Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 17 srp 2010 13:29

Biggles píše:Bohužel "plynovkáři vědí svý". ... Místo toho abyste si něco zjistili.......už jen rozebráním svých hraček a zjištěním z jakého bláta je třeba onen ozub (vlastně celý kohout). Případně si vyzkoušet jak dlouho (případně jaké síle - například pád z výšky) je schopen odolávat (a jistit, když je pojistný). Nebo z čeho je pojistka (u mnou už zmiňované parodie na 1911 palcová pojistka po několika zmáčknutí spouště při zajištěné zbrani přestala spolehlivě fungovat-prostě se omlela a po "zmáčknutí" spouště zajištěné zbraně a následném odjištění prostě kohout spadl). ...
Bohužel čtu opět, jak Ty tady píšeš čím dál a dál větší hovadinky a opakuješ se tu pořád, že.
Jako nějaký svůj velký objev totiž tady píšeš a pořád to jen samý. Co už ale dávno přece my, jako "plynovkáři", víme.
Na rozdíl od nás ale Ty, ano to co se Ti tzv. hodí a chytneš jen někde ze vzduchu, nehledíc přitom nalevo napravo před sebe za sebe, dle obrazu svého a ve svém pokřiveném zrcadle zobecníš ... a další Tvá fantasmagorie je tu :lol:

Už ´ses tady mohl několikrát přece dočíst, jak velikanááánská chyba je, že v Česku není web s fórem, který by se plynovkami zabýval na odbornější až odborné úrovni. Tak jako to je vidět na lepších příkladech v zahraničí: Maďarsko, Německo ale i třeba Rusko a Bulharsko.
Důvodem proč tomu v Česku není je velmi podivný úkaz, kdy podobné pokusy tj. diskuze a pokusy o testy a včetně i tady tohoto téma vždy záhy zaplevelí "experti" a právě Tvého formátu. Omílajíc už kolik let pořád to samé a nesmyslné a vytržené. Přitom zjevně o plynovkách, myslím opravdových plynovkách, vědí zjevně pšouk. To by jinak nepsali co píšou.

To, co Ty tady pořád do omrzení omíláš a vykřikuješ, jsou plynovkářům známá základní rizika, které se na těch cizích a, bez Tvé spamové účasti, proto tím šťastnějších webech opravdu řeší:
:arrow: 1. Jakou plynovku vybrat a jakou ne, z jakého materiálu, jaký je a jak je seřízený spouštěcí mechanizmus a zda-li případné pojistky jsou nebo ne spolehlivé, je proto zmapované které plynovky jsou jaksi celokovové, některé dokonce vyrobené v minulosti na stejném pásu jako ostré, některé plynovky jsou udělané i třeba z vyřazených ostrých služebních zbraní, v dalším stupni je rozlišeno, které plynovky byly vyrobeny alespoň z materiálů a výrobními postupy jako ty ostré, tedy pořád v nějaké zbrojovce ale konstrukce plynovek byla plynovkám víc uzpůsobená, potom následují plynovky které alespoň klíčové součásti mají potřebně materiálem dimenzovaný a zde se sleduje, jak toto výrobce naplní a v čase mění tím nebo oním směrem ... a, pochopitelně, ukazuje se také jaké plynovky jsou to bláto a které se opravdu hodí tak na výstavu, případně jako občasný poplašňák. A zase, nic proti poplašňákům.
:arrow: 2. Jak plynovky správně používat. Co s plynovkou jde a naopak jaká jsou omezení. Já proto mohu úspěšně spekulovat o Tvé čím dál tím větší nudli u nosu, že, to když tady a už po kolikáté od Tebe čtu Tvá nabádání o obranných situacích: ve formě Tvých neúspěšných spekulací. Dál to nebudu komentovat.

Závěrem: ano, pokud asi půjdu dnes do příslušného kamenného krámu, tak tam a žel tak z 80 až 90% najdu plynové pistole a revolvery, které si tak jen a z pohledu účelu obrany říkají, mají je tam vystavený proto že jsou obvykle levné a oni nechtějí mít skládek napráskaný něčím dražším, když v místě jsou nezaměstnaný a ty co dělají, tak stejně tzv. smrdí korunou a s prominutím. Ty ovšem, z této tzv. nabídky, děláš dalekosáhlé závěry, tak proto jsem trochu více nahoře úspěšně zaspekuloval o té Tvé nudli :wink:


Sarid
Příspěvky: 69
Registrován: 07 črc 2010 20:42

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sarid » 17 srp 2010 13:38

tak se zeptám potřetí, vždycky jsem nedostal odpověď

jaký je váš názor na KIMAR CZ-75? co firma? složení? "Vyrobeno ze slitiny Zn-Al, hlavni přepážka z tvrdokovu."

dík :-)
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 17 srp 2010 13:57

Saride, prosimvas, kdyz vam nikdo ani nadvakrat neodpovi na vas dotaz ohledne CZ 75 od Kimaru, pak asi nikdo s ni nema valne zkusenosti. Proto se to vetsinou nevyresi, kdyz se zeptate znovu......... a znovu a znovu a znovu.

Ono je to velice pohodlne se prijit zeptat a cekat, ze? Ja jen, ze existuji uz mnohokrat tady zverejnene navody, jak si o te ktere plynovce neco zjistit.

Takze:
http://translate.googleusercontent.com/ ... EBmfC33Zkw

K zakladnim vecem. Vyrobce je jedna z tech naprosto nejzasadnejsich veci pri hledani zbrane. Sice to nefunguje tak, ze kdyz je to dobry vyrobce, muze se od nej koupit vse ale na druhou stranu to na 99% funguje tak, ze kdyz vyrobce je na nic, tak od nej nekupovat vubec nic. Muzete si samozrejme koupit co chcete ale na obranu bych si od nekterych firem nekoupil nic ani zdarma.
Pokud koupite Ekol, Bruni nebo Kimar (z tech, kteri jsou u nas nejrozsirenejsi), pak je opravdu opravdu vysoka sance, ze to bude neskutecny kram a pokud ne, tak to bude jen kram.

To se mi potvrdilo pri pohledu na tu vasi ČeZetu. Podle udaji webu gazpisztoly.hu se jedna o celozinkovy kus, tzn. absolutne zadne casti z ocele krome prepazky v hlavni, ktera musi byt z ocele aby se nedala snadno odvrtat. Kapacita zasobniku u tak velke zbrane pouze 10 ran, pricemz Italove jsou znami svymi tuhymi pruzinami v zasobnicich, takze pochybuji, ze jich tam 10 opravdu nacpete. A jako bonus na konec je zde poznamka o nebezpecnosti noseni naboje v komore, jako ostatne u vsech modelu od Kimar i Bruni, ktere jsem kdy videl. Server gazpisztoly.hu na tohle dava pozor a vytkli to zatim vsem italskym pistoli, ktere jsem kdy videl.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 17 srp 2010 14:02

2 kebab: Tak ten první bod si rovnou škrtni, takový voloviny nepíšou snad ani PR výrobců plynovek. Ohledně ocelových dílů, jistě, existují, hlavně zábrana v hlavni.........a pár čepů, někde jsem (tady?) četl, jak jeden skvělej bazmek má v kohoutu ocelovou vložku kvůli úderníku.........takže zbytek je předpokládám opět z bláta (narážka viz ozub)........a takhle by se dalo pokračovat. Aspoň se neztrapňuj, když o tom víš kulový :lol:
Ohledně bodu dvě si nudli můžeš leda tak utřít sám, pokud by totiž byla plynovka tak skvělá........no nic, mohl bys mi doporučit kurz sebeobrany, kde se seriózně zabývají plynovkou (nebo si zbytek světa má taky utřít nos)?!
Co si myslíš je mi putna, pár tobě podobných zoufalců tu kvílí jen proto, že jim někdo šahá na hračky, ale třeba si to přečte i někdo kdo má hlavu k něčemu i při slunečném počasí, a ten si obrázek udělá sám.
2 Brezvi: Kdybys uměl číst, zjistil bys, proč se vyjadřuju k oné účinnosti, nicméně se tu ještě nenašel dobrovolník, který by to vyvrátil.
Dvoupalec by mohl být slušnou variantou co do spolehlivosti funkce (ostatně z podobných materiálů - aspoň jde povědomost - Alfa (pokud se jedná o tohoto výrobce)dělá malorážky), nicméně by se mohla rozpoutat diskuze ohledně vyšších ztrát účinné látky oproti samonabíjecí pistoli mezi válcem a hlavní. Otázka je, jestli je taková diskuze vůči celkové účinnosti relevantní.
Naposledy upravil(a) Biggles dne 17 srp 2010 14:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 17 srp 2010 14:03

Sarid: Asi se můžeš ptát třeba stokrát, ale vypadá to, že tady s touto pistolí nikdo zkušenost nemá. Já osobně bych si od Kimaru nic nekoupil. Firma Kimar dělá totální shity. Složení bych řek, že bude Zn-Al určitě. Ocel tam určitě žádnou nenajdeš, a to ani v těch nejdůležitějších částech. Přepážka z tvrdokovu by měla být. Vsadím se, že zpracování té pistole bude ostřesné.

Biggles: někdy se sejdem a otestujem účinnost NV nábojů co vy na to?! :wink: brečel byste jak malá holka, to je jasný. Aspoň se neztrapňujte když o tom víte kulový.
Mimoto každý normální člověk kdo si přečte tuto dlouhou debatu, pochopí, že jste totálně mimo. Už jen že si tu sám pro sebe plácáte nějaký vaše doměnky. Neveřím vám, že ste kdykoli držel plynovku v ruce. Nevěřím Vám snad ani tu ostrou. Snad nádor na mozku bych Vám věřil.

(nehodlám psát, smysluplné odpovědi, když ani jedna vaše odpověd nedávala smysl, nebo šla úplně mimo)
Naposledy upravil(a) Andre Doktor dne 17 srp 2010 14:14, celkem upraveno 1 x.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 17 srp 2010 14:11

Ono doktůrku je rozdíl brečet a nedokončit útok...........
edit: Jistěže moje příspěvky jsou "mimo". Tedy mimo chápání navztekanýho dítěte, kterýmu někdo haní jeho hračku :roll: :lol:
Naposledy upravil(a) Biggles dne 17 srp 2010 14:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 17 srp 2010 14:15

No, když hodně čtete komixy tak určitě.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od brezvi » 17 srp 2010 14:25

Já jsem vystřelil Pfefer flash 30mg Nonivamid (kromě tý látky Vás dostane obrovská ohnivá koule :lol: ) a následně 80mg CS. Mám to tak v revolveru na střídačku. Pak jsem rychle do toho mraku vešel a můžu Vám říct, že přímý zásah by mě položil. Prototože sliznici má stejně náchylnou ranař i záprdek. Jo a prosím Vás, pokud si to vyzkošíte, tak si opláchněte jen oči...Kůže pak pálí ještě víc :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) brezvi dne 17 srp 2010 14:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od brezvi » 17 srp 2010 14:34

Biggles: Jenom pro rozšíření obzorů: Alfa dělá ze zinkové slitiny revovery .38 special. Takže pro plynovku to postačuje, protože kohout je ocelový,válec+aretační packa a zápalník také(střeva jsou samozřejmě z ocelového plechu). Já mám již zmíněný Zoraki R1 a tam je to ten samý případ.

A jak tu již padlo, s plynovkou nechodíte střílet každý týden. Tak proč ji mít celou v nerezu? A k té účinnosti: pokud Vás přepadne v noci banda opilců tak Vám třeba nepomůžou ani 2m plus metrák k tomu. Tak proč si něčím nepomoci? Lepší než natrhlá slezina a s tím zdravotní problémy do konce života? A ještě máte záruku, že nikoho tím nezabijete pokud to není silný astmatik...
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 17 srp 2010 14:53

Ano, vždyť to píšu. K tomu je ještě podstatná poznámka právě o těch střevech. A jen tak na okraj, svojí slezinu bych rozhodně nesvěřoval ani malorážce ani plynovce (mimochodem slitinové rámy se používají i u "plnotučnějších" ráží, namátkou P1 nebo SiG226)........a opět musím opakovat, partička opilců a falešný pocit "že přeci nezabiju" je největší zhůvěřilost ohledně plynovek. Zbraň se tahá pro obranu a ne pro strašení a hlavně když už tasím, tak taky musím vědět, že tím útok zastavím! A další věcí jest, že drtivé většině situací se průměrně inteligentní jedinec může vyhnout ............ nebo si hrát na pistolníka s plynovkou.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 17 srp 2010 15:33

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:21, celkem upraveno 1 x.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 17 srp 2010 15:39

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:21, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 17 srp 2010 15:40

Skutečně tomu věříš? Říká ti něco třeba schválené výrobní provedení? Třeba na Slovensku se dá pořídit Sa vz.58 v expanzním provedení, bohužel u nás je to zbraň kat. A (neodpovídá předešlému, protože je to předělávka z "ostré" kosy), takže si švestičky ze své zhrádky nastrkej do knedlíků. Jo a mohl bys mi říct, která zbrojovka vyrábí na stejné lince a ze stejných dílů i plynovky? :lol:
edit: Tak jeden z falešných pocitů právě zažíváš......a to vlastní vtipnosti :D
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 17 srp 2010 15:48

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 1099
Registrován: 09 črc 2008 00:28
Bydliště: LKPR

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Biggles » 17 srp 2010 15:53

Ano vlastně vyráběla, já zapoměl........a z nějakýho důvodu už nevyrábí :lol: Bože, že seš hloupej jsem si už všimnul, ale ani neumíš couvat :D
A o pár stránek dřív tu zase znělo, jak dřív byly ty plynovky na pytel, ale teď jsou kvalitnější, spolehlivější a s lepší municí, tak to teď asi budou z kosmickejch materiálů hravě v kvalitě předčící třeba SVI :lol: :D
Odpovědět