti podla mna u Vas predaju za slusnu cenu..


memphisto
Příspěvky: 84
Registrován: 25 kvě 2009 01:41

Re: Velka odstrelovacka

Příspěvek od memphisto » 19 srp 2010 16:08

No, já jsem to byl, ale abych byl úplně přesný, tak to byl kamarád, co na zakázku soukromě vozí zbraně ze zahraničí. Já bych na tohle neměl čas. On studuje na Karlovce nějaký bulvární obor a chodí do školy jednou za dva týdny, tak ten si to dovolit může. Já jsem mu dal jen peníze a o víc jsem se nestaral.
Já jsem chtěl původně M82A1 a s tím ho nechtěli pustit zpátky, ale vysvětlení proč nedostal (nebylo to tím, že je to vojenská zbraň a dá se "normálně" vyvézt). Pak byl ještě jeden problém a rozhodl jsem se, že vezmu M107 a tam tak dlouho překračovali termín dodání až mu skončilo povolení k pobytu a byl 2 dny na výslechu, co tam chtěl apod. Takové lidi mají Amící rádi :?
Nakonec jsem od toho upustil a smířil se s tím, že tahle milenka mi prostě souzena není :cry: Možná to časem zkusím znovu a nebo vezmu toho Steyra. Uvidíme, každopádně jsem na chvíli vyléčený z nákupu zbraní v zahraničí. Navíc je teď kámoš mimo republiku. Odjel na stáž do Švédska, takže to nemá ani kdo dovézt. Na jiné zbraně jsem se neptal a jak je to u nich, kdyby chtěl místní vyvézt a prodat, netuším.
evocolt
Příspěvky: 8
Registrován: 10 srp 2010 18:29

Re: Velka odstrelovacka

Příspěvek od evocolt » 19 srp 2010 20:29

..a nad RPA Rangemaster .50BMG si nerozmyslal???Pokial viem u Vas sa da zohnat za 217 000 Kc.A co vas domaci FALCON???Ja osobne som sa rozhodol po dnesnom telefonate s predajcom STEYRa,ze zajtra si ju idem osahat osobne k nim do predajne a za tu cenu nie je co riesit (aj ked mojim snom je vlastnit M99 .50 BMG a pritom jeho cena v USA je nizka :? )..pockam si na rozsirenie zbrojaku a putuje domov a este zostane aj na poriadnu vybavicku :wink: ..dokonca u nas blizko v Zohore a v Senici sa da takato odstrelovacka pouzivat a da sa dohodnut na strielani az na vzdialenost 1500m a kazdorocne sa tam poriada aj zavod na 1000m
memphisto
Příspěvky: 84
Registrován: 25 kvě 2009 01:41

Re: Velka odstrelovacka

Příspěvek od memphisto » 19 srp 2010 21:16

Nad ničím jiným jsem nepřemýšlel. Barrett má úžasný design a i kdybych ho měl jako znehodnoceného, tak bych byl rád. Prostě je to taková milenka, která nikdy neomrzí :) Falcon vůbec, ten se mi absolutně nelíbí. Kolik chcou za toho Steyra?
evocolt
Příspěvky: 8
Registrován: 10 srp 2010 18:29

Re: Velka odstrelovacka

Příspěvek od evocolt » 19 srp 2010 21:50

..za toho STEYRa chcu u nas na Slovensku 4386 euro co je slusna cena oproti vasej cene ked som volal do DETEXu..tam chcu za nu 126 500 Kc co by mna v prepocte vyslo o 600 euro viac ako by som dal za nu na Slovensku..
Niripe
Příspěvky: 62
Registrován: 02 čer 2006 10:17

Re: Velka odstrelovacka

Příspěvek od Niripe » 23 srp 2010 09:56

memphisto píše: Já jsem chtěl původně M82A1 a s tím ho nechtěli pustit zpátky, ale vysvětlení proč nedostal (nebylo to tím, že je to vojenská zbraň a dá se "normálně" vyvézt).
Je to tím, že nic v ráži 50 BMG se nesmí z USA Exportovat. Ani hlavňovina. Výjimku mají pouze pro bezpečnostní složky (armáda - policie). I zde se ovšem vládní instituce, která schvaluje import musí zavázat, že dovezené zbraně nevyveze dál bez předchozího souhlasu USA. Platí to i pro ráže 5,56 a 7,62 NATO (nikoliv 223 Rem a 308 W). Když budeš hledat předpisy USA, tak hledej tzv. ITAR 22.
memphisto
Příspěvky: 84
Registrován: 25 kvě 2009 01:41

Re: Velka odstrelovacka

Příspěvek od memphisto » 23 srp 2010 16:05

Hm, tak tam je zakopaný pes. Když vyřizoval všechna lejstra, tak se ptal několika úřadů jak na naší tak na USA straně a všude mu bylo sděleno, že není problém :?
Niripe
Příspěvky: 62
Registrován: 02 čer 2006 10:17

Re: Velka odstrelovacka

Příspěvek od Niripe » 24 srp 2010 10:36

Ono těch problémů bude asi víc. Obecně s tím, co používají US armádní složky je při exportu vždycky problém a Barrett v 50 BMG jednoznačně používají.
Odpovědět