Plynove pistole

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 12 srp 2010 19:02

Proč si nezaložíte téma třeba Použití plynových zbraní.
Mrkni zpět a uvidíš,že se tady přou dokola jen dva uživatele.Určitě víš koho myslím :idea:
Téma by se mělo zaobírat technikou plynových pistolí.

Divím že to tady nezamknou,protože o zbraních samotných tu už dlouho nikdo nic nenapsal.


Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 12 srp 2010 19:08

Sice mi to mistni tykani jde spatne pres pusu ale zkusim to...
Kavy píše:Proč si nezaložíte téma třeba Použití plynových zbraní.
Mrkni zpět a uvidíš,že se tady přou dokola jen dva uživatele.Určitě víš koho myslím :idea:
Téma by se mělo zaobírat technikou plynových pistolí.

Divím že to tady nezamknou,protože o zbraních samotných tu už dlouho nikdo nic nenapsal.
Sice to bude znit detinsky stylem (ja jsem si nezacal) ale obycejne se tu skutecne probiraji ruzne modely a naboje a ja nevim, kdesi cosi ale prapuvodne sem prisel Biggles a oslovil me. Nejsem z tech, kteri by mu rekli at si zalozi vlastni tema a jednoduse jsem na nej reagoval. Ze se se mnou pustil do hadky je jina vec.

Navic tema "plynove pistole" samo o sobe dava siroky zaber. Neni to prece omezene na vsechno krome pouziti - tak to aspon vidim ja. Myslim, ze je zbytecny zrovna tohle nejak hrotit.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Sarid
Příspěvky: 69
Registrován: 07 črc 2010 20:42

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Sarid » 13 srp 2010 13:56

mě pořád vrtá hlavou ta plynovka CZ 75, škoda že s ní nemá nikdo zkušenosti :/
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 13 srp 2010 18:16

To jozef hošmanek: Souhlasím s názorem, že chodit s jakoukoliv zbraní na pivo je nebezpečné, v případě plynovky nebo ostré dokonce v rozporu se zákonem. Na druhou stranu myslím, že právě v situaci, kdy je člověk např. v hospodě nebo se z ní vrací, je často v ohrožení. A neříkejte mi tady nikdo, že nechodíte na pivo, protože tomu nevěřím. :)
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 13 srp 2010 18:21

Todle mě právě celkem trápí. Já osobně sem dostal na hubu vždycky, když sem se vracel z hospody. Proto se mi do hospody bez plynovky moc nechce :oops: Myslíte, že kdyby ste si tedy "náhodou" vzali do hospody plynovku a cestou z ní by vás někdo ozbrojený v početné přesile přepadl a vy byste se pistolí bránili, ubránili, zavolali policii, tak že byste to odnesli nakonec vy?
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
Husky
Příspěvky: 33
Registrován: 13 led 2010 13:36

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Husky » 13 srp 2010 18:27

No sláva... konečně tu někdo přestal ignorovat mé příspěvky :)

Je to tak, já jsem byl napaden podvakráte a pokaždé to bylo před hospodou... A to nemluvím o cestě domů nočními busy atd.
UMAREX Colt Government 1911 A1
--- --- ---
www.youtube.com/watch?v=sMGVq2CPlms
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 13 srp 2010 19:53

No vy jste se nejdriv ptal na to, jestli ten predpis v sobe nema ohledne noseni/drzeni v hospode mezeru. To jsme rekli, ze nema.

Kazdopadne ano, meli byste problemy. Jednou mi prodejce vypravel o kamaradovi, ktery byl v hospode na obede a cestou ven ho nekdo chytl zezadu. On si sahnul do bundy kde mel na podpazdaku .357 revolver a v tom pouzdre to zmacknul. Kulka kulka proletela skrz bundu a znicila zlodeji koleno na padrt. Policie by to byvala cele presla jako nutnou obranu, ale protoze ten chlapik mel v sobe 2 pivka, tak trvalo pry nekolik let (uz si nepamatuju kolik) nez mu vratili ZP.

Proto si rikate o prusvih, kdyz jdete do hospy ozbrojeni. Ja z toho take nejsem nadseny ale ten predpis precejen chapu. Takze mi nezbylo nic jineho, nez koupit si teleskop, ktery nosim prave pro pripady kdy neni mozne nebo zadouci mit u sebe zbran. Podle me bohuzel jine vychodisko neni.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
Andre Doktor
Příspěvky: 286
Registrován: 03 kvě 2010 16:09

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Andre Doktor » 13 srp 2010 20:06

To je fakt na nic..!! pochopil bych to u ostré kde špatnou manipulací můžete ublížit lidem v celkem širokém okolí, ale u obraných pistolí mi to přijde divné. Tam víceméně špatnou manipulací ublížím spíš sám sobě.
Asi časem koupím něco na obranu do hosopdy. Paralyzér nebo nechám poslat Fox 5.3 MACE.
AR2079 5.5mm PCP, NS Nighteater 6-24x56 AGIR
QB 78 DeLuxe 4.5mm, Slavia 634 4.5mm, Optisan Cobra
LOV 21
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ALKAJ » 13 srp 2010 21:06

Tie "ostré" má väčšina legálnych držiteľov na obranné účely. :D
Každopádne z pohľadu zákona je "plynovka" strelná zbraň...
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 14 srp 2010 09:05

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Kavy » 14 srp 2010 10:14

V citaci jsi vynechal důležité slovíčko PŘÍMO a celé jsi to obrátil k obrazu svému,aby jsi mohl napsat tři odstavce o něčem co jsem myslel vlastně jako ty.

Děcka si z tvého neustálého kázání stejně nic nevezmou a my dospělí víme dávno co a jak.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 14 srp 2010 10:29

Sarid píše:mě pořád vrtá hlavou ta plynovka CZ 75, škoda že s ní nemá nikdo zkušenosti :/
Já teď nemám tolik času a něco zpětně dohledávat. Co jsem asi před 3/4 rokem a na tuhle plynovku vícekrát narazil. Ty zkušenosti jsou když ne tady tak jinde dohledatelný. Jsou prostě různý. Jsou varujícně rozpačitý. Tak hledej.
Pokud máš na mysli to provedení od Kimar, tak hned v prvních 5 vteřinách mně naběhlo v nabídce odkazů třeba tohle:
http://www.obchod-lovec.cz/e-shop/e-sho ... mm-pa.html
pokud to je pravdou obecněji, a ne jedním pokaženým kusem, tak to je přece nevyhovující a nehledě už na to, že spoušťový mechanizmus má prý jen SA,
http://www.colosus.cz/zbrane/plynova-pi ... a-cal-9mm/
už vůbec se divím, proč se třeba a nejen Ty tady ptáš na takovou a podobnou pistoli a sám si předem ani nezjistíš, co má za spoušťový mechanizmus a je to v Tvé plné moci, na to se přece ptát tady nemusíš ... a tady to je potom z 98% důvod proto, proč na tenhle kvér okamžitě zapomenout,
už vůbec nepochopím autora, který napíše viz první odkaz všechny ty nepodary u své pistole a potom dá, co se týče hodnocení, spokojené 4 hvězdičky z 5! :shock: :shock: :shock:

Potom bylo lze nalézt podobnou plynovku a la ČZ také v tom nějakém tureckém provedení. Také s výtkami, ovšem tady a pochopitelně za cenu proti Kimar výrazně nižší: za předpokladu, že to má být spíš na výstavu než na použití, tak to by bylo a asi s ohledem na cenu ještě ukousnutelný?
Naposledy upravil(a) kebab dne 14 srp 2010 10:47, celkem upraveno 2 x.
kebab
Příspěvky: 403
Registrován: 13 srp 2009 12:31

Re: Plynové pistole

Příspěvek od kebab » 14 srp 2010 10:45

.
Naposledy upravil(a) kebab dne 29 lis 2010 00:18, celkem upraveno 1 x.
Pietro.Beretta
Příspěvky: 293
Registrován: 16 dub 2010 15:28

Re: Plynové pistole

Příspěvek od Pietro.Beretta » 14 srp 2010 11:13

Panove, prosim, zas to tu nerozdmychejte nejakou hadkou nebo jen ostrejsi vymenou nazoru.

Myslim si, ze majitele ostrych casto a zbytecne podcenuji vse, co neni ostra. Na jednu stranu je to pochopitelne, na druhou stranu asi kazdy tusi, ze to neni ten uplne objektivni pristup. Nedavno jsem se bavil s chlapikem, ktery je zavodni strelec myslim ze z malorazek (dlouhych). Ma samozrejme ZP sk. E a nenosi pry ostrou kratkou vzdycky ale obcas ano. Rikal mi, ze pry "plynovka je podle me proste jen... no, vim o tom ale rozhodne to neobdivuju" A ja se ho zeptal: "a strilel jste z toho nekdy vubec?" odpoved byla, ze ne. Vse rikal s takovym jakoby despektem...

Podle me je on typickym ukazem majitele ostre, ktery plynovku proste odstreli s tim, ze je to "jen..." Podle me je tohle zakladnim kamenem urazu a duvodem tech konfliktu mezi "ostrymi" a "plynovymi" nosici. Drtiva vetsina ostrych nosicu s radikalnimi negativnimi postoji k plynovkam s tim nema zadne zkusenosti ani o tom do dusledku nikdy poradne nepopremyslela. Proto se tu vynoruji ty pseudoargumenty typu: "To si radsi kup obusek, protoze kdyz tohle na nekoho vytahnes tak Te sejme ostrou..." Stacilo by, aby se nad tim ten clovek jen opravdu zamyslel a pozna, ze je to pitomost. Uprimne receno mi to pripomina argumenty oVcanu proti zbranim(obecne). Cisi z nich uplne stejne, ze se nad tim nikdy poradne nezamysleli a ze jsou proti tomu jen z blbeho pocitu.

Ja chapu, ze u plynovek, ktere maji volny prodej je napriklad nasnade, ze je nosi spousta pitomcu, kteri to hodlaji tahat kdykoliv jim nekdo slapne na zastavce na nohu, na druhou stranu jsou i presne takovi majitele ostrych. Dost dobre nechapu, proc maji lide v CR sklon tyhle hloupe vlastnosti hazet jen na plynovkare, kdyz je prece jasny, ze se to netyka jen jich. Ja tuhle nevrazivost od ostrych majitelu proste nechapu. Kdyz oni by nenosili plynovou, maji na to pravo z jakehokoliv duvodu i kdyby to bylo jen z blbeho pocitu. Stejne tak ja mam pravo nenosit ostrou, protoze verim, ze v tomhle state je pro me vetsi nebezpeci Policie CR a nase justice nez poulicni zlodejicci a brikety. Kdybych byl v USA nebo JAR, tak bych se samozrejme take nezdrahal nosit ostre kvery. Podstata je v tom, ze kazdy ma narok zaridit se podle svych priorit a podle sveho usudku.

Proto prosim nesnazte se pospinit plynovky jen tak, ze se vam to zda jako pitomost. Kolikrat jsou ty reci o plynovkach vylozene hloupe a nedomyslene.
ČZ 75 Compact, 9mmL
Telesk. obusek + Peprovy sprej
Atak Zoraki 914, 9mm PAK
Norconia QB 78 4,5mm + Umarex Walther 6x42
Luk Lyons 68" recurve, 36lbs, SF Optimo 24" stred, SF Axiom zamerovac, SF Axiom 30" stabilizator
Uživatelský avatar
ALKAJ
Příspěvky: 1603
Registrován: 08 úno 2007 15:40
Bydliště: Banskobystrický kraj (VK)

Re: Plynové pistole

Příspěvek od ALKAJ » 14 srp 2010 11:29

kebab píše:Kavy: obávám se, že právě Ty jsi důkazem že jako to děcko a kterým se oháníš jsi Ty sám ještě mentálně nedospěl pochopit ani to, že pojmy jako je tzv. přímo a tzv. pocit, kterými se tady a nejen ty často oháníš(-te), jsou v realitě velice mlhavé a tedy nezřetelné.
Neviem ako v ČR ale na SK:
§ 22
Nutná obrana

(1) Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom.

(2) Za odvracanie priamo hroziaceho útoku na záujem chránený týmto zákonom sa považuje aj konanie, keď sa niekto mylne, avšak vzhľadom na okolnosti prípadu dôvodne domnieva, že útok hrozí.

(3) Ten kto odvracia útok a pritom nesplní podmienky uvedené v odseku 1 alebo 2, nebude trestný, ak konal v silnom rozrušení spôsobenom útokom, najmä v dôsledku zmätku, strachu alebo ľaknutia.


(4) Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku, najmä spôsobu útoku, miesta a času útoku, alebo okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka alebo k osobe obrancu.
Jak nazýváš lidi, kteří když jsou ohroženi, tak se nebrání, jen utečou a schovávají se?
Civilizovaní?
Odpovědět